PDA

View Full Version : Вдигат данък автомобили



IVO_GWM
09-12-2009, 17:42
...сега в София скоро и в други градове
http://sofia.dir.bg/2009/12/09/news5517767.html
май някъде вече са я свършили тази работа и по-рано?

Ако знам че ще харчат само за оправяне на пътища ще го преглътна по-лесно, но ...

търтей
09-12-2009, 17:56
Ох ама от тъпаци. Колкото повече се дига един данък, толкова събираемостта става по-малка и сумарно събраните пари също. Никой ли не е ходил на училище от тия?

dimo
09-12-2009, 17:59
Който не може да го вдига- вдига данъците. :furious: Не могат да осигурят условия за просперитет и нарастване на доходите и си мислят, че като скъсат 5 лева на две и от задня джоб ги преместят в предните два,ще имат два пъти повече пари, за два пъти повече неща. Абсолютни некадърници !

aav
09-12-2009, 18:05
http://www.investor.bg/?cat=5&id=91048

AR147
09-12-2009, 18:21
Гладни гладни,на ден ме спират по 2 пъти вече,УЖАС

plamen petkov
09-12-2009, 18:42
При нас в Добрич първата работа на новата кметица от ГЕРБ беше да вдигне данъците на колите двойно ,ей така мислят да оправят нещата в смотаната ни държава ще вдигат колкото си искат и ще влизат парите в джобовете им, да ни е честит новият премиер БОЙКО БОРИСОВ ДЕТО ВСИЧКИ МУ БЛИЖАТ ЗАДНИКА :furious:

Sm0k
09-12-2009, 19:20
Ох ама от тъпаци. Колкото повече се дига един данък, толкова събираемостта става по-малка и сумарно събраните пари също. Никой ли не е ходил на училище от тия?

С цялото ми уважение, за събираемостта съм съгласен, ама втората част не е винаги вярна - по-ниската събираемост може и да се компенсира от по-високия данък. Пък, както се вижда на картинката, до средата на кривата общия приход расте, въпреки по-високите данъци, а след средата намалената събираемост си казва думата. Сега друг е въпроса дали нивата при нас не са си във втората половина, т.е. дали наистина евентуално повишаване няма да намали общия приход :)

П.С. Тая картинка се учи в първи курс, и предполагам че в цял свят икономистите я учат още в първата година в университета... пък да се надяваме, че тия дето карат нашия влак не са пропуснали "точно тая лекция" ;)

търтей
09-12-2009, 19:22
Тая крива е толкова правилна само в учебника. На живо, еле па в България, вервай ми, съм прав.

ФЕРАРИСТ
09-12-2009, 20:28
А с акциза що става?

wrc
09-12-2009, 20:42
Нищо,1200 лв. екотаса

ФЕРАРИСТ
09-12-2009, 23:13
Еха, кефче.....още едно перо по което тепърва почва яко глобално скубане......Екология......сега вече всички са глобално заблудени че глобалното затопляне е започнало, и е на ход глобално гушене и по тоя параграф.......

Petronii
09-12-2009, 23:21
Лоша работа. За тези които все още имат годни катализатори премии също няма. Трябвало да мине тест в специализиран полигон и ако работи с не-повече от 5% загуби от предписаната норма и дъра бъра.... Вярно моят въобще го няма, ама това принебрежително отношение ме подразни.

Kuku
10-12-2009, 00:38
Никой ли не е ходил на училище от тия?КмИтицата нье е ли учитИлка :?

Ясно става, че премиера е идеално кух :idea:

pr_00f
10-12-2009, 09:38
Лоша работа. За тези които все още имат годни катализатори премии също няма. Трябвало да мине тест в специализиран полигон и ако работи с не-повече от 5% загуби от предписаната норма и дъра бъра.... Вярно моят въобще го няма, ама това принебрежително отношение ме подразни.

Ммм кое точно те подразни ?

morfius
10-12-2009, 11:13
А добре дошли...
То по целия свят криза се бори с облекчения и намалявания на какво ли не и какви ли не данъци, само у нас е наопаки.
И от тия пари чисто оскубани единственото което виждаме ние е новия джип или новата къща на тоя и оня.
Но като гледам, ще си поблеем тука таме, па пай ще се наредим да ни острижат... е някои ще се скатаят в краищата на стадото - мислейки, че са се покрили.
Ама що ли се морим... заслужаваме си го. :brickwall:

Petronii
10-12-2009, 14:46
Ами репликата "несме имали подобна практика данъчнозадълженото лице да иска да му проверяват катализатора. По-добре не се занимавайте". Е то това "по-добре не се занимавайте". Не стига, че искаш да си платиш данъците ами и право нямаш да се позаинтересуваш дали може да ползваш и облекчение от катализатора. Странна държава сме. Ама май сме си заслужили подобно отношение.

VFTI
10-12-2009, 18:56
Аз пък се чудя, защо моята дърта алфа 92г. без катализатор и горяща по 15кила петрол на 100км.+ още толкова масло на 10К км. има данък от 140лв., а една чисто нова кола с Евро5 норми и т.н. има данък от 400лв.??? И защо аз да си купувам нова кола и да плащам ебаси цифрите....

dimo
11-12-2009, 10:25
Да речем че данъка ти е 200 кинта и наред с всички други разходи за живеене ти идва голям и не си оспял да го платиш . Като теб са хиляди други хора и бюджета не получава планираните приходи .
Тогава "умниците" го правят 250лв, че да се попълни дупката.
Питам аз,как аджеба ще платиш 250 след като не можеш да платиш 200 ,защото доходите ти са намаляли заради кризата ,а разходите ти са нарастнали заради инфлацията , както и увеличаването на всички плащания към държавата и ред други причини .

JORDI
11-12-2009, 11:54
...сега в София скоро и в други градове
http://sofia.dir.bg/2009/12/09/news5517767.html
май някъде вече са я свършили тази работа и по-рано?

Ако знам че ще харчат само за оправяне на пътища ще го преглътна по-лесно, но ...

В условия на криза и голяма безработица ли е това?:paddle:Бойко...Бойко!!! Верно че доведе Костов на власт, ама не щеш да го осъзнаеш, щото ако и той ти обърне гръб като Яне ... тежко ти и горко!!!:thumbdown:

fred
20-12-2009, 12:36
Да речем че данъка ти е 200 кинта и наред с всички други разходи за живеене ти идва голям и не си оспял да го платиш . Като теб са хиляди други хора и бюджета не получава планираните приходи .
Тогава "умниците" го правят 250лв, че да се попълни дупката.
Питам аз,как аджеба ще платиш 250 след като не можеш да платиш 200 ,защото доходите ти са намаляли заради кризата ,а разходите ти са нарастнали заради инфлацията , както и увеличаването на всички плащания към държавата и ред други причини .

Така е, а от друга страна не правят нищо за да повишат събираемостта, като примерно обхванат и тия, дето не са се регистрирали колите в СФ или другаде из Бългалия.Ми това е практика от десетилетие вече