PDA

View Full Version : GTV diesel ?!



DiStefano
27-12-2009, 12:24
не знам дали има такава тема .. но попаднах на това

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11255421204365571&f1=details

вероятно ще е преправяна ... :baby:

tokata_pz_flex
27-12-2009, 12:45
Стефка , тоя дето е писал обявата е некой с килийно образование ми се струва . Хем 1.9 ЖТД , хем 115 коня хем бензинов мотор . Сигурно е нарисувал още 2 врати на маркер , и я води лимозина ...

blacksnoopy
27-12-2009, 12:45
Авторът на обявата е объркал нещо. Отдолу пише бензин, но пък няма бензинов двигател 115 к.с.

DiStefano
27-12-2009, 12:49
Стефка , тоя дето е писал обявата е некой с килийно образование ми се струва . Хем 1.9 ЖТД , хем 115 коня хем бензинов мотор . Сигурно е нарисувал още 2 врати на маркер , и я води лимозина ...

аве чети по-внимателно долу в особеностите

tokata_pz_flex
27-12-2009, 12:54
Тоя ша ме разкарва до София ...

street fighter
27-12-2009, 15:06
колеги чух се с човека, двигателя найстина е 1.9 жтд от фиат 2000г. човека е някакъв майстор и сам си я бил правил, другото което каза че колата е с нови носачи отпред и била стегната.......

п.с имала и чип който не се осещал кой знае колко :whistle:

MaxPayne
27-12-2009, 21:53
ГТВ дизел-пародия,гавра с колата!
Замисълът на гтв-то е да е спортна кола!
Аман от "майстори",само цените подбиват и оронват реномето на колите...

lulin racing
31-12-2009, 07:09
Може би толкова яко трака вариатора,че да си мисли,че е дизел :roll2:

RoMAN
31-12-2009, 13:23
ГТВ дизел-пародия,гавра с колата!
Замисълът на гтв-то е да е спортна кола!
Аман от "майстори",само цените подбиват и оронват реномето на колите...

Брерата и новия Спайдър са спортни коли и имат дизелови двигатели, прави ли ги това гавра? Според мен е много интересен проект.

S_G_M
31-12-2009, 13:49
И аз съм съгласен с колегата , това че е дизел не е никъква гавра , а интерсен проект . Спортно купе с дезелов двигател. Хем ти е кеф ,че караш спортно купе , хем ти е кеф че гори малко. А и всеки знае , че ако се пипне малко и ще върви доста добре .

mochko1
31-12-2009, 14:26
Средни положения няма ,хем тъй ,хем инак не става. Според мен и 2.0 TS не трябва да има за тая кола ,но кво да се прави трябва и нормалните хора да карат хубави коли :-D Преди 2 години ако бях малко по отворен въобще нямаше да се занимавам с 2.0 ТS ,но тогава и офертите бяха по други. Аз колата си я купих ,защото ме кефи много като усещане когато я шофираш ,а дизайна няма нужда от коментар ;)

MaxPayne
01-01-2010, 18:58
И аз съм съгласен с колегата , това че е дизел не е никъква гавра , а интерсен проект . Спортно купе с дезелов двигател. Хем ти е кеф ,че караш спортно купе , хем ти е кеф че гори малко. А и всеки знае , че ако се пипне малко и ще върви доста добре .

Как не е гавра?Аз не мисля,че някой гаражен "майстор" е по-умен от дузина инженери,дизайнери,тест пилоти,милионите купувачи и т.н.
Не съм милионер обаче мразя евтиняшките изпълнения.Грешно е убеждението у определени маси от хора,че е тарикатско да караш на метан,газ и т.н.То затова си има различни класове коли-спортни,семейни,икономични,ванове,джипове и т.н. и т.н.Ако искаш икономична кола караш КОРСА с мотор 1000 кубика или ФИАТ ПАНДА 800 кубика с газ и т.н.
Всеки си преценява мерака и джоба,не ми изкарвайте обаче,че едва ли не ГТВ дизел било много по-хубаво от бензин и сте открили топлата вода ;)

Колегата е прав,2000 кубика не е достатъчно,ГТВ е "супер кола" и това което я различава от порше,ферари,ламборгини са конските сили,не мисля,че отстъпва по друго,за дизайна няма какво да се говори!
И не гори кой знае колко много,кеф цена няма,както ми каза един колега от форума,усещането от шофирането е важното,което не би го имало при дизеловата самоделка...

