PDA

View Full Version : Идиоти шофиори вув София...



Christweil
19-12-2009, 23:43
Така,
Можеше да се прибера от работа спокойно, да си паркирам лубимата ми и да я гледам от прозорец до като пия едно кафенсе на топло... да ама не днес !!

Стано е как със снега също идват умните шофиори който си мислят че са на състезание или че всъшност сняг и -5градоса за тях не е проблем...
Днес на 19ти Декември, 6 дни преди коледа и празниците, един тъпак (и то много има) реши че ако спирам пред него защото свето фар е червено няма значение щото той има пълен контрол независиму от пътната остановка (сняг, не почистен пътя, минусови температури,...)
...това пък друг път !!
Естествено този идиот ме се зави от зад !!! :chair:
Блгагодаря на оледен по път и аз се парзалих така че няма огромни щети (поне така се надявам де).
Бронята не е чупена (то е чудо) но е за боя. Явно той ми се заби вув регистрационен номер които чупи рамката.
Обаче явно ми е изкривил маската - багажника нище да се затвори - сега някакси намерих начин да го затворя но е ясно че има изкривяване но не мога да определя от каде идва.
Или заден капак (съмнявам се), или заден калник леко злязал на вътре (по малко от 1см) или друго.
Ще видим сега пак дали мойте маестори ще напраят чудеса.

Но и така искам да кажа че ме писне вече от всичките некадърни който карат тука без да се замислят че не са сами на пътя !!!
Така че колеги, много внимавайте по пътя - идиоти има навсякаде за съжеление.

Колега опитвай се да пишеш по разбрано

rusiq86
19-12-2009, 23:46
мн кофти колега, сорка, това е супер тъпня, ебаси балака, дано сина му сет да му занесе!

leketo84
20-12-2009, 00:13
Колега мене това ме притеснява , че карат глупаци и заради това съм си взимал и такси в най-заснежените дни !!! :no_no_no:

diapper
20-12-2009, 01:08
Мда има ги и тези неделни шофьори,но още по-кофтито е,че много хора са отсъствали от час по БЕЛ :X:no_no_no:

vodolaz1
20-12-2009, 18:34
Наисти на ти съчувствам И на мен ми се случи преди 2 дена ;( , но не на сфетофар , както си карам на прав участък.
Карам си , спокоен , наслаждавам се на спокоиствието ( докато карам по чист лед и си викам брей,че стабилна колица , а пътя ...естествено неопесъчен ) и по едно време един "шофьор" се завъртя и ми даде начална скорост...сега съм като теб ;( утре сутрин отивам да оценят щетите .
Извод; Колкото и стабилна и сигурна кола да караш, не се знае кой кара отсрещния автомобил ;(
Пожелавам безаварийно шофиране на свички :)

em4o1
20-12-2009, 19:20
На мен честно да си призная ми беше трудно да прочета какво си написал и какво ти се е случило.

vodolaz1
20-12-2009, 21:41
На мен честно да си призная ми беше трудно да прочета какво си написал и какво ти се е случило.

:Suicide: извинявам се наистина като си го прочетох не се разбира особенно :)
Значи преди 2 дена като се прибирах и мен ме удариха отзад :( както си карам, по прав път ,извън града и тоя ми се заби отзад :(
Утре отивам да огледат щетите

MrX
21-12-2009, 08:55
Момчета съчувствам ви искрено, но хайде погледнете малко този правопис! Едно мнение = 15 минути разчитане.

Коки
21-12-2009, 10:50
Мда има ги и тези неделни шофьори,но още по-кофтито е,че много хора са отсъствали от час по БЕЛ :X:no_no_no:


Момчета съчувствам ви искрено, но хайде погледнете малко този правопис! Едно мнение = 15 минути разчитане.

Имайте малко милост, човекът може да е чужденец.

didod
21-12-2009, 10:55
Тъкмо щях да пиша, че за някои българският е чужд език, не бързайте с осъждането...

Mind_Control
21-12-2009, 14:58
А вие като стари и опитни шофьори да сте чували, че се съблюдава и дистанцията със задния? Това е неписано правило, но спестява много главоболия.

