PDA

View Full Version : Олеле какво направих !!!



leketo84
25-12-2009, 20:45
Значи като си проверявах колата установих че има конденз по акумолатора и реших да го откача и да попия водата по него ! До тук добре , но като го закачих всичко добре знам си кода , но стана друга беля не искат да ми работят ключовете или така да се каже алармата която е вградена в тях дори и централното а лампата на ключовете си мига !!! Какво стана :bored:

nmushnikov
26-12-2009, 10:02
Откъде този конденз? Да не си мил двигателя?

trustworthy
26-12-2009, 10:21
Ако имаш кафявия ключ, ще можеш да си възстановиш кодовете. Точната процедура не я помня, но я има описана в ръководствата.
Иначе в сервиз ще ти я 'обучат' пак да си разпознава ключовете, но ще ти струва към 100-150 лв, ако не се лъжа

MrX
26-12-2009, 10:34
Откъде този конденз? Да не си мил двигателя?

За сефте чувам кораб с двигател в багажника( без лоши чувства колега)
Прегледа ли бушоните?

leketo84
26-12-2009, 10:39
Откъде този конденз? Да не си мил двигателя?
Не колега акумолатора е в багажника под ЦД чейнджъра !!!

---------- Post added at 08:37 ---------- Previous post was at 08:34 ----------


Ако имаш кафявия ключ, ще можеш да си възстановиш кодовете. Точната процедура не я помня, но я има описана в ръководствата.
Иначе в сервиз ще ти я 'обучат' пак да си разпознава ключовете, но ще ти струва към 100-150 лв, ако не се лъжа
Нямам такъв ключ имам само 2-броя от черните пребиращите !!! :cry:

---------- Post added at 08:39 ---------- Previous post was at 08:37 ----------


За сефте чувам кораб с двигател в багажника( без лоши чувства колега)
Прегледа ли бушоните?
Гледах бушоните под волана няма изгорял , а по книжката дават че за алармата са в багажника от дясно но аз такива не видях !!! :gruebel:

Коки
26-12-2009, 12:55
...не искат да ми работят ключовете или така да се каже алармата която е вградена в тях дори и централното а лампата на ключовете си мига !!! Какво стана :bored:

Бегай при Бобо, той ги оправя тия неща.

trustworthy
26-12-2009, 14:13
Нямам такъв ключ имам само 2-броя от черните пребиращите !!! :cry:

Oп. Аз си мисля за ключовете на моята как бяха, но би трябвало и при 166 да има обучаващ ключ. Нека кажат знаещите ;)

oem
26-12-2009, 14:27
Значи като си проверявах колата установих че има конденз по акумолатора и реших да го откача и да попия водата по него ! До тук добре , но като го закачих всичко добре знам си кода , но стана друга беля не искат да ми работят ключовете или така да се каже алармата която е вградена в тях дори и централното а лампата на ключовете си мига !!! Какво стана :bored:

Малко не се разбира. Само алармата ли централното ли не бачакат или не можеш и да запалиш?

Ако можеш да палиш, запали я и натисни и задръж някой от бутоните на ключа и изчакай докато диода спре да мига. Изгаси колата и пробвай да заключиш/отключиш.

Bobo
26-12-2009, 14:53
Малко не се разбира. Само алармата ли централното ли не бачакат или не можеш и да запалиш?

Ако можеш да палиш, запали я и натисни и задръж някой от бутоните на ключа и изчакай докато диода спре да мига. Изгаси колата и пробвай да заключиш/отключиш.

Това не е 156 престанете да говорите глупости!

leketo84
26-12-2009, 15:37
Това не е 156 престанете да говорите глупости!
Бобо кви са ми вариянтите ?!? :notify:
А да попълня , че и копчето за багажника мига , но не го отваря !

balev64
26-12-2009, 17:45
A бе то "лампата" може да си мига, ама от мигане до мигане има балкан разлика.Може съвпадение да е някакво и поради слаба батерия да не ти се задейства алармата и съответно Ц.З.,колкото до имобилайзера то той би трябвало да е отделна "губерния".Моя съвет е, ако си сигурен че батерията е ОК, да задържиш бутончето на дисанционното натиснато за по продължително време(5-10сек.) в близост до алармата и се моли тя да "захапе".Иначе става сложно,има си специални стъпки за прекодиране които трябва да са описани от прозводителя на алармената система(дава се само на оторозирани сервизи).За всяка аларма това прекодиране е супер специфично е без да знаеш как става може само да си загубиш времето.Сещам се как ставаше на едни ал.с-ми GAMMA.Включваш на контакт,натискаш определен бутон на дистанционото и задържаш,изключваш от контакт и пускаш бутона ,светодиода потвърждава че си в режим прекодиране,натискаш пак един от бутоните за да влезеш в режим смяна на код и после комбинация от бутони на дистанционните след което включваш и изключваш за кратко време на контакт и ...готово направо всеки може да се сети как става.да не говорим че по почти същия начин влизаш в режим програмиране на функции(10 опции) ...;)

leketo84
26-12-2009, 18:38
А възможността бушони и кои са ? :notify: Да не би при откачане и закачане да е изгорял даден предпазител ?

fox1
26-12-2009, 22:44
"бобо"ами кажи нещо умно!!!момчето иска помощ наи лесно е ела в сервиза.то с пари всеки знае.

thecleaner
26-12-2009, 22:47
ами кажи нещо умно!!!момчето иска помощ наи лесно е ела в сервиза.то с пари всеки знае.

Бобо ви намекна че не става толко лесно, има некви кодове и шибанията си ги забравя,трее да се препрограмира, без сервиз ДГД (да пояснявам ли какво значи).

digitalundgrd
26-12-2009, 23:11
offtopic
ДГД = Дал Господ Добро ?? :)
Иди при Бобо да ти оправи колата и не се занимавай и тромози с глупости ;)

Bobo
27-12-2009, 00:55
"бобо"ами кажи нещо умно!!!момчето иска помощ наи лесно е ела в сервиза.то с пари всеки знае.

Колега ако можеше във форума да ги оправям нямаше да купувам оборудване и да имам сервиз ;)

На всичкото отгоре на базата на симптомите просто всички тук си гадаем какво се случва - демек симптома "не работи" не дава диагнозата по-скоро дава 10 възможности за гадаене ;)

leketo84
27-12-2009, 13:52
Колега ако можеше във форума да ги оправям нямаше да купувам оборудване и да имам сервиз ;)

На всичкото отгоре на базата на симптомите просто всички тук си гадаем какво се случва - демек симптома "не работи" не дава диагнозата по-скоро дава 10 възможности за гадаене ;)
Добре ! Ти можеш ли да ги оправиш !!!:lupe:

Коки
27-12-2009, 14:05
Добре ! Ти можеш ли да ги оправиш !!!:lupe:

Нали ти казах, че може. На мен ми го е оправял.

souze
27-12-2009, 20:39
Добре ! Ти можеш ли да ги оправиш !!!:lupe:

Не, само си дращи у форумо :tooth:

leketo84
05-01-2010, 18:56
Дам , Бобо наистина се оказа моя спасител !!! :thumbup:

Коки
05-01-2010, 19:01
Дам , Бобо наистина се оказа моя спасител !!! :thumbup:

Честито ;)

Christweil
06-01-2010, 20:53
Дам , Бобо наистина се оказа моя спасител !!! :thumbup:

И какво беше проблема и решение ??

leketo84
06-01-2010, 21:04
И какво беше проблема и решение ??
Ми не бяха виновни ключовете , а са изгорели някакви транзистори на аламата като съм закачал акумулатора и е станало късо ! Това е щото съм майстор даже и ключе нямах ми с клещи !!! :oops: