PDA

View Full Version : Xenon на 156-настройка,коментари...



R-156
28-12-2009, 00:07
Колеги сложих ксенон 5000к на късите на 156-цата, ама нещо не мога хубаво да ги настроя ли ддз и все не свети както искам. Ходих на стенд-още по-лошо от мен ги направиха :tooth: даже 1 от врътките ми я счупиха /тази за ляво/дясно/...
Цялата работа е там, че като направя късите добре и дългите ми бият много горе или обратното...

Целта на темата е, колегите които са с ксенон доволни ли са? И как са го центровали, че като няма лупи е много гадно. :guillotine:
И има ли вариянт счупената врътка да се оправи?

И още 1 въпрос: Ксенона ми ползва захранване от ориг. кабели, а не дир. от акумулатора и тока е 10волта на фаровете. При, което при пускане на дълги, ксенона премигва?! На какво се дължи това?!

rusiq86
28-12-2009, 01:02
Аз си ги регулирах сам, не е трудно, и нямам проблеми с дългите. А за премигването май и при мене е така като ги пусна, премигва за част от секундата, но май си е нормално това.

aleksander nikolaev
28-12-2009, 01:19
И при мен го има същото премигване от преминаване от къси на дълги и обратно според мен се дължи на товра които се получава в момента на превключване а до колкото за реглажа по добре си го направи в някои сервиз в които са в час и имат специалнта техника и нека да ги пуснат с една идея по надоло понеже фара не е с лупа и пръска светлината навсякъде.Успех.

ФЕРАРИСТ
28-12-2009, 09:45
Врътката трудно подлежи на ремонт, представлява пласмасова зъбчатка, около оребрено метално валче, обикновенно валчето ръждясва там където контактува с пластмасата извън фара и се чупи.....вариант е да се върти директно валчето, но е много шибано, и трудно става......
Иначе аз си ги регулирам сам, заставам на един равен мегдан, пускам фаровете, и с един черен плат закривам единия да не свети, намествам снопа на другия, после обратното, 50 метра заставам пред колата да видя дали се заслепява, и тва е....моя начин......има и други.....

R-156
28-12-2009, 10:23
Абе то регулирането и аз така го правя...Ама като наглася дългите да светят нормално, късите отиват много долу и малко се губи смисъла от ксенон :hump: Ще си поиграя още с настройката явно...

INTEGRALE
28-12-2009, 11:03
Абе то регулирането и аз така го правя...Ама като наглася дългите да светят нормално, късите отиват много долу и малко се губи смисъла от ксенон :hump: Ще си поиграя още с настройката явно...

И аз го имах подобен проблем.
Виж първо дали хубаво е влезнала крушката на мястото си, че малко да не е както трябва и фокуса отива по дяволите и няма настройване.

Vanco
28-12-2009, 12:00
Знаете ли, че в Хонг Конг ви заплашва 10 000$ глоба и 6 месеца затвор, ако си сложите ксенони. Разрешени са само фабричните ксенони с лупи. Да ви кажа направо се вбесявам, когато някой некадърник вечер ме заслепява с "Направи си сам" ксенони. Не разбират ли, че може да станат неволни убийци? Мислете и за другите, като слагате ксенони:director:

fade
28-12-2009, 13:09
Знаете ли, че в Хонг Конг ви заплашва 10 000$ глоба и 6 месеца затвор, ако си сложите ксенони. Разрешени са само фабричните ксенони с лупи. Да ви кажа направо се вбесявам, когато някой некадърник вечер ме заслепява с "Направи си сам" ксенони. Не разбират ли, че може да станат неволни убийци? Мислете и за другите, като слагате ксенони:director:

Според мен проверката за настройката на фаровете трябва да стане задължителна част от годишният технически преглед! :disgust:

А по темата подкрепям колегата INTEGRALE за положението на крушките, ако е някой "бюджетен" ксенон обикновенно крушките са криви и не застават във фокуса на рефлектора и според мен от там се получава и разминаването с дългите.
Аз имах подобен проблем с не добре легнала в леглото халогенна крушка на дългите, когато купих моята кола и симптомите бяха абсолютно същите!
:jumping:

