PDA

View Full Version : dvd на ics - схема, която работи и е най-лесна и евтина



stuci2
02-01-2010, 18:33
Трябва ви някакъв плейър с RGB изход например dvd.
Отзад на ics има 2 букси зелена и черна.
На зелената се връзва 5пин с копче към маса за да се активира tv режим
От зелената букса се връзва пин23 към 1и3 на skart пин24 към 4 на skart - те са аудио
На черната се връзва пин18 към 7 на skart - това е синьо.След това пин5 към 11 на skart - това е зелено.След това пин4 към 15 на skart - това е червено.
пин3 към 21 на skart
пин17 към 19 на skart:shocked:
Най-важно е да си знаете КОДА НА ICS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Това е клип който направих http:/vbox7/play:45619d9e

achkar
02-01-2010, 23:02
Пробвал ли си я? Работи ли при теб? Звука как е, някви аномалии?

stuci2
03-01-2010, 13:33
Работи добре. Направих тестове да видиа дали и как работи <само на кабели без пиновете.Просто срязах една scart/ scart букса и изкарах потходяштите кабели и ги сложих в дупките на буксите на ics >Не съм го напраивл защото ниамам пинове за буксите на ics и ще трябва да ги търся от някоя морга.Недостътак е че звукът е моно

kartell
07-01-2010, 13:35
Колега всичко е много добре при теб, но при мен и при още няколко алфи се наблюдава следнотo - няма кабели на въпросните букси от ICS. Следва тотално разглабяне и запояване на кабелчета по платката и работата става (така направих на моята алфа).

pepino7
21-01-2011, 21:12
здравеите,всичко направих както беше описано и ништо не стана освем,че сега не ми работи ics а бушоните са здрави и като прмеря с мутицета ток има до буксата.даите някаква идея какво да правя

pepino7
22-01-2011, 16:06
днес цял ден се занимавах с ics и стана наи накрач.вече сам с двд много е яко:bravo:

genko1982
22-01-2011, 17:12
колеги метнете някоя снимка да се изкефим и ние

Pepko-Bepko
22-01-2011, 18:35
И ако може малко по подробно точно кое как и къде се пипа и запоява!Поздрави!

alex09
25-01-2011, 00:35
колеги даите да видиме

stuci2
30-01-2011, 17:51
Тези дни мислех да кач снимки. Всичко е ок. Монтирах едно dvd Philips с tv тунер,hard,usb.Може даже да включиш външен видео сигнал и то го конвертира в RGB.

anton.mudev
30-01-2011, 22:08
Тези дни мислех да кач снимки. Всичко е ок. Монтирах едно dvd Philips с tv тунер,hard,usb.Може даже да включиш външен видео сигнал и то го конвертира в RGB.

kaжи цена от каде го купи и даи малко снимки,модел

Iltcho
01-02-2011, 13:17
Тези дни мислех да кач снимки. Всичко е ок. Монтирах едно dvd Philips с tv тунер,hard,usb.Може даже да включиш външен видео сигнал и то го конвертира в RGB.

Колега, аз бих те помолил, ако ти е възможно и ти се занимава да опишеш подробно кое, къде и как.

Кое - кое кабелче, на кое краче се запоява?
Къде се монтира цялата джаджа?
Как точно да разглобим и сглобим пластмасите?

:bravo::bravo::bravo:

Моите адмирации към теб за непрекъснатото полагане на усилия за озвучаването на автомобила! :super::super::super:

Де да имаше повече като теб!

Tasho
01-02-2011, 14:53
Триабва ви някакъв плеар с RGB изход например dvd.
Отзад на ics има 2 букси зелена и черна.
На зеленато се връзва 5пин с копче към маса за да се активира tv режим
От зелената букса се връзва пин23 към 1и3 на skart пин24 към 4 на skart те са аудио
На черната се връзва пин18 към 7 на skart това е синьо.След това пин5 към 11 на skart това е зелено.След това пин4 към 15 на skart това е червено.
пин3 към 21 на skart
пин17 към 19 на skart:shocked:
Най-важно е да си знаете КОДА НА ICS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



За скарта ясно!Само не разбрах трябва да разглобяваме буксите на ICS и да запояваме към тях ли нещо?

kiko73
04-02-2011, 10:59
Айде дайте снимки де, да Го видиме тоя "телевизор" к`во прави

mian4o
04-02-2011, 11:00
Аз по принцип съм на Вие с ел. работите но все пак какъв ДВД плеър да ползвам. Нещо модел, снимка. Защото въпреки че съм на Вие не съм толкова зле и мисля че ще се оправя.

Поздрави

stuci2
04-02-2011, 22:31
За скарта ясно!Само не разбрах трябва да разглобяваме буксите на ICS и да запояваме към тях ли нещо?
Изваждш ics.Км буксите зелената и черната слагаш пиное на определените цифри които сам дал в началото.

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:20 ----------


Аз по принцип съм на Вие с ел. работите но все пак какъв ДВД плеър да ползвам. Нещо модел, снимка. Защото въпреки че съм на Вие не съм толкова зле и мисля че ще се оправя.

Поздрави
Philips DVD HDR3800/31 моя е такъв, но ти можеш да ползваш всеки с RGB изход.

Tasho
04-02-2011, 23:18
А как превключиш на режим TV/Video?Като включиш плеъра веднага на екрана излиза образ или?

em4o1
05-02-2011, 00:21
Изваждш ics.Км буксите зелената и черната слагаш пиное на определените цифри които сам дал в началото.

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:20 ----------


Philips DVD HDR3800/31 моя е такъв, но ти можеш да ползваш всеки с RGB изход.

Колега, може ли да те помолим за пореден път да обясниш, стъпка по стъпка кое как става, тъй като темата е доста атрактивна поглеждайки дори и заглавието. Има хора във форума, които и хал-хабер си нямат от тези неща и не крия че и аз съм от тях. Просто молбата ми е да систематизиращ всичко което си правил до този момент(само за темата де) и ако е възможно и да приложиш някоя и друга снимка. Едвали ще ти отнеме повече от 20-тина мин. за да го направиш а и съм сигурен че бая черпня ще отнесеш ако всичко е така както си написал.

Предварително благодаря:
Емо

stuci2
05-02-2011, 13:33
А как превключиш на режим TV/Video?Като включиш плеъра веднага на екрана излиза образ или?
Това съм го обяснил в тока 3.

stuci2
05-02-2011, 13:33
А как превключиш на режим TV/Video?Като включиш плеъра веднага на екрана излиза образ или?
Аз съм го направил с две копчета.С едното включвам инвертора а с другото режим TV/Video.

mian4o
05-02-2011, 14:06
Хубаво де аз ли не разбирам нещо или ....... Този плеър е на 220 волта.

Поздрави

Linkestis
06-02-2011, 09:49
Има адаптори от 12 на 220...ама то става една.
Буфера,адаптора,усилвателя и ще ти трябва генератор и един акумулатор :)
------------------
stuci2 вземи напиши по-подробно,щото така да гадаем какво и как си направил не си е работа!
И пусни някоя снимчица или клипче[COLOR="Silver"]

stuci2
06-02-2011, 14:58
Хубаво де аз ли не разбирам нещо или ....... Този плеър е на 220 волта.

Поздрави
Да този плеър е на 220 волта. По лесно е с инвертора отколкото да преправиш захранването на dvd.

nvladev
06-02-2011, 17:21
Колега, пусни някоя снимка да видим какво си направил!

mian4o
06-02-2011, 20:45
Има адаптори от 12 на 220...ама то става една.
Буфера,адаптора,усилвателя и ще ти трябва генератор и един акумулатор :)
------------------
stuci2 вземи напиши по-подробно,щото така да гадаем какво и как си направил не си е работа!
И пусни някоя снимчица или клипче[COLOR="Silver"]

Да аз имам такъв ама тя наистина става една....Дано колегата stuci2 напише по подробно и със снимки кое как и защо. Мисля че доста хора ще са му благодрни.