Sunny
02-01-2010, 10:59
Гавра и извращение е този проект . А проектанта чиято е идеята да тикне дизел в коша на GTV си е за разстрел - да не казвам за секс със извращения .

KirilSol
02-01-2010, 11:28
Гавра и извращение е този проект . А проектанта чиято е идеята да тикне дизел в коша на GTV си е за разстрел - да не казвам за секс със извращения .

айде, пак се почна :stumm:

S_G_M
02-01-2010, 12:13
Alfa Brera Diesel ???????????????????????????????? Това е най , ама най-голямото извращение, ТАКА ЛИ ???

Jivko7777
02-01-2010, 16:37
Гавра и извращение е този проект . А проектанта чиято е идеята да тикне дизел в коша на GTV си е за разстрел - да не казвам за секс със извращения .

Айде пак сектански изказвания!!!
Всеки си е сам собственик на колата и сам решава какво ще прави с нея!

RoMAN
02-01-2010, 16:50
Личното ми мнение е, че туйн спарковите двигатели на GTV са прекално слаби за този спортен автомобил. Още при производството им трябваше вместо да слагат 1.8 у 2.0 да бяха сложили 1.9 JTD 115 к.с. тъй като при едно чипване бие и 1.8 и 2.0 чипнати. Поне това е лично мое мнение

mochko1
02-01-2010, 17:29
Не случайно всички спортни коли са бензинови ,това че има 2-3 дизелови не означава нищо. Brera дизел и GTV 2.0 TS са начин колата да бъде продвана в повече бройки ,а GTV дизел е пълна простотия. Който както иска да ме разбира.

Доко
02-01-2010, 18:10
Личното ми мнение е, че туйн спарковите двигатели на GTV са прекално слаби за този спортен автомобил. Още при производството им трябваше вместо да слагат 1.8 у 2.0 да бяха сложили 1.9 JTD 115 к.с. тъй като при едно чипване бие и 1.8 и 2.0 чипнати. Поне това е лично мое мнение

Много си се объркал за 1.9 .:balloon: Всичко над 3.0 и турбо бензините си заслужава, другите са за возене, а ако си мислиш, че и 2.4 дизел е голяма бегачка . . . :roll2:

RoMAN
02-01-2010, 18:21
Много си се объркал за 1.9 .:balloon: Всичко над 3.0 и турбо бензините си заслужава, другите са за возене, а ако си мислиш, че и 2.4 дизел е голяма бегачка . . . :roll2:

Не ми се спори, защото много повече от теб гонки съм видял, а ти николко съдейки по изказването ти. А колкото до 2.0 турбо и 3.0, наистина нито 1.9 нито 2.4 може да се сравняват с тях ( За мултиджета вече може да поспорим ). Визирам 2.0 ТС и надолу.

Доко
02-01-2010, 18:30
Не ми се спори, защото много повече от теб гонки съм видял, а ти николко съдейки по изказването ти. А колкото до 2.0 турбо и 3.0, наистина нито 1.9 нито 2.4 може да се сравняват с тях ( За мултиджета вече може да поспорим ). Визирам 2.0 ТС и надолу.

Така е , не се гонкам, че съм с 1.8 на гас и много се комлексирате като падате :coolio:

Ако спорим за мултижет го сравнявай с мултиеър, нещо не е коректно да си нагласяш поколения ДВГ-та както ти е удобно .

RoMAN
02-01-2010, 18:32
Така е , не се гонкам, че съм с 1.8 на гас и много се комлексирате като падате :coolio:

Ако спорим за мултижет го сравнявай с мултиеър, нещо не е коректно да си нагласяш поколения ДВГ-та както ти е удобно .

Напротив, multiair ще трябва да се сравни с предстоящият мултиджет II. Аз от 2.0 още не съм паднал, че камо ли от 1.8 на газ. За всичко си има първи път де, но шансовете са 1 на 100.

Доко
02-01-2010, 18:37
Напротив, multiair ще трябва да се сравни с предстоящият мултиджет II. Аз от 2.0 още не съм паднал, че камо ли от 1.8 на газ. За всичко си има първи път де, но шансовете са 1 на 100.