BO
28-12-2009, 13:50
Според мен проверката за настройката на фаровете трябва да стане задължителна част от годишният технически преглед! :disgust:

А по темата подкрепям колегата INTEGRALE за положението на крушките, ако е някой "бюджетен" ксенон обикновенно крушките са криви и не застават във фокуса на рефлектора и според мен от там се получава и разминаването с дългите.
Аз имах подобен проблем с не добре легнала в леглото халогенна крушка на дългите, когато купих моята кола и симптомите бяха абсолютно същите!
:jumping:
Ами, че то проверката си е задължителна и сега. Опираме вече до това как се минава на преглед - всички знаем отговора.

А мое лично наблюдение - ксенон на Голф-3 и АР 156-ца е възможно най-гадното и заслепяващо нещо, което виждам.

ФЕРАРИСТ
28-12-2009, 15:42
Абе колега - какви крушки ти сложиха - Н1 или Н7.....знам че оригинално са Н7 ама да питам че имам такива едни наблюдения....

R-156
28-12-2009, 18:29
H7 и ксенона не е баш от боклуците, има си TUV сертификат :wow:

Иначе и аз съм твърдо против "заслепяващите фарове" и гледам да не съм от тях. Ако става въпрос то и няма ориг. ксенон без пръскалки на фаровете, а повечето алфи /и моята/ нямат.
Но все пак караме стари коли, а искаме да са като новите :bad_evil:

едит: Днеска с колегата http://www.clubalfaromeo.com/forum/image.php?u=8509&dateline=1226172311&type=thumb (http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8509) haljscho (http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8509)
центровахме супер ксенона и сега бяла кола, бял път :) свети супер и не заслепява.

(http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8509)

borislav82
29-12-2009, 19:29
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28549&highlight=%EF%F0%EE%E1%EB%E5%EC+%EA%F1%E5%ED%EE%ED
имаше и един от колегите ми беше показал схемата как да се свърже кондензатора но не можах да я открия сега кондензатора поддържа ксенона да не загасва при превключване и като изгасям фаровете има едно забавяне от порядъка на 1до2 секунди но не е проблем а за фаровете има лупи за вграждане които се монтират лесно.Аз сложих лупи но не са от тия за вграждане а от някаква кола малко силикон малко настройка на око и всичко е ок.Всичко работи по реглажа и ел реглажа абе друго си е с лупата

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2X-VALEO-H7-HALO-XENON-PROJECTOR-WITH-BEZEL-SHROUD_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem414bb458c0QQitem Z280442984640QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fA ccessories
моите лупи са такива малко играчка има ама се получи .
Успех на всеки захванал се

ziko
30-12-2009, 08:06
Колега изпревари ме с пускането на тая тема и аз имам сащия проблем.При мене и дългите са ксенон какви ли не настройки съм пробвал не става и не става или далгите са много нагоре или късите са много надолу.УЖАС:Silent:
При мене не премигват при преминаване от къси на дълги и обратно.

R-156
30-12-2009, 09:26
О, ти си се прецакал с тея дълги :spell: Правиш късите макс. долу и стават като халогени, и тогава ще ти са г/д добре и дългите.

ziko
30-12-2009, 09:48
Абе ще взема тоз ксенон от дългите и ще го сложа на халогените,а пък щe съм с обикновени крушки на дулгите и работата е уредана,но защо така да е:devil:

Balflear
30-12-2009, 12:56
Колеги аз си взех ксенон, обаче нещо имам проблем при слагането на късите, ксенон крушката е по дълга от оригиналната и се опира във шапката,вие махнали ли сте шапките или как ? А за да махна шапката трябва да махна и фара а на него му пречи и бронята и става панаир .моля дайте ми савет. 156 е алфата

borislav82
30-12-2009, 13:24
има различни видове крушки аз моите ги поръчвак тук от форума мисля че от ТЪРТЕЙ ги взех цял комплект ксенон и нямах проблем с монтажа крушката влезе свободно .На скоро едната изгоря и се наложи смяна мой комшия ми донесе по 20лв крушката да ама не дойде дълга и опира в дефлектора(шапчицата)и не става тогава се наканих да си монтирам лупите и за тях вече няма значение каква е крушката

mirchozo
30-12-2009, 13:30
Така е щот крушките са от "хубавите", предполагам и ксенона е такъв. Варианта е смяна на крупките или отваряне на фара.