Поздрави

stuci2
06-02-2011, 22:14
Колеги редактирал съм първият си пост и съм добавил снимки и клип http:/vbox7/play:45619d9e

leketo84
07-02-2011, 01:00
Благодарим за снимките и клипа ! Имам два въпроса , на ICS без телефон само с чейнджър става ли това явление и какви пари трябват за това така желано удоволствие !!! :drool:

Linkestis
07-02-2011, 15:03
Браво колега,вече темата е завършена.
Благодаря

mian4o
07-02-2011, 18:03
Само аз ли не мога да пусна клипа. Линка не ми е активен.

Поздрави

Pepko-Bepko
07-02-2011, 19:54
А както си монтирал в багажника това двд,дистанционното му успява ли да лови нормално?

Tasho
07-02-2011, 20:19
Само аз ли не мога да пусна клипа. Линка не ми е активен.

Поздрави

Копирай линка и го пейстни в лентата на браузъра.После ентър и готово.

em4o1
08-02-2011, 00:19
Колега много благодаря за изчерпателните данни, снимки и клипчета, които си качил !!!

Поздрави

Iltcho
08-02-2011, 14:10
А защо звука е моно - такъв е стандарта на ICS-а в нави - тв режим, или самия плеър е моно през шкарт?

Има ли начин да си е стерео?

И да наистина - на ICS без телефон става ли?

stuci2
08-02-2011, 17:58
Такъв е стандарта на ICS-а в тв режим.DVD има 5.1

---------- Post added at 17:51 ---------- Previous post was at 17:43 ----------


Благодарим за снимките и клипа ! Имам два въпроса , на ICS без телефон само с чейнджър става ли това явление и какви пари трябват за това така желано удоволствие !!! :drool:
Трябва да го свалиш и да пробваш.А колко пари зависи от dvd и инвертора.

---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:51 ----------


А както си монтирал в багажника това двд,дистанционното му успява ли да лови нормално?

Колега разгледаи снимките и ще видиш каде съм монтирал окото на dvd

anton.mudev
08-02-2011, 20:47
колега да те питам този плеар има ли шок система
за да не прескача по неравности

stuci2
09-02-2011, 22:33
Не, но затова си има хард и usb.Само да допълня за тези които ще кажат, че харда ще се скапе от вибрацийте.Тои е сменен с SATA SSD.

nvladev
15-08-2011, 21:44
Работи добре. Направих тестове да видиа дали и как работи <само на кабели без пиновете.Просто срязах една scart/ scart букса и изкарах потходяштите кабели и ги сложих в дупките на буксите на ics >Не съм го напраивл защото ниамам пинове за буксите на ics и ще трябва да ги търся от някоя морга.Недостътак е че звукът е моно

Колега, кажи от къде си намери пинчета?

chiko111
29-08-2011, 00:50
След 10 ми разглобяване реших да попитам защото нямам пръсти нерви скоро няма и ИЦС да имам, след като прочетох 28 пъти и дори и лаптопа седеше в колата достигнах момента при, който след сглобяване на всичко, образ има но отива наляво непрекъснато и се появява пак от дясно наляво докато не ни се завие свят. Изрязах нов скарт кабел помислих че греша, сложих го същото, оставих другите кабели от скарт буксата за другите пинове който не се ползват и когато натисна някой от тях на късо на корпуса на ицс картината спира да се движи, но така и иначе не мога да разбера кой е този кабел на скарта, някъде ми бяга сигурно синхронизацията ли масата ли, някой да каже ако му се е слувало е вече пишман станах, и дали не трябва допълнителна схема за синхронизация като на ланчиите(може би не след като го спрях някак).

nvladev
29-08-2011, 23:52
След 10 ми разглобяване реших да попитам защото нямам пръсти нерви скоро няма и ИЦС да имам, след като прочетох 28 пъти и дори и лаптопа седеше в колата достигнах момента при, който след сглобяване на всичко, образ има но отива наляво непрекъснато и се появява пак от дясно наляво докато не ни се завие свят. Изрязах нов скарт кабел помислих че греша, сложих го същото, оставих другите кабели от скарт буксата за другите пинове който не се ползват и когато натисна някой от тях на късо на корпуса на ицс картината спира да се движи, но така и иначе не мога да разбера кой е този кабел на скарта, някъде ми бяга сигурно синхронизацията ли масата ли, някой да каже ако му се е слувало е вече пишман станах, и дали не трябва допълнителна схема за синхронизация като на ланчиите(може би не след като го спрях някак).

Здр според мен, първо виж настройките на приемника или плеъра, каквото ползваш. Дисплея мисля поддържа PAL и трябва да е на изход RGB/ провери само настройките/

Iltcho
13-08-2012, 11:30
Да ъпна малко темата.
И все пак - някой друг освен колегата успя ли да подкара ДВД?
Пробва ли се някой на ICS без телефон?

Аз намерих в ЮТюб клипче на двд вързано на кола без телефон. http://www.youtube.com/watch?v=9fYZybdNdPY&feature=related

Решил съм и аз да пробвам. Ама с ДВД с тунер... :flex:

tahi
14-03-2013, 17:09
може ли малко подробно инфи и снимки ?:grandpa:

Iltcho
14-03-2013, 22:33
Това ще е следващото, което ще боря. Само да ми заздравеят ръцете от последното махане на ICS-a :noooo::moon::moon::moon::moon::pfbbt::machinegunn er::wallbash::sniper::falos2:

nvladev
15-03-2013, 22:31
Да ъпна малко темата.
И все пак - някой друг освен колегата успя ли да подкара ДВД?
Пробва ли се някой на ICS без телефон?

Аз намерих в ЮТюб клипче на двд вързано на кола без телефон. http://www.youtube.com/watch?v=9fYZybdNdPY&feature=related

Решил съм и аз да пробвам. Ама с ДВД с тунер... :flex:

Колега не виждам смисъл от ДВД. По- добре ползвай нещо което има USB. Аз използвам set top box с USB и съм доволен.

k.andreev
17-03-2013, 19:11
Колеги някой да има представа как може да се направи това http://www.youtube.com/watch?v=GvCI6JrXbVo

Iltcho
18-03-2013, 08:45
Колега не виждам смисъл от ДВД. По- добре ползвай нещо което има USB. Аз използвам set top box с USB и съм доволен.

А би ли споделил малко подробности? Марка на БОКС-а, окабеляване и др?
В ТВ моуд май е само моно звука? Или бъркам?
Аз се чудя, ако се запоят 4-те кабела на платката, както ecotronic бе пуснал някъде по-горе дали не може звука да е стерео, а само картинката да се ползва? Не съм толкова добър с електрониката!

ecotronic
18-03-2013, 09:56
А би ли споделил малко подробности? Марка на БОКС-а, окабеляване и др?
В ТВ моуд май е само моно звука? Или бъркам?
Аз се чудя, ако се запоят 4-те кабела на платката, както ecotronic бе пуснал някъде по-горе дали не може звука да е стерео, а само картинката да се ползва? Не съм толкова добър с електрониката!


Тъй като става въпрос за видео входа, който ползва навигацията, в този режим всякакви други аудио входове отпадат и работи само един канал за звуковия съпровод на навигацията. Това е фабричната постановка. Но няма начин да не може да се направи стерео аудио вход в този режим. Просто трябва да се бръкне в ICS-а.

Доко
18-03-2013, 10:33
Мисля, че тук е подходящо да попитам някой вързал ли е камера за задно виждане на 166-цата?
Ако има такъв нека сподели отзиви, реагира ли добре, качество на видео и т.н.

