PDA

View Full Version : Евтин тенекиджия в София?



Abarth
18-12-2009, 19:52
Препоръчайте някой евтин тенекиджия в София да ми напасне фара,мигача и да ми смени калника :lol:

detelazurno
18-12-2009, 20:38
В квартал Суходол се намира, на улица 3-ти март. Като пресечеш околовръстното веднага в ляво. Като влезнеш в уличката 20-тина метра по-надолу пак отляво има една бяла, леко ръждясала порта. Иван се казва. Телефона му е 0888745859. Прилагам ти карта и малко снимки от моето поражение и съответно неговата работа. За това ми взе 130. Като на снимките не си личи много, но бая се бяха прещипали ламарините и не ми се мисли как е бъркал, за да работи. На реното имам една малка вдлъбнатина на багажника и го питах за нея колко ще ми вземе и ми каза 30 лева. А според мен да се бръкне да изправи тази дребна вдлъбнатина е доста трудно, защото е на бая гадно място.

Abarth
18-12-2009, 21:07
Мерси колега ще му звънна утре само да намеря калник :)

trace
19-12-2009, 00:07
130лв. само за изчукването?

търтей
19-12-2009, 00:26
Като на снимките не си личи много, но бая се бяха прещипали ламарините и не ми се мисли как е бъркал, за да работи.
Не е бъркал, не го мисли. Работено е само от вън. То си личи. Ама аре нема да разкриваме тайни от занаята :)

detelazurno
19-12-2009, 00:36
Изправяне на ламарините, напасване на стопа и на капака на багажника, защото от страната на удара се беше отворила фуга колкото да си пъхнеш показалеца. Аааа, и гредата изправи защото леко беше кривнала. Абе уж малко изглежда, но бая работа си беше. acko88 и MUROMAN я видяха на живо и направо ми викаха да сменям целия калник, че иначе нямало да ми го изправят както трябва и после бояджията щял да ми сложи 3 пръста кит. Е в крайна сметка всичко си стана както трябва. Доволен съм от тенекеджията и от бояджията. Иначе може и да не е най-евтиния в София, но спрямо цени, които ми казваха за комбинирана работа - тенекеджия и бояджия, ми излизаше по-евтино да я закарам на двете процедури отделно. Това беше тенекеджията с най-добра цена до който аз се докопах и съм доволен. Ето и малко снимки на крайния резултат


Не е бъркал, не го мисли. Работено е само от вън. То си личи. Ама аре нема да разкриваме тайни от занаята :)

Бе то че си личи, личи си всички видехме двете убави точки където е барал ама пак си беше гърч. Кофти се беше прещипало

reptli
20-12-2009, 14:27
а имаш ли представа бояжията до къде е пръскал :) целия калник или... :roll:

detelazurno
20-12-2009, 14:31
Целия калник и този елемент под вратата на багажника на който са надписите.

reptli
20-12-2009, 14:41
защото ме интересува някой,който може да прави преливки... а колко ти взе за пръскането,и същия човек ли ти я пръсна или друг :)

detelazurno
20-12-2009, 17:40
Друг. Нали това казах, че на всички места, на които проверих ми излизаше най-евтино да я закарам при един тенекеджия и друг бояджия отколкото да я направи един майстор. Иначе за боята я закарах в Rock 'n' Roll сервиз и ми взеха 200.

trace
20-12-2009, 20:07
В сервиза където ра6отя сега временно, щеше да ти излезе 150лв. всичко.

reptli: Ако може да пуснеш снимка какво точно искаш да се направи.

detelazurno
20-12-2009, 20:54
150?!?! Че аз където и да питах толкова ми казваха само за боя на един детайл бре! Тук при мен са 2 детайла за боя целите. Отделно от това подготовката + цялата тенекеджийска работа. Кой е тоя сервиз в който работиш? И как е качеството на работа? Дай някакво инфо защото звучи направо плашещо евтино и недай си боже на някой може да му е от полза.
@Abarth: До къде добута работата колега?

trace
21-12-2009, 23:03
150?!?! Че аз където и да питах толкова ми казваха само за боя на един детайл бре! Тук при мен са 2 детайла за боя целите. Отделно от това подготовката + цялата тенекеджийска работа. Кой е тоя сервиз в който работиш? И как е качеството на работа? Дай някакво инфо защото звучи направо плашещо евтино и недай си боже на някой може да му е от полза.

