PDA

View Full Version : Внос на автомобили втора ръка - размисли и страсти



Memento
18-12-2009, 20:19
Цялата работа е,че хората купуват измъчени коли 3-та ръка от б-я или 2-ра ръка от италия,а най често от горубляне и от дупница.За това излиза лошо име на марката.
Ето я и рецептата за успешна покупка.Отваряте autoscouth.ch избирате си кола.Намирате фирма,която внася коли от швейцария и си поръчвате.Давате малко повече пари и забравяте за случая.Абсолютно всички коли в швейцария са задължени всяка година да минават през технотестове(свирепи) и щът не щът трябва да си правят количките.Мойта си я взех от там...дадох повече пари,но сега вече около 10 000 км я карам само в лютеницата и нема грешка.Направо ви се чудя на всички с тия ремонти.Да плюя в пазвата да не ми се случват и на мене :).

spe4elist
18-12-2009, 23:14
...
Ето я и рецептата за успешна покупка.Отваряте autoscouth.ch избирате си кола.Намирате фирма,която внася коли от швейцария и си поръчвате.Давате малко повече пари и забравяте за случая....

Колега, хубу ни даваш тез акъли, ама как предварително да ги видим тез коли отдолу, колко луга са изяли тез коли, през дългите алпийски зими в Швейцария...

Memento
19-12-2009, 01:11
Еми колега може да си набележиш 3-4 коли,да се уговориш с продавачите за оглед,качваш се на самолета и се връщаш на ход.Може да се договориш и с вносителя да се возиш в камиона и да си избереш,а най добре ще е да вносителя да ти е познат за да разчиташ на него.Вариантите са много,въпроса е желание да има.Швейцария-това е страната в която колите са най подържани.

thecleaner
19-12-2009, 01:30
Еми колега може да си набележиш 3-4 коли,да се уговориш с продавачите за оглед,качваш се на самолета и се връщаш на ход.Може да се договориш и с вносителя да се возиш в камиона и да си избереш,а най добре ще е да вносителя да ти е познат за да разчиташ на него.Вариантите са много,въпроса е желание да има.Швейцария-това е страната в която колите са най подържани.

Пак легенди колега, не държавата кара колата а собственика и. На някоя готина швейцарка едно болтче не може да и развие човек отдолу. И в Швейцария и в Германия се напълни с сервизи тип "мани бегай" с собственици от Албания, Румъния и България. А и Tuv да минеш и там връзчици може. Помислете кога един човек си продава колата! Единия вариянт е да иска да се отърве от нея щото има нещо прецакано по нея и другия е че иска нещо по ново. Тия западняците са такива стисльовци че ако е нормална колата и е инвестирал пари в нея Ханс не я дава на безценица. Та идваме ние гледаме салона да е горе долу добре и я купуваме защото сме най-големите тарикати и разбирачи. Обикновенно е варел с врати на "130 000" км. Та сценария е винаги един и същи не от Швейцария ако ще от Западен Свазиленд да е.

Mury
19-12-2009, 11:34
Пак легенди колега, не държавата кара колата а собственика и. На някоя готина швейцарка едно болтче не може да и развие човек отдолу. И в Швейцария и в Германия се напълни с сервизи тип "мани бегай" с собственици от Албания, Румъния и България. А и Tuv да минеш и там връзчици може. Помислете кога един човек си продава колата! Единия вариянт е да иска да се отърве от нея щото има нещо прецакано по нея и другия е че иска нещо по ново. Тия западняците са такива стисльовци че ако е нормална колата и е инвестирал пари в нея Ханс не я дава на безценица. Та идваме ние гледаме салона да е горе долу добре и я купуваме защото сме най-големите тарикати и разбирачи. Обикновенно е варел с врати на "130 000" км. Та сценария е винаги един и същи не от Швейцария ако ще от Западен Свазиленд да е.


