PDA

View Full Version : колеги,дайте малко акъл!!!



sanata
05-12-2009, 18:46
Проблема е следния;
багажника отказа да се отвори от бутона на ключа,не иска да се отвори от копчето в жабката,а за съжаление нямам клучалка под емблемата,някой бай Ганьо го я е преебал в Италия.
Някой знае ли дали и къде има бушон за отварянето на багажника?:prescription:

bodolei
05-12-2009, 23:06
Колега пробвай да махнеш копрчето.Аз си мисля че е на жило,мисля си че жилото е откачено.Това ми идва на ум,с друго немога да ти помогна нямам понятие.Казвам ти го,защото така трябва да е логично,но мога и да се бъркам.Просто изказвам мнение,ако се случи на мен така ще постъпя.Успех

EMo0o
05-12-2009, 23:10
Колега пробвай да махнеш копрчето.Аз си мисля че е на жило,мисля си че жилото е откачено.Това ми идва на ум,с друго немога да ти помогна нямам понятие.Казвам ти го,защото така трябва да е логично,но мога и да се бъркам.Просто изказвам мнение,ако се случи на мен така ще постъпя.Успех

На ток е всичко ;) на 156-цата е със жило .. единствения "ръчен" начин е с ключа , ама в италия някой симпатяга му е натъпкал ключалката с нещо ;)

myrko
07-12-2009, 00:22
При мен и от ключа не става като няма ток.А при теб колега вариянтите са два или ти е прекъснат някои кабел от маншона към багажника или ти е изгорял бушона,който е в багажника:gruebel:.И с двата проблема се сблъсках и при двата случея трябва да махаш задните седалки и да се провираш през ски сака.:ranting:

EMo0o
07-12-2009, 00:25
При мен и от ключа не става като няма ток.А при теб колега вариянтите са два или ти е прекъснат някои кабел от маншона към багажника или ти е изгорял бушона,който е в багажника:gruebel:.И с двата проблема се сблъсках и при двата случея трябва да махаш задните седалки и да се провираш през ски сака.:ranting:

Когато няма ток багажника СЕ ОТВАРЯ с ключа.

myrko
07-12-2009, 00:31
Когато няма ток багажника СЕ ОТВАРЯ с ключа.

Трябва да го видя моя значи,защото съм го пробвал с ключ само в екстринни ситуаций и неще да се отваря.

EMo0o
07-12-2009, 00:44
Трябва да го видя моя значи,защото съм го пробвал с ключ само в екстринни ситуаций и неще да се отваря.

Натисни го малко с ръка и тогава завърти ключа .. при мен така направих първия път и после си се отваряше нормално дори без акумулатор ;)

П.П. - сваляйте си повдигачите и си ги пръскайте с WD и ги раздвижвайте , че заяждат понякога и ебават майката на ключалката!

Ass
07-12-2009, 09:31
Почти 100% е изгорял предпазителя, който за съжаление както казаха колегите се намира в багажника от страни до вратичката за резервоара. Там са доста бушони и ако им стоят защитните решетки се свалят малко кофти. Трябва предварително да си изясниш кой точно е бушона - мисля, че беше жълт 30А на втората редица от дясно на ляво. На моята също беше изгорял когато я взех и даже беше отбелязан с маркер, така че лесно го намерих и след смяната всичко е добре.

sanata
07-12-2009, 13:14
ама при мене се чува едно леко цъкане,ама не като когато се отваря,еми малко по-слабо съвсем леко отзад в десния калник.Дали е предпазител като се чува това?

p3shku
07-12-2009, 13:40
Колеги съжалявам за спама ама кой е бушона за запалките, защото и двете не работят

Linkestis
07-12-2009, 14:06
Колеги съжалявам за спама ама кой е бушона за запалките, защото и двете не работят

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28358

kpmaster
08-12-2009, 13:57
Гледам темата е за даване на акъл :))

По повод на запалките - забелязах, че запалката отзад продължава да ми работи и след като изключа двигателя и махна ключа.. Идеи от какво може да е? не ми пречи само да не хаби от акумулатора ако забравя нещо включено..:).
Мисля си да вържа радар детектора директно към захранващи жици и да си е включен постоянно, че много жици станаха...
Някой правил ли е този номер? :comphits:

Linkestis
08-12-2009, 14:02
Хммм как разбра че работи? :)

kpmaster
08-12-2009, 14:07
Радар детектора беше включен и продължи да си работи при изключен двигател :)

Linkestis
08-12-2009, 14:12
Радар детектора беше включен и продължи да си работи при изключен двигател :)

Ще видя при мен как е,че това ме озадачи много.

rodeff
08-12-2009, 19:39
Писах в темата за "Даване на акъл", но ето го поста отново:

Колеги,
Има едни кабели, които стърчат от лявата страна на багажника на всички 166-ци и дразнят всички от нас предполагам
При затворен багажник, пак се виждат показвайки се от уплатнението.
Та относно тези кабели, понеже се прекъсват с времето, и правят проблем точно със светлината в багажника, централното и други дреболии.
Свети на таблото че не е затворен багажника например...