Iltcho
18-03-2013, 22:44
Тъй като става въпрос за видео входа, който ползва навигацията, в този режим всякакви други аудио входове отпадат и работи само един канал за звуковия съпровод на навигацията. Това е фабричната постановка. Но няма начин да не може да се направи стерео аудио вход в този режим. Просто трябва да се бръкне в ICS-а.
То това ясно Любо, въпросът е къде. КБога ли ще прежаля 100 лева и ще взема да взривя 1 ICS? Време е май...?

п.п. Проблема с отчитането на скоростомера се оказа за сега лоша маса на мотора. Смених обувката и за сега всичко работи ок. Стартерът върти нормално, оборотомера отчита коректно според АДИА, FIATECUScan и Autocom, скоростта съответства според GPS и вече не е на 90 км с 2200 оборота...

tahi
09-04-2013, 12:25
и все пак може ли да качите "step by step" снимки за да помогнете малко
най-вече на свързването
:big_bow_down:

---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

моята идея е малко по различна купих си tv out кабел за моя Iphone 4 32GB и .... сещате се :kicking:
1. IOS има програма за ТV през интернер
2. Кабела има и захранване
3. може да прожектита клипове с всякакво качество
4. Има чудесен GPS които да излиза на ICS-a
5. Става и за музика
6. Ако си взема Iphone 5 има преходник за буксата и пак ще става

и една дискретна стоика до ръчната и заспива :clap2:
http://imshopping.rediff.com/imgshop/450-450/shopping/pixs/4833/a/avout._av-audio-video-tv-out-cable-4-apple-iphone-4g-4s.jpg

ecotronic
09-04-2013, 12:42
Ето описанието на процедурата (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1033379&postcount=1).

За снимките, очаквам Илчо да помогне, защото той го пребори наскоро.

---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:29 ----------


и все пак може ли да качите "step by step" снимки за да помогнете малко
най-вече на свързването
:big_bow_down:

---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

моята идея е малко по различна купих си tv out кабел за моя Iphone 4 32GB и .... сещате се :kicking:
1. IOS има програма за ТV през интернер
2. Кабела има и захранване
3. може да прожектита клипове с всякакво качество
4. Има чудесен GPS които да излиза на ICS-a
5. Става и за музика
6. Ако си взема Iphone 5 има преходник за буксата и пак ще става

и една дискретна стоика до ръчната и заспива :clap2:


Кабелът от снимката ми се струва, че е за композитен видео сигнал а не RGB.
Ако и външното устройство е такова, няма да стане без преобразуване на composite video към RGB.

tahi
09-04-2013, 12:52
Ето описанието на процедурата (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1033379&postcount=1).

За снимките, очаквам Илчо да помогне, защото той го пребори наскоро.

---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:29 ----------



Кабелът от снимката ми се струва, че е за композитен видео сигнал а не RGB.
Ако и външното устройство е такова, няма да стане без преобразуване на composite video към RGB.

а така сега колега ако ми дефинираш " композитен видео сигнал" и ме светнеш как се преобразува в RGB
си златен :bounce8:

CHEFO666
09-04-2013, 12:57
Аз не мога да извадя тая шукария ICS от таблото,пък камо ли да ги правя тия работа......дееееба....и аз искам tv....:machinegunner:

ecotronic
09-04-2013, 13:04
Композитен видео сигнал представлява видео сигнал, който се предава по един канал (един екраниран проводник) и съдържа в себе си кодирана цялата видео информация (трите основни цвята - RGB (червен, зелен и син) + синхронизация). Обикновено чинчът за целта е жълт на цвят.
За да се преобразува композитен в RGB сигнал е необходим конвертор. Примерно такъв (http://www.howtoconvert.co.uk/howcomp2rgb.htm).

tahi
09-04-2013, 13:37
Евала сега отивам към Conrad да търся такова чудо :roll:

ecotronic
09-04-2013, 13:51
Когато търсиш такъв конвертор, обърни внимание на това да има 1 отделен изход за синхронизация (Composite sync), защото има RGB конвертори при които сихронизацията се вкарва в зеления канал (G - канала). И не съм сигурен, че ICS - ът работи с такава синхронизация.

Накратко - трябва ти конвертор, който да има следните видео-изходи:

Канал "R"
Канал "G"
Канал "B"
Канал "sync" (H+V)

или общо 4 канала (на чинчове RCA или на SCART букса)

Iltcho
09-04-2013, 22:54
Няма какво да добавя. В първият пост е описано достатъчно. Когато купувате scart се убедете, че запоявате правилно кабелите. Ако правите като мен - купувате кабел скарт-скарт и дирекшън запоявате - китайците са били минимум на 17 сакета, защото 17 пин излиза на 20-ти, на 2-ри излиза 7-ми и т.н.
Премерете ги с мултицета на верига, че на мен ми почерни петъка, като мислех, че съм изгорил нещо, а то се оказа сменени конектори, разменени захравнания от мен (правих го в лабораторна обстановка с изправител и пинове с празни букси без външни корпуси и ги обърнах наобратно и беше филм, та си имам 3 ICS-а вече).

В крайна сметка отрязах всичко и го направих наново. Резолюцията за тоя малък монитор е перфектна. А малката скоро ще се радва на Дъ войс в колата. Остава само да взема заплата на 15-ти и ще направя подробни снимки при монтажа на СЕТ ТОП БОКС, цифрова антена на ICS в Алфа ромео 166.

п.п. Не всеки плеър със скарт има РГБ. Понякога са само на Видео и С-видео. По менютата се обръща на РГБ. Без да е обърнат софтуерно да се отпушат изходите му - няма да тръгне.

И още нещо - на СКАРТА имате 20 обозначени пина. 21-ви пин е МАСАТА на скарта - обикновено масата е забучена между пластмасовата и металната част на скарта.

п.п.2 - Любо, мисля да ти пратя единия от ICS-ите да помислим заедно, дали аджеба няма начин за стерео. :phone:

tahi
10-04-2013, 00:22
Няма какво да добавя. В първият пост е описано достатъчно. Когато купувате scart се убедете, че запоявате правилно кабелите. Ако правите като мен - купувате кабел скарт-скарт и дирекшън запоявате - китайците са били минимум на 17 сакета, защото 17 пин излиза на 20-ти, на 2-ри излиза 7-ми и т.н.
Премерете ги с мултицета на верига, че на мен ми почерни петъка, като мислех, че съм изгорил нещо, а то се оказа сменени конектори, разменени захравнания от мен (правих го в лабораторна обстановка с изправител и пинове с празни букси без външни корпуси и ги обърнах наобратно и беше филм, та си имам 3 ICS-а вече).

В крайна сметка отрязах всичко и го направих наново. Резолюцията за тоя малък монитор е перфектна. А малката скоро ще се радва на Дъ войс в колата. Остава само да взема заплата на 15-ти и ще направя подробни снимки при монтажа на СЕТ ТОП БОКС, цифрова антена на ICS в Алфа ромео 166.

п.п. Не всеки плеър със скарт има РГБ. Понякога са само на Видео и С-видео. По менютата се обръща на РГБ. Без да е обърнат софтуерно да се отпушат изходите му - няма да тръгне.

И още нещо - на СКАРТА имате 20 обозначени пина. 21-ви пин е МАСАТА на скарта - обикновено масата е забучена между пластмасовата и металната част на скарта.