Голата истина е тва:afro::afro:

Memento
19-12-2009, 12:22
Пак легенди колега, не държавата кара колата а собственика и. На някоя готина швейцарка едно болтче не може да и развие човек отдолу. И в Швейцария и в Германия се напълни с сервизи тип "мани бегай" с собственици от Албания, Румъния и България. А и Tuv да минеш и там връзчици може. Помислете кога един човек си продава колата! Единия вариянт е да иска да се отърве от нея щото има нещо прецакано по нея и другия е че иска нещо по ново. Тия западняците са такива стисльовци че ако е нормална колата и е инвестирал пари в нея Ханс не я дава на безценица. Та идваме ние гледаме салона да е горе долу добре и я купуваме защото сме най-големите тарикати и разбирачи. Обикновенно е варел с врати на "130 000" км. Та сценария е винаги един и същи не от Швейцария ако ще от Западен Свазиленд да е.


Държавата не кара колата,но държавата се грижи хората да имат улици без нито 1 дупка по,която да я карат,държавата се грижи всяка година да се минава,техно тест,които е много сериозен,държавата се грижи да налага сурови наказания за тарикатите,които се опитат да върнат километража назад,държавата се грижи хората да притежават НЕ БЪЛГАРСКИ манталитет,държавата се грижи хората да спазват законите и хората да не карат с повече от 50 км в града и 130 по магистралите.Мога да изброявам още 1000 причини защо е по добре да се купи кола от швейцария.ААаа и това за сърби,албанци и тн е супер смешно.Части менте там няма по късно ще си довърша романа,защото ми се налага да изляза така,че TO BE CONTINUE

Що пишем на чужди езици като не можем? Не че и българският ни е на ниво ...

spe4elist
19-12-2009, 12:42
Държавата не кара колата,но държавата се грижи хората да имат улици без нито 1 дупка по,която да я карат,държавата се грижи всяка година да се минава,техно тест,които е много сериозен,държавата се грижи да налага сурови наказания за тарикатите,които се опитат да върнат километража назад,държавата се грижи хората да притежават НЕ БЪЛГАРСКИ манталитет,държавата се грижи хората да спазват законите и хората да не карат с повече от 50 км в града и 130 по магистралите.Мога да изброявам още 1000 причини защо е по добре да се купи кола от швейцария.ААаа и това за сърби,албанци и тн е супер смешно.Части менте там няма по късно ще си довърша романа,защото ми се налага да изляза така,че TO BE CONTINUE

Memento, 1000-та причини съм ги чувал. Отговори ми какво правим с 1001-вата: Лугата в Швейцария.

Благодаря

RPWWD
19-12-2009, 12:56
Memento, 1000-та причини съм ги чувал. Отговори ми какво правим с 1001-вата: Лугата в Швейцария.

Благодаря

Купуваш си кола, която все още е в противокорозионна гаранция, т.е. под 8 годишна ;-)

Memento
19-12-2009, 13:13
Memento, 1000-та причини съм ги чувал. Отговори ми какво правим с 1001-вата: Лугата в Швейцария.

Благодаря


Май не си много запознат ми се струва.За полиращи пасти не си ли чувал?
Тъй като държиш да ти отговарям на въпросите искам ти да ми отговориш на няколко.Да предположим,че искам да купя твоята кола,а не такава от швейцария.Кажи ми какво правим с:фалшивите части с които си наблъскал колата,какво правим с изтормозения ти мотор от смяната на 3 собственика и зареждане на (бензин разреден с вода 2-3 години от когато го имаш).Мога да задам още няколко въпроса,ако имаш желание да ми отговориш.

ШВЕЙЦАРИЯ е държавата от която човек може да си закупи качествен поддържан автомобил.Това,че 99% от смешните фирмички в Б-я не ги устройва цената на автомобилите и се чудят какви глупости да бълват за ЛУГАТА,защото това си го чул 100% от някой вносител мен няма да ме спре да си купя и следващата кола от там и да си щракам с пръсти докато 80% от форума реват колко преебана им била колата и как алфа ромео не струвала.Ест,че няма да струва като купувате коли от б-я 4-та употреба,минали през козметичния салон на горубляне.

Belvedere
19-12-2009, 13:19
Май не си много запознат ми се струва.За полиращи пасти не си ли чувал?
Тъй като държиш да ти отговарям на въпросите искам ти да ми отговориш на няколко.Да предположим,че искам да купя твоята кола,а не такава от швейцария.Кажи ми какво правим с:фалшивите части с които си наблъскал колата,какво правим с изтормозения ти мотор от смяната на 3 собственика и зареждане на (бензин разреден с вода 2-3 години от когато го имаш).Мога да задам още няколко въпроса,ако имаш желание да ми отговориш.

