PDA

View Full Version : Проблем в окачването



popaay
19-12-2009, 21:20
След като си взех колата от ремонт на цялата предница без смяна на амортисьори(1300лв.).Закаралия на стенд при друг "майстор" и елате да видите за какво иде реч.На неравности задницата отива на където си иска,за капак и днес в Пловдив заваля сняг,едвам съм се прибрал от едно село където работя.Както е мокър пътя и на места където има малко сняг около 2 метра по пътя колата започва да се плъзга(като кънки),а карам макс. с30км/ч.
Предполагам ,че е от стенд преден и заден мост,препоръчайте ми къде в Пловдив могат да ми направят стенд на 166 2.4 jtd.
Даже не знам ако улиците не ги изчистят и има сняг как ще отида до там.

ACEHOB
19-12-2009, 21:23
А на задницата провери ли тампоните (втулките) на шенкелите?
След това читав реглаж!

popaay
19-12-2009, 21:36
Ами уж на задницата всичко беше наред а и преди маи не беше така.Само бяха разкрачени гумите,а сега забелязвам ,че само задна лява стои накриво под ъгъл.

SoHm
20-12-2009, 01:08
препоръчайте ми къде в Пловдив могат да ми направят стенд на 166 2.4 jtd.
Това е трудна работа, а аз втори път не съм ходил в един и същи сервиз досега.

popaay
20-12-2009, 15:02
Не може да нямате някакво мнение за стенд.Поне кажете каде да не ходя.Утре рано сутрин мисля да отида до ВСИ-то или на Лиляна Димитрова където са многото сервизи,че след събота вечер ме е страх да я карам,с разбитата предница и преди да мине стенд не беше така,а и път ме чака за Коледа.

SoHm
20-12-2009, 16:30
Аз мога да ти препоръчам единствено сервиз "Авто 100" в Ягодово. При тях съм ходил три пъти досега и поне взимат тънко. Последно за смяна на предни горни носачи и стенд на предница и задница ми взеха 65лв.

popaay
20-12-2009, 17:07
Аз мога да ти препоръчам единствено сервиз "Авто 100" в Ягодово. При тях съм ходил три пъти досега и поне взимат тънко. Последно за смяна на предни горни носачи и стенд на предница и задница ми взеха 65лв.
Да ти кажа май точно там е минала колата ,но не съм 100% сигурен трябва да ги питам майсторите.
Сега проверих точно там е била колата.

SoHm
20-12-2009, 17:45
За стенда пък съм бил доволен досега. Точно на ягодовското шосе, което е яко дупки и доста неравно съм я засилвал до 150-160 и си държи пътя идеално.
Аз ако съм на твое място бих отишъл да им кажа, че не са си свършили работата. Това че друг монтьор я е докарал не ги оправдава.

popaay
20-12-2009, 17:50
За стенда пък съм бил доволен досега. Точно на ягодовското шосе, което е яко дупки и доста неравно съм я засилвал до 150-160 и си държи пътя идеално.
Аз ако съм на твое място бих отишъл да им кажа, че не са си свършили работата. Това че друг монтьор я е докарал не ги оправдава.
Може и така да направя много си прав,ама ако това са им възможностите ,какво правя тогава трябва да се връщам до Пловдив а пък съм на работа,ще го измисля като стана

RoMAN
20-12-2009, 17:57
Хора тоя проблем е обсъждан 999999 пъти в тоя форум и има 9999 теми за него. Проблема е в шарнирните втулки към долните носачи на задния мост. Проблема се решава, като си купиш "скърцащи втулки" от Мерцедес очиларка, избиваш старите и слагаш новите. Това е, вземете малко да четете тоя форум.

popaay
20-12-2009, 19:24
Хора тоя проблем е обсъждан 999999 пъти в тоя форум и има 9999 теми за него. Проблема е в шарнирните втулки към долните носачи на задния мост. Проблема се решава, като си купиш "скърцащи втулки" от Мерцедес очиларка, избиваш старите и слагаш новите. Това е, вземете малко да четете тоя форум.
Ок не се нерви!
Преди не беше така, а и съм търсил по форума!
Лошото е , че с предишната кола нямах такива проблеми 5 години.Няма да казвам как съм я експлоатирал,защото вече ме хващат лудите с това носене:dark2:

