PDA

View Full Version : Интересен шум при смяна на предавки



titanium
24-12-2009, 23:05
Здравейте колеги! Първо весело посрещане на празниците!

Второ- имам наблюдение, че при смяна на предавките между първа и втора, при натискане на съединителя се чува едно тракване- сякаш нещо се разкача ли знам ли как да го опиша- просто се чува едно тропкване! Кво може да е?!?

Колата е 2.4 136 с чип...

myato
25-12-2009, 10:51
Здравейте колеги! Първо весело посрещане на празниците!

Второ- имам наблюдение, че при смяна на предавките между първа и втора, при натискане на съединителя се чува едно тракване- сякаш нещо се разкача ли знам ли как да го опиша- просто се чува едно тропкване! Кво може да е?!?

Колата е 2.4 136 с чип...

Много си прав в наблюдението колега.Има разкачване на ДВГ от скоростната кутия.Най-вероятно ти се слепват дисковете и отделя рязко.Понеже натоварването е най-голямо на ниските предавки и за това там е най-осезаемо наблюдението.

Весели празници!

titanium
25-12-2009, 10:55
Ау! Страшно ли е това??? Как да го отстраня?- Единствено дразнещо в колата е- ама дразни!

myato
25-12-2009, 11:21
С повече каране:devil:.В краен случай с нов съединител:small_cry:.

titanium
28-12-2009, 10:31
намерих причината! или е вътрешно каре на полуоска или е задния тампон на двг!

moniiii
28-12-2009, 22:48
намерих причината! или е вътрешно каре на полуоска или е задния тампон на двг!
Как стигна до тези изводи

Linkestis
28-12-2009, 22:58
Колега,колкото и смешно да ти звучи...преди три дни сменях свещите.Случайно съм изпуснал част от гедорето.
На празен ход дрънкаше като разпорено гърне.
Най-интересното беше че на първа и втора предавка издаваше невероятно дрънкане.Повярвай доста се шашнах.Два дни бях на тръни,но днес взех завои много остро чу се дрънченето отново.Погледнах под капака и намерих камъка 10-ка да подскача под ремъците :)
Е това все пак съм аз/каръка/ ама да нямаш и ти нещо паднало?Намирал съм и ключ 13-ка под кората на другата за това ти разказвам моите небивалици :)

titanium
29-12-2009, 00:17
Как стигна до тези изводи
на крик и игра със съединителя и долу седят и гледат кво трака хора с гаечни ключове! страннен метод пред това да мятам боб на днешен вестник, ама!

Иначе кората отдавна я разкарах!

moniiii
29-12-2009, 10:54
Иначе кората отдавна я разкарах!


Защо я разкара ако не е тайна ?

titanium
29-12-2009, 16:58
беше посчупена- поръчах си нова!

titanium
29-12-2009, 19:15
тъй! то хубаво всичко е диагностицирано, обаче ставам леко скептичен относно това, че шумовете идват от каре и тампон...

защо:

- Притракването се чува САМО когато изкарвам първа и докато съм на съединител натиснат и вкарвам втора- тогава изтраква 2-3 пъти!

Какво може да е? Дори да не е една възможност- просто споделете какво може да е възможно да трака, докато ИЗКАРВАМ и ВКАРВАМ от първа на втора...

П.П. Чудя се може ли нещо механизъмчета ако има за смяна- нещо лостчета... щангички ала бала... знам ли?!?

Никой ли не е имал такъв проблем?

Bobo
31-12-2009, 05:05
На мен ми намирисва на скорости :gruebel:

titanium
31-12-2009, 11:28
еми след празниците ще дойда да погледнеш:stretcher: