PDA

View Full Version : Кората пред стъклото над филтъра за купето?



morfius
08-12-2009, 11:09
Някой който разбира може ли да ми обясни каква е точно историята с предна дясна кора, кутията на филтъра за купето и евентуалните уплътнения, че от както ми сменяха стъклото забелязвам дори и малки количества почистваща течност като пръсна на стъклото да замирисва ужасно в купето, а зимните са ужасната смрад... не ми се мисли.
Питанката е какво ми трябва и как трябва да се направи, за да се отстрани тоя проблем (евентуално натрошени щипки или липсващи уплътнения или каквото е)?
За 156 става дума де :)

fiore
08-12-2009, 12:52
Завива се с винтове. Има уплътнение отгоре. Виж дали са ти го монтирали или са го пропуснали

haljscho
08-12-2009, 18:08
Някой който разбира може ли да ми обясни каква е точно историята с предна дясна кора, кутията на филтъра за купето и евентуалните уплътнения, че от както ми сменяха стъклото забелязвам дори и малки количества почистваща течност като пръсна на стъклото да замирисва ужасно в купето, а зимните са ужасната смрад... не ми се мисли.
Питанката е какво ми трябва и как трябва да се направи, за да се отстрани тоя проблем (евентуално натрошени щипки или липсващи уплътнения или каквото е)?
За 156 става дума де :)
Ако е леко раскривена може и със силиконче да е намажеш.
Някой беше писал, че уплътнения от алуминиева дограма пасвали идеално.
Ако ти капе от там вода през филтъра, отива направо във вентилатора. Атова е лошо.

morfius
09-12-2009, 11:07
Завива се с винтове. Има уплътнение отгоре. Виж дали са ти го монтирали или са го пропуснали

Казаха ми, че било на щипки някакви ... и че били счупени при монтажа.
А такива убостни трудно се намират... и се чудя вече какво да го правя.

краси
09-12-2009, 11:22
Съветвам те да си вземаш хубава зимна течност. на карифил или сонакс , защото даже и да не влиза течност от самите изпарения смърди ужасно , ако течнотта е фалшива или гадна.

morfius
09-12-2009, 11:31
Първо трябва да разкарам старата ... и ще взема нещо по-читаво.
Но проблема не е само в течността - ако си влиза вътре течност или пари - трябва да се оправи.

tipo1960
09-12-2009, 13:57
Колега ето щипките на кората над климатика
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30568&highlight=%F9%E8%EF%EA%E8&page=2