Чета ви темите, "радвам" ви се, но коли за гонки имах преди доста време, тази ми е градската малолитражка, но за майтап и за шоуто може да си домъкна задника май месец на Калояново.

п.с. И да не си помислите ,че имам претенции ,не съм рейсър, само да няма изненади, че вече един двама ми се сърдят малко, че са паднали .:grin: И да ти кажа сигурно по-добре от теб знам как върви бърза кола ,та да се заблуждавам за 1.8 или 2.4 , че вървят .

RoMAN
02-01-2010, 18:39
Чета ви темите, "радвам" ви се, но коли за гонки имах преди доста време, тази ми е градската малолитражка, но за майтап и за шоуто може да си домъкна задника май месец на Калояново.

п.с. И да не си помислите ,че имам претенции ,не съм рейсър, само да няма изненади, че вече един двама ми се сърдят малко, че са паднали .:grin:

Спокойно и ние не се мислим за рейсъри ;) Просто си мерим пишките кой с каквото има и засега това са ни наблюденията които ти споделих. Нека да те радва колата ти и това е.

rusiq86
02-01-2010, 21:15
Една малка спортна кола с икономично двигателче, кво по-хубаво. Добър проект, дано е и надежден

MaxPayne
02-01-2010, 21:38
Не ми се спори, защото много повече от теб гонки съм видял, а ти николко съдейки по изказването ти. А колкото до 2.0 турбо и 3.0, наистина нито 1.9 нито 2.4 може да се сравняват с тях ( За мултиджета вече може да поспорим ). Визирам 2.0 ТС и надолу.

Не знам да се смея ли,да плача ли???
Ти колко ГТВ-та си карал?Виждал ли си въобще от близо или само си чел за тях в някой дизел форум?
Аз просто не знам как ферари,ламборгини,бугати вейрон,слр,лотус и 99,99% от спортните коли не са дизел ами простите инжинери са ги направили бензин,та то всеки дизел ще ги бие!!!Слагаш чип от битака или от някой ербап майстор и изведнъж дизеловия мъртвец става супер кола и прават предаване по дискавъри за нея,че била скайлайн и то само на 3-та...разбираш ли...
:brickwall::brickwall::brickwall: И абстрахирайки се от това колко съм издразнен от подобни сектантски коментари на любители на дизела и кофти вечер в личен аспект мислиш ли,че е възможно кола 115 коня,да бие кола 155 коня,говорим конкретно за ГТВ с дизелов 115 коня и бензинов 155 коня???То струва ли си да питам?Ама ти ще ми чакаш,че е възможно,да възможно е,ако карам на задна и дам 3 коли преднина :)

RoMAN
02-01-2010, 21:55
Не знам да се смея ли,да плача ли???
Ти колко ГТВ-та си карал?Виждал ли си въобще от близо или само си чел за тях в някой дизел форум?
Аз просто не знам как ферари,ламборгини,бугати вейрон,слр,лотус и 99,99% от спортните коли не са дизел ами простите инжинери са ги направили бензин,та то всеки дизел ще ги бие!!!Слагаш чип от битака или от някой ербап майстор и изведнъж дизеловия мъртвец става супер кола и прават предаване по дискавъри за нея,че била скайлайн и то само на 3-та...разбираш ли...
:brickwall::brickwall::brickwall: И абстрахирайки се от това колко съм издразнен от подобни сектантски коментари на любители на дизела и кофти вечер в личен аспект мислиш ли,че е възможно кола 115 коня,да бие кола 155 коня,говорим конкретно за ГТВ с дизелов 115 коня и бензинов 155 коня???То струва ли си да питам?Ама ти ще ми чакаш,че е възможно,да възможно е,ако карам на задна и дам 3 коли преднина :)

От кой град си? Искаш ли да направим залог за 156 ( на едни килограми са с гтв-то ) 115 к.с. с чип срещу твоетo GTV?

Доко
02-01-2010, 22:13
От кой град си? Искаш ли да направим залог за 156 ( на едни килограми са с гтв-то ) 115 к.с. с чип срещу твоетo GTV?

Пич не ставай смешен :please:

rusiq86
02-01-2010, 22:21
Аре стига с тея спорове дизел - бензин. Проекта е интересен. И стига вече с тея прехвалени двг. 2.0ТС биеше уж 2.4 с чип, ама само на филм! Вс тема се пречръща в спор. Карайте си бензинките и не давайте мнения що еди кой си не правел дизелова кола. Щото почвате да се излагате вече!
Направете гонката, снимайте. Щото не се знае кой ще е смешен тогава, защото е избързал с коментарите.

