PDA

View Full Version : Предна броня



kris11
04-04-2006, 20:02
Колеги някой може ли да даде идея как се развиват страничните болтове на предната броня ?? От никъде не мога да се добера до гайките отвътре / ни с лула ни с гедория с тресчотка става.
Бронята съм я свалил защото са откъртени страничните уши и уж работя на просторно място но... Искам да сваля болтовете и остатъците от шестограммна пластмаса от бронята за да ги закарам на заварка.
Моля за спешен отговор, че утре искам да я спретна Белисимата в нормален вид.
PS Я :shock: аз се чудя защо куките ме оглеждат малко като извънземен - ами то съм нямал преден номер :roll:

WhitePower
05-04-2006, 10:57
ебало си е мамата и аз се пробвах ама не мурдат моите

yovi
05-04-2006, 15:35
WD-40, търпение и вълшебните думички. :wink:

WhitePower
05-04-2006, 16:01
това с ВД то и маиката мина ама не мръднаха
сезам завартисе пак не стана да и друга дума
щото търпенирто ми се изчерпа

kris11
05-04-2006, 20:00
Готово вече може да се трие темата.
Колеги с WD 40 ми е беше ясно все пак го прдавам, имам и други подобни спрейове на Den Braven :D

Проблема го реших с адско търпение ижелязни нерви.
От лявата страна/ на водача / беше по-лесно. Използвах от външна страна за пластмасовите шестограми гаечен ключ 27, а от вътрешната страна набор : звездогаечен ключ 13, лула 13, тресчотка с камък 13. Освен пръскане със спрей. От вътрешна страна хода на ключа е миниатюрен :( и само нервите помагат.
От дясната страна е още по зле, наложи се да снема съда за антифриза / даго отместя и да махна крепежа на съда за течност за чистачките .Повдигнах последният и го подпрях с 1 дръвце и по същата методика с мамата... и "голям ход" на ключа се справих. :twisted:
Освен това от дясната страна се скъса и болта закрепващ бронята отдолу. Крик подлагане, пак крик за да може да се работи с дрелка, разпробих скъсаният болт и нарязах нова резба.
На всички свалени гайки и болтове от бронята съм пренарязал резбата за по-лесен монтаж. Утре като взема бронята ще изрежа и планки от дуралуминий по 4 те закрепващи уши / 2 отпред до радиятора, 2 отдолу.

Още малко за сведение понеже колата е удряна преди мен се оказа , че:
1.- 2 те планки за горните болтове за закрепване / в горният край на радиатора са изкривени навътре / и опират в радиатора. Това го отстраних чрез издърпване.
2. 2 те вертикални колонки за които се закрепва долната задна част на бронята са изкривени - пооправих ги и тях. Много гадното е ,че дясната колонка яко опираше в масленият радиатор .

Последното означава , че при удар отпред по бронята трябва да си проверите за опиране ,изкривяване или пробиване на радиатора за антифриза и масленият радиатор. Разстоянията до радиаторите са мнохго малки.

bass
06-04-2006, 10:32
Мдааааа... сега разбирам защо в рокендрол-сервиза искат 150 лв. за тая работа :twisted: (и най-вероятно ще ги получат, ако се справят добре с другите неща)...

Dexer
06-04-2006, 20:14
Мдааааа... сега разбирам защо в рокендрол-сервиза искат 150 лв. за тая работа :twisted: (и най-вероятно ще ги получат, ако се справят добре с другите неща)...
:shock: :shock: За кое ти искат 150 лв? За сваляне и кърпене на бронята ли????

kris11
06-04-2006, 21:59
Стига бе 150 лв за сваляне. Ела за 2 бири ще ти я сваля, ама не ми се поставя после :(

Не ми се разправя как съм сложил болтовете отдолу.
А пък как се качва 155 ца на естакада ??? Заходих и спрях да погледна колко ще опре и о ужас :shock: :shock: Ами тя бронята няма нужда да я стягам - пак ще падне. :(
Ходих и намерих 4 гредички 10 см -ви по 2 за всяко колело . И така първо да стъпят предните гуми на гредичките и да се измени наклона на естакадата . бавно нагоре докъдето стигат гредичките . И едва тогава поставяне на 4 те долни болтове. Борба с наместването защото вертикалните колонки са изкривени навътре към колелата и трябваше да се натъманят към бронята за да паснат отворите що годе.

Bobo
06-04-2006, 23:32
Аре изчакайте човека да каже закво му искат 150 лв па тогава коментирайте :!:

bass
07-04-2006, 10:40
Точната формулировка на заявката (както съм я подал на младежа), оценена на 150 лв., е следната:

Напасване на компонентите по предницата:
- притягане на брояната (виси в краищата)
- корекция на десния фар (струва ми се леко потънал)
- лепене на малка пукнатина около рапидка за закрепване на дек. решетка, ако се налага (за да не се досчупи)
- проверка/корекция на луфта между капака и решетката (вижда ми се по-голям от нормалното, но може да е зрителна измама заради разместения фар).

Момчето каза, че за повечето неща си внушавам (баси, всички тва ми разправят като ми се причуе или привиди нещо :P ), но предполагам, че се е застраховал - кой знае каква може да е причината за увисването, може да иска лепене и т.н.

btw днес ходих да видя как върви работата. В сервиза имаше 2 (две) Alfa 75 turbo americа - едната е зле, другата - още повече, ма ще стане една кола от тях, казват :twisted:

Bobo
07-04-2006, 12:09
Точната формулировка на заявката (както съм я подал на младежа), оценена на 150 лв., е следната:

Напасване на компонентите по предницата:
- притягане на брояната (виси в краищата)
- корекция на десния фар (струва ми се леко потънал)
- лепене на малка пукнатина около рапидка за закрепване на дек. решетка, ако се налага (за да не се досчупи)
- проверка/корекция на луфта между капака и решетката (вижда ми се по-голям от нормалното, но може да е зрителна измама заради разместения фар).

Момчето каза, че за повечето неща си внушавам (баси, всички тва ми разправят като ми се причуе или привиди нещо :P ), но предполагам, че се е застраховал - кой знае каква може да е причината за увисването, може да иска лепене и т.н.

btw днес ходих да видя как върви работата. В сервиза имаше 2 (две) Alfa 75 turbo americа - едната е зле, другата - още повече, ма ще стане една кола от тях, казват :twisted:

Абе по твоята кола има и китване и боядисване аз доколкото видях :wink:

А за 75-ците скоро ще пусна тема със снимки :wink: Иначе едната е 3.0 V6 America другата е 2.5 V6 Америка и да от двете ще стане невероятен егземпляр :wink:

bass
07-04-2006, 12:32
Абе по твоята кола има и китване и боядисване аз доколкото видях :wink:
Тва си е отделно - за него сумата е 360 лв. Бронята (и около нея) ще се прави, ако съм доволен от корекцията на драскотините, които си забелязал :-)
(и като хартисат пак малко стинки)

Bobo
07-04-2006, 18:32
Да днес разбрах за какво иде реч цената е такава защото колата е удряна отпред и роговете и гредите не са изправени - просто е била накичена да се зглоби :wink:

Така че моля не давайте мнения от рода "тия луди ли са" и разни подобни без да сте наясно със ситуацията :idea: :wink:

bass
07-04-2006, 18:42
...но предполагам, че се е застраховал - кой знае каква може да е причината за увисването...

Като я закарах момчето предположи точно това за удара и погледна, ма каза, че няма следи от такъв. Може после да е огледал по-внимателно и да се е оказало все пак, че има. :wink:
Обаче специално бронята увисна след едно стоварване от бордюр и няколко "снегорина" в големия сняг :oops:

Bobo
07-04-2006, 18:47
Като я закарах момчето предположи точно това за удара и погледна, ма каза, че няма следи от такъв. Може после да е огледал по-внимателно и да се е оказало все пак, че има. :wink:
Обаче специално бронята увисна след едно стоварване от бордюр и няколко "снегорина" в големия сняг :oops:

Батенце всичките ти елементи по предницата са разместени - фарове потънали, капака е разместен ... няма да продължавам и като влизаш навътре стигаш до роговете които няма да казвам колко са криви :wink:

bass
07-04-2006, 19:03
Бля, тва звучи като още една цяла седмица в сервиза :wink:
Ма бакшишите въобще да не си правят некви сметки - хранил съм ги няколко години достатъчно :twisted:

UPDATE
Продължението - в моята тема (http://www.clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=56034#56034), че направихме офтопик тука, сори :-)

kris11
10-04-2006, 19:18
Не се притеснявай. Когато я свалиш и поставиш 2-3 пъти ставаш факир. :D .Вече ще можеш и на сън.