ШВЕЙЦАРИЯ е държавата от която човек може да си закупи качествен потдържан автомобил.Това,че 99% от смешните фирмички в Б-я не ги устройва цената на автомобилите и се чудят какви глупости да бълват за ЛУГАТА,защото това си го чул 100% от някой вносител мен няма да ме спре да си купя и следващата кола от там и да си щракам с пръсти докато 80% от форума реват колко преебана им била колата и как алфа ромео не струвала.Ест,че няма да струва като купувате коли от б-я 4-та употреба,минали през козметичния салон на горубляне.
Това изказване ми хареса и съм напълно съгласен с теб.:indian:

vinilov
19-12-2009, 13:29
В Германия, Швейцария и Англия до колкото знам колите минават сериозен технически преглед и ако нещо не е наред си длъжен да го оправиш, пък и немците и швейцарците са по-съвестни собственици, за англичаните не знам.
Но си е факт, че в Германия и Швейцария има сериозни зими и за това се налага да се хвърля повечко сол и разни др. препарати и това наистина не е много добре за самата кола.
Та всичко е въпрос на компромис!!!
Дали по-скъпа кола от Германия и Швейцария, с по-добра подръжка и малко повече ръжда или склонност да ръждясва, или Някоя италянка карана от мърляв италянец сменял маслото 5 пъти за 10 години, която излиза от 1000 до няколко хиляди лв. по-ефтина, но пък с по-неръждясало купе.
Моята е от Италия, налял съм и 2000 лв. за ремонт и още не мога да я оправя, а съм я карал 5-6 хил. километра.
156-ца с инфаркт - Club Alfa Romeo Bulgaria (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=574655#post574655)
Но най-важното е братя трябва да имате късмет предният собственик да е бил грижовен, не зависимо от къде ви е колата.

Belvedere
19-12-2009, 13:36
Ние българите имаме способността да искаме нещо старо да е нещо ново.Как се казва кола и жена са на късмет каквито го уцелиш.

hysterics
19-12-2009, 14:37
Не забравяй че Фиат 500 се сглобява в Полша, и въпреки бутиковият му изглед съм много скептичен относно качеството, т.е. предполагам ще има същите слабости като Сейчентото и Чинкуечентото умножени по две. Последното нещо в което може да ме обвините е опелджииство, при положение че от 8 години карам нонстоп италиански коли, но за София трябва каруца - проста и евтина...

Колега, аз нещо се бях ориентирал към 156, но ти направо ме отказваш. Всеки ден пътувам в София по минимум 20 км от вкъщи до работа с колата - в момента VW Jetta 1.6 TД 87' - антика е знам, но си пердаша през семинарията по паветата и ми пука. В сервиз за 25000 км за окачване не съм влизал. 20 до 30 минути ми е пътя от семинарията до Надежда в пиковите часове, като минавам къде що може по някакви по-вътрешни улички, къде с павета, къде надупчени като швейцарско сирене и не мога да си представя като си взема нова (втора ръка) кола да се нареждам на всеки сфетофар като последния балък... то ще ми мине живота...

ludkanar
19-12-2009, 14:54
Май не си много запознат ми се струва.За полиращи пасти не си ли чувал?
Тъй като държиш да ти отговарям на въпросите искам ти да ми отговориш на няколко.Да предположим,че искам да купя твоята кола,а не такава от швейцария.Кажи ми какво правим с:фалшивите части с които си наблъскал колата,какво правим с изтормозения ти мотор от смяната на 3 собственика и зареждане на (бензин разреден с вода 2-3 години от когато го имаш).Мога да задам още няколко въпроса,ако имаш желание да ми отговориш.

ШВЕЙЦАРИЯ е държавата от която човек може да си закупи качествен потдържан автомобил.Това,че 99% от смешните фирмички в Б-я не ги устройва цената на автомобилите и се чудят какви глупости да бълват за ЛУГАТА,защото това си го чул 100% от някой вносител мен няма да ме спре да си купя и следващата кола от там и да си щракам с пръсти докато 80% от форума реват колко преебана им била колата и как алфа ромео не струвала.Ест,че няма да струва като купувате коли от б-я 4-та употреба,минали през козметичния салон на горубляне.

Добре де,моята е от Италия и кво....както си я карам така и потдържам,напъвай я твоята да видим до 2 месеца колко работи ще и смениш ама не да я караш като баба я си я карай както си трябва.Гаранция ти давам че на 4-5месеца ще я ремонтираш.

spe4elist
19-12-2009, 14:56
Май не си много запознат ми се струва.За полиращи пасти не си ли чувал?
Тъй като държиш да ти отговарям на въпросите искам ти да ми отговориш на няколко.Да предположим,че искам да купя твоята кола,а не такава от швейцария.Кажи ми какво правим с:фалшивите части с които си наблъскал колата,какво правим с изтормозения ти мотор от смяната на 3 собственика и зареждане на (бензин разреден с вода 2-3 години от когато го имаш).Мога да задам още няколко въпроса,ако имаш желание да ми отговориш.

ШВЕЙЦАРИЯ е държавата от която човек може да си закупи качествен потдържан автомобил.Това,че 99% от смешните фирмички в Б-я не ги устройва цената на автомобилите и се чудят какви глупости да бълват за ЛУГАТА,защото това си го чул 100% от някой вносител мен няма да ме спре да си купя и следващата кола от там и да си щракам с пръсти докато 80% от форума реват колко преебана им била колата и как алфа ромео не струвала.Ест,че няма да струва като купувате коли от б-я 4-та употреба,минали през козметичния салон на горубляне.

Благодаря за изчерпателният отговор. Ще се въздържа да си купувам друга кола за сега, а ти ако искаш да помогнеш на други колеги, можеш да пуснеш обява в "Платени ...". Там сигурно има търсене на нововнос...

Успех

Memento
19-12-2009, 16:14
Благодаря за изчерпателният отговор. Ще се въздържа да си купувам друга кола за сега, а ти ако искаш да помогнеш на други колеги, можеш да пуснеш обява в "Платени ...". Там сигурно има търсене на нововнос...

Успех

Колега нещо не го разбрах това за обява в "платени".Или аз нещо не съм разбрал от твоя пост или ти си останал с грешно впечатление,че се занимавам с внос на автомобили.Помоща ми се изразява в това да ги насоча от къде да пазаруват за да няма после 100 теми(вече не съм фен на алфа ромео).

П.С Това е моето лично мнение с което не ангажирам абсолютно никого.Аз за себе си съм си направил изводите и съм преценил,че "евтиното винаги излиза скъпо" за това съм склонен да дам повече пари за да нямам после излишни главоболия.

thecleaner
19-12-2009, 17:16
Добре де,моята е от Италия и кво....както си я карам така и потдържам,напъвай я твоята да видим до 2 месеца колко работи ще и смениш ама не да я караш като баба я си я карай както си трябва.Гаранция ти давам че на 4-5месеца ще я ремонтираш.

Той е още пресен Алфист, изчакай го малко да видиш каква песен ще запее. Малко да му размине еуфорията и ще разбере че просто се е поухлузил с цената и нищо повече. А и майстора дето му я прави като я види отдолу ще си взима отпуска. :stretcher:

raffaello
19-12-2009, 17:29
Цялата работа е,че хората купуват измъчени коли 3-та ръка от б-я или 2-ра ръка от италия,а най често от горубляне и от дупница.За това излиза лошо име на марката.
Ето я и рецептата за успешна покупка.Отваряте autoscouth.ch избирате си кола.Намирате фирма,която внася коли от швейцария и си поръчвате.Давате малко повече пари и забравяте за случая.Абсолютно всички коли в швейцария са задължени всяка година да минават през технотестове(свирепи) и щът не щът трябва да си правят количките.Мойта си я взех от там...дадох повече пари,но сега вече около 10 000 км я карам само в лютеницата и нема грешка.Направо ви се чудя на всички с тия ремонти.Да плюя в пазвата да не ми се случват и на мене :).
здравей колега, чест и почитания за идеята и съвета който даваш, но ако позволиш скам да те поправя, че този сайт който си дал не е точния, просто защото си написал и едно "h" а точния адрес за Швейцария е
www.autoscout24.ch (http://www.autoscout24.ch)
успех на всеки и късмет

reptli
19-12-2009, 17:33
Той е още пресен Алфист, изчакай го малко да видиш каква песен ще запее. Малко да му размине еуфорията и ще разбере че просто се е поухлузил с цената и нищо повече. А и майстора дето му я прави като я види отдолу ще си взима отпуска. :stretcher:

аз от както се помня съм си Алфист :) пея същата песен като колегата.Най-вече защото съм на мнение,че и колите ни носят няк'ва душици и като я изнасилваме нон стоп-рано или късно и тя ще ни го на**ка ;) също така,ако вие изпитвате удоволствие от шофирането на Алфа само,когато я карате в лютеницата...това си е вашата кола де :) и ще си я карате както искате ;) но на мен лично понякога ми е достатъчно да знам,че на количката и е добре и не се тормози :blush:

souze
19-12-2009, 18:08
Май не си много запознат ми се струва.За полиращи пасти не си ли чувал?
Тъй като държиш да ти отговарям на въпросите искам ти да ми отговориш на няколко.Да предположим,че искам да купя твоята кола,а не такава от швейцария.Кажи ми какво правим с:фалшивите части с които си наблъскал колата,какво правим с изтормозения ти мотор от смяната на 3 собственика и зареждане на (бензин разреден с вода 2-3 години от когато го имаш).Мога да задам още няколко въпроса,ако имаш желание да ми отговориш.

ШВЕЙЦАРИЯ е държавата от която човек може да си закупи качествен потдържан автомобил.Това,че 99% от смешните фирмички в Б-я не ги устройва цената на автомобилите и се чудят какви глупости да бълват за ЛУГАТА,защото това си го чул 100% от някой вносител мен няма да ме спре да си купя и следващата кола от там и да си щракам с пръсти докато 80% от форума реват колко преебана им била колата и как алфа ромео не струвала.Ест,че няма да струва като купувате коли от б-я 4-та употреба,минали през козметичния салон на горубляне.
Колега, уважавам мнението ти, но позволи да не съм съгласен. Вече повече от 15 години си купувам все италианки и до момента съм изял дървото, единствено когато послушах един фен като теб дето раздува, че швейцарките са перфектни. Купих си едно Ti, преди две години дето дадох 2000лв само да го подкарам. За справка-Румбата от клубния сервиз... По-счупена кола от тая не съм си купувал никога. За окачването на въпросната кола искам да ти кажа - нямаше един здрав детайл, изводите за мен си остават... Не искам да твърдя, че всички варели дето се внасят в БГ от Швейцария са такива, просто споделям мнение на фона на твърденията ти. Със същия успех бих могъл да кажа, че всички автомобили от Италия са супер, защото предимно такива си избирам....

П.С. Плюй в пазвата, че ми се струва тепърва ще се париш от БГ пазара.., което разбира се не ти пожелавам

AttilaSL
19-12-2009, 21:47
В Германия, Швейцария и Англия до колкото знам колите минават сериозен технически преглед и ако нещо не е наред си длъжен да го оправиш, пък и немците и швейцарците са по-съвестни собственици, за англичаните не знам.
Но си е факт, че в Германия и Швейцария има сериозни зими и за това се налага да се хвърля повечко сол и разни др. препарати и това наистина не е много добре за самата кола.
Та всичко е въпрос на компромис!!!
Дали по-скъпа кола от Германия и Швейцария, с по-добра подръжка и малко повече ръжда или склонност да ръждясва, или Някоя италянка карана от мърляв италянец сменял маслото 5 пъти за 10 години, която излиза от 1000 до няколко хиляди лв. по-ефтина, но пък с по-неръждясало купе.
Моята е от Италия, налял съм и 2000 лв. за ремонт и още не мога да я оправя, а съм я карал 5-6 хил. километра.
156-ца с инфаркт - Club Alfa Romeo Bulgaria (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=574655#post574655)
Но най-важното е братя трябва да имате късмет предният собственик да е бил грижовен, не зависимо от къде ви е колата.

За Англия потвърждавам че прегледа е мнооого сериозен,когато карах моята направо ми се приплака когато видях какво правят с нея(особенно когато я качиха на един странен стенд и започнаха да я клатят във всички посоки нагоре-надолу и наляво-дясно едновременно).Но има севизи където собственици са украинци или поляци в които за 100£! си решаваш проблемите,но от услугите им се ползват предимно чужденци,за сравнение редовният преглед е 42£.Тук моргите са пълни с лъскави коли(даже с ключовете оставени на контакта)поради простата причина че понякога е по на сметка да си купиш нова кола отколкото да си платиш ремонта за да минеш преглед.Невероятно но факт!

kocetobs
20-12-2009, 17:10
Цяло лято работих в автокъща в Бургас,продавахме главно коли внесени от Швейцария и Германия,твърдя,че са същите дараци като италиянските и.Който не се грижи за колата си няма да се грижи и в Италия,и в Швейцария.Не ми се разказва направо какви коли са слизали от автовозите.

RPWWD
20-12-2009, 18:23
Колега, аз нещо се бях ориентирал към 156, но ти направо ме отказваш. Всеки ден пътувам в София по минимум 20 км от вкъщи до работа с колата - в момента VW Jetta 1.6 TД 87' - антика е знам, но си пердаша през семинарията по паветата и ми пука. В сервиз за 25000 км за окачване не съм влизал. 20 до 30 минути ми е пътя от семинарията до Надежда в пиковите часове, като минавам къде що може по някакви по-вътрешни улички, къде с павета, къде надупчени като швейцарско сирене и не мога да си представя като си взема нова (втора ръка) кола да се нареждам на всеки сфетофар като последния балък... то ще ми мине живота...

Е, преди тия 25000 километра в БГ е минала още стотина хиляди в чужбина, така че е нормално да даде фира, но пък като си го оправиш (с оригинални и не евтинджийски части) нямаш грижи за едно 80 000 км. напред. Джетата може и да е по-евтина за поддръжка, но от ръждата и ежегодната екотакса от 2010 година няма как да избягаш, и щеш не щеш, ще скочиш на нещо по-ново :thumbup:

raffaello
20-12-2009, 18:58
Е, преди тия 25000 километра в БГ е минала още стотина хиляди в чужбина, така че е нормално да даде фира, но пък като си го оправиш (с оригинални и не евтинджийски части) нямаш грижи за едно 80 000 км. напред. Джетата може и да е по-евтина за поддръжка, но от ръждата и ежегодната екотакса от 2010 година няма как да избягаш, и щеш не щеш, ще скочиш на нещо по-ново :thumbup:
по този повод за екотаксата, колега, ако знаеш каква ще е от 2010 г екотаксата, че и аз имам още 2 стари колички освен алфетата

rusiq86
20-12-2009, 19:01
Състоянието на колата зависи единствено от собственика й, и какво говедо е бил. Ако е някой разсипник, каквото и да кара ще хвърли пешкира.

RPWWD
20-12-2009, 19:59
по този повод за екотаксата, колега, ако знаеш каква ще е от 2010 г екотаксата, че и аз имам още 2 стари колички освен алфетата

Не знам точно, защото още не е обявена официално, но ще се гледат отработените газове и на кой Евро (1,2,3,4,5) стандарт отговарят. В твоят случай се говори за нещо от рода на по 300-400 лева на година . За по-стари от рода на 88-93 година може да стигне и хилядарка (например за Опел Кадет или Голф 2 - дизел)... Но това са все още само неофициални слухове, никъде нищо не се казва, явно ще изчакат до последно преди да размахат брадвата :sniper:

stelt
20-12-2009, 22:42
Memento, 1000-та причини съм ги чувал. Отговори ми какво правим с 1001-вата: Лугата в Швейцария.

Благодаря

Като стана въпрос за лугата, вчера един от моите автомобили се прибира от Германия и аз гледам нещо странно му лъщят джантите. Все едно че излизат от магазина. До преди седмица бяха черно пропити с пепел от накладките, която не искаше да се смъкне с разни препаратчета по автомивките. Тва химията голяма работа.