п.п.2 - Любо, мисля да ти пратя единия от ICS-ите да помислим заедно, дали аджеба няма начин за стерео. :phone:


Ами аз си взех set top box от conrad преди 9 часа та.... От тогава се мъча и не
Значи първо нямах пинове в конектора на ICS-а
След малко ровене намерих едни от Mercedes ML
И падна едно запояване ....
Ок де според пинаута които постна мостовете са показани с кръг според което 90 % от пиновете са свързани
Та направих кабела и направих мостове на всички букси без черната (резултата беше едноцветна картина
После направих мостоветв на черната букса и вече нямаше ни звук нито картина
Та почнах в 15:00 и се предадох в 23:30 часа
Утре пак ще го мисля но в тази схена има нещо грешно
Технически грамотен съм (седем години съм работил в оторизиран GSM сервиз) ама тва ме разби !!!!

nvladev
10-04-2013, 00:56
Ами аз си взех set top box от conrad преди 9 часа та.... От тогава се мъча и не
Значи първо нямах пинове в конектора на ICS-а
След малко ровене намерих едни от Mercedes ML
И падна едно запояване ....
Ок де според пинаута които постна мостовете са показани с кръг според което 90 % от пиновете са свързани
Та направих кабела и направих мостове на всички букси без черната (резултата беше едноцветна картина
После направих мостоветв на черната букса и вече нямаше ни звук нито картина
Та почнах в 15:00 и се предадох в 23:30 часа
Утре пак ще го мисля но в тази схена има нещо грешно
Технически грамотен съм (седем години съм работил в оторизиран GSM сервиз) ама тва ме разби !!!!


п.п. Не всеки плеър със скарт има РГБ. Понякога са само на Видео и С-видео. По менютата се обръща на РГБ. Без да е обърнат софтуерно да се отпушат изходите му - няма да тръгне.
:phone:
Това е най- важното да поддържа RGB и ти да го направиш предварително в настройките на СЕТ ТОП БОКС-а.

ecotronic
10-04-2013, 10:22
п.п.2 - Любо, мисля да ти пратя единия от ICS-ите да помислим заедно, дали аджеба няма начин за стерео. :phone:

Има начин да се пусне стереото, естествено. Но трябва да се бръкне вътре и да се изведат входовете.
Като го пратиш, че го направя и ще ти го върна а точната информация затова, как се прави, ще постна тук в ползу роду :)

tahi
10-04-2013, 10:50
Това е най- важното да поддържа RGB и ти да го направиш предварително в настройките на СЕТ ТОП БОКС-а.

има !!! ама настройките не съм ги пипал най-странното е че когато извадя скарт буксата леко от едната страна се появяват всички цветове

100 % проблема ми е в пиновете ама .....
гледах една друга схема и беше доста различна

ecotronic
10-04-2013, 11:15
има !!! ама настройките не съм ги пипал най-странното е че когато извадя скарт буксата леко от едната страна се появяват всички цветове

Когато е монохромно изображението в какъв цвят е? Трябва добре да провериш връзките. За какви мостове говориш? От scart - буксата съответните пинове трябва да са свързани само към съответните пинове на ICS-а и никъде другаде.

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

Да не би случайно на scart буксата да си направил връзки между двойките пинове от скицата:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1365581519f.jpg

3 - 4
5 - 7
9 - 11
13 - 15

това са ширмовки а не мостове !

Ето и физически изглед на връзките откъм SCART буксата:

http://prikachi.com/images/648/6111648I.jpg

tahi
10-04-2013, 11:34
ето и малко снимки

иначе това 100 % е най-добрата и евтина схема
всичко излиза 42 лв. и имаш телевизия + USB Player
които плеива и клипове и музика !!!

а иначе съм снимал всичко така че мога да направя една тема (само да стане де)

tahi
10-04-2013, 12:03
Когато е монохромно изображението в какъв цвят е? Трябва добре да провериш връзките. За какви мостове говориш? От scart - буксата съответните пинове трябва да са свързани само към съответните пинове на ICS-а и никъде другаде.

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

Да не би случайно на scart буксата да си направил връзки между двойките пинове от скицата:



3 - 4
5 - 7
9 - 11
13 - 15

това са ширмовки а не мостове !

Ето и физически изглед на връзките откъм SCART буксата:


ами аз свързах 3 за 4 , 5 за 7 9 за 11 , 13 за 15
и това което ме обърка най-много на черната букса 3ти за 4 5 18 ?!?!?!

айде помагай сега моля :)

---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 12:00 ----------


Когато е монохромно изображението в какъв цвят е? Трябва добре да провериш връзките. За какви мостове говориш? От scart - буксата съответните пинове трябва да са свързани само към съответните пинове на ICS-а и никъде другаде.

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

Да не би случайно на scart буксата да си направил връзки между двойките пинове от скицата:



3 - 4
5 - 7
9 - 11
13 - 15

това са ширмовки а не мостове !

Ето и физически изглед на връзките откъм SCART буксата:

http://prikachi.com/images/648/6111648I.jpg
е тука почна на ми се изяснява :D много съм зле :D
добре де значи трябва да направя връската с коаксялен кабел тогава :roll2:

ecotronic
10-04-2013, 12:18
ами аз свързах 3 за 4 , 5 за 7 9 за 11 , 13 за 15
и това което ме обърка най-много на черната букса 3ти за 4 5 18 ?!?!?!

айде помагай сега моля :)

---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 12:00 ----------


е тука почна на ми се изяснява :D много съм зле :D
добре де значи трябва да направя връската с коаксялен кабел тогава :roll2:

За къси разстояния може и да работи и без екраниран/коаксиален кабел.
Махни тези връзки, с които си обединил пиновете на черната букса.

---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

Накратко:

1 - махаш всички мостове на черната букса и на SCART буксата, ако си правил такива и правиш следните връзки между черната и scart-a:

пин 4 от черната >>> пин 15 от SCART
пин 5 от черната >>> пин 11 от SCART
пин 17 от черната >>> пин 19 от SCART
пин 18 от черната >>> пин 7 от SCART
пин 3 от черната >>> пин 21 от SCART

Linkestis
10-04-2013, 15:38
ето и малко снимки

иначе това 100 % е най-добрата и евтина схема
всичко излиза 42 лв. и имаш телевизия + USB Player
които плеива и клипове и музика !!!

а иначе съм снимал всичко така че мога да направя една тема (само да стане де)

Не лъж ей!
Преобразователя от 220 на 12V що не го слагаш в сметките? :)

tahi
10-04-2013, 20:48
Не лъж ей!
Преобразователя от 220 на 12V що не го слагаш в сметките? :)

аз взех тунер които работи на 5 волта и го свързах с зарядно от Iphone за 7 лв.

иии да офицялно работи вече и аз съм с ТВ и USB
и то за точно 47 лв :big_money:


ето ви клип

http://www.youtube.com/watch?v=HbCmQ9LZA20

Linkestis
10-04-2013, 20:51
клипчето не върви :)
работи ама си го качил си го в странен формат..

Доко
10-04-2013, 21:08
аз взех тунер които работи на 5 волта и го свързах с зарядно от Iphone за 7 лв.

иии да офицялно работи вече и аз съм с ТВ и USB
и то за точно 47 лв :big_money:


ето ви клип

http://www.youtube.com/watch?v=HbCmQ9LZA20

Е т'ва е, браво за ентусиазма, пусни подробна информация ако нямаш нищо против. :handshake:


клипчето не върви :)
работи ама си го качил си го в странен формат..

При мен върви, да не ти трябва ъпдейт на кодеци?

Linkestis
10-04-2013, 21:23
При мен върви, да не ти трябва ъпдейт на кодеци?

На you tube какво да му ъпдейтвам?
Просто някакви отметки искаше :)

tahi
10-04-2013, 22:22
Клипа е от iphone трябва да тръгва
При мен си е ок

Linkestis
10-04-2013, 22:23
ок де разбрахме че си с айсифон :)

gorbi
10-04-2013, 23:27
клипът е ОК... Мен ме интересува, ако е възможно да напишеш - какъв е тоя сет топ бокс, някакъв линк да го разгледаме - марка, модел ?

tahi
10-04-2013, 23:35
Имах предвид че е mpeg4 ;)

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:

[SIZE=1]---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

Top set box-a e от конрад за 39 лв (само този става другия варянт които предлагат не е RGB)

tahi
11-04-2013, 10:42
клипът е ОК... Мен ме интересува, ако е възможно да напишеш - какъв е тоя сет топ бокс, някакъв линк да го разгледаме - марка, модел ?

http://www.shop.div-ltd.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=75&product_id=848&Itemid=496

ecotronic
11-04-2013, 11:05
http://www.shop.div-ltd.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=75&product_id=848&Itemid=496

На коя антена си го закачил и как е приемането в движение?
Плеърът как работи?
Тук вече се налага да се направи на ICS-а стерео аудио вход.

tahi
11-04-2013, 11:48
На коя антена си го закачил и как е приемането в движение?
Плеърът как работи?
Тук вече се налага да се направи на ICS-а стерео аудио вход.