ппБорко от'де имаш лупи за 156

digitalundgrd
30-12-2009, 13:35
и бей :)

Balflear
30-12-2009, 13:37
видях тука във форума този сайт http://www.power-hid.com/ и от него си взех ксенона

mirchozo
30-12-2009, 13:40
Поискай съдействие от тия момчета, май колегата САНТО ТРАФИКАНТЕ предлагаше такива продукти, питай него.

R-156
30-12-2009, 21:36
значи ти си с бялата алфа с 1.6 мотор дет са познавате с вальо :)
Да, който от днеска е и той с ксенон :pokey:

Да попитам, макар тук да не е мястото 156 фейслифта е с лупи нали?

Vanco
30-12-2009, 21:53
След някои от прочетените мнения, искам дакажа следното.
Първо мерете, а после купувайте, че парите никой няма да ви върне за несъответствия в размерите. Второ, гаранцията трябва да е две години, а не 12 месеца, както са се изхитрили да пишат някои тарикати.
Законът ги задължава да слагат 24 месеца гаранционен срок. Пазете си касовите бележки, защото тези ксенончета от 99лв. имат проблеми с повишаващите трафове.

R-156
31-12-2009, 13:39
+ това ксенончетата от 99лв имат 3 или 6 месеца гаранция на крушките :-P

mirchozo
31-12-2009, 13:57
Oх кога ще дойде моментът да ги забранят в България,както в повечето Европейски страни, товага да ви питам тия ксИнони от "дивиндисе леа" къде ще си ги слагате. Повечето вадят очи на поразия, те и за тва са забранени, както и осрамската крушка "даркбрейкър" (или нещо такова май беше).Наскоро се возих в едно Волво с такива електрожени, светкат насреща хората, а ония вика "е..л съм ги", е до кога така?
Аз мисля направо да си купя едни нови фарове вместо да слагам евтенки ксенони.

plamen76
31-12-2009, 13:59
Колеги модела на късите светлини за156 2.4 е H7 а ако се слага ксенон дават да е D2S.Така ли трябва да е.Това имам предвит.http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=gb_en_consumer_ligh ting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting〈=en (http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=gb_en_consumer_ligh ting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting&lang=en)или аз бъркам нещо

rusiq86
31-12-2009, 14:31
КсИноните от 200 и нагоре лв не струват действително толкова, цената им е зачишена в пъти. Слим ксенони от 300лв по нашите родни магазини струват не повече от 100лв, така че, това че се продават ефтини ксенони за 100 лв и те дават проблеми, не означава че ще светят зле, просто качеството им е по лошо. А относно светенето каквата и да е крушка ако не е регулирана ще заслепява. това е положението. Няма никога да се забранят, носят пари, а и повишават качеството на осветеност и не умарят толкова очите както жълтите крушки!
Има и ксенончета за под 90 лв слим кит с 12 месеца гаранция, който търси намира :)

borislav82
31-12-2009, 15:04
има решение за всичко стига всеки да си има малко мозък в главата и да помисли и за насрещния а не само за себе си.Варианти има като лупи за вграждане в рефлекторни фаровеhttp://xenonpower.bulboard.com/vt110.html или може направо нови фарове с лупи което е по скъпия вариант но всеки сам си решава.Аз съм решил да си сложа на дългите(защото така или инъче не ги ползвам късите са достатъчни) едни електрожени 12000к и насреща дойде ли някой модерен с ксенонче дето да ти вади очите бам дългите и да бяга да играй друго решение нема всеки има възможност да отдели по някой лев за ксенон а за едни лупи няма така ли.Моите струват 50лв макар да не са от тип за вграждане аз ги направих и всичко си им работи ,просто треби малко повече старание и време

Vanco
31-12-2009, 16:39
Няма никога да се забранят, носят пари,
И цигарите носят пари, ама виждате как се затяга положението. Забраните, които имат за цел да спасяват животи се правят под давлението на застрахователното лоби. Помислете малко и ще се убедите, че е точно така. Обезщетенията за смърт на пътя са най-големи и са трън в очите на застрахователните компании. Когато в един момент решат, че има прекалено много катастрофи, причнени от заслепяване от некадърни ксенони, бъдете сигурни, че ще ги забранят. Въпрос на време е.

