PDA

View Full Version : Какво "жужи" при контакт?



cassillas
01-01-2010, 18:05
Алфата(156 2.0 тс 1999г.) ми прави така още от както я имам, ама все забравям да питам. Значи като дам на контакт и започва да се чува едно жужене за около 10 секунди и после престава. Какво е това. Един колега има същия звук на Саксо 1,4 ВТС и винаги го чака да спре преди да завърти, а пък аз директно си паля. Има ли значение?:flowers:

oem
01-01-2010, 18:09
Горивната ти помпа е това. Чува се от под задната седалка. Нормално е и не се бърка да палиш когато си искаш. Не е нужно да чакаш да спре.

cassillas
01-01-2010, 18:11
Горивната ти помпа е това. Чува се от под задната седалка. Нормално е и не се бърка да палиш когато си искаш. Не е нужно да чакаш да спре.
Благодаря за бързия отговор:dance:

spe4elist
01-01-2010, 20:43
... Не е нужно да чакаш да спре.

Хубу е да изчакаш да изгаснат всички чекове, за да не се трупат грешки, а докато стане това - и помпата спира да жужи...

oem
02-01-2010, 00:35
Чековете си минават и след запалване. Разбира се хубаво е да се изчака 1, 2 секунди, но чак пък 10.

Този случай с грешките мисля, че трябва да се преразгледа. :) Няма такива грешки :)

spe4elist
02-01-2010, 01:32
Чековете си минават и след запалване. Разбира се хубаво е да се изчака 1, 2 секунди, но чак пък 10.

Този случай с грешките мисля, че трябва да се преразгледа. :) Няма такива грешки :)

Тук си в грешка - има такива грешки :)

Всеки си има кола и глава на раменете - т.е. да прави с тях каквито си иска ... грешки :):):)

oem
02-01-2010, 23:16
Ако имаше някаква по специална процедура по стартиране на мотора от Алфа щяха да го напишат в книжката си.

Брато, уважавам те много, но това с грешките е абсурдно. Единствено трябва да се изчака КОД индикатора на имобилайзера да изгасне (това става за секунда) и след това се стартира двигателя. Останалите чекове си минават и след запалване. Не се записват никакви грешки никаде. Още с подаване на контакт всички модули по колата са захранени и готови за работа. Това не е windows, че да го чакаш да зареди.

zimin
03-01-2010, 13:46
ами не е ли добре поне помпата да се изчака да си качи подкачи бензина преди да запалиш ?

oem
03-01-2010, 13:59
ами не е ли добре поне помпата да се изчака да си качи подкачи бензина преди да запалиш ?

Повярвай! Помпата още с даването на контакт е подкачила и направила налягане и е готова за работа. тя първо няма какво да подкачва. Системата си е пълна с гориво. Тествал съм я помпата и знам какво прави. Със закачен манометър само в момента на даване на контакт и стрелката скача на 3 бара моментално. Пробвал съм да изпразня рейката и част от маркуча с бензин. Както е празна въртя да паля и гледам манометъра стрелката скача веднага на 3 бара и колата пали. Помпата има много голям дебит ако е здрава. :)

Изобще не се притеснявай колега. Като палиш даваш контакт, чакаш 1 секунда само и палиш. Не е нужно да чакаш всичко да изгасне и помпата да спре. Тя спира от предпазна мярка. Не от друго :)

rusiq86
03-01-2010, 14:11
Налагаше се преди месец да изпразня пълен до горе 63литра резервоар принудително. Та принудително чрез релето се източи преди да влезе в двг гориво, докато се даде на късо релето веднага започва да тече гориво, няма и секунда. Аз лично оставям на контакт докато изгаснат вс индиикации на таблото. В мн студени дни чакам 10 сек и тогава, защото свещите си греят и след като изгасне индиикацията. мисля общо 12 секунди ли бяха

CrazyElement
03-01-2010, 14:16
Налагаше се преди месец да изпразня пълен до горе 63литра резервоар принудително. Та принудително чрез релето се източи преди да влезе в двг гориво, докато се даде на късо релето веднага започва да тече гориво, няма и секунда. Аз лично оставям на контакт докато изгаснат вс индиикации на таблото. В мн студени дни чакам 10 сек и тогава, защото свещите си греят и след като изгасне индиикацията. мисля общо 12 секунди ли бяха

Е колега , тя твоята е дизел там е нормално да изчакаш подгревателние свещи , иначе и аз на моята и чакам да изгасне само code лампичката и паля.

rusiq86
03-01-2010, 14:25
Дам прав си, не се загледах, че споменавате мн бензинки, но помпата мисля си е една!

oem
03-01-2010, 17:46
Ти имаш две помпи колега и при теб по принцип си е задълже да си я чакаш :)

rusiq86
03-01-2010, 17:52
Но пак казвам докато се даде на контакт, вече нафтата навлиза в двг, ианче си чакам за подгрева аз.