за антенета съм импровизирал малко докато стигна до авител и си купя авто антена за цифров тунер 45 лв е

simvola
11-04-2013, 14:00
за антенета съм импровизирал малко докато стигна до авител и си купя авто антена за цифров тунер 45 лв е
Много добре се е получило Колега ,ще видя и аз да го направя .:bg:

tahi
11-04-2013, 14:30
абе не е никак трудно ама трябва да чаткаш малко от електроника

ще направя стъпка по стъпка упътване ама нямам време сега

http://www.youtube.com/watch?v=tAFTI71z1BE

Linkestis
11-04-2013, 15:23
Браво..браво... самият тунер къде си го сложил?
В жабката ли?
Иначе се учудих как без преобразувател...въобще не съм се сещал да погледна че не са на 220V :)
То така лесно...направо под ICS-а го връзваш на запалката примерно :)

tahi
11-04-2013, 15:35
Браво..браво... самият тунер къде си го сложил?
В жабката ли?
Иначе се учудих как без преобразувател...въобще не съм се сещал да погледна че не са на 220V :)
То така лесно...направо под ICS-а го връзваш на запалката примерно :)

е да де там съм го вързал ама взех - от там и + от задната запалка защото там е постоянен (но минава през зарядно за телефон !!! иначе ще има кабум :D :jumping: )
тунера го сложих под жапката (иначе дистанционното не хваща) но е много дискретно и не се вижда

следващата стъпка е да прекарам "лепенката" демек антената и да сложа едно реле за да прекъсва връзката с ICS-а когато го off-на от дистанционното :Yeeeehaaa:

може и да го сложа в таблото ама трябва да " предобра " IR -то за дистанционното и с кабел да го прекарам на мястото на диода за халогените (примерно)

Linkestis
11-04-2013, 15:48
Антената на навигацията дали не върши работа?Че то антената колкото бокса да го ева

ecotronic
11-04-2013, 15:50
Можеш да си изведеш +12 V отнякъде (зад ICS-а) и да ползваш един стабилизатор на напрежение 7805 вместо зарядното. Така ще са ти свободни и гнездата за запалки и няма да ти се моткат кабели.
Ако не си взел още антена, можеш да пробваш с горната, която е за навигацията и така или иначе у нас е непотребна.

tahi
11-04-2013, 15:54
Можеш да си изведеш +12 V отнякъде (зад ICS-а) и да ползваш един стабилизатор на напрежение 7805 вместо зарядното. Така ще са ти свободни и гнездата за запалки и няма да ти се моткат кабели.
Ако не си взел още антена, можеш да пробваш с горната, която е за навигацията и така или иначе у нас е непотребна.

1.аз кабели нямам всичко е свързано вътре в таблото
2.къде е антената за GPS-a
(моята може и да няма)

Linkestis
11-04-2013, 15:56
къде е антената за GPS-a
(моята може и да няма)

Ако нямаш навигация,щото видях че нямаш телефон,значи нямаш и антена

tahi
11-04-2013, 16:04
Ако нямаш навигация,щото видях че нямаш телефон,значи нямаш и антена
еми .... значи нямам
а все пак къде е и как изглежда
а иначе имам телефон ама е отделно слаган carkit (свързан е с ICS)

Linkestis
11-04-2013, 16:08
На тавана,малка черна почти до задното стъкло.По принцип е комбинирана за телефона и навигацията.

tahi
11-04-2013, 16:19
На тавана,малка черна почти до задното стъкло.По принцип е комбинирана за телефона и навигацията.
имам :drool: ще пробвам през нея но мисля да заложа на тази от авител за 45 лв

ще постна клипчета от всички проби :)

Linkestis
11-04-2013, 16:32
Тц,сега ще ме накарате на моето канче телевизия да слагам...


П.П значи имаш навигация..или са ти взели всичко преди да я продадат

gorbi
11-04-2013, 16:37
почти всичко разбрах.. :) имам само два въпроса - ако искам да плейна дивх филм от флашка (или мп3) - ще тръгне ли през тая джаджа. И втория въпрос - как превключваш ICS-а на ТВ, т.е - как подаваш маса на оня крак - с ключе или как?

tahi
11-04-2013, 16:44
почти всичко разбрах.. :) имам само два въпроса - ако искам да плейна дивх филм от флашка (или мп3) - ще тръгне ли през тая джаджа. И втория въпрос - как превключваш ICS-а на ТВ, т.е - как подаваш маса на оня крак - с ключе или как?

колега не четеш ;) ще сложа реле което да го прави автоматично
а за клипове музика и снимки няма проблем работи пробвах го (то си е заложено в бокс-а фабрично) :)

даже има и други екстри
примерно можеш да записваш на USB от телевизията и т.н

P.S. хваща 12 канала с добро качество и 3 HD ама те не тръгват

има дори The Voice (аз не знаех че е ефирна телевизия)

tahi
11-04-2013, 17:23
колега не четеш ;) ще сложа реле което да го прави автоматично
а за клипове музика и снимки няма проблем работи пробвах го (то си е заложено в бокс-а фабрично) :)

даже има и други екстри
примерно можеш да записваш на USB от телевизията и т.н

P.S. хваща 12 канала с добро качество и 3 HD ама те не тръгват

има дори The Voice (аз не знаех че е ефирна телевизия)
и
P.S на послеписа :D 3-те HD канала може да не тръгват просто защото още не са ги пуснали
нали знаете там цифровизациии мифровизациии :roll2:

sergo11
11-04-2013, 18:23
Приятели в Плевен колко ли канала ще се ловят?

Linkestis
11-04-2013, 18:32
Приятели в Плевен колко ли канала ще се ловят?

Колкото в цяла България :)

tahi
11-04-2013, 18:41
още едно клипче

http://www.youtube.com/watch?v=TmZfD4umwYI

sergo11
11-04-2013, 18:49
Е добре де не знам колко ще са в цяла България:blush: Сега остава и стерео звук да измислите:thumbup:

tahi
11-04-2013, 18:55
Е добре де не знам колко ще са в цяла България:blush: Сега остава и стерео звук да измислите:thumbup:

измислен е просто не ми се занимава !!!

sergo11
11-04-2013, 18:58
измислен е просто не ми се занимава !!! Еееееееее знам, че ще ни светнете:thumbup: Вие всички сте много добри хора!

Iltcho
11-04-2013, 23:29
Е добре де не знам колко ще са в цяла България:blush: Сега остава и стерео звук да измислите:thumbup:

Ще го борим! Обещавам. Имам 2 резервни + тоя на колата.
А Любо вече обеща и мисля идната седмица да му опаковам единия и да му го пратя.

Антени има и по-евтини от тази на Авител. Просто човек трябва да потърси.