RoMeO_156_GTA
03-01-2010, 00:04
Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 кс - 1470 кг
Alfa Romeo GTV 2.0 TS 150 ks - 1370 кг
Alfa Romeo GTV 1.9 JTD 105 - пак около 1370 кг

Брерата разполага с доста повече кончета . А защо не са и сложили 1.9 дизел .
Производството на GTV започва пред 1995г . Тогава инжинерите са имали уникалната възможност да сложат 1.9 TD 90 на спортен автомобил , може би пък и 2.5 TD VM :boxed: За втората фаза е можело да сложат 105 или 136 коньов дизел , но пак са пропуснали . Някой спомена чип . Ами всички ли дизели се репамват . Огромна част от тях си остават сток . Тук си се кефим на дизелите заради това , че не са акцизни , лесно могат да станат на конете на акцизна и харчат прилично :)

Само този майстор да не е сложил мотор от Пунто или Стило софт 80 кс :dance: Щом е казал Фиат 2000г , те пак са си 105 фабрично ...

А за извращение - то и на Порше сложиха дизел :D

RoMAN
03-01-2010, 00:12
Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 кс - 1470 кг
Alfa Romeo GTV 2.0 TS 150 ks - 1370 кг
Alfa Romeo GTV 1.9 JTD 105 - пак около 1370 кг

Брерата разполага с доста повече кончета . А защо не са и сложили 1.9 дизел .
Производството на GTV започва пред 1995г . Тогава инжинерите са имали уникалната възможност да сложат 1.9 TD 90 на спортен автомобил , може би пък и 2.5 TD VM :boxed: За втората фаза е можело да сложат 105 или 136 коньов дизел , но пак са пропуснали . Някой спомена чип . Ами всички ли дизели се репамват . Огромна част от тях си остават сток . Тук си се кефим на дизелите заради това , че не са акцизни , лесно могат да станат на конете на акцизна и харчат прилично :)

Само този майстор да не е сложил мотор от Пунто или Стило софт 80 кс :dance: Щом е казал Фиат 2000г , те пак са си 105 фабрично ...

А за извращение - то и на Порше сложиха дизел :D

Не се замислих за това в годините което спомена от 95... Добре де, можели са поне от 2001 да ги сложат ;)
Лека поправка: 156 1.9 115 коня тежи точно 1300 кг. Теглихме такава на кантар.

rusiq86
03-01-2010, 00:44
Що го приемате за извръщение да се сложи дизелов мотор на хубава кола! Не го разбирам това и тоя спор. Мн ми харесва брера, но никога не бих си купил бензин от нея.

mochko1
03-01-2010, 03:00
И защо не би си купил ,защото гори много ли ?? На Brera-та разхода и е най малкият проблем ,както и на GTV-то ;)

Sunny
03-01-2010, 10:56
И защо не би си купил ,защото гори много ли ?? На Brera-та разхода и е най малкият проблем ,както и на GTV-то ;)

Мммм там вече влизаме в една друга сектантска материя - бензина там е Опел ..............

rusiq86
03-01-2010, 13:46
Ще дам толкова пари за кола, нема се притеснявам за разхода, не ме кефи бензина, нито звука, нито нищо, просто не съм фен. За мен дизеловият двг е по-здрав, по малко електроника има, определено за мен е по-добрият. Колко да гори 10-12 литра. Извращение е за мен да дам 35 бона за кола и после да ме вкарва в бокса на месец, щото двг все нещо му става :no:. Ако си купувате 159, що все дизел се купува, същото...

mochko1
03-01-2010, 14:16
159 не е Brera !!!!!!!

rusiq86
03-01-2010, 14:27
Кой е казал, че е колега, това са си две отделни коли, и двете имат скъпа поддръжка и са си добри. и на двете бих се качил :)

mochko1
03-01-2010, 14:46
Не ми се спори колеги :wierdo:
МИР :cheers:

MaxPayne
03-01-2010, 16:28
От кой град си? Искаш ли да направим залог за 156 ( на едни килограми са с гтв-то ) 115 к.с. с чип срещу твоетo GTV?