Когато някой се е залепил зад вас- чукни си леко спирачките, да види тоя зад тебе, че спираш (което реално не е така) и да започне да намалява, за да ти се отдалечи от бронята. Другото е на светофар, винаги гледай и тоя зад тебе, с каква скорост се движи и с каква скорост спира.

Ясно е, че не винаги може да се гледат тия работи, но особено ако ми се наложи да спра по- рязко, винаги поглеждам и в огледалото отзад.

ФЕРАРИСТ
21-12-2009, 15:29
Има ли във форума преводач на български????

fred
21-12-2009, 15:33
Мда има ги и тези неделни шофьори,но още по-кофтито е,че много хора са отсъствали от час по БЕЛ :X:no_no_no:

ААА, аз съм тип неделен шофьор, но никога за 25 године не съм праснал някого или нещо.:comphits:
Иначе кофти случка

Alpina
21-12-2009, 16:10
На 3-тия ден от както купих колата ме удари бус отзад - бронята не и личеше, но багажника се затваряше трудно.
Всъщност на пръв поглед нищо й нямаше, но реших да проверя преди да му кажа "Внимавай повече следващия път", та така застрахователя ми ги пребоядиса :)
Изказвания от сорта, че е бил некадърник и такива не съм правил, защото на всеки може да се случи, а тези дето категоризират останалите без да имат особено наблюдение над тях, често са не по-добри "шофери"

От тогава, винаги когато спирам го правя от далече и се карам на всички, които го правят в последния момент, защото си го просят. Или те да ударят този отпред ако не видят че има лед точно под колата му докато и той спира, който е още скрит, или самите те да бъдат ударени.

В лошо време, винаги започвайте спирането от рано, за да принудите тези отзад да намалят, а ако няма такива коли, спирайте на 3-4м от предната кола, за да ако някой се появи и не може да спре - или да му дадете малко място за да успее, или ако ви удари, да не ви прати в предната кола и да си отнесете акт заради неспазване на дистанция.

Добрия шофьор не е този, който може да управлява колата си, ами този, който знае какво става и около нея, така че да предпази себе си и тези които вози като усети че нещо ще се случи, а не да чака то да стане.
Няма да споделям колко пъти съм предвиждал започващи проблеми и съм излизал от тях без драскотина заради този съвет, който ми бяха предали хоза, на които съм благодарем много за това... само ще споделя, че един път изпреварих бензиновоз, който ми се стори че се движи бързо като за спускане от Коньовската планина... в с.Цървеняно правеха ремонт и знаех че има светофар, като наближих, беше червено и се бяха натрупали коли спрях от далече и даже върнах назад, понеже бяхме в завой - когато ТИР-а се появи, преместих колата си с над 20 метра, за да успее да спре навреме, ако не бях спрял там, щеше да влезе в завоя и да помете мен и цялата колона защото нямаше да я види... и това в един чудесен слънчев ден...

Така че не си карайте "спокойно" в лошото време, гледайки само собствения си път и кола, разчитайки, че и другите ще го правят ;)

botsos
21-12-2009, 16:13
А вие като стари и опитни шофьори да сте чували, че се съблюдава и дистанцията със задния? Това е неписано правило, но спестява много главоболия.

Когато някой се е залепил зад вас- чукни си леко спирачките, да види тоя зад тебе, че спираш (което реално не е така) и да започне да намалява, за да ти се отдалечи от бронята. Другото е на светофар, винаги гледай и тоя зад тебе, с каква скорост се движи и с каква скорост спира.

Ясно е, че не винаги може да се гледат тия работи, но особено ако ми се наложи да спра по- рязко, винаги поглеждам и в огледалото отзад.


На мен като ми се лепнат на задната броня, съвсем тактично, си пускам стоповете за мъгла, със съвсем тактични 100W крушки и гледам само как се увеличава дистанцията....

П.С. моля някой да оправи заглавието на темата, че е много дразнещо.

Absente_
21-12-2009, 16:30
А вие като стари и опитни шофьори да сте чували, че се съблюдава и дистанцията със задния? Това е неписано правило, но спестява много главоболия.

