PDA

View Full Version : Как да разглобим фаровете и да ги рециклираме.



Linkestis
15-12-2009, 18:05
......

Коки
05-02-2010, 17:04
....След измиването,ускорявате процеса с изпращането за ново покритие.:)...

Рефлекторите се изпращат ТУК (http://www.ideabg.com/clients/ewert/bg-index.php)

schoko
28-11-2010, 18:54
Колеги моля за малко помощ. Преди година и половина извърших процедурата със Стрелча но само на късите фарове или малките рефлекторчета зад лупите. Извадих ги отзат без да отлепям стъклото. Не обърнах голямо внимание на положението на пластината която е между рефлекторчето и лупата. Сглобих ги и наистина светна доста по добре. Но имах чувството че не са настроени и отидох да ги регулират. И чудо - колата била с десни фарове. Сега взех други фарове и този път отлепих стъклата за да пратя всичко във Стрелча. В момента загледах гореспоменатата пластина и виждам че тя може да променя дирекцията на късите фарове. Но фаровете вече ги разглобих. Та въпроса ми е тази пластина как трябва да се постави като от едната страна има надпис TG а от другата TD Според мен трябва да е с надписа TG към лупата и затъмнението отгоре но ако бъркам ме поправете че чак сега се усетих че първите си фарове най вероятно аз съм им обърнал дирекцията

---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

Въпросната пластина е на фигура 21 от снимките на колегата Linkestis. Колега Linkestis това ли е правилното и положение или си я сложил така за снимката. Останах с убеждението че затъмнителната част трябва да е отгоре

Linkestis
28-11-2010, 19:45
.....

schoko
28-11-2010, 21:02
А дали ще е по добре ако пратя във стрелче всички части независимо че преди това не са били с покритие примерно пластината алуминия около лупата ъгълчетата за габаритите

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 22:00 ----------

И за пластината затъмнението е отдолу предполагам

Linkestis
28-11-2010, 21:16
.....

schoko
28-11-2010, 21:26
От миналата година съм с ксенон навсякъде. Но лошо се прецаках с предните фарове заради тая пластина. Сега си мисля ако взема да максимализирам в смисъл да дам в Стрелча всичко да не вземе светлината пак да хукне в някоя грешна посока. Звънях в Стрелча на GSMма но явно е служебен и събота и неделя не отговаря. Утре преди да ги пратя ще звънна така или иначе да се уговорим и ще питам и тях. По точно Дора мисля че беше

schoko
02-12-2010, 19:32
Колеги с какъв силикон или лепило лепите стъклата на фаровете след процедурата Стрелча :???:

Linkestis
02-12-2010, 20:29
.....

qpwo
03-12-2010, 12:49
Абе и аз моите май ги монтирах с погрешно сложена пластина щот силния поток бие наляво. Ако завъртя пластината на 180 градуса по вертикалната ос ще се оправи ли?

ACEHOB
03-12-2010, 16:49
Определено трябва да се отвори. Ако е тази пластина за която си мисля "да кажем фарове за обратно движение" то трябва да се разменят местата. На оригиналният ксенон са други пластините.

qpwo
03-12-2010, 17:58
Като гледам снимания фар на колегата Linkestis, (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5399) то това е ляв фар и пластинката му е поставена така, че по-тясната част на отвора и е към средата на колата т.е. към другия фар.
ПП Сега като видях - TG гледа към купето...

schoko
05-12-2010, 22:33
Положението на пластините и на двата фара трябва да е като на снимката на колегата.