Jivko7777
31-12-2009, 16:55
Колеги модела на късите светлини за156 2.4 е H7 а ако се слага ксенон дават да е D2S.Така ли трябва да е.Това имам предвит.http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=gb_en_consumer_ligh ting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting〈=en (http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=gb_en_consumer_ligh ting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting&lang=en)или аз бъркам нещо

Не и ксенона е Н7 ;)

rusiq86
31-12-2009, 19:09
Аз лично не харесвам фарове с лупи, не свети добре за мен лично ако е с лупа, определено без е по добре стига фара да е добре. Лупата обославя по-добре снопа светлина в две насоки, а около тях :wallbash:, прсото не ми допада, и това не винаги е решение! Но няма да се забражят никога, те са толкова широко навлезли в Европа и по света, просто са в пъти по-добри от халогенните крушки, и дори спасяват животи. Друг е въпросът че българина не си регулира фаровете, аз откакто съм с ксИнон, никога никой не ми е светил че заслепявам. С добре регулирани халогенни крушки сиго заслепявах повече, щото не веднъж са ми присвяткали, а си бяха регулирани

haljscho
31-12-2009, 19:33
А бе чесно казано предпочитам някой да ми свети и да ми вади очите, било то с ксенон, къс, дълъг, хаогенчета, не регулирани варове +90 и т.н. от колкото да срещна някой с не запалени фарове и да се нанижа в него.................
Преди две седмици когато в Пловдив падаха доста гъсти мъгли сутрин, на една отсечка от 3км. ми се случи да срещна ТРИМА ДОБРОСЪВЕСТНИ КОЛЕГИ КОИО ВЪОБЩЕ НЕ БЯХА ПУСНАЛИ НИКАКВИ СВЕТЛИНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Представяте ли си какво щеше да се случи, ако бях тръгнал да испреварвам автобуса който се движеше с 25км.ч. пред мен???????????

И как сега ше ме убедите, че ксенона ми заслепява, след като фаровете са ми регулирани в най-горно положение а аз съм ги бутнал в най-долно и при положение, че карам на 20-тина+ метра зад даден автомобил осветявам единственно задния му капак, а стъклото остава неосветено?
Мога само да кажа, че тези които са ме заслепявали с най-обикновенни крушки и не кректно регулирани фарове са в пъти повече от тези с ксенон.
И не ме убеждавайте, че тези с фабричен ксенон с лупи не заслепяват....... Снощи един с едно Порше така ги беше навирил, че се огледах да не е игряло слънцето..................
А за тези дето искат да набримчват БОЙНИ ФАРОВЕ срещу другите, мога само да кажа ВНИМАВАЙТЕ!!!!!!!! Не се знае кой е срещу вас!!!!!
Навремето когато бяхме млади, едно приятелче беше сложил на ладата 100ватови крушки, направо режеше багажници......... И така веднъж утиваме към Асенов град и един нещо му свети доста силничко и той къси-дълги........... и изведнъж този кат се засили към него и го заби в банкета оказа се една 8-10метрова лимузина.......... хубаво че не го растреляха.....
Айде весело посрещане на новата година.

ФЕРАРИСТ
31-12-2009, 22:03
Аз съм по демократичен към ксеноните и съм склонен да преглътна известно заслепяване, има си известни начини да не ти оказва това голямо влияние, все пак не караме постоянно по магистрали и вероятноста да накаканижеш някоя каруца, или нещо отстрани на пътя е много голяма.....

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 22:00 ----------



Навремето когато бяхме млади, едно приятелче беше сложил на ладата 100ватови крушки, направо режеше багажници......... И така веднъж утиваме към Асенов град и един нещо му свети доста силничко и той къси-дълги........... и изведнъж този кат се засили към него и го заби в банкета оказа се една 8-10метрова лимузина.....
И аз имам едно аверче дето редовно кара с 6-7 милиметрови съчми на чалъм до дясната ръка, заслепи ли го някой брутално, отваря джама, шепа съчми в тоя насреща, ако ще и гранатомет да имат, нищо не може да се направи......

mirchozo
31-12-2009, 22:45
Aбе то така ама, ако си представим как някой дедо е забравил на ладичката дългите, случва се, и аз съм забравял че съм на дълги, дай със сачми по дедото и да се утрепе човека. Не става така, трябва просто да има контрол над това, трябва КАТ да спират и да проверяват.

ФЕРАРИСТ
01-01-2010, 12:16
Е и аз казвам че не става така, ама чиляка така си е решил.....

INTEGRALE
01-01-2010, 16:43
има решение за всичко стига всеки да си има малко мозък в главата и да помисли и за насрещния а не само за себе си.Варианти има като лупи за вграждане в рефлекторни фаровеhttp://xenonpower.bulboard.com/vt110.html или може направо нови фарове с лупи което е по скъпия вариант но всеки сам си решава.Аз съм решил да си сложа на дългите(защото така или инъче не ги ползвам късите са достатъчни) едни електрожени 12000к и насреща дойде ли някой модерен с ксенонче дето да ти вади очите бам дългите и да бяга да играй друго решение нема всеки има възможност да отдели по някой лев за ксенон а за едни лупи няма така ли.Моите струват 50лв макар да не са от тип за вграждане аз ги направих и всичко си им работи ,просто треби малко повече старание и време

Колега, би ли обяснил малко по-подробно как става трансформацията на рефлекторни фарове към такива с лупи. Че и на мен от доста време ми се иска да направя нещо такова, че така не е работа.
Как се монтират лупите? Отаваря ли се стъклото /пластмасата/? Как се наглася и регулира самата лупа?
И наче за 200 лв си заслужава определено:mrgreen:

didod
01-01-2010, 16:55
Само да вметна, че няма нищо общо при монтажа на ксенон с типа на фара - рефлекторен или рефракторен. Има предостатъчно фабрични ксенони на рефлекторни фарове...

AlfaMan
01-01-2010, 17:17
Колега, би ли обяснил малко по-подробно как става трансформацията на рефлекторни фарове към такива с лупи. Че и на мен от доста време ми се иска да направя нещо такова, че така не е работа.
Как се монтират лупите? Отаваря ли се стъклото /пластмасата/? Как се наглася и регулира самата лупа?
И наче за 200 лв си заслужава определено:mrgreen:
Играчка си е
http://www.youtube.com/watch?v=S1umAEkQV20

INTEGRALE
01-01-2010, 18:48
Такива варианти и аз ги гледах и верно си е яко играчка. Те преправят основно фара и присаждат някакви лупи.
Но тези, които колегата ги е дал като линк, като че ли са направени по-универсални и за по-лесен монтаж /поне се надявам/. Не можах да намеря клипче или описание как точно се монтират тези универсалните.

mirchozo
02-01-2010, 22:51
по терсене от тва някой да ти кара пред теб с стопове за мъгла няма

Аз на такива им карам на дълги отзад докато ги изгасят и после :go: , обикновенно се опитват за малко да ме настигнат и се отказват, що ли?

Аз видях на колегата монтираните лупи, абе не съм толкова очарован колкото очаквах, но мисля че ще вършат работа.

rusiq86
03-01-2010, 00:28
Добре да попитам, за какво са ви тези лупи. На няколко коли наблюденията ми са че с тях не свети по-добре от мойте фарове на белисимата. И определено си засляпяват също толкова. Е за какво да си загрозявам фаровете. По деобре едни фароде Дей лайт да сложа!

borislav82
03-01-2010, 12:52
е точно заради такива заслепявания са лупите.Не светят по силно отколкото без тях но поне сега срязват лъча светлина и не заслепявам насреща движещия се което си е от огромно значение

rusiq86
03-01-2010, 14:13
Моите извинения колега, но с лупа регулирани фарове на 100% си заслепяват яко, но тоя мой авер не му давам да кара зад мен никога, щото си е***о майката! Твърди се че лупата насочва снопа от светлина по добре, няма разсейване на светлината, съответно свети по-добре, но уви само на приказки се получава май, щото съм го сравнявал това с доста коли!

INTEGRALE
03-01-2010, 16:51
Моите извинения колега, но с лупа регулирани фарове на 100% си заслепяват яко, но тоя мой авер не му давам да кара зад мен никога, щото си е***о майката! Твърди се че лупата насочва снопа от светлина по добре, няма разсейване на светлината, съответно свети по-добре, но уви само на приказки се получава май, щото съм го сравнявал това с доста коли!
Въобще не си прав колега. Не случайно заводските фарове с ксенон задължително са с лупи.
Явно на твоя приятел не са настроени както трябва /и заводските като са вдигнати нагоре могат да ти изкарат очите. Целия сноп светлина ти се насочва директно в очите/.
Когато карам зад някой /аз съм с ксенон/ основният сноп светлина е до ръба на багажника, но има и светлина, която отива и по-нагоре и точно тази разсеяна светлина пречи на отсрещните. Просто светлината от ксеноновите крушки е доста по-силна от обикновенната. И нашите фарове на са предвидени за тази силна светлина. На ГТА заводския ксенон е с лупи.
Лупите "режат" светлината като с нож. И над линията на светлинния сноп няма нищо, за разлика от обикновенния рефлектор.

spe4elist
03-01-2010, 17:12
Въобще не си прав колега. Не случайно заводските фарове с ксенон задължително са с лупи.
Явно на твоя приятел не са настроени както трябва /и заводските като са вдигнати нагоре могат да ти изкарат очите. Целия сноп светлина ти се насочва директно в очите/.
Когато карам зад някой /аз съм с ксенон/ основният сноп светлина е до ръба на багажника, но има и светлина, която отива и по-нагоре и точно тази разсеяна светлина пречи на отсрещните. Просто светлината от ксеноновите крушки е доста по-силна от обикновенната. И нашите фарове на са предвидени за тази силна светлина. На ГТА заводския ксенон е с лупи.
Лупите "режат" светлината като с нож. И над линията на светлинния сноп няма нищо, за разлика от обикновенния рефлектор.

Колега, има фабрични ксенони без лупи. Но! Заводските фарове са смятани така, че да не заслепяват. Докато допълнително монтираните "ксенони тип Н7" (и другите подобни) променят разстоянието до рефлектора, оттам и линията на осветеност... Резултат - заслепяване. Проста физика (оптика).

rusiq86
03-01-2010, 17:36
Колега spe4elist, за какво разстояние до рефлектора говориш? Защото крушките на ксенона ми са напълно идентични с тези, които бяха преди това. Просто лумелите са доста повече при ксеноновите крушки, и светлината е повече, което поражда по-добра осветеност. Повече осветеност, по-добра видимост.
А за авера напълно регулирани са фаровете и то мн качествено. просто си е кофти.

AlfaMan
03-01-2010, 22:44
За фокусното разстояние става дума. Значи фара е сметнат така, че светлинният източник (жичката на халогенната крушка) да се намира на някакво разстояние от рефлектора, за да се получи търсената характеристика. Халогена има къса жичка и светлинният източник е малък, докато при стандартния ксенон свети цялата вътрешна стъклена тръба ( Разбира се централния микро балон е най-ярък) на крушката, което означава, че имаме много по-голям брой фокусни разстояния (тоест все едно множество източници на светлина с различно разстояние до рефлектора ), поради което изходната характеристика на фара става неконтролируема. Тоест става мазало. Именно поради тази причина е необходима лупа или специална конструкция на рефлектора, която да е съобразена с тази особеност. Така мисля най-просто може да се обясни.

mirchozo
03-01-2010, 22:49
Да не говорим изобщо пък за крушките които са малко по-дълги, при които се нагала махането на металното калпаче на рефлектора, е'те тогава става мазало...

spe4elist
03-01-2010, 23:13
Колега rusiq86, колегите AlfaМan u mirchozo отговориха преди мен, за което им благодаря! Понякога ме мързи да пиша...

Bobo
04-01-2010, 01:50
Колега, има фабрични ксенони без лупи. Но! Заводските фарове са смятани така, че да не заслепяват. Докато допълнително монтираните "ксенони тип Н7" (и другите подобни) променят разстоянието до рефлектора, оттам и линията на осветеност... Резултат - заслепяване. Проста физика (оптика).

Аз по принцип съм съгласен с твоето мнение ма ми е интересно коя идиотска марка монтира ксенон без лупи?

thecleaner
04-01-2010, 02:55
Аз по принцип съм съгласен с твоето мнение ма ми е интересно коя идиотска марка монтира ксенон без лупи?

Ако не се бъркам го има на Ауди, Мерцедес и на Ситроен и то на топ моделите им :grin:

rusiq86
04-01-2010, 03:34
Аз на мерцедес съм виждал! Мерси за инфото. Но честно не съм виждал крушка, която е по-дълга от стандартната! Не е мн тудно човек да си регулира фаровете. Всеки поне малко грамотен човек може да го направи, щом за 4 месеца никой веднъж не ми е казал заслепява ме или са ми светкали, сиго съм се справил. То и ако за накладки, смяна на гуми, спирачни маркучи или филтри ходих по сервизи, зема и като чистачките си сменям да ходя по сервизи хахах. Опази боже.

BO
04-01-2010, 09:29
Аз по принцип съм съгласен с твоето мнение ма ми е интересно коя идиотска марка монтира ксенон без лупи?

Няма да обиждаш Ланчинцо:drums:

п.п.
А бе на 156-ца рефлектора е супер зле и няма оправия. Точно си го споменах - слагаш ксенон и става мазало.
Ама ми хареса и изказването в темата - "настроих ги на око и стана добре" - цитат по спомен, който хем ме разсмя, хем ме разплака :(

spe4elist
04-01-2010, 12:24
Аз по принцип съм съгласен с твоето мнение ма ми е интересно коя идиотска марка монтира ксенон без лупи?

Фиат Стило, например...

Panchev
04-01-2010, 12:41
Laguna II също няма лупи! И на самия рефлектор си пише XENON.

R-156
04-01-2010, 18:57
Няма да обиждаш Ланчинцо:drums:

п.п.
А бе на 156-ца рефлектора е супер зле и няма оправия. Точно си го споменах - слагаш ксенон и става мазало.
Ама ми хареса и изказването в темата - "настроих ги на око и стана добре" - цитат по спомен, който хем ме разсмя, хем ме разплака :(

Ти ако си мислиш, че майсторите ги настройват добре :BIGsmile: за 5лв кой ще си играе...

nikolaaaay
04-01-2010, 21:54
Днес се отчаях, че китайския ксинон може да се настрои. Днес с една съседка с фабричен ксинон на своя ФВ Еос бяхме спрели един до друг до стената на блока и нейните фарове светеха просто убийствено фокусирано. На стената се виждаше една супер ясна граница на светлина и нагоре - почти нищо. Моите съм ги свалил максимално надолу, за да не заслепяват. На стената няма никаква граница, петното е цяло. Вижда се добре, ама много наблизо, вдигна ли ги - почват да ми светят насреща. Абе мазало, май верно трябва да ги забранят тия ксинони.

spe4elist
04-01-2010, 22:33
Днес се отчаях, че китайския ксинон може да се настрои. Днес с една съседка с фабричен ксинон на своя ФВ Еос бяхме спрели един до друг до стената на блока и нейните фарове светеха просто убийствено фокусирано. На стената се виждаше една супер ясна граница на светлина и нагоре - почти нищо. Моите съм ги свалил максимално надолу, за да не заслепяват. На стената няма никаква граница, петното е цяло. Вижда се добре, ама много наблизо, вдигна ли ги - почват да ми светят насреща. Абе мазало, май верно трябва да ги забранят тия ксинони.