Когато някой се е залепил зад вас- чукни си леко спирачките, да види тоя зад тебе, че спираш (което реално не е така) и да започне да намалява, за да ти се отдалечи от бронята. Другото е на светофар, винаги гледай и тоя зад тебе, с каква скорост се движи и с каква скорост спира.

Ясно е, че не винаги може да се гледат тия работи, но особено ако ми се наложи да спра по- рязко, винаги поглеждам и в огледалото отзад.


дам.... така е, ако не се пазите сами нема кои да ви пази , а смотаняци има много !!!

detelazurno
22-12-2009, 12:41
Е то смотаняците да бяха само шофьори ама не. Преди няколко дни (малко преди сериозните снеговалежи) минавам моста на Захарна фабрика в посока централна гара и 200 метра след моста от широка улицата става тясна - само 2 платна. Точно като навлезнах в тясното гледам 4 момчета си ходят по тротоара отстрани и се пада да се засечем точно до голяма локва. За да не ги изкъпя аз съвсем съвестно намалих и тръгнах да заобикалям локвата когато един от тия изкача на улицата на разстояние не повече от 4-5 метра от мен, разперва раце и гледа газарски в стил "е са к'во, ще ме блъснеш ли?". Ми питам аз ако не бях заобиколил в насрещното локвата? Най-вероятно щях да имам време да спра тъй като намалих заради локвата, но е стряскащо когато срещу теб съвсем умишлено изкочи пешеходец. Тоя трябва да вярва много в късмета си само дето не е ясно кога ще изневери късмета на тоя срещу него! Човек ако сам не иска да се опази аз и да мисля за всички пак няма да се получи! Също така няма да е никак зле пешеходците да проумеят, че независимо от обстоятелсвата, вечерно време, когато всички са на фарове е трудно да забележиш обект който за фон има по-ярка светлина (пешеходец пресичащ на фона на фаровете на насрещнодвижещите се коли). Физически е невъзможно та ако ще и да е облечен с бяло от главата до петите. То е все едно да се опитвате да снимате срещу слънцето!

търтей
22-12-2009, 12:49
То е все едно да се опитвате да снимате срещу слънцето!

Контражурът е един доста готин похват, стига да го умееш :balloon:

detelazurno
22-12-2009, 13:54
Аз като един любител на фотографията съм съгласен, само дето в гореспоменатите условия нямам възможност за настройка по мое желание ;)

fred
22-12-2009, 18:11
Аз като един любител на фотографията съм съгласен, само дето в гореспоменатите условия нямам възможност за настройка по мое желание ;)

Встрани от темата, можеш и с фотошопа да го направиш :neko:

detelazurno
22-12-2009, 19:06
Е, с фотошопа лесна работата. То така или иначе още в момента на снимката има предостатаъчно настройки, които да направиш та после да не ти се налага да пипаш фотошоп ;) Иначе относно темата идеята ми беше, че дори и да имаш перфектно зрение вечерно време има прекално много променящи се насрещни светлини, които винаги пречат.

BatVas
22-12-2009, 20:15
Кофти работа! Мен нали един така ме беши нацепил , че ме вкара във предния - та бях пострадал и отпред и отзад (това със спортвагона - бяхме с Киро Alfananiak и както си чакаме повече от 30 секунди - Бааам озад - семеен голфаджия - разбирай с Пасат комби)

търтей
22-12-2009, 22:43
Е, с фотошопа лесна работата. То така или иначе още в момента на снимката има предостатаъчно настройки, които да направиш та после да не ти се налага да пипаш фотошоп ;) Иначе относно темата идеята ми беше, че дори и да имаш перфектно зрение вечерно време има прекално много променящи се насрещни светлини, които винаги пречат.

бе ти го снимай кофти па чекай после фотосопата да орави нещата :waving:

а за нощно време има един готини цайси срещу заслепяване - идеални са

detelazurno
23-12-2009, 03:18
За снимката съм сагласен. Но за шофирането нямах предвид заслепяването. Ще се потретя или подесетя вече ако кажа, че каквото и да става в някои ситуации просто пешеходците намерили смелост да слезнат на платното се виждат кофти. Мисля, че ме разбра за какво говоря, така че дай да не повтаряме едно и също.