Ами цената ни е 150лв. за 6оядисване на детайл.
Ако има малко за изчукване, като твоя случай например, си влиза в цената. Стига да не е на ско6а детайла няма про6лем. Разни размазани коли не ги правим.
Сервиза е в Овча Купел. Качеството е до6ро за тия пари, ра6отим предимно с автокъщи и непрекъснато има ра6ота. Материалите които ползваме са до6ри. Няколко коли от Фиат-форум-а са правени там.
Едно от момчетата извършва и полиране, не съм сигурен за цената, около 120-150лв.
Адрес мога да пратя на ЛС на всеки който се интересува.

rusiq86
22-12-2009, 00:25
За три елемента, изчукване и боядисване 400 лева в Русе.
А за полирането кви са тея 150 лв, че аз за 150 лв 5 пъти ще си полирам колата. Материалите за едно полиране са макс 50мл паста 2 номер и 50мл паста 3 номер на 3М - 12лв общо. губата за полиране, която се ползва доста пъти и машина. направо ме разби за това полиране.

trace
22-12-2009, 21:37
За три елемента, изчукване и боядисване 400 лева в Русе.
А за полирането кви са тея 150 лв, че аз за 150 лв 5 пъти ще си полирам колата. Материалите за едно полиране са макс 50мл паста 2 номер и 50мл паста 3 номер на 3М - 12лв общо. губата за полиране, която се ползва доста пъти и машина. направо ме разби за това полиране.

Щом си доволен от полиране за 12лв чудесно. Важното е на теб да ти харесва. Може да си пребоядисате колата и със спрей. Ще стане ама как е друг въпрос.
От самолет нали не се вижда....
Първо пастите които се ползват са доста повече, второ зависи от много неща кои точно ще се ползват и трето са бая скъпи. Повярвай ми, че има пасти които са доста по-добри от на 3М.
п.с. Още нещо - едно полиране на цяла кола отнема около 6-8 часа нон-стоп (ако е джип и повече).
Питай на някоя читава автомивка колко струва полиране, ако не те затруднява. Наистина питам, за сравнение. Предполагам ще е между 80-100лв.

търтей
22-12-2009, 22:30
Питай на някоя читава автомивка колко струва полиране, ако не те затруднява. Наистина питам, за сравнение. Предполагам ще е между 80-100лв.
Читаво полиране се прави при бояджия, а не в автомивка, сигурно знаеш защо :hmm:
Иначе за 15 лв е ташак, тук съм съгласен

rusiq86
22-12-2009, 23:35
Казвам че толкова струват консумативите за едно полиране при автобояджия. Тук в провинцията (Русе), на автомивките вземат 30лв. на автобояджии отиват 50-60 лв. Достатъчно грамотен съм да си полирам колата, и да отива точно толкова паста за моят цвят, според зависи от състоянието ня боята и цвета макс до 100мл от 2-ри и 3-ти номер. И 3M пастата е мн добра, рекламира се дори в повечето тунинг предавания по Discovery, и те използват точно нея. И дори там е обевявано многократно колко паста отива! Имам авер с който съм отраснъл, имат сервиз за изчукване и боядисване на коли. От него многократно съм чувал колко му излиза на него да полира една кола. Пастата, машина, която се купува веднъж и гъбата за полиране. Те това е, всичко друго е спекулация. За полирането на моята белисима това лято отне точно 4 часа. и това със забъсрването после. А за ефекта още, като вали се вижда ефекта, нямам думи просто за 15 лв както се постга, стига да не си с две леви (то и за накладки се взема сума пари, ама е елементарно и всеки може да го направи ). Какви 8 часа... за джип Q7 може, ама... просто това е истината дори да боли. Но в Сф вс е по-скъпо, то тук автомивка вътре и вън си струва 4 кинта :)
Пак повтарям за добър сервиз за три елемента, изчукване, кит, боя цялостно 400лв. Тук цена на детайл според операциите е 120-150 лв всичко.

търтей
22-12-2009, 23:38
Казвам че толкова струват консумативите за едно полиране при автобояджия. Тук в провинцията (Русе), на автомивките вземат 30лв. на автобояджии отиват 50-60 лв. Достатъчно грамотен съм да си полирам колата, и да отива точно толкова паста за моят цвят, според зависи от състоянието ня боята и цвета макс до 100мл от 2-ри и 3-ти номер. И 3M пастата е мн добра, рекламира се дори в повечето тунинг предавания по Discovery, и те използват точно нея. И дори там е обевявано многократно колко паста отива! Имам авер с който съм отраснъл, имат сервиз за изчукване и боядисване на коли. От него многократно съм чувал колко му излиза на него да полира една кола. Пастата, машина, която се купува веднъж и гъбата за полиране. Те това е, всичко друго е спекулация. За полирането на моята белисима това лято отне точно 4 часа. и това със забъсрването после. Какви 8 часа... за джип Q7 може, ама... просто това е истината дори да боли. Но в Сф вс е по-скъпо, то тук автомивка вътре и вън си струва 4 кинта :)
Пак повтарям за добър сервиз за три елемента, изчукване, кит, боя цялостно 400лв. Тук цена на детайл според операциите е 120-150 лв всичко.


Остаи консумативите. Трудят също струва пари, все пак. А мивка в голямото село цялостно е има няма 20 лв ... Смятай сам колко пъти е по-скъпо ...

rusiq86
22-12-2009, 23:41
Мн приятели в Търново, Сф и Варна се оплакват. Тук е 4 лв, и то добра автомивка, едан от най-добрите в Русе :), полират ти гумите после, чистят стъклата с препарат, арматизаторче слагат ако искаш, чистят и багацника дори, накрайника на аспуха ми чистят всеки път :)
За труда да струва, но казвам че аз по един или друг начин се налагаше да се науча да го правя, и изпозлвам машината на моя авер, както и гъбата, тя е скъпа близо 40 лв е да забравих. Но казвам тези неща се позлват многократно от тях. и за полиране повече от 60 кинта е обир.

trace
23-12-2009, 09:36
Читаво полиране се прави при бояджия, а не в автомивка, сигурно знаеш защо :hmm:
Иначе за 15 лв е ташак, тук съм съгласен

Може и да си прав, не съм проверявал. Просто човека който полира, ра6отеше на автомивка (със со6ственика сме познати), която пък се 6еше специализирала и в полиране и си имаше отделни помещения. И в интерес на истината ги правеха много до6ре. Едва ли на всяка автомивка ще полират и ако го правят, дали ще е качествено.

DarkKnight
23-12-2009, 09:46
За какви суми говорите? Лятото правих моята

Боя за предна, задна броня, заден десен калник и врата 150лв. Работа (кит по брониите, изчукване и кит на калник и подготовка на вратата за пръскане, заедно с боядисване) 430лв (пастирането на детайлите е безплатно и задължително).
Догодина ще я пастирам - 80лв. цялата.

П.П. Мисля че достатъчно си личи резултата
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=585309&postcount=828
Като се прибера ще видя дали ще намеря снимки преди и след за сравнение. Да в Сф е скъпо и работят зле но има тук там по някой добър майстор ;)

Orm
23-12-2009, 10:31
Аз в духа на темата да питам и за ваше мнение . Та, предлагат ми цялостно боядисване за 500 - 600 лв . Като цената включва и леките тенекиджийски работи които трябва да се правят. Сега , разбирам че боядисването няма да е като в "завода", и жсе ще има някаде някакви дефекти . От друга страна пък за тия 4 години доста я поодрах и поочукаах тук таме а и тя е боядисвана на места ( преден калник и врата ) и майстора не е хванал особено точно цвета ( всъшност май е бил далтонист ). Та за боядисване за 2000 -3000лв. за тази кола не си струва, а бих искал да я поосвежа малко . Та , дали си струва или не, как мислите вие по въпроса?

reptli
23-12-2009, 11:17
В сервиза където ра6отя сега временно, щеше да ти излезе 150лв. всичко.

reptli: Ако може да пуснеш снимка какво точно искаш да се направи.

значи,става въпрос за едно леко подпиране след което ми падна кита :furious: трябва да се доотлюппи.Има малко за изчукване,за което ако се взимат пари и аз ще си го изчукам...то е супер малко ;) ако можеш да ми кажеш приблизително-цена с пръскане и без пръскане ;) може на ЛС.

DarkKnight
23-12-2009, 12:14
значи,става въпрос за едно леко подпиране след което ми падна кита :furious: трябва да се доотлюппи.Има малко за изчукване,за което ако се взимат пари и аз ще си го изчукам...то е супер малко ;) ако можеш да ми кажеш приблизително-цена с пръскане и без пръскане ;) може на ЛС.

Колега и аз ще се изкажа нищо че нямам нищо общо с тенекиджия, но съм задавал много въпроси

1. Не се знае как е правена миналия път - за да е качествено трябва да се свали стария кит да се изчука, нов кит и боядисване
2. Може да се "отреже" (прелее) при боядисването където ти е ръба на декоративната вдлъбнатина
3. Никой уважаващ работата си тенекиджия не би ти казал точна цена защото няма как да знае до къде е кит.
4. Ако искаш да замажеш положението, а не да го направиш както трябва - китосай го сам, после малко с шкурката и я закарай някой да ти го боядиса

П.П. Пак казвам - нямам нищо общо с тенекиджия и бояджия и това са само изводи, които съм си направил сам ;-)

detelazurno
23-12-2009, 14:10
Аз в духа на темата да питам и за ваше мнение . Та, предлагат ми цялостно боядисване за 500 - 600 лв . Като цената включва и леките тенекиджийски работи които трябва да се правят. Сега , разбирам че боядисването няма да е като в "завода", и жсе ще има някаде някакви дефекти . От друга страна пък за тия 4 години доста я поодрах и поочукаах тук таме а и тя е боядисвана на места ( преден калник и врата ) и майстора не е хванал особено точно цвета ( всъшност май е бил далтонист ). Та за боядисване за 2000 -3000лв. за тази кола не си струва, а бих искал да я поосвежа малко . Та , дали си струва или не, как мислите вие по въпроса?

Някакси евтино ми се вижда. Не знам какво да ти кажа. Как ще стане си зависи само от майстора. Ако можеш поогледай някакви коли които той е правил. Иначе аз за цялостно съм чувал нещо от сорта на 1200. Тия 2-3 хиляди не знам кой ти ги е казал, но ми се струват много. Общо взето положението е класическо - скъпото си е скъпо, но евтиното е съмнително ;)

reptli
23-12-2009, 14:11
Колега и аз ще се изкажа нищо че нямам нищо общо с тенекиджия, но съм задавал много въпроси

1. Не се знае как е правена миналия път - за да е качествено трябва да се свали стария кит да се изчука, нов кит и боядисване
2. Може да се "отреже" (прелее) при боядисването където ти е ръба на декоративната вдлъбнатина
3. Никой уважаващ работата си тенекиджия не би ти казал точна цена защото няма как да знае до къде е кит.
4. Ако искаш да замажеш положението, а не да го направиш както трябва - китосай го сам, после малко с шкурката и я закарай някой да ти го боядиса

П.П. Пак казвам - нямам нищо общо с тенекиджия и бояджия и това са само изводи, които съм си направил сам ;-)

мерси колега и аз съм стигнал до тези изводи ;) но просто темата позволява да попитам и за това ;) просто искам информативно да знам какви пари да си приготвя :-D Весело посрещане на празниците:cheers:

Orm
23-12-2009, 14:25
Някакси евтино ми се вижда. Не знам какво да ти кажа. Как ще стане си зависи само от майстора. Ако можеш поогледай някакви коли които той е правил. Иначе аз за цялостно съм чувал нещо от сорта на 1200. Тия 2-3 хиляди не знам кой ти ги е казал, но ми се струват много. Общо взето положението е класическо - скъпото си е скъпо, но евтиното е съмнително ;)

Ами аз точно заради цената се замислих за боядисване а и гледах една кола правена от тях (вярно не детайлно ) беше горе долу докарана. А за 1200 лв. нали се сещаш че ще направя с тях една вноска от 2/3 от цената на такава кола и ще е с климатик и повече екстри по нея . Аз по тая логика се ръководя . От друга страна съм вкарал бая пари в тая кола и съм сигурен във всеки детайл от нея , вмместо да я продавам на безценица може да я оставя на баща ми ако си взема нова! Общо взето това ми е дилемата :)

detelazurno
23-12-2009, 14:42
Прав си, но от такива сметки няма смисъл. Автомобила, независимо от марката си, е една бездънна яма - пари от него няма да спечелиш, но колко ще набуташ..... :jason2:

rusiq86
23-12-2009, 16:35
Всеки сервиз си има цена за детайл (включва изчюкване ако има нужда леко някъде, кит, подготовка и боя), и повече от 150 лева за детайл не съм чувал в наше село. За полирането ако примерно си се занимавал цял живот с това, и си напуснал сервиза и си си оредил при някоя автомивка да полираш като има желаещи, що да не стане, цената явно зависи според сервиза и колко са се възгордяли.

Abarth
23-12-2009, 19:56
Абе момчета аз каква тема пуснах вие каква я направихте,спорите за некви полирания,заключвайте тука се е видяло,че помощ няма да получа разрешавам да и смените името на полиране :)

rusiq86
23-12-2009, 21:12
Ако ще идваш към русе, само свирни и ще те уредим.

Abarth
23-12-2009, 22:00
Е нема бате тоя калник ше ми излезе 300лв ако идвам до русе :)

Abarth
26-12-2009, 20:54
Намерен,лок ;)

sen7
31-12-2009, 13:27
Я сподели, че и на мен май ще ми трябва.

Abarth
31-12-2009, 15:12
Ами едно приятелче,цените са му нормални но работи страшно,нищо не си личи :) 0888 285 242 - Миро от волуяк

sen7
31-12-2009, 19:36
А иначе частите аз ли му ги нося или той ?