PDA

View Full Version : Проблем с паленето-вакум клапан на бениновата рейка



aleksander nikolaev
27-12-2009, 18:27
Проблема е следния при палене на автомобила има продължително въртене със стартера около 6-7 секунди преди да запали това нещо се повтаря секи път при палене независимо колата дали е загряла или студена което ме навежда на следната мисъл.
Та възможно ли е проблема с трудното палене на бензин да се дължи на вакум клапана на бензиновата рейка които би трябвало да държи някакво налягане в нея за да не връща горивото обратно в резервоара.Много ще съм благодарен ако някои се е сблъсквал с такъв проблем и да сподели как,дали и възможн ли е да е от него.И другото което е подлежи ли на подмяна само този клапан или се сменя цялата рейка или пък може да се отремонтира. благодаря за отзивчивоста предварително и весело посрещане на оставщите празници.
П.С. Колата е 156 1.8 тлин спарк

ФЕРАРИСТ
27-12-2009, 18:50
На теория е възможно, но по мое мнение рядко това е причината.......

oem
27-12-2009, 19:00
При 156 на рейката няма такъв клапан. Клапан има при 145/146 където е Цф1 мотора. Той има и маркуч за връщане на обратното гориво. При 156 възвратен клапан има отзад в бензиновата помпа. Той си е там на кошничката. Но дори и да върне гориво да ти кажа доооста бързо си го качва. Пробвал съм когато чистих инжектори изпразвах цялата рейка с гориво и маркуча и като монтирам всичко после от първия път пали. Много бързио го напомпва горивото.

По-скоро или помпата си заминава и няма дебит или нещо по запалването имаш кахър.

Bobo
27-12-2009, 21:00
При 156 на рейката няма такъв клапан. Клапан има при 145/146 където е Цф1 мотора. Той има и маркуч за връщане на обратното гориво. При 156 възвратен клапан има отзад в бензиновата помпа. Той си е там на кошничката. Но дори и да върне гориво да ти кажа доооста бързо си го качва. Пробвал съм когато чистих инжектори изпразвах цялата рейка с гориво и маркуча и като монтирам всичко после от първия път пали. Много бързио го напомпва горивото.

По-скоро или помпата си заминава и няма дебит или нещо по запалването имаш кахър.

Има 156 1.6 със ЦФ1 мотор ;) Иначе за скоростта на подкачване съм съгласен.

aleksander nikolaev
27-12-2009, 21:15
Не мога да видя добре под пластмасовия капак виждам само един редоцил вентил който може би е за обезвъздушаване на системата и ако не е от това което си мисля от каде може да е проблема.А някои ако има снимана такава рейка нека постави някоя снимка да видя какво представлява а мотора е 1.8 16в 144коня.

ФЕРАРИСТ
27-12-2009, 21:30
http://i1020.photobucket.com/albums/af327/ferrarist75/th_IMG_4148.jpg (http://s1020.photobucket.com/albums/af327/ferrarist75/?action=view&current=IMG_4148.jpg)
Дали е за обезвъздушаване или мерене на налягане и прочее процедури не знам, но знам че когато смених горната рейка с долната, в долната нямаше капчица гориво, дадох на контакт и като врътнах след секунда запали от раз......не мисля че има нужда от обезвъздушаване.....

oem
27-12-2009, 21:35
Това е винтил за мерене на налягане, не е за обезвъздушаване :) Тя сама си се обезвъздушава като отворят инжекторите :) Там на този вентил замери налягането. Трябва да е около 3 бара +/- 0,2

aleksander nikolaev
27-12-2009, 21:41
Кофти.Не знам от каде другаде може да идва този проблем.На баща ми трудното палене е точно от този вакум който при мен го няма.Вече си нямам и на идея от каде може да е.Благодаря ня всеки които се отзова ако някои има някаква идея от каде може да е нека сподели сичко е изправно по автомобила и нямам други никакви проблеми с него, единствено това палене и то е откакто съм я закупил и започна да ме дразни доста.

oem
27-12-2009, 22:03
Нали ти казах бе колега. Измери налягането и ще разбереш. Ако то е добре кажи ще те насочим нататък. Първо обаче това трябва да свършиш.

Ако не намериш кой да го измери пиши ми на лично ще ти кажа от къде да си купиш бюджетен манометър с маркуч и накрайник точно за вентила на твоята рейка. :)

ФЕРАРИСТ
28-12-2009, 09:48
Кофти.Не знам от каде другаде може да идва този проблем.
Свещи, дюзи, дебитомер, кабели на свещи, кофти връзки в системата от кабели, маси и прочее, темп и други датчици, има доста приятни и не чак толкова причини от който да се получава......като за начало иди някъде да видиш дали има грешки из екуто......