SoHm
20-12-2009, 19:36
Въпроса е къде да ремонтираме в Пловдив, а не какво е разбито, пък и тия втулки, ако не се чуят заради мокрото време се виждат лесно, като вдигнат колата.
Това е нещо, което всеки нормален човек би видял, какво остава за монтьор, а на popaay са му казали, че задницата е наред, "така че вземи малко я прочети тая тема".

RoMAN
20-12-2009, 21:42
Това е нещо, което всеки нормален човек би видял, какво остава за монтьор, а на popaay са му казали, че задницата е наред, "така че вземи малко я прочети тая тема".

Тя защото задницата му е наред и затова поднася колата. Пишман майсторите ги знаем всички.

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:41 ----------


Ок не се нерви!
Преди не беше така, а и съм търсил по форума!
Лошото е , че с предишната кола нямах такива проблеми 5 години.Няма да казвам как съм я експлоатирал,защото вече ме хващат лудите с това носене:dark2:

Не се нервя. Така изглежда изречението понеже не ми виждаш изражението на лицето докато го пиша. Просто го обеснявам за пореден път.

achkar
20-12-2009, 23:33
Хора тоя проблем е обсъждан 999999 пъти в тоя форум и има 9999 теми за него. Проблема е в шарнирните втулки към долните носачи на задния мост. Проблема се решава, като си купиш "скърцащи втулки" от Мерцедес очиларка, избиваш старите и слагаш новите. Това е, вземете малко да четете тоя форум.
Ми явно не е само там проблема! Сменихме тези тн скърцащи втулки, прибраха се малко гумите, но разкрача остана.

RoMAN
21-12-2009, 00:10
Ми явно не е само там проблема! Сменихме тези тн скърцащи втулки, прибраха се малко гумите, но разкрача остана.

Хубав реглаж?

achkar
21-12-2009, 01:05
Хубав реглаж?

Най-добрия :) и то два пъти..

RoMAN
21-12-2009, 01:15
Най-добрия :) и то два пъти..

Това съм го чувал и преди. Как така всички се познавате с най-добрите майстори в града, а после се оплаквате ;) Сам си направи равносметката.

achkar
21-12-2009, 01:20
Това съм го чувал и преди. Как така всички се познавате с най-добрите майстори в града, а после се оплаквате ;) Сам си направи равносметката.
Няма какво да си правя равносметката. Първо и веднага след смяна на вутлките реглажа го направих в сервиз при приятел със същата като нашата алфа, но при него след смяна на втулките се оправи разкрача (като той ми смени и втулките). След това в Булавто при небезизвестния колега pinifarina, за който никой съфорумец не може да ти каже лошо :) И разлика няма..

oem
21-12-2009, 09:39
Мале, че кофти. И при мен беше такова положението миналата зима. Беше ми отворена задницата и на сняг се люлееше като куче у вятър. Тази зима няма грешка обаче. След като затворихме задницата пролетта сега е адски стабилна и на сняг и лед не мръдва.

На 166 я дават доста по затворена от на 156. Незнам на колко са я регулирали но +5,5 мм общо го дават за задницата за 166.

popaay
21-12-2009, 18:53
О чудо :static:,почти всичко си дойде на мястото.
Сега съвсем леко се поклаща по неравния път задницата,карам вече по-спокойно.

Ама сутринта имах ново 20 от колата :furious:.
Бях е оставил на задна и така си остана,само задна и свободна като лоста стои накриво към задна,след 20 мин.ръчкане и лашкане на колата назад отпусна ,щях да карам жената на работа и така си остана карането.Повиках и такси и след 2 мин. лоста отпусна.
Някаква идея?

Едит: Забравих да попитам ,страничния наклон на колелата регулира ли се,нещо споменаха ,че маи не можело(на задницата).
В момента лявото е на -02.56 дясно -03.26