PDA

View Full Version : Двигателя се мъчи и не върви



RahzeL
13-12-2009, 17:54
Значи напоследък почна да пука колата и то яко. В началото нямаше проблем с вървежа но от едно известно време хем спря да набира хем двигателя почна да тропа почти се едно се удря нещо вътре. На светофарите тръгвам като баба с жигула и дв. се едно е с климатика пуснат... Просто незнам какво да правя... Ще кажете диагностика, но искам да се консултирам с вас преди това за да може горе-долу да знам да какво иде реч.

Bobo
13-12-2009, 17:57
http://www.vbox7.com/play:fd1578de :wow:

V_A_N_K_A_T_A
13-12-2009, 18:15
http://www.vbox7.com/play:fd1578de :wow:
:D Иска да каже,че причините може да са много и от най-различен характер ;) Има много писано,поразрови се...Може да е дебитомер,свещи,ламбда сонда,бензинова помпа и т.н и т.н,а може и всичко заедно както е при мен :D. Но както и сам си се сетил-диагностика му е майката ;)

Pastora
13-12-2009, 18:48
Лошо колега, ако нещо се чува да тропа отвътре, тогава почти е сигурно , че си за отваряне на двигател и всичко коз.... Дано не е , но ако е така, по-добре не я карай, че може още по-големи поразии да направиш. Метни я до сервиза на лек ход и чакай диагноза.

robygas
13-12-2009, 18:56
........... и чакай диагноза.

Или смъртен акт....

Petronii
13-12-2009, 19:40
:baby_bringin: съвсем скоро. Дано греша, дано всички грешим. Бързо (бавно) към сервиза.

V_A_N_K_A_T_A
13-12-2009, 19:53
Е,какво го хвърлихте в тъча...Тракането може да е и от вариатора,а пукането и "невървенето" са си често срещани проблеми за свинспарка.Със 146-цата и в момента пукам като на газ,тръгвам все едно от 3-та и ми трака вариатора и изобщо не съм на умиране,просто се оказа,че има доста неща за смяна.Извод-диагностика!Успех на колегата

Xtrime7
13-12-2009, 19:54
Значи напоследък почна да пука колата и то яко. В началото нямаше проблем с вървежа но от едно известно време хем спря да набира хем двигателя почна да тропа почти се едно се удря нещо вътре. На светофарите тръгвам като баба с жигула и дв. се едно е с климатика пуснат... Просто незнам какво да правя... Ще кажете диагностика, но искам да се консултирам с вас преди това за да може горе-долу да знам да какво иде реч.

Колега,уж си по отдавна в този форум,а караш останалите да гадаят и да си изтискват чак пръстите за гдаене.
Наясно си,че докато не отидеш в сервиз няма да е на 100%.А ако съм като теб в София ще я домъкна до Бобо,поне знаеш,че е в сигурни ръце,а и не ти трябва предварителна подготовка за;Какво иде реч".

RahzeL
13-12-2009, 21:06
Колеги, прави сте, но си помислих че някой може да знае със сигурност какво и е на каруцата и от там да си правя сметките. Явно няма да стане така, за това нека темата бъде унищожена :) Благодаря все пак на отзовалите се.

infernus
13-12-2009, 22:45
Няма смисъл да се хвърля боб, закарай я в някой от сервизите за който се пише във форума и толкова. Лично аз от Бобо съм мега доволен, досега не бях виждал така да се прави боксер, просто хората са професионалисти.

oem
14-12-2009, 12:57
Колеги, прави сте, но си помислих че някой може да знае със сигурност какво и е на каруцата и от там да си правя сметките. Явно няма да стане така, за това нека темата бъде унищожена :) Благодаря все пак на отзовалите се.

Няма как да ти кажат тука "е от това е". Причините може да са доста. Пукането в колектора особено при рязко подаване газ предполагам пука. Много познати при ТС-ите, но и с много възможни причини. Нещата които трябва да се проверят не стават с подръчни материали. (налягане на гориво, свещи, гап на свещите, МАФ...) А чукането или по-точно хъркането (неметално звучащото притракване) или както искаш го наричай се дължи на експлозията на горивната смес още преди да е затворил смукателния клапан.

RahzeL
14-12-2009, 15:35
Утре отиваме при д-р Сашо да и изпише антибиотици... Ще пиша за разултат.

RahzeL
15-12-2009, 13:15
Чичо доктор установи, че никога не трябва да слагате свещи Шампионки !!! Със старите НГК колата си бачка супер, но едната свещ така е изгоряла, че най-вероятно някой кабел е пробит и за това ще се готвя за кабели и свещи...

Bobo
15-12-2009, 14:50
Чичо доктор установи, че никога не трябва да слагате свещи Шампионки !!! Със старите НГК колата си бачка супер, но едната свещ така е изгоряла, че най-вероятно някой кабел е пробит и за това ще се готвя за кабели и свещи...

Начи викаш твоя доктор откри че бъбреците дето ги трансплантира са за свине, а не за хора и целото тва след 100 трансплантации ;)

RahzeL
15-12-2009, 19:16
Нещо такова... :doctor:

Lisan
15-12-2009, 19:44
Начи викаш твоя доктор откри че бъбреците дето ги трансплантира са за свине, а не за хора и целото тва след 100 трансплантации ;):waving::waving::waving: