PDA

View Full Version : Проблем с капакът на въздушния филтър на 156 JTD



kikig
19-12-2009, 18:00
Значи от скоро имам Alfa 156 1.9 JTD,днес тръгнах да сменявам маслото и филтрите,но се оказа че болтовете на капакът на въздушния филтър превъртат.След четири часова борба се отказах.Ботчетата си превъртат и това е.Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно нека сподели.Мерси

VladoG
19-12-2009, 19:51
Да, минах по този път.
Свалих капака, отрязах гайките с ножовка, нагрях с поялник болтовете и ги извадих.
После пак с поялника нагрях новите и готово.
Имаше и малко оформление за фасон.

Другия вариант е нов капак от магазин или от автоморга.

п.п Крайния резултат не е много красив на вид, но е решение при определени ситуации.

CTOMAHATA
19-12-2009, 22:39
Тия хора са направили нечовешка смяната на този филтър. първия път и аз откарах 3 часа. Два от болтовете превъртяха, но някак си успях да ги прихвана с клещи. Сякаш жабаря не го бе сменял никога. След това WD40 нови болтове и от тогава нямам тези ядове.

Но и до днес изключително ме дразни факта, че трябва да разкачам турбо пътищата и релетата около акомулатора. На старата ми кола (Lancia Delta2) филтъра го сменям за по-малко от минута.

n_netov
22-12-2009, 12:08
1.
Правите това което е на снимката вляво.

2.
Правите това което е на снимката вдясно.


3.
:on_da_beach:

Pepo
22-12-2009, 12:23
Значи от скоро имам Alfa 156 1.9 JTD,днес тръгнах да сменявам маслото и филтрите,но се оказа че болтовете на капакът на въздушния филтър превъртат.След четири часова борба се отказах.Ботчетата си превъртат и това е.Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно нека сподели.Мерси
Я виж тук (http://www.alfa156.net/tech/airbox.html)