PDA

View Full Version : Защо темата ми черните ангели вс екстрийм беше изтрита



Zumer
16-12-2009, 23:59
Защо темата ми черните ангели вс екстрийм беше изтрита?Нима нямам правото да разбера,коя фирма предлага по добър чип.Защо не изтриете всички постове в които се пише,че даден продукт е по добър от друг?

spe4elist
17-12-2009, 00:01
Защото не си я пуснал където трябва. И не е изтрита, само е преместена в коша...

Zumer
17-12-2009, 00:06
И вместо да си правиш усилието да я местиш в коша защо не я премести в секцията в която мислиш,че трябва да е.И моля да ме светнеш точно в коя секция да я пусна за да не се налага да я местиш пак в коша.

spe4elist
17-12-2009, 00:15
И вместо да си правиш усилието да я местиш в коша защо не я премести в секцията в която мислиш,че трябва да е.И моля да ме светнеш точно в коя секция да я пусна за да не се налага да я местиш пак в коша.

А вместо да си правиш усилието да ме критикуваш, що не помисли малко преди да пишеш, къде да пишеш?

virusalfa
17-12-2009, 01:43
А вместо да си правиш усилието да ме критикуваш, що не помисли малко преди да пишеш, къде да пишеш?
С риск отново да бъда бан-нат за коментар на модератор бих те запитал,младеж-на колко си годинки?Не за друго,а затова,че се навъдиха много додератори,които дори са непълнолетни:hmm:
На мястото на колегата и аз бих задал същия въпрос-като си модератор-премести темата!

голямата риба
17-12-2009, 08:44
вирусе стига се пени
точно пък във момента тема със такова заглавие е силно провокираща във форума

наистина колегата ако си направи труда да изчете 2 теми във общ технически и платените ще може да вземе правилното за него решение

ne0
17-12-2009, 09:39
момчета работата отива към голямо начало ;)

Спечелистъ.. юзера ти е задал правилен въпрос

MrX
17-12-2009, 11:37
Защо темата ми черните ангели вс екстрийм беше изтрита?Нима нямам правото да разбера,коя фирма предлага по добър чип.Защо не изтриете всички постове в които се пише,че даден продукт е по добър от друг?

Не търси под вола теле! Никой не ти е виновен, че не можеш да извлечеш и синтезираш нужната ти информация от вече публикувана такава.
Май темата на Търтея "Четем ли?!?" и последвалите разсъждения там се появиха в точния момент, но все пак, четем ли?!?

Zumer
17-12-2009, 11:48
MrX-господин професор тъй като аз вече си направих изводите към коя тунинг фирма да се обърна,моля да ми напишеш на лично съобщения къде точно трябва да чета за да си направя изводите.Къде точно в форума пише кой е по добрия чип и какви са разликите.
Мн странно,че хората,които дават адекватни и полезни отговори са 5% от форума.Всички др се борят за пост рейтинг ми се струва.Вместо да си правиш труда да напишеш 100 букви за да ми кажеш четем ли??Защо не си направи труда да ми дадеш 2 линка на лично с които да ми помогнеш да "синтезирам и извлека"нужната ми информация.

MrX
17-12-2009, 11:57
MrX-господин професор тъй като аз вече си направих изводите към коя тунинг фирма да се обърна,моля да ми напишеш на лично съобщения къде точно трябва да чета за да си направя изводите.Къде точно в форума пише кой е по добрия чип и какви са разликите.
Мн странно,че хората,които дават адекватни и полезни отговори са 5% от форума.Всички др се борят за пост рейтинг ми се струва.Вместо да си правиш труда да напишеш 100 букви за да ми кажеш четем ли??Защо не си направи труда да ми дадеш 2 линка на лично с които да ми помогнеш да "синтезирам и извлека"нужната ми информация.

Дано колегата не се сърди за цитата.


Ами аз ти казах - до голяма степен се дължи на неумението да се излвлича необходимата информация. В учебниците има прекалено много обяснения защо еди какво си е така, а един такъв индивид като го отвори първо се отегчава от всичките тея писания и второ от обема им. Защо да чете 3 страници като може да прочете 3 реда във форума? И при положение, че ако не в един то в друг форум ще се намери някой да му поднесе тези 3 страници под формата на 3 конкретни изречения защо да се поти? Той иска да зане просто така ли е или не и друго не го интересува. На хубаво и лесно бързо се свиква!

А ти сам си праави изводите!

trustworthy
17-12-2009, 12:00
С риск отново да бъда бан-нат за коментар на модератор бих те запитал,младеж-на колко си годинки?Не за друго,а затова,че се навъдиха много додератори,които дори са непълнолетни:hmm:
На мястото на колегата и аз бих задал същия въпрос-като си модератор-премести темата!

Този има навършени 18 години, но младее много :)

JORDI
17-12-2009, 12:59
Е защо трябва да се занимава форума с глупости, а можеше един Модератор да премести темата на момчето където трябва или на лични да му се обясни за какво става реч а не сега всички Модератори да го дюкат???:director: Е кое е правилното за грешния простосмъртен??? :Topic-is-closed-bg:
Най-накрая ще останат само вождовете без индианци!:cry:

Stefo
17-12-2009, 13:32
... Вместо да си правиш труда да напишеш 100 букви за да ми кажеш четем ли??Защо не си направи труда да ми дадеш 2 линка на лично с които да ми помогнеш да "синтезирам и извлека"нужната ми информация.

:shocking:

Не знаех, че тук някой е длъжен на другите да си прави труда да синтезира информацията вместо тях:confused:

Zumer
17-12-2009, 13:45
Някъде да съм написал,че е длъжен?Моля те чети малко преди да правиш глупави коментари.Много по полезно щеше да бъде вместо да напише 100 думи пълен офф,да копи пасте 2 линка-това казвам,но явно няма кой да чете.Както и да е темата е приключена.Аз намерих отговорите,които ми трябват.

spe4elist
17-12-2009, 16:23
Някъде да съм написал,че е длъжен?Моля те чети малко преди да правиш глупави коментари.Много по полезно щеше да бъде вместо да напише 100 думи пълен офф,да копи пасте 2 линка-това казвам,но явно няма кой да чете.Както и да е темата е приключена.Аз намерих отговорите,които ми трябват.

Освен, че не съм длъжен да ти давам линкове и обяснения, представи си че въобще не ме интересува темата за чипове, ремапове и т.н.

А така, както си задал въпроса: Ангели с/у Екстремове, сещаш ли се какво напрежение ще създадеш около най-великия въпрос? Не се сещаш, а може би - не искаш.... Или - не можеш...

@Нено - отговорих ли на юзъра?

morfius
17-12-2009, 16:27
С такова заглавие темата е провокация за яката храна...
Инак би било интересно сравнение... но на какво, на карти ли, на постижения на база еквивалентни мотори ли, на какво?

Zumer
17-12-2009, 17:54
Освен, че не съм длъжен да ти давам линкове и обяснения, представи си че въобще не ме интересува темата за чипове, ремапове и т.н.

А така, както си задал въпроса: Ангели с/у Екстремове, сещаш ли се какво напрежение ще създадеш около най-великия въпрос? Не се сещаш, а може би - не искаш.... Или - не можеш...

@Нено - отговорих ли на юзъра?


Приятел лошо ли ти е нещо?Ако ти е лошо бегай до аптеката,купи си аспиринче,легни поспи.После прочети пак какво съм писал,преосмисли го и тогава пиши.Някъде да съм писал,че си ми длъжен с нещо?Някъде да съм искал лично от теб линкове?Лично от теб?А мислиш ли,че мен ме интересува,че теб не те интересува темата ми?И все пак да ти уточня,поста ми за линковете беше насочен към MrX(както можеш да видиш съм се обърнал към него)

А за въпроса....Какво напражения ще създам.Щом и 2-те фирми предлагат 1 и същ продукт потребителя трябва да е наясно,кой от 2-та продукта е по добър.Мисля,че ще е полезно не само на мен,а и на други потребители-2 те фирми да поставят продуктите си за сравнение.

ne0
17-12-2009, 20:26
Освен, че не съм длъжен да ти давам линкове и обяснения, представи си че въобще не ме интересува темата за чипове, ремапове и т.н.

А така, както си задал въпроса: Ангели с/у Екстремове, сещаш ли се какво напрежение ще създадеш около най-великия въпрос? Не се сещаш, а може би - не искаш.... Или - не можеш...

@Нено - отговорих ли на юзъра?

ами май не...

той те пита:
"И вместо да си правиш усилието да я местиш в коша защо не я премести в секцията в която мислиш,че трябва да е.И моля да ме светнеш точно в коя секция да я пусна за да не се налага да я местиш пак в коша."

незнам.....

spe4elist
17-12-2009, 20:40
На зумера няма да отговоря, но щом толкова държиш - ще отговоря на теб: НЯМА такъв раздел, в който нормално да се обсъди подобен въпрос! Или може би бъркам... Ако бъркам, ти ми кажи кой е правилният раздел. Но едно е сигурно: Раздел "Алфа 156/147/GT" няма да бъде място за подобни теми.

ne0
17-12-2009, 21:43
хубаво. Забрави. Но.


Защото не си я пуснал където трябва. И не е изтрита, само е преместена в коша...

Къде трябва е тогава?
За нормалния юзер е изтрита.
Коша го виждаш ти.

Grigor
17-12-2009, 22:12
За момента в форума не се допускат теми които могат да доведат до скандали/за и против/кой е по-по-най. Това важи най-вече за фирми които са свързани с клуба и форума.

Затова подобни теми са се трили и ще се трият и за в бъдеще.

Двете фирми и без това са на "виртуален нож" от доста време... няма форума да се превръща в гладиаторска арена! Ако някой ден двамата шефов на ирми искат нещо - тема, сравнение или каквото и да е... ок, ама само ако и то евентуално.

Кое не ти стана ясно сега ?

ne0
17-12-2009, 22:18
всичкото хубаво ама двамата шефове (Бобо е шеф и собственик на едната фирма, Петко незнам дали е шеф и въобще дали има фирма свързана с дейността му което няма значение) са членове на УС на КАРБ, че единия е даже Председател на КЛУБА. Другият колега на Петко - Киро е члена на КАРБ. В нашия сервиз има четири члена на КАРБ. Та какво пречи шест човека да си спорят във форума създаден от тях за тях, а някакви модератори от които голяма част не са членове да им пречат? Не са ли модовете помагачи на КАРБ или на мен не ми е ясно. Питам сериозно! Отгоре на форума не пише КЛУБ на модераторите фенове на алфа ромео. Каквото касае членовете на клуба и каквото ги вълнува - това ще се коментира.

pr_00f
17-12-2009, 22:59
Нено,
Ако беше чел правилата на форума, нямаше да пишеш подобни мнения.

Всъщност едно от задълженията на модератора е да следи за потенциални конфликтни теми и да ги премахва в зародиш, преди да са ескалирали.


1.7 Да се придържа възможно най-близо до поставените въпроси по време на дискусията в темите. При особено големи отклонения на мненията от първоначалния замисъл на темата, последната може да бъде разделена на две или повече части. Темата ще бъде затваряна след установено залагане на конфликт в нея и повишаване на напрежението. Отворена нова тема със същото съдържание ще бъде отстранявана.Така че колегата си е свършил работата много добре.


п.с. За членовете на Клуба има създаден клубен раздел видим само от тях.
Като искат да си дискутират каквото си поискат - това е мястото отредено за такива дискусии.

ne0
17-12-2009, 23:03
с риск да бъда баннат за коментиране на модерирането ама това с анкетата не супер тъпо решение на въпроса. Аз имах предвид това да се даде поле на хората които си спорят да си го правят в техния си форум ;)

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 21:00 ----------


Нено,
п.с. За членовете на Клуба има създаден клубен раздел видим само от тях.
Като искат да си дискутират каквото си поискат - това е мястото отредено за такива дискусии.

Ок.

Обаче. Понеже след като ме изгонихте се запознах с правилниците обстойно. (По-точно Григор лично го направи -негови думи). Естествено и с недостатъците...

Значи форума на КАРБ е просто един раздел,така ли? А другите теми и раздели са просто за алфи и ала бала. Това кой го реши.

Просто кажи че тези неща са един голям киреч и си правите каквото си искате защото имате възможност и това е.

pr_00f
17-12-2009, 23:12
Както можеш да видиш правилата на форума са публикувани от председателя на КАРБ.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=613

Това че се опитваме да налагаме писаните правила означава ли, че имаме голям киреч и всеки си прави каквото си поиска ?


с риск да бъда баннат за коментиране на модерирането ама това с анкетата не супер тъпо решение на въпроса. Аз имах предвид това да се даде поле на хората които си според да си го правят в техния си форум ;-)
Това цитираното не го разбрах има грешка във второто изречение което го прави безсмислено, така че няма как да ти отговоря.

п.с

Обаче. Понеже след като ме изгонихте се запознах с правилниците обстойно. (По-точно Григор лично го направи -негови думи). Естествено и с недостатъците...

Искаш да кажеш че не си познавал правилата на форума докато си бил модератор ли ? Поне аз така го разбирам това изречение.

ne0
17-12-2009, 23:16
както и да е. Направих си изводите.

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:14 ----------



Искаш да кажеш че не си познавал правилата на форума докато си бил модератор ли ? Поне аз така го разбирам това изречение.

Да. Срамно ли е.

Не знаех че мога да баннвам. Ама виж ко стана.

pr_00f
17-12-2009, 23:19
Не е срамно, просто се очаква след като един човек е избран за мод да познава правилата.
Ми какво да стане , банна председателя на КАРБ от форума дето уж е на КАРБ, пък на практика не е.

Grigor
18-12-2009, 00:00
Само ще вмъкна че тези правила не са от вчера, а от няколко години и са писани и приети от хората които изреди.

Не мисля че е нарушение да спазваме правилата които заедно сме писали, или бъркам ?

ne0
18-12-2009, 00:02
Е начи и диалог се води с админ.... супер

Разбрах ме се. Проофе ще те цитирам в подписа си. Но го трий моля те. От добри чувства го правя само и единствено на майтап. Вярвай смея се на глас... Наздраве.

pr_00f
18-12-2009, 00:08
Нямам нищо против да ме цитираш, писал съм в публичен раздел,
Но все пак след толкова години заедно тук във форума...
Поне ми напиши ник-а правилно.

п.с. Така си цитирал мнението ми, че не се разбира кой кого е баннал.

Zumer
18-12-2009, 00:12
Извинявам се,че се намесвам сред висшестоящите,но имам 1 предложение.Тъй като е явно на всички,че има конфликт.Вместо да се отправят злобни коментари от 1-ния и др фронт.Да се направи 1 тема в която както писа нео в 1 др тема.Да се пуснат графики,дино-та,времена и прочие за да се разбере 1 път за винаги,кой кого.Насам натам по темите се пише.А помниш ли феста,а помниш ли това,а помниш ли онова.Отворете 1-тема и 2-те фирми да покажат какво могат за да се реши най накрая тоя спор.Кой е по по най.Колкото повече се опитвате да подтискате конфликта накрая ще ескалира стабилно и ще осъмнеме с 2 форума като фиат-клуба.На там вървят нещата ми се струва.

pr_00f
18-12-2009, 00:14
Както вече споменах има цял раздел посветен на това
казва се "Тунинг Проекти"

Grigor
18-12-2009, 00:15
Самите фирми си имат собствени раздели + общ раздел за тунинг - там ако те искат могат да постват каквото искат свързано с работата им и тунинга.

mordohy
18-12-2009, 00:23
Вчера бях на тема дегустиране,та за това не се обаждах,ама днеска цял ден съм на зелева чорба и тя ме напъва да кажа и аз нещо!
Всичко е много правилно и за правилата и за диалога,както и да си баннеш баш шефа,но един елемент не ми дава покой,както и чорбата разбира се!
Конфликта в темата се зароди,за да не става хипотетичен конфликт.
Ако имаше поне един пост от Екстрийм или Черните ангели,с който да се зароди конфликт съм съгласен,но темата не се осра от двата хипотетично враждуващи лагера,а от хора,които исзеха функциите на мода.Така мода метна темата в коша,където и е мястото,щото тя се омаза от прекалено разтревожени хора!На нероден Иван....
Заради бълхите изгоряхме юргана,а конфликта го заложи юзера от втория пос,но кой знае защо той не отнесе нищо!

mayhem
18-12-2009, 08:24
"във спора се заражда истината"
теми , които създават конфликти м/у фирми трее да има-това се нарича свобода на словото...основа на демокрациата от оно време в древна Гърция.а тук смърди на комунизъм!

mordohy
18-12-2009, 20:06
Проблема,колега е,че въпреки,че и едните и другите са много готини пичове,но когато заспорят,става всеобщ хаос и мазало!
Най-малкото постовете им са "нечетивни".Освен това и са упорити,като магарета и не се дават лесно.
За това е особеното внимание към подобни теми,които могат да породят поредния конфликт между двата лагера и да се разхвърчат л*****та.