PDA

View Full Version : AUX - фабрично CD



georgievd
31-12-2009, 14:41
Здравейте,
Възможно ли е да се направи на фабричното CD на 147?
Искам да си сложа някакъв GPS с камера, който да вържа към CD-то.

trace
01-01-2010, 01:14
Тия дни ще експериментирам, ако има резултат ще пиша.

georgievd
04-01-2010, 16:58
От един колега разбрах, че има някаква кутиика която се връзва към чеинджъра, с AUX, USB и още нещо, но не запомних какво имаше по нея.
Всички модели CD-та ли имат опция за чеинджър или само тия с комфортен модул и може ли без кутията да изкарам тоя AUX?

trace
04-01-2010, 20:30
Може да разгледаш тази тема:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31543

Има доста такива устройства които се връзват към 6уксата за чейнджъра и ра6отят с SD карта, ама дали ти се дават 150-300лв.
Виж поста на vesko_m (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5550), май това е до6ро решение.
Аз засега ще се опитам да изкарам ка6ел и да си пускам музика от навигацията. За 10мин. ра6ота е, ама все ме мързи... Пък и няма гаранция, че ще стане.

georgievd
05-01-2010, 22:39
Много линкове, голямо четене.
Определено няма да махам CD-то и ще измисля някакъв вариант да ползвам чеинджъра.
Разбрахме, че е възможно. Сега остава да го осъществим.

georgievd
31-07-2010, 23:50
Update:

Взех на Blaupunkt интерфейса, карах няколко месеца с него, грижи нямаше. Само дето песните винаги са на микс.

А днес изкарах въпросния Aux и вързах GPS-a:-)

В alfaowner.com пишеше да се окъсят 13-ти и 15-ти пин, не стана. От друг форум видях, че са 13 и 14.

Та...13 и 14 на късо, 19 (Line In left), 20 (Line In right), 18 (Line In Gnd).

Не знам на тия готовите кабели дали са окъсени 13 и 14.

Тествано на Blaupunkt 937 High (фабричното CD).


Живи и здрави :-)


Edit:

GPS-a без зарядно изкарва що годе качествен звук, но като се включи започва да пръщи.
Варианта е да се постабилизират тоците, или да се пусне някой плеиър без захранване.

...

zombiran
17-02-2011, 22:39
Update:

Взех на Blaupunkt интерфейса, карах няколко месеца с него, грижи нямаше. Само дето песните винаги са на микс.

А днес изкарах въпросния Aux и вързах GPS-a:-)

В alfaowner.com пишеше да се окъсят 13-ти и 15-ти пин, не стана. От друг форум видях, че са 13 и 14.

Та...13 и 14 на късо, 19 (Line In left), 20 (Line In right), 18 (Line In Gnd).

Не знам на тия готовите кабели дали са окъсени 13 и 14.

Тествано на Blaupunkt 937 High (фабричното CD).


Живи и здрави :-)


Edit:

GPS-a без зарядно изкарва що годе качествен звук, но като се включи започва да пръщи.
Варианта е да се постабилизират тоците, или да се пусне някой плеиър без захранване.

...

Днес и аз изкарах въпросния AUX, но имам едно запитване за хората с такъв кабел.
Как е звука спрямо СД-то? Смисъл еднакво ли се чува през AUX-a и СД-т?. Защото при мен звука през AUX-а идва малко по слаб и се налага да усилвам повечко. Благодаря и на колегата за пояснението за пиновете, беше ми от голяма полза :)

PSAVOV
17-02-2011, 23:40
Днес и аз изкарах въпросния AUX, но имам едно запитване за хората с такъв кабел.
Как е звука спрямо СД-то? Смисъл еднакво ли се чува през AUX-a и СД-т?. Защото при мен звука през AUX-а идва малко по слаб и се налага да усилвам повечко. Благодаря и на колегата за пояснението за пиновете, беше ми от голяма полза :)
Ами колега това зависи от плеара, който включваш при мен ги има с единич а с другич е нормано зависи какъв сигнал вади !

zombiran
17-02-2011, 23:43
Благодаря, колега.

georgievd
18-02-2011, 05:40
Аз не съм доволен от звука.
Слабия сигнал не ми пречи, но като се включи някакъв източник захранван от колата - GPS примерно и започва да пръщи.

Ако можеш да пробваш и да кажеш дали и при тебе е така.
Още си мисля, че проблема е само при мене.

PSAVOV
18-02-2011, 12:17
Аз не съм доволен от звука.
Слабия сигнал не ми пречи, но като се включи някакъв източник захранван от колата - GPS примерно и започва да пръщи.

Ако можеш да пробваш и да кажеш дали и при тебе е така.
Още си мисля, че проблема е само при мене.

Колега при мен няма такъв проблем работи си съвсем нормално

zombiran
18-02-2011, 17:10
И при мен. Пробвал съм го с телефон и PSP и няма проблем. Чувал съм, че ако е вкличено зарядно за устройството, което дава сигнал тогава правило такива смущения.

А за по-горе, където съм писал за сигнала. Днеска се возих в на един приятел Ланчията (Либра), при която от телефона вадеше същия сигнал или поне на 90% като сигнала на CD-то. Някой може ли да обясни защо е така ?

georgievd
18-02-2011, 22:20
Мен точно тва ме дразни като е на зарядно. GPS-a държи час, някои сигурно и по два. Ама като пътувам на дълъг път не става.

Пробвах с кондензатори ама ефект нулев. Ще трябва да сложа някоя по сложна схема.

PSAVOV
19-02-2011, 01:32
И при мен. Пробвал съм го с телефон и PSP и няма проблем. Чувал съм, че ако е вкличено зарядно за устройството, което дава сигнал тогава правило такива смущения.

А за по-горе, където съм писал за сигнала. Днеска се возих в на един приятел Ланчията (Либра), при която от телефона вадеше същия сигнал или поне на 90% като сигнала на CD-то. Някой може ли да обясни защо е така ?
Колега изхода на телефона и плеара не е за към усилвател с много по различни показатали е как искаш да е толкова силен ако искаш да знаеш като включих плеара ти му натоварвасх каналите доста повечко от колкото със слушалки и плеара може и ти каже сбогом :Д това, че всички са със стрео жак не значи, сигнала е за усилвател !

zombiran
19-02-2011, 09:37
Съгласен съм. Просто ми стана чудно защо при него няма такава загуба на сигнала както при мен. А са пробвани с един и същи телефон в 2-те коли. Това се опитвам да разбера. :)

PSAVOV
19-02-2011, 12:22
Съгласен съм. Просто ми стана чудно защо при него няма такава загуба на сигнала както при мен. А са пробвани с един и същи телефон в 2-те коли. Това се опитвам да разбера. :)


Вие ли сте си правили кабелите или сте ги купили от някъде ?

zombiran
19-02-2011, 17:28
Купени, и само преправихме 2 пина които колегата беше описал по-горе. Вместо 14-15 ги направихме 13-14, защото не искаше да го разпознава изобщо.

PSAVOV
19-02-2011, 18:26
Купени, и само преправихме 2 пина които колегата беше описал по-горе. Вместо 14-15 ги направихме 13-14, защото не искаше да го разпознава изобщо.


http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48000&highlight=aux

ами така тогава немога да помогна трябва да видя на живо какво става и евентуално да отстраним проблема
Но по принцип не трябва да бучи бръмчи и каквото там трябва да е чист звука

zombiran
19-02-2011, 19:24
Мдааа, точно по тази схема е направен кабела :). Явно толкова си може през AUX-а. А се активира с бутона SRC и го разпознава като Changer :). Мерси, колега