Би било унижение за колата ми,освен това не искам парите ти-имам си достатъчно!
Добре е да правиш разлика между спортна кола и семеен седан.Ще ти изнеса една кратка лекция,защото виждам,че не знаеш и се излагаш пред много хора.
1)спортна кола се нарича спортна,защото се различава от семейните коли
2)спортната кола е по-лека,по-бърза,с по-висока максимална скорост,по-висок въртящ момент
3)спортната кола е със спортно окачване различно от това на семейните коли
4)спортната кола е с различна аеродинамика,което още вдига характеристиките й
5)спортната кола има и различна спирачна система,защото трябва да може и да спира

Спортната кола не е ниска,за да изглежда яко само,дизайна на ГТВ не е мислен единствено за да е як.155 коня не са за украса,по-високия въртящ момент не е някаква простотия,по-високата максимална скорост и ускорение също имат значение.ГТВ е по-лека освен това.

Ама е излишно да ти обяснявам,ти имаш вълшебен чип купен от ибей или пазара и той превръща семейния седан в спортна кола!!!Как не се сетих,ами се чудя защо ПИНИНФАРИНА и другите инженери и дизайнери са направили ГТВ,като той е неуспешен проект за спортна кола и така зле продаван:surrender::surrender::surrender:

RoMAN
03-01-2010, 16:31
Би било унижение за колата ми,освен това не искам парите ти-имам си достатъчно!
Добре е да правиш разлика между спортна кола и семеен седан.Ще ти изнеса една кратка лекция,защото виждам,че не знаеш и се излагаш пред много хора.
1)спортна кола се нарича спортна,защото се различава от семейните коли
2)спортната кола е по-лека,по-бърза,с по-висока максимална скорост,по-висок въртящ момент
3)спортната кола е със спортно окачване различно от това на семейните коли
4)спортната кола е с различна аеродинамика,което още вдига характеристиките й
5)спортната кола има и различна спирачна система,защото трябва да може и да спира

Спортната кола не е ниска,за да изглежда яко само,дизайна на ГТВ не е мислен единствено за да е як.155 коня не са за украса,по-високия въртящ момент не е някаква простотия,по-високата максимална скорост и ускорение също имат значение.ГТВ е по-лека освен това.

Ама е излишно да ти обяснявам,ти имаш вълшебен чип купен от ибей или пазара и той превръща семейния седан в спортна кола!!!Как не се сетих,ами се чудя защо ПИНИНФАРИНА и другите инженери и дизайнери са направили ГТВ,като той е неуспешен проект за спортна кола и така зле продаван:surrender::surrender::surrender:

Ясно... Значи те е страх. Айде карай си колата и не се обаждай като нямаш топки да докажеш това което говориш.

MaxPayne
03-01-2010, 17:00
Ясно... Значи те е страх. Айде карай си колата и не се обаждай като нямаш топки да докажеш това което говориш.

И кво сега,да ти кажа 1000лв залог или 10 000лв и ти да ми кажеш добре,да те победя както за всички е ясно,че ще стане,ти да почнеш да ми го овърташ,да ме влачиш с парите,да почна да те търся,щото аз съм от хората които си държат на думата и когато те намеря кво?Има ли смисъл всичко тва?Способен ли си да поемеш риска?

RoMAN
03-01-2010, 17:09
И кво сега,да ти кажа 1000лв залог или 10 000лв и ти да ми кажеш добре,да те победя както за всички е ясно,че ще стане,ти да почнеш да ми го овърташ,да ме влачиш с парите,да почна да те търся,щото аз съм от хората които си държат на думата и когато те намеря кво?Има ли смисъл всичко тва?Способен ли си да поемеш риска?

Пиши ми на личен ако си заинтересован. Ако не, трай си и не се обаждай без да си пробвал.

rusiq86
03-01-2010, 17:39
Гтв, е една прекрасна спортна кола, но това не значи че не може да бъде съборена, било то от 115кс с чип. Направете гонката и да видим. Иначе има определено спортно излъчване.

Sunny
03-01-2010, 18:02
Ае да си остане разговора по темата и псевдо рацери да си спорят за супер бягащите коли в темите предоставени за целта . Човека пита в първият си пост дали има такава кола - GTV 1.9 JTD - ОК заводско няма и някой си е правил ТНТМ . В крайна сметка темата се изроди и заприлича на 95% от темите в "Моторспорт и рейсинг" Нито е мястото нито е раздела за такива спорове . После пак в раздела "Относно Форума" ще наискачат теми от рода на - Защо пак имам предупреждение или наказание .

П.С. Моля някой с права да поразчисти и да заключи темата по която общо взето няма какво повече да се каже .

Bobo
04-01-2010, 01:17
Мдаа сънни е много прав ;) Сега остава някой да мушне дизел в спайдер и да споделя с нас с къв мегаизвънземен шампоан си мие врата след като се повози :bouncing_smiley:

RoMAN
04-01-2010, 02:00
Мдаа сънни е много прав ;) Сега остава някой да мушне дизел в спайдер и да споделя с нас с къв мегаизвънземен шампоан си мие врата след като се повози :bouncing_smiley:

Ееее то си има спайдър с дизелов двигател бе, ама от новите ;)

Bobo
04-01-2010, 02:04
Ееее то си има спайдър с дизелов двигател бе, ама от новите ;)

Нема се плашиш карал съм го и вунята като загрее печката хич не е приятна ;)

RoMAN
04-01-2010, 02:06
Нема се плашиш карал съм го и вунята като загрее печката хич не е приятна ;)

С това АЗ не мога се похваля... Поне е по-бърза от спайдер 2.0 ТС... И все още държа , че е добра идея дизел за тази кола. Всеки с мнението си.

MaxPayne
04-01-2010, 12:28
С това АЗ не мога се похваля... Поне е по-бърза от спайдер 2.0 ТС... И все още държа , че е добра идея дизел за тази кола. Всеки с мнението си.

Ще ти отговоря тук,щото не съм мишка и не се крия.Няма да има гонка с теб,няма да има залог,не съм рацер и не ми трябват парите ти ;) Допускам също,че въпросната кола може да е качествено модната и затова да си така отворен,но в никакъв случай сток двигател 1.9 дизел не е по-мощен от моя 2.0 бензин.
Невъзможно е единствено с един чип 1.9 дизела да е по-бърз от бензина,за да се направи бегачка една кола е нужно много повече от един съмнителен чип.За да се направи една кола спортна е нужно много повече от да се "пипне" двигателя.

п.п.Не си мисли,че няма "вълшебни" чипове за 2.0 бензин.
п.п.Повечето чипове за дизели не са съобразени с износването на двигателя,наскоро сринаха турбината на Ауди А3 с един такъв прехвален чип,коментара на моя човек беше "Ама то е било още по-мощно отколкото си мислех",да обаче радостта беше много кратка.Нали дизелите ги купувате за да са икономични,да не висите по-гаражите всеки месец,затова ли ги искате и спортни???Винаги нещо е за сметка на друго!
Не искам да се карам с никой,тук съм за развлечение,не паса трева обаче!

RoMAN
04-01-2010, 19:57
Ще ти отговоря тук,щото не съм мишка и не се крия.Няма да има гонка с теб,няма да има залог,не съм рацер и не ми трябват парите ти ;) Допускам също,че въпросната кола може да е качествено модната и затова да си така отворен,но в никакъв случай сток двигател 1.9 дизел не е по-мощен от моя 2.0 бензин.
Невъзможно е единствено с един чип 1.9 дизела да е по-бърз от бензина,за да се направи бегачка една кола е нужно много повече от един съмнителен чип.За да се направи една кола спортна е нужно много повече от да се "пипне" двигателя.

п.п.Не си мисли,че няма "вълшебни" чипове за 2.0 бензин.
п.п.Повечето чипове за дизели не са съобразени с износването на двигателя,наскоро сринаха турбината на Ауди А3 с един такъв прехвален чип,коментара на моя човек беше "Ама то е било още по-мощно отколкото си мислех",да обаче радостта беше много кратка.Нали дизелите ги купувате за да са икономични,да не висите по-гаражите всеки месец,затова ли ги искате и спортни???Винаги нещо е за сметка на друго!
Не искам да се карам с никой,тук съм за развлечение,не паса трева обаче!

Колата си е 1.9 115 к.с. с чип и това е, нищо друго особено няма по нея. Просто сме пробвали как върви срещу други автомобили които са примерно по-бързи от стоков 2.0 GTV и повярвай ми, ще се изненадаш как един дизел с хубав чип какви чудеса върши. А това с чупенето е много голяма глупост, което го каза. От качествен до калпав чип си има разлика. И парите ми няма да вземеш, защото мен изхода ми е просто ясен.