И другото - поляризацията на цифровата антена е различна от тази на навигацията. Тази ще върши работа, ма сигнала няма да е достатъчно силен и ще цъка.
Пробвано!

nvladev
12-04-2013, 01:13
Един съвет и от мен. Аз съм пробвал доста варианти със захранването и пускането/активиране на ICS- са/. Моята кутия при макс натоварване ползва до 2 ампера, тоест зарядното за телефона няма да може да храни приемника при плейване на филм/тествано при мен /. Варианта със стабилизатор 7805 е удачно, но трябва и голямо охлаждане.
При мен съм сложил два бутона в горната жабка за активиране на бокса и един за дисплея, имах опасения за консумация в стендбай режим/не съм мерил/. Приемника съм го сложил в жабката, а инфрареда съм изкарал до решетката на въздухоотводите на горната жабка.

tahi
12-04-2013, 13:42
Един съвет и от мен. Аз съм пробвал доста варианти със захранването и пускането/активиране на ICS- са/. Моята кутия при макс натоварване ползва до 2 ампера, тоест зарядното за телефона няма да може да храни приемника при плейване на филм/тествано при мен /. Варианта със стабилизатор 7805 е удачно, но трябва и голямо охлаждане.
При мен съм сложил два бутона в горната жабка за активиране на бокса и един за дисплея, имах опасения за консумация в стендбай режим/не съм мерил/. Приемника съм го сложил в жабката, а инфрареда съм изкарал до решетката на въздухоотводите на горната жабка.

ами аз два дни вече нямам проблеми :)

kolev
12-04-2013, 15:57
Един съвет и от мен. Аз съм пробвал доста варианти със захранването и пускането/активиране на ICS- са/. Моята кутия при макс натоварване ползва до 2 ампера, тоест зарядното за телефона няма да може да храни приемника при плейване на филм/тествано при мен /. Варианта със стабилизатор 7805 е удачно, но трябва и голямо охлаждане.
При мен съм сложил два бутона в горната жабка за активиране на бокса и един за дисплея, имах опасения за консумация в стендбай режим/не съм мерил/. Приемника съм го сложил в жабката, а инфрареда съм изкарал до решетката на въздухоотводите на горната жабка.

хубаво е бокса да се отвори и да се види как е изпълнено захранването. като нищо вътре може да има стабилизатор и да стане директно с 12в без нужда от 7805 която пък не е добре да се товари повече от 1А.

ecotronic
12-04-2013, 16:07
Много сранно това с консумацията около 2А. Обикновено консумират доста по-малко. Примерно този (http://dx.com/p/scart-dvb-t-digital-terrestrial-receiver-usb-pvr-with-remote-controller-black-129640) консумира 0,5 A.

---------- Post added at 16:07 ---------- Previous post was at 16:01 ----------


хубаво е бокса да се отвори и да се види как е изпълнено захранването. като нищо вътре може да има стабилизатор и да стане директно с 12в без нужда от 7805 която пък не е добре да се товари повече от 1А.

78T05 (http://store.comet.bg/bg/Catalogue/Product/27402/) носи до 3 А.

kolev
12-04-2013, 16:14
може и само моментно да дърпат повече. внимавай с тоя декодер от дх че е само мпег2.
но иначе мога да се обзаложа че в бокса си има стабилизатор.

nvladev
13-04-2013, 00:27
може и само моментно да дърпат повече. внимавай с тоя декодер от дх че е само мпег2.
но иначе мога да се обзаложа че в бокса си има стабилизатор.

Така е колега но неговият стабилизатор е друг с по- малка амплитуда.

kolev
13-04-2013, 08:08
вижда се как и с какво е изпълнено захранването. смъква се дейташита на стабилизатора и се вижда до колко волта държи. обикновено до 30-40.
отделно ако вътре има стабилизатор на 5 волта и ти поставиш преди него друг на 5 волта, оригиналния няма да работи коректно и можеби и цялата електроника.

tahi
16-04-2013, 13:03
снимал съм ви едно клипче на всичко което може тунера :)

http://www.youtube.com/watch?v=6af-cdV8ctM

kolev
16-04-2013, 17:41
а тоя тунер какви други видеоформати върти и може ли да изкарва субтитри.

qpwo
17-04-2013, 11:40
Някой от Бургас няма ли да се захване с тази маневра?:comphits:

tahi
17-04-2013, 15:53
а тоя тунер какви други видеоформати върти и може ли да изкарва субтитри.


AVI,MP3,MP4,SD H.264,JPEG

Boby
17-04-2013, 16:48
Май и аз се зарибих да си гледам Ани Салич вечер докато се прибирам от работа:-D та да питам....някой пробвал ли е въпросния приемник на НЕО дали приема с антената на навигацията?

Doomguy
17-04-2013, 16:50
Май и аз се зарибих да си гледам Ани Салич вечер докато се прибирам от работа:-D та да питам....някой пробвал ли е въпросния приемник на НЕО дали приема с антената на навигацията?

Значи искаш да се депресираш от "новините" на ьтв и докато караш, а? :crazy: С антената на навигацията е възможно да имаш смущения и прекъсвания.

Linkestis
17-04-2013, 16:54
Аз си намерих антена ,за него за 7лв

Boby
17-04-2013, 17:25
е да де там съм го вързал ама взех - от там и + от задната запалка защото там е постоянен (но минава през зарядно за телефон !!! иначе ще има кабум :D :jumping: )
тунера го сложих под жапката (иначе дистанционното не хваща) но е много дискретно и не се вижда

следващата стъпка е да прекарам "лепенката" демек антената и да сложа едно реле за да прекъсва връзката с ICS-а когато го off-на от дистанционното :Yeeeehaaa:

може и да го сложа в таблото ама трябва да " предобра " IR -то за дистанционното и с кабел да го прекарам на мястото на диода за халогените (примерно)

Вместо да преработваш индикацията на халогенните защо не го сложиш на мястото на диода за фабричната аларма до средната жабка? Така ще имаш много добър обхват от всяка точка на колата, та даже и извън нея.

---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 17:19 ----------


Значи искаш да се депресираш от "новините" на ьтв и докато караш, а? :crazy: С антената на навигацията е възможно да имаш смущения и прекъсвания.

Е възможно е, но не обичам преработките по колата да се виждат.:saint:

Когато прокарвах кабелите за външния усилвател под задната седалка отдясно имаше кабел със свободна букса за антена който свършваше там. Той за какво е предназначен?

ecotronic
17-04-2013, 17:45
Когато прокарвах кабелите за външния усилвател под задната седалка отдясно имаше кабел със свободна букса за антена който свършваше там. Той за какво е предназначен?

Може да е антенния кабел за телефона. Горната антена е комбинирана и от нея излизат 2 кабела - единият за навигацията а другият за телефона.

sergo11
17-04-2013, 18:14
Днес видях същият декодер комплект с антена на промоция в Техномаркет за 39 лв. Офертата е валидна до 26.04.2013 год.

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

Хайде де ви помоля да обобщите всичко по връзването на този декодер включително и изкарването на стерео звук!

Linkestis
17-04-2013, 19:33
Тахи,предпазители някакви слагал ли си на зарядното за телефон?
Не може ли да срежа един кабел и да го вържа към адаптора директно от запалката?

tahi
17-04-2013, 22:56
Тахи,предпазители някакви слагал ли си на зарядното за телефон?
Не може ли да срежа един кабел и да го вържа към адаптора директно от запалката?

Човек няма как

Ще ти подаря едно зарядно аз имам доста ;)

---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:51 ----------


Днес видях същият декодер комплект с антена на промоция в Техномаркет за 39 лв. Офертата е валидна до 26.04.2013 год.

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

Хайде де ви помоля да обобщите всичко по връзването на този декодер включително и изкарването на стерео звук!

Е нали ви написах бе хора че и аз съм го взел за 39 от конрад

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:52 ----------


Аз си намерих антена ,за него за 7лв

Къде я намери тая антена и сигурен ли си че е за цифров тунер
Ако е такава пиши ме и мене :)

---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

Аз най-тънко намерих 36лв.