ТОЧНО за това става въпрос!!!

688757
04-01-2010, 22:40
Защо говорите глупости,трябва да забранят слагането на ксенон на рефлекторни фарове каквито са на 156 затова става мазало и не са ясно очертани.Ако са като на 166 с лупа какъвто и ксенон да сложиш си реже и свети както трябва.Ето ви моите къси с лупи с евтин ксенон,според вас свети ли навсякъде или си има ясна граница светло/тъмно :).Тези фарове са от Фиат Мареа но са подобни като на 166.Но това че режат така не значи че няма да заслепяват,ако стъклото и лупата са мръсни каквито са на 99% от колите светлината се разсейва от мръсотията и заслепява яко дори и с халогенна крушка,но моите след чистене на стъклото и лупата гарантирам на 100% че не заслепяват повече от халогенна крушка.Преди чистенето обаче лупите бяха мътни и мръсни и заслепяваха яко,оттам идва и мита че на не всеки фар с лупа може да се сложи успешно ксенон.Напротив може но трябва да е идеално чист.

AlfaMan
04-01-2010, 23:40
Ами колега, ако си беше направил труда да прочетеш темата, щеше да разбереш, че говорим именно за рефлекторни фарове.

Доко
04-01-2010, 23:41
ТОЧНО за това става въпрос!!!

За това става въпрос ако не си с лупа .


Защо говорите глупости,трябва да забранят слагането на ксенон на рефлекторни фарове каквито са на 156 затова става мазало и не са ясно очертани.Ако са като на 166 с лупа какъвто и ксенон да сложиш си реже и свети както трябва.Ето ви моите къси с лупи с евтин ксенон,според вас свети ли навсякъде или си има ясна граница светло/тъмно :).Тези фарове са от Фиат Мареа но са подобни като на 166.Но това че режат така не значи че няма да заслепяват,ако стъклото и лупата са мръсни каквито са на 99% от колите светлината се разсейва от мръсотията и заслепява яко дори и с халогенна крушка,но моите след чистене на стъклото и лупата гарантирам на 100% че не заслепяват повече от халогенна крушка.Преди чистенето обаче лупите бяха мътни и мръсни и заслепяваха яко,оттам идва и мита че на не всеки фар с лупа може да се сложи успешно ксенон.Напротив може но трябва да е идеално чист.


Мдаа ,но не точно лупата отрязва светлиния сноп, вътре между крушката и лупата има пластини които ограничават светлината нагоре и дори се регулира за страничен ъгъл на светене, което при стандартен фар липсва .Просто конструкцията на фар с лупи е подходяща за повечето лумени които произвеждат ксеноновите крушки, естествено правилно регулирани. Обикновените фарове трудно могат да се регулират и да имат ефекта на фар с лупи, липсват такива пластини които ограничават светлината нагоре, не се мъчете, не можете да постигнете такъв ефект, просто ще си заслепявате другите, все едно сте със 120 ватови крушки, не са виновни китайските ксенони .

AlfaMan
04-01-2010, 23:50
Те тука са описани различните фарове http://en.wikipedia.org/wiki/Headlamp

688757
05-01-2010, 08:47
Да,именно пластината реже светлината,но има още една подробност стъклата трябва да са чисти отвътре и нематирали както и лупите.Понеже отначало моите заслепяваха и с халогенна крушка ,а след чистенето не заслепяват и с ксенона.Иначе съм се нагледал на матирали фарове с лупи на омеги и аудита заслепяващи ужасно.Също така на италфеста гледах 156 тица с нови фарове Депо рефлекторни и ксенон и поне през деня изобщо не заслепяваше,но фаровете си бяха кристално чисти докато имаше една друга с яко надраскани и матирани стъкла явно с оригинални фарове,е при нея ксенона изглеждаше ужасно и дори през деня заслепяваше много,просто светлината се пречупва и пръска много от надраното и мръсното.