DiStefano
05-01-2010, 21:56
Личното ми мнение е, че туйн спарковите двигатели на GTV са прекално слаби за този спортен автомобил. Още при производството им трябваше вместо да слагат 1.8 у 2.0 да бяха сложили 1.9 JTD 115 к.с. тъй като при едно чипване бие и 1.8 и 2.0 чипнати. Поне това е лично мое мнение

баце ти ОСИРАШ сека тема маа му дееба
с твойте ЖеТеДеТА ...
и аз имам 1.9 115 коня и 2.0 ТS
и знам колко върви 1.9 с чип и без чип
и не знам кво толко ти е крив тоя 2.0 Туин Спарк
ама знам че с моя 2.0ТС ше го мачкам това 1.9 на сички дисциплини ...

Memento
05-01-2010, 22:40
баце ти ОСИРАШ сека тема маа му дееба
с твойте ЖеТеДеТА ...
и аз имам 1.9 115 коня и 2.0 ТS
и знам колко върви 1.9 с чип и без чип
и не знам кво толко ти е крив тоя 2.0 Туин Спарк
ама знам че с моя 2.0ТС ше го мачкам това 1.9 на сички дисциплини ...

Щом в темата се споменава дизел роман и русия86 са първа писта.Айде аз да се :Bolt:,че дизел пауер маняците ще ме накацат :throw:

RoMAN
05-01-2010, 22:51
баце ти ОСИРАШ сека тема маа му дееба
с твойте ЖеТеДеТА ...
и аз имам 1.9 115 коня и 2.0 ТS
и знам колко върви 1.9 с чип и без чип
и не знам кво толко ти е крив тоя 2.0 Туин Спарк
ама знам че с моя 2.0ТС ше го мачкам това 1.9 на сички дисциплини ...

Свободен форум е това и си изразявам мнението. Това , че тука някой му е криво че дизел го бие не е мой проблем. А ако твоята 147 с чип пада от 156 2.0 върви си смени чипа или си прегледай колата.

http://vbox7.com/play:23902e1a 2.0 TS срещу 2.5 чипнат TDS - Както виждаш туйн спарка пада.

http://www.youtube.com/watch?v=Ru5rRklZ1Ig Пусни си от 1 мин и 15 сек. и погледни как чипнат 1.9 115 к.с. върви срещу ТДС-ката която посочих по-горе.

Не пиша мнения ей така, а просто виждам че има доста заблудени "рацери" които даже не са гонили с такава кола. Аз поне имам клипове с които да докажа тезите си, вие какво имате? Нищо лично...

П.С. Возил съм се в 147 с чип и колата вървеше по-добре и от 156-ата на клипа. И 2.0 ТС не ми бърка в здравето, само при 156. Уважавам 145-те и 155-те примерно.

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:42 ----------


Щом в темата се споменава дизел роман и русия86 са първа писта.Айде аз да се :Bolt:,че дизел пауер маняците ще ме накацат :throw:

Напротив, опонирай ни ... Само не давай за сравнение драгстери и ракети :butt:

Memento
05-01-2010, 23:01
Оооо не тоя път ще пропусна...Не ми се пишат пак некви романи,а и знам,че само тва дебнеш :).А за 1.9 ЖТД-то можеш да го светнеш пича,че турбината е надута на 1.4,с кулер от 2.4 жтд,чип и още куп други екстри скрити в ръкавите.

П.С отивам за фасове и някоя друга ръчна (парти).

RoMAN
05-01-2010, 23:04
Оооо не тоя път ще пропусна...Не ми се пишат пак некви романи,а и знам,че само тва дебнеш :).А за 1.9 ЖТД-то можеш да го светнеш пича,че турбината е надута на 1.4,с кулер от 2.4 жтд,чип и още куп други екстри скрити в ръкавите.

Това за надува откъде го чу, бмв форума където се оправдават, защото падат от по-малка кубатура ли? И какви други екстри? Няма катализатор, това е. Няма какво да го светвам, защото лично се познаваме. А ти какво си мислиш, че с тоя по-голям кулер колата излита ли или какво? Туйн Спарка и тои си има екстри в ръкавите, ко си мислиш?

pr_00f
05-01-2010, 23:20
Просто я заключвам.