PDA

View Full Version : Разглобяване копчето за светлините за фарове



popaay
13-12-2009, 13:13
Някой разглобявал ли е копчето за фаровете,че ми прави някакви мизерии. Изключвам фаровете на сутринта гледам светят,хубаво че не е паднал акумулатора.

EMo0o
13-12-2009, 13:37
Някой разглобявал ли е копчето за фаровете,че ми прави някакви мизерии. Изключвам фаровете на сутринта гледам светят,хубаво че не е паднал акумулатора.

Когато колата не е на контакт фаровете не светят .. така, че не знам как така са светели ;)

popaay
13-12-2009, 14:22
Когато колата не е на контакт фаровете не светят .. така, че не знам как така са светели ;)
То така става,ама сутрин като излезна светят и леко бутвам копчето към габарит и загасват.
Дайте някаква идея

alfa maniak
13-12-2009, 16:23
колега кжа ти е алфата

---------- Post added at 16:23 ---------- Previous post was at 16:21 ----------

колега ква ти е алфата

popaay
13-12-2009, 17:11
колега кжа ти е алфата

---------- Post added at 16:23 ---------- Previous post was at 16:21 ----------

колега ква ти е алфата
166 jtd 2000г.
И най-интересно е ,че копчето е оставено на 0 (изключени светлини),слизам от колата проверявам,нищо не свети а на сутринта ОП-ПА,от терасата гледам стоповете светят.

moniiii
13-12-2009, 17:26
166 jtd 2000г.
И най-интересно е ,че копчето е оставено на 0 (изключени светлини),слизам от колата проверявам,нищо не свети а на сутринта ОП-ПА,от терасата гледам стоповете светят.
Да не би да светят т.н. паркинг светлини ?

popaay
13-12-2009, 18:08
Да не би да светят т.н. паркинг светлини ?
Не.Като я изгася проверявам я не светят а по -късно светят и копчето е на 0!

Bobo
13-12-2009, 18:13
От опит ти казвам че обикновенно проблема е в "клюкарката". Намира се зад капака под волана и е голяма зелена ;)

popaay
13-12-2009, 18:21
От опит ти казвам че обикновенно проблема е в "клюкарката". Намира се зад капака под волана и е голяма зелена ;)

клюкарката?
Като е от опит сподели нещо поне,какво да се прави

Bobo
13-12-2009, 18:53
клюкарката?
Като е от опит сподели нещо поне,какво да се прави

Отива на ремонт при електрончик който е наясно какво прави ;)

popaay
14-12-2009, 18:31
Никой не каза как се сваля копчето.

EMo0o
14-12-2009, 21:14
Дърпай здраво

sanata
14-12-2009, 21:40
ЕМО,май няма нещо което да не си го лекувал,а?

EMo0o
14-12-2009, 21:45
ЕМО,май няма нещо което да не си го лекувал,а?

Има има ;)

Коки
15-12-2009, 00:26
Никой не каза как се сваля копчето.

Копчето не може да ти запали фаровете при загасена кола. По-добре слушай какво ти казва Бобо.

EMo0o
15-12-2009, 00:54
Копчето не може да ти запали фаровете при загасена кола. По-добре слушай какво ти казва Бобо.

+1 ;)

popaay
15-12-2009, 07:45
Копчето не може да ти запали фаровете при загасена кола. По-добре слушай какво ти казва Бобо.
А има ли вероятност да е от алармата.

EMo0o
15-12-2009, 13:03
А има ли вероятност да е от алармата.

Вързана ли е към фаровете?

Коки
15-12-2009, 19:18
А има ли вероятност да е от алармата.

Имаш ли аларма, която да е слагана допълнително? Щото повечето са без аларма - има само имобилайзер и свети един диод, но не свири. Въпреки това, застрахователите не искат допълнителна аларма.

Най добре иди в сервиз да тестват клюкарката и то ще си покаже.

rodeff
16-12-2009, 21:51
На 99% съм сигурен че е клюкарката.
Бобо е прав!
А щом имаш проблем с клюкарката, най-вероятно ти се е спукало и радиаторчето на парното и от там ти тече антифриз в/у релетата за ICS-a.

popaay
16-12-2009, 23:23
Аларма има и мисля ,че е оригиналната даже и сирена има ама малко тихо свири.Не мога да си обясня как се случва това с фаровете,като ги оставя на габарити до сега не се е случвало да светнат.Но алармата вече не е включвам ,че май е прецакана нещо ,не винаги мога да я спра.А това за антифриза не вярвам да е така,защото би трябвало предния прозорец да е влажен като го пусна, той не е.

Linkestis
17-12-2009, 12:48
Готов съм да споря с всеки че мазненето на предното стъкло не е от скапаното парно!!!!Не е и от скапаното радиаторче,не и от крива задна гума
Кои го е пуснал тоя блъф незнам.
Мове ли една година нивото на течноста да е едно и да мазни стъклото?

umax
18-12-2009, 21:03
...Може ли една година нивото на течноста да е едно и да мазни стъклото?
А и аз това се чудя.?

ACEHOB
19-12-2009, 21:20
Проблема е според мен в събираща се вода която не е оттича. Готов съм да поспоря дори.
При мен потенето е при само когато е влажно или е валяло. Събира се вода. След дигане на крик за ремонт на предницата установихме че си капе вода от някъде и първоначално помислихме че е от събрала се вода на кората. След махането на кората обаче капенето си продължи. Общо количество около 3 литра да не е и повече.
Скоро ще се заема и аз със това за да разбера къде се събира а и имам някакви съмнения къде става белята.
Подкрепям напълно колегите защото и аз нямам спукано радиаторче и клапата си работи супер (това е проверено).

leketo84
20-12-2009, 00:20
И аз съм с вас , не знам от къде е проблема , но му свикнах вече !!! :tongue2:

rodeff
05-01-2010, 15:58
Готов съм да споря с всеки че мазненето на предното стъкло не е от скапаното парно!!!!Не е и от скапаното радиаторче,не и от крива задна гума
Кои го е пуснал тоя блъф незнам.
Мове ли една година нивото на течноста да е едно и да мазни стъклото?

Може, може, ако под мазане на предното стъкло визираш потенето, а не мазане отвън, то тогава аз съм жив пример за това - и не само аз.
Просто не тече, а си капе по малко за това не губиш течност, или поне не видимо.
От там влиза в купето и ти се изпарява по предния прозорец.
И на мен не ми губеше вода, но като видях радиаторчето и от къде е текло/капало и как ми е оляло с антифриз куп релета зад ICS-a се убедих че е от там.
Няма да видиш теч, няма и петна по мокета, има си ваничка за отичане, но не помага на 100%

Ако при влизане в колата често имаш петно на предният прозорец, то това е доказателство че ти тече радиаторчето на парното.

Виж си и релетата зад ICS-а, ако са поляти с антифриз, това ти е още едно доказателство.

До сега от всички хора които познавам и са имали проблем с потене на прозорците, всички са били със прецакано радиаторче на парното, спукан маркуч на същото радиаторче или просто е текло някъде около него антифриз и е влизал в купето.