Та ако размърдате малко кабелите и гледате дали гасне/светка лампичката докато отваряте/затваряте багажника, може да видите дали има някакъв ефект.
Та номера е да срежете гумата която ги пази и да видите кой е скъсания.

Зелената "кутийка" отпред мисля че не оказва влияние в случая.

Успех.

umax
08-12-2009, 21:11
...
Та номера е да срежете гумата която ги пази и да видите кой е скъсания...


Ама ти сериозно ли, ще режеш?:indian:

Това там може да се разглоби да се сменят скъсаните кабели и да си изглежда се едно не е пипано!

:whistle:

balev64
08-12-2009, 21:53
Кабелите имат аванс,издърпват се на вън,и се оправят.Цялата операция става без да се реже гумената обсадка(шлауха).

sanata
09-12-2009, 20:35
А С АКЪЛА ЗА БАГАЖНИКА КАКВО СТАНА, НЕЩО НИКОЙ НЕ СЕ ВКЛЮЧВА,ЗАЩО ТАКА - НИКОЙ ЛИ НЕ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ С НЯКАКВА ИДЕЯ,НО РАЗУМНА НЕ БЕЗУМНА.
=======
Колега пиши с малки букви!!!

EMo0o
09-12-2009, 22:09
Сашо , казах ти в събота ще се видим .. ако можеш аз още в петък съм свободен ;) Ще го погледна , надявам се да го оправим :) ще се чуем петъка примерно и ще се разберем нещо

sanata
10-12-2009, 19:27
O.K

dakata
11-12-2009, 01:13
А С АКЪЛА ЗА БАГАЖНИКА КАКВО СТАНА, НЕЩО НИКОЙ НЕ СЕ ВКЛЮЧВА,ЗАЩО ТАКА - НИКОЙ ЛИ НЕ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ С НЯКАКВА ИДЕЯ,НО РАЗУМНА НЕ БЕЗУМНА.

като натиснеш бутона чува ли се прещракване отзад или не?ако се чува,натисни капака и накарай някой да натисне бутона.При мен по някога не се отваря и тва помага винаги:bash:

Ceco Kolev
11-12-2009, 01:41
Вземаш един акумулатор, подаваш ток през запалката за пътниците на задните седалки и после натискаш бутона в жабката.
Така направих аз!
Действа бедотказно!
Успех!

EMo0o
11-12-2009, 11:24
Да , ама при него проблема не е ток ;) Колата си пали работи си ток си има - багажника не иска да се отвори.

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:22 ----------


като натиснеш бутона чува ли се прещракване отзад или не?ако се чува,натисни капака и накарай някой да натисне бутона.При мен по някога не се отваря и тва помага винаги:bash:

Като го отвориш си отвий повдигачите - тея двата черните , напръскай ги с WD и ги раздвижи и няма да имаш този проблем ;)

kartell
11-12-2009, 20:05
Гледам темата е за даване на акъл :))

По повод на запалките - забелязах, че запалката отзад продължава да ми работи и след като изключа двигателя и махна ключа.. Идеи от какво може да е? не ми пречи само да не хаби от акумулатора ако забравя нещо включено..:).
Мисля си да вържа радар детектора директно към захранващи жици и да си е включен постоянно, че много жици станаха...
Някой правил ли е този номер? :comphits:


Хммм как разбра че работи? :)


Ще видя при мен как е,че това ме озадачи много.


Задната запалка работи винаги, на всички 166 е така. :drinking:

EMo0o
13-12-2009, 13:36
А а а ? Сашо кажи колко време отне ремонта на багажника :D

sanata
13-12-2009, 20:28
За съжаление не можах да засека с точност,но по неофициална информация мисла,че не беше повече от 10 секунди.

EMo0o
13-12-2009, 20:30
За съжаление не можах да засека с точност,но по неофициална информация мисла,че не беше повече от 10 секунди.

:notify:

dakata
13-12-2009, 23:12
Да , ама при него проблема не е ток ;) Колата си пали работи си ток си има - багажника не иска да се отвори.

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:22 ----------



Като го отвориш си отвий повдигачите - тея двата черните , напръскай ги с WD и ги раздвижи и няма да имаш този проблем ;)

Благодаря колега:waving:

EMo0o
13-12-2009, 23:20
Благодаря колега:waving:

За нищо ;)

MrX
14-12-2009, 15:05
Задната запалка работи винаги, на всички 166 е така. :drinking:

При мен не работи без контакт :pokey: там съм сложил трансмитера и щом извадя ключа гасне.