Linkestis
17-04-2013, 23:05
Точно толкова струва за точно този модел Нео в техномаркет

tahi
19-04-2013, 15:23
ето това е релето което намерих за да се свързва масата сама когато се пусне тунера
още една добавка в инвестицията за проекта 0.60 лв. :D
:crazy:

tahi
19-04-2013, 15:25
weekend-а ще го предобра :D

tweety
19-04-2013, 16:45
ето това е релето което намерих за да се свързва масата сама когато се пусне тунера
още една добавка в инвестицията за проекта 0.60 лв. :D
:crazy:

То добре релето ще минава в режим на ТВ когато включиш top box-a но докато слушаш музика решиш да си настроиш климатроника или да видиш trip екрана - как ще стане това. Ако случайно стане с натискането на бутона на ICS-a след това как ще се върнеш отново в режим ТВ?
Единственият вариант който се сещам е всеки път да изключваш top box-a и да го включваш отново...

ecotronic
19-04-2013, 16:50
Без да се замасява въпросния пин, когато се натисне бутона за навигацията образ не се ли появява?

Linkestis
19-04-2013, 16:51
При мен ,греда.Седи си екрана на моля изчакайте....след това изписва системата не е налична

ecotronic
19-04-2013, 16:52
При мен ,греда.Седи си екрана на моля изчакайте....след това изписва системата не е налична

Това кога се получава?

Linkestis
19-04-2013, 16:54
Като вкляча бокса и натисна нави мисли...и казва да го ду...м :):|

ecotronic
19-04-2013, 16:57
Като вкляча бокса и натисна нави мисли...и казва да го ду...м :):|

Значи подобно на changer-a, ICS-ът не ще да си отпуши входовете ако не се е осъществила правилната комуникация с устройството. Трябва да се замаси онзи пин за да се отпуши.

Linkestis
19-04-2013, 17:02
Пин 3 съм го вързал към металната част на скарта или бъркам?
Защото на скарта пин 21 няма и реших че това е начина за замасяване

ecotronic
19-04-2013, 17:11
Пин 3 съм го вързал към металната част на скарта или бъркам?
Защото на скарта пин 21 няма и реших че това е начина за замасяване

И така трябва да стане, но по-правилното е на SCART - а да обединиш пинове 4,5,9 и 13 и да ги свържеш към пин 3 от черната букса на ICS-а.

Linkestis
19-04-2013, 17:12
Сега ще ги обединя
------------------------------

Ъъъъъ на скарта няма пинове...празно е.китайци



Не става :(
Ще ме хванат лудите май...

Linkestis
19-04-2013, 18:43
НЕ СТАВА неговата.....
Смених скарта навързах всичко и пак не става

kolev
19-04-2013, 19:31
виж има ли някакви софтуерни настройки на бокса видеосигнала да го пуска по РГБ , а не композитен.

Linkestis
19-04-2013, 19:35
Пробвах го на телевизора настроен е на RGB
Срязах доста кабели и не иска..
скарт-скарт
скарт-чинчове
чинчове към на баба му...

ecotronic
19-04-2013, 20:14
http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1329834320i.jpg

5- ти пин от зелената букса свърза ли го към корпус?

Китайщината има ли признаци на живот - нещо свети ли по нея?

Linkestis
19-04-2013, 21:40
Така...немам нерви..
понеже слагах допълнителни пинове от друг кабел за ICS,гадния пин 5 се е извадил леко и няколко часовата борба се увенча с успех като почнах да скубя кабелите и той излезна без усилие.На инат вързах всичко на ново за 4-ти път и тръгна.Но съм разочарован.Според мен образа е отвратителен,може и да има проблем с наставянето на кабелите както и няма звук?!?!?!
Но утре пак :)
112572112573
112574112575
112576

Според мен неговата антена става само за чистене на уши на светофар.Утре ще пробвам с тази на навигацията.

ecotronic
19-04-2013, 21:48
Лошото качество може и да е заради неекранирани проводници.
За звука направил ли си връзката към пин 23 от зелената букса?

Linkestis
19-04-2013, 21:55
Да направил съм връзка но според мен проблема е в наснажданите кабели.
С екрарирането на кабелите ще дадеш ли съвет?
Защото реално екранировка има само на скарта,от там нататък е обикновен кабел като този които съм снимал на прага.
Да вадя пиновете от буксата и да слагам кабел срязан от чинчове?

ecotronic
19-04-2013, 22:11
Относно екранирането, трябва да се придържаш максимално към схемата:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1329834320i.jpg

Примерно откъм скарт-а пин 3 активен, пин 4 неговата ширмовка............пин 7 активен, пин 5 ширмовката му.........и т н. От другата страна всички ширмовки за RGB каналите - свързани на пин 3 от черната букса.

Linkestis
19-04-2013, 22:17
Пффф нищо не разбрах но както и да е :)
Екранировка е оплетката на един кабел както и това което е като фолио нали?
Смешно е но аз не съм толкова на ТИ с нещата :)

Аааа на пин 3 връзвам пин 4,на пин 7 връзвам пин 5 и т.н ?

ecotronic
19-04-2013, 22:39
Пффф нищо не разбрах но както и да е :)
Екранировка е оплетката на един кабел както и това което е като фолио нали?
Смешно е но аз не съм толкова на ТИ с нещата :)

Аааа на пин 3 връзвам пин 4,на пин 7 връзвам пин 5 и т.н ?

От SCART буксата до буксите на ICS а трябва да вървят 4 екранирани кабела.
Всеки екраниран кабел разглеждаме като централен проводник и оплетка около него.
И така сега да проследим първия от четирите:

Откъм SCART (дясно на схемата) пин 3 е централния (медното жило на снимката) а това с кръгчето около него му е екрана, който е закачен на пин 4 от SCART - а.(медната оплетка от снимката)......

http://vschool.info/cn/wp-content/uploads/2012/10/Coaxial-cable-tagged.jpg
Другият край на този кабел (лявата страна на схемата) - централното жило (медното жило) отива на пин 25 от зелената букса, а екранът му (медната оплетка)- на пин 24.

............

за останалите 3 - по същия начин


Практически оплетките (екраните) на схемата са означени само в началото и в края на кабела.

Linkestis
19-04-2013, 22:58
:cheers:Станах за смях...
Знам какво е екраниран кабел но не се изразих правилно :)
В по-горния коментар исках да кажа че всъщност не съм вързал екранизацията нито знам къде да я вържа както и допълнителните пинове които съм пускал е обикновен кабел без екранировка...
Иначе благодаря за помощта и урока :cheers:

ecotronic
19-04-2013, 23:06
Не си станал за смях, защото много хора, в това число и хора от бранша се бъркат, защото ширмовката е означена по специфичен начин на схемата.
А и някой друг колега може да го ползва това обяснение.

:cheers:

Linkestis
19-04-2013, 23:10
Добре де...няма ли в такъв случай да е по-добре да ползвам коаксиален кабел?

ecotronic
19-04-2013, 23:16
Може, но гледай да е някой по фин и мек, да не е от онези антенните кабели със стоманизираното жило, че ако се откачи някой кабел и като нищо ще пробие прословутото радиаторче.............И после пак ще падат парчета кожа от ръцете :)

Linkestis
19-04-2013, 23:47
Ххихи имам 50м в кашонче от миналата година доста е гъвкав :)

kolev
20-04-2013, 07:25
пусни рекламата на цифровизацията, да махне оня с ръчичка и ще се изчисти картината :tooth:

като сложиш екранираните кабели, картината ще се оправи.

Linkestis
20-04-2013, 08:59
Лошото е че снопа кабели става прекаленоооо дебел.Сега ICS-а е навън но по обед като тръгна да го прибирам не ми се мисли :)

Linkestis
20-04-2013, 14:32
http://www.youtube.com/watch?v=MeUKxq-TG60

http://www.youtube.com/watch?v=xkKcvUc0r_g

Интересното е че работят всички колони?!?!
На навигацията мацката като говореше се чуваше само предна дясна врата :)

ecotronic
20-04-2013, 15:01
http://www.youtube.com/watch?v=MeUKxq-TG60

http://www.youtube.com/watch?v=xkKcvUc0r_g

Интересното е че работят всички колони?!?!
На навигацията мацката като говореше се чуваше само предна дясна врата :)

Като гледам качеството е вече съвсем друга бира:)

Поздравления за добре свършената работа!

