PDA

View Full Version : масло



bojidar
05-04-2006, 20:48
колеги здравеите.карам алфа 145тд от година и половина без проблем като изключим текущите смени и счупен картер в следствие на удар от изхвръкнала джанта на камион.смених картера и всичко бе ок но миналата седмица ми се появиха некакви капки масло под колата които не са от картера.има ли някои идия от какво може да е или пак каде да ида за да я проверят

valjo
05-04-2006, 23:14
колеги здравеите.карам алфа 145тд от година и половина без проблем като изключим текущите смени и счупен картер в следствие на удар от изхвръкнала джанта на камион.смених картера и всичко бе ок но миналата седмица ми се появиха некакви капки масло под колата които не са от картера.има ли някои идия от какво може да е или пак каде да ида за да я проверят
семеринг на коляновия вал ;)))))

търтей
06-04-2006, 10:26
костофф
ти да не си говориш с баба ванга? :P

Bobo
06-04-2006, 13:14
костофф
ти да не си говориш с баба ванга? :P

Нема ми викаш баба Ванга :lol:

BatVas
06-04-2006, 13:23
костофф
ти да не си говориш с баба ванга? :P

Нема ми викаш баба Ванга :lol:

:D :D :D :D :D :D
Не "баба Ванга" - "Бобо Ванга"
Сори ама ми стана смешно :roll: :roll: 8)

valjo
06-04-2006, 18:09
яз затва се излензих така, щото тва си е на Бобо Ванга реплика :)
квото тече между скоростите и моторо - ете тва е отогвора;)
верно неверно незнам, ама Бобо така казва, викам чай го заместа;)

п.с. Боби може да се обадиш някъде за дебитомери вместо мен ;)

gigi
06-04-2006, 18:23
яз затва се излензих така, щото тва си е на Бобо Ванга реплика :)
квото тече между скоростите и моторо - ете тва е отогвора;)
верно неверно незнам, ама Бобо така казва, викам чай го заместа;)

п.с. Боби може да се обадиш някъде за дебитомери вместо мен ;)
Е па той така вика щото от там двигателно масло няма от къде другаде да тече освен ако не е с мотор 2.0 и не тече през семерингите на балансиращите валове, ама в случая е дизел.
Ся ако се стича по отгоре е друга бира. 8) 8)
Абе ся като се замисля преди да се опише точно от къде тече трудно да се познае щот може и от маслената помпа ми се струва. :roll: :roll:

valjo
06-04-2006, 18:25
незнам за кво вика така, но знам че като го каже 10 пъти, аз на 11тия ше го повтора;)
както са ми 90% от постовете в тех. разделите;)

Mury
06-04-2006, 19:04
А може да тече и от хидравликата а :idea: :?:

Bobo
06-04-2006, 20:45
Ако протече от маслената помпа направо :priest:
А и маслената помпа е откъм ремъците не откъм скоростите трее се има предвид :wink:
А ако е хидравлично масло трее си мноо тъп да не го разпознаеш все пак е бистро и обикновенно много червено :lol:

rtfm
06-04-2006, 21:18
Може и от масления датчик да е щом си чупил картер. Наи добре иди да ти измият двигатела направи едно кръгче с повечко газ и то ще си покаже от къде е. Другото си е налучкване.

gigi
06-04-2006, 23:04
Ако протече от маслената помпа направо :priest:
А и маслената помпа е откъм ремъците не откъм скоростите трее се има предвид :wink:
А ако е хидравлично масло трее си мноо тъп да не го разпознаеш все пак е бистро и обикновенно много червено :lol:
Е да ама той човека не е написал от коя страна. Затова верно е малко стил Баба Ванга така.

Mury
07-04-2006, 15:57
Ако протече от маслената помпа направо :priest:
А и маслената помпа е откъм ремъците не откъм скоростите трее се има предвид :wink:
А ако е хидравлично масло трее си мноо тъп да не го разпознаеш все пак е бистро и обикновенно много червено :lol:Хидравличното като поостарее става кафеникаво-черно така че нема много разлика :idea: :wink:

bojidar
11-04-2006, 23:44
здравеите колеги маслото е на 3 капки на различни места отпред и като че ли отнякаде олива може да е от гарнитурата на картера но не мога да разбера на сто проценталма.лената помпа я смених заедно с картера защото не ми даваше хубаво наляганелправиха я в италсервиз.мих двигателя и маи ми прилича че е от некакав маркуч под подгреващите свещи които влизав блока но не сам сигурен