PDA

View Full Version : Изписа ми на таблото ERROR - GLOW PLUG.



valeri_banchev
16-12-2009, 20:06
карам алфа ромео 147 1.9 jtd. Днес като я запалих и започна да мига нагревателната свещ и изписа на таблото EROR- GLOW PLUG . Някой запознат ли е какво означава това
изгоряла ли ми е някоя свещ или букса...........???

nblagoev
16-12-2009, 20:35
Свещ ти е изгоряла, колега!

spe4elist
16-12-2009, 20:37
Колега, за тези две години във форума, не разбра ли че тема "помощ" отива автоматично в коша?!?

А за проблема - провери си подгревната система, ако не знаеш как - иди на компютърна диагностика. Там със сигурност ще ти кажат какъв е проблема.

Успех

trustworthy
16-12-2009, 21:14
И ако е свещ, подбери си внимателно кой ще ти я сменя, че да не ти изпише на таблото 'сваляне на глава на двигателя' ;)
Друг момент е, че нищо сериозно няма да му се случи на двигателя, ако караш така, стига да не са заминали всичките свещи и да не е под минус 20 градуса температурата :tooth:

valeri_banchev
16-12-2009, 21:14
Колега, за тези две години във форума, не разбра ли че тема "помощ" отива автоматично в коша?!?

А за проблема - провери си подгревната система, ако не знаеш как - иди на компютърна диагностика. Там със сигурност ще ти кажат какъв е проблема.

Успех

Благодаря, поправих заглавието.
а каде и колко струва една комп. диагностика

lubo_red
16-12-2009, 22:11
Благодаря, поправих заглавието.
а каде и колко струва една комп. диагностика
http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
Ти си избери :pimp:

valeri_banchev
17-12-2009, 10:33
колеги, какви свещи бихте препоръчали (147 1.9jtd)
разтърсих се по форума и голяма част са с искра, надеждни ли са и какво бихте препоръчали вие

spe4elist
17-12-2009, 12:37
Смени си свещите комплект, така издържат най-дълго.
А за марката - бош дуратерм е най-добре, според мен...

AR147
17-12-2009, 13:56
Аз имам същия проблем отдавна,така е карана и миналта година,но се опасявам от късане на свеща при свалянето и затова не съм ги сменил.Имах възможност да закача колата на диагностика за проверка на реалните километри,тогава проверихме и тази грешка.
Компа спомена ,че освен изгорели свещи ,проблем може да има и в релето.

apexalfa
22-12-2015, 14:27
Аз смених и свещи и реле на подгревни свещи и грешката продължава да си излиза :grin:

myato
22-12-2015, 14:29
Аз смених и свещи и реле на подгревни свещи и грешката продължава да си излиза :grin:

А с правилното реле ли си?

thecleaner
22-12-2015, 20:50
Аз смених и свещи и реле на подгревни свещи и грешката продължава да си излиза :grin:

Всичките ли свещи смени ? В сервиз или сам си ги сменя?

SnapLackOfTraction
23-12-2015, 11:30
Колеги, а какъв е шансът тази грешка да идва и от неработещо подгряване? Аз имам 1 забила свещ, която 100% не бачка, другите 3 ги смених с хубави. Ако отида на диагностика, ще излезе ли ако не ми бачка подгряването, че последните дни при минус температурите малко тромаво пали?

Ivaelo
23-12-2015, 13:05
Е на диагностика не знам какво точно разбираш, но ще излезе. Иначе и аз в клуба на свешниците, но не съм стигнал да ги меря. Почна да ми свети подгрева, но когато си иска. Примерно вчера, давам на контакт и веднага гасне, връщам и пак давам на контакт и пак гасне, айде трети път, за щастие , че ми е странно така да не свети и почна да си мига, мигааа,мигааааааа......И друг път така прави, от първия път гасне веднага, а от втория път на контакт почва да мига. Говорим за студен двигател. Моето предположение е, че или някоя свещ си заминава бавно , но славно или може и да е лош контакт на самата свещ кабела. Друга логика някой да има ?

@valeri_banchev искра са хубави свещи , но имат малко проблем с чупенето при пренатягане и после вадене. Ако си при един и същи човек и му вярваш няма да имаш проблеми мисля

@apexalfa при тебе може да е от сто неща проблема, но ако се проследи по веригата сигурно е, че ще се хване.

myato
23-12-2015, 13:20
Колеги, а какъв е шансът тази грешка да идва и от неработещо подгряване? Аз имам 1 забила свещ, която 100% не бачка, другите 3 ги смених с хубави. Ако отида на диагностика, ще излезе ли ако не ми бачка подгряването, че последните дни при минус температурите малко тромаво пали?

Е тя една ти стига, че да дава "грешка".

---------- Post added at 13:20 ---------- Previous post was at 13:20 ----------


Е на диагностика не знам какво точно разбираш, но ще излезе. Иначе и аз в клуба на свешниците, но не съм стигнал да ги меря. Почна да ми свети подгрева, но когато си иска. Примерно вчера, давам на контакт и веднага гасне, връщам и пак давам на контакт и пак гасне, айде трети път, за щастие , че ми е странно така да не свети и почна да си мига, мигааа,мигааааааа......И друг път така прави, от първия път гасне веднага, а от втория път на контакт почва да мига. Говорим за студен двигател. Моето предположение е, че или някоя свещ си заминава бавно , но славно или може и да е лош контакт на самата свещ кабела. Друга логика някой да има ?

@valeri_banchev искра са хубави свещи , но имат малко проблем с чупенето при пренатягане и после вадене. Ако си при един и същи човек и му вярваш няма да имаш проблеми мисля

@apexalfa при тебе може да е от сто неща проблема, но ако се проследи по веригата сигурно е, че ще се хване.

Размислите ти са в правилна насока.:cheers:

SnapLackOfTraction
23-12-2015, 13:42
Ясно за грешката от свеща, но въпросът ми беше дали тази грешка е и за други проблеми. И другият въпрос, които си признавам не зададох правилно, ако имам проблем с подгрева им, дали има собствен код за грешка при компютърна диагностика.

myato
24-12-2015, 08:42
Ясно за грешката от свеща, но въпросът ми беше дали тази грешка е и за други проблеми. И другият въпрос, които си признавам не зададох правилно, ако имам проблем с подгрева им, дали има собствен код за грешка при компютърна диагностика.

Кодът е един и не показва къде точно е проблема.