Онзи стабилизатор върза ли го?

Това, че звукът се чува от четирите колони, не означава, че отпада проблема със стерео-входа.
Но и на него ще му намерим цаката:)

Linkestis
20-04-2013, 15:38
Стабилизатора е вързан за което отново много ти благодаря!
Качеството на самото меню не е нещо особено,но сега картината на телевизията е перфектна :)
Странно но You tube си направи някакви си негови подобрения по клипа макар че не съм му давал отметки...та мисълта ми беше че клипа не е много качествен :)

Сега...ще си отворя бира...

tahi
20-04-2013, 23:01
За по естетично вече е в таблото и това е IR на дистанцията

tahi
20-04-2013, 23:05
И още

Linkestis
21-04-2013, 00:34
Tahi, що си си прецакал сензора за светлината???


Нещо не мога да си намеря подходящи копченца за превключването на сигнала :)
както и подходящ усилвател за антената.
Някои ако е гледал по сайтове хубави джунджурийка да пуска линк че аз не намирам нищо.
Антената върши работа само ако си близко до голям град,на равен терен или седиш на едно място.Ако си с 100км/ч сигнал почти няма.

tahi
22-04-2013, 10:16
Tahi, що си си прецакал сензора за светлината???


Нещо не мога да си намеря подходящи копченца за превключването на сигнала :)
както и подходящ усилвател за антената.
Някои ако е гледал по сайтове хубави джунджурийка да пуска линк че аз не намирам нищо.
Антената върши работа само ако си близко до голям град,на равен терен или седиш на едно място.Ако си с 100км/ч сигнал почти няма.

копчета има ако си от София на Екзарх Иосиф има едим магазин за електроника

обаче това с антената си е сериозен проблем !!!

в събота си купих една точно за цифров тунер за кола 30 лв
е не става сигнала е по зле от оголения коаксялен кабел с които карах до сега

ecotronic
22-04-2013, 10:33
Това с проблемите на приемането може и да е от все още рехавото покритие. Това ми напомня за първите години след пускането на Мобиком. Трябва да се направи сравнение с някой по-скъп приемник. Може този да е с по-китайска чувствителност.

tahi
22-04-2013, 11:33
Това с проблемите на приемането може и да е от все още рехавото покритие. Това ми напомня за първите години след пускането на Мобиком. Трябва да се направи сравнение с някой по-скъп приемник. Може този да е с по-китайска чувствителност.

проблема е в антената колега
когато съм вързал коаксиялен кабел и проводника стърчи през прозореца се вижда перфектно (а дори няма усилвател на сигнала) ?!?!?
с тази антена която взех е трагедия
има много по добри от нея ама 130 лв за една лепенка на прозореца ми се вижда доста


иначе свалих една от Mercedes Benz S500 w220 (имам приятел с морга и имаше такава за тест)
вижда се супер ама тоя топуз няма къде да се сложи

tahi
22-04-2013, 11:39
това е антената която купих

tahi
22-04-2013, 12:01
мисля да пробвам с това

http://elimex.bg/product/22908/antenen-usilvatel-tv-avto-jbf112.html

и дано да стане че само си кyпувам неработещи неща :D
то цялата схема е 50 лв ама аз съм похарчил 200 :D
е .... нищо де жертвам се за каузата !!! ;)

Linkestis
22-04-2013, 18:10
Tahi,от елимекса не дават гаранция че ще работи в движение,пък и мацката е прекалено надута за повече уговорки :)
Иначе съм от София ама по магазините и сайтовете копчетата не ми допадат като за изстрелване на ракети са.
Иначе за сигнала мисля че повечето са все още ефирни,без BG on Air,Nova.
Аз пускам мисловни сигнали към Любо/ecotronic/ да сглоби един усилвател..

Пускам...Любо въздействам ли ти мисловно или не се старая :)
Аз не съм в час иначе има разни схеми с означенията на компонентите от разни спецове но дали ще има ефект?

Иначе антенката на Нео на място е перфектна,както и в движение но само до като си в София,след това е майка плаче...

ecotronic
22-04-2013, 18:19
Момчета, да Ви напомня, че в радио-приемната техника има едно желязно правило:

И най-добрият антенен усилвател усилва, ако има какво.

Тъй че на този етап смятам, че усилията трябва да се насочат към избора на добра антена и съгласуването и с приемника.

nvladev
22-04-2013, 20:07
това е антената която купих
Бокса поддържа активна антена нали. Аз също съм пробвал няколко варианта и с по-компактна стайна 40db и с тази от снимката, но резултата е задоволителен. При скорост по- висока от 60км/ч сигнала се губи.

Linkestis
22-04-2013, 20:10
Бокса поддържа активна антена нали. ....

Да има опция в менюто да пуснеш захранване на антената

nvladev
22-04-2013, 20:20
Да има опция в менюто да пуснеш захранване на антената

ОК мисълта ми беше, че не забравяш тази опция!

kolev
22-04-2013, 20:29
в конрад са пуснали много компактен усилвател ползващ захранване от бокса на доста добра цена.
при движение с по-висока скорост е съвсем нормално тв-то да не работи като хората.

Linkestis
22-04-2013, 20:50
в конрад са пуснали много компактен усилвател ползващ захранване от бокса на доста добра цена.
при движение с по-висока скорост е съвсем нормално тв-то да не работи като хората.

На линк има ли го или само на място?

ecotronic
22-04-2013, 21:08
За приемане на телевизия в движение е добре да се ползват разнесени антени вместо една антена. Някои от приемниците предназначени за мобилно ползване имат по 2 антенни входа.

kolev
23-04-2013, 10:33
На линк има ли го или само на място?
ето този
http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=10113
но върши ли работа, не мога да ти кажа.


За приемане на телевизия в движение е добре да се ползват разнесени антени вместо една антена. Някои от приемниците предназначени за мобилно ползване имат по 2 антенни входа.
то ми се струва че е изгубена битка извънградско при скорост по-голяма от 50-60км да може да се гледа тв.

ecotronic
23-04-2013, 10:45
то ми се струва че е изгубена битка извънградско при скорост по-голяма от 50-60км да може да се гледа тв.

И аз така мисля, поне на този ранен етап на цифровизацията у нас. Но поне в големите градове би трябвало да може да се приема прилично в движение.

За такъв усилвател, при положение, че сет топ боксът не пуска захранване по кабела е необходимо и фантомно захранване за усилвателя. Примерно такова:

http://image.pazaruvaj.com/full/182372973.acv-1500-03.jpg

tahi
23-04-2013, 11:15
ама колеги на кого му дреме за извън града
аз в София да си гледкам тв
иначе нали има флашка като трърна на някъде филмче или клипове :)

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:08 ----------


Иначе съм от София ама по магазините и сайтовете копчетата не ми допадат като за изстрелване на ракети са.



имам човек дето реже таблата с лазер и слага фабрични бутони на места където няма такива
може един да се сложи до STR бутона ... по фабрично от това няма как да стане !!!
ама незнам колко $ ще вземе :)

tahi
23-04-2013, 11:22
аз сложих този бутон (докато измисля по добър вариант)
и без това не ползвам предната запалка :?

tahi
23-04-2013, 11:37
P.S. Малко почнах да се изнервям от тая антена дайте да обединим сили и да го направим това като хората !!!

ако желаете пишете лични съобщения с телефони и ще се чуем :shock: та да го "измътим" тоя проблем !!!

tahi
23-04-2013, 13:13
хайде да пишем на чисто TУК (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=78579):bouncing_smiley:
пуснах нова тема с повечко снимки