PDA

View Full Version : Mercedes s500 94-95



Memento
04-01-2010, 01:16
Здр колеги.
Искам да попитам някой който има преки впечатления от тази количка дали си заслужава.Харесал съм си 1 s500 95 година с автоматична скоростна кутия,330 коня.Заслужава ли си да се прехвърля на мерджана.

Jivko7777
04-01-2010, 01:41
Абе малко тоя въпрос не е за тоя форум, ама все пак :grin:
Избора е добър, но дали си заслужава...просто ще имаш много разходи по тази кола...но пък ако искаш да влизаш във филма и ти е много на сърце отиваш и грабвай мерджана...:grin:

ПП: Мерджана е 320 коня :)

thecleaner
04-01-2010, 02:18
Здр колеги.
Искам да попитам някой който има преки впечатления от тази количка дали си заслужава.Харесал съм си 1 s500 95 година с автоматична скоростна кутия,330 коня.Заслужава ли си да се прехвърля на мерджана.

Охооо S класа с нацепената лайсна ли искаш? Тази кола с каква цел ти трябва като за начало да ни осветлиш. Возията и е уникална спор няма за това. Но и разхода на гориво е доста сериозен. За същите пари ако ще я взимаш нов внос можеш да си вземеш и Е38 с голям бензинов мотор за мен по добрата алтернатива. Ако си мислиш че е адски бърза една 166ца с 3,0 и нагоре мотор го дакарва на същото вървене, на същите пари и ще е няколко години по млада. С две думи поотмина им модата на "прасетата". Ако държиш да е Мерцедес си потърси "Чочоне" Е500. Това върви яко поне.

П.С. Не помня добре че беше отдавна но бяха много здрави на окачване, но........ винаги има но. Имаха проблем много яздените меровци с едни маслени тампони ли бяха или от амортесьорите отпред и като се развалеше беше много много скъпо. Карам по спомен от 2000-2001 година, така че не претендирам за много прясна информация.

Memento
04-01-2010, 10:46
Охооо S класа с нацепената лайсна ли искаш? Тази кола с каква цел ти трябва като за начало да ни осветлиш. Возията и е уникална спор няма за това. Но и разхода на гориво е доста сериозен. За същите пари ако ще я взимаш нов внос можеш да си вземеш и Е38 с голям бензинов мотор за мен по добрата алтернатива. Ако си мислиш че е адски бърза една 166ца с 3,0 и нагоре мотор го дакарва на същото вървене, на същите пари и ще е няколко години по млада. С две думи поотмина им модата на "прасетата". Ако държиш да е Мерцедес си потърси "Чочоне" Е500. Това върви яко поне.

П.С. Не помня добре че беше отдавна но бяха много здрави на окачване, но........ винаги има но. Имаха проблем много яздените меровци с едни маслени тампони ли бяха или от амортесьорите отпред и като се развалеше беше много много скъпо. Карам по спомен от 2000-2001 година, така че не претендирам за много прясна информация.

Целта на покупката е сбъдването на 1 децка мечта.Навремето като видех такъв мерц и припадах от кеф.Бях сутринта при 1 майстор и му подхвърхил за мерца.Отказа ме тотално както и да е...Ще се събират кинти за някоя по нова с-класа.То докато събера ще стане пак стара ама тва е др въпрос :big_money:

tokata_pz_flex
04-01-2010, 10:53
Виж , не слушай майстори ... Преди 10 години за пръв път видях Алфа 145 , 1.6 боксер . Влюбих се в тая кола , и ми стана фикс идея да я имам някой ден . Знаеш ли колко майстори ми повтаряха , че е боклук , че е отврат и т.н. Всеки казваше , скъпа подръжка , много нерви ... не си заслужавало . Да , ама не ! Сбъднах си мечтата , и видях , че дявола не бил толкова черен . Моя съвет е , да си следваш мечтите , и да не слушаш никой . Само така ще си щастлив :evil:

gigi
04-01-2010, 11:48
Целта на покупката е сбъдването на 1 децка мечта.Навремето като видех такъв мерц и припадах от кеф.Бях сутринта при 1 майстор и му подхвърхил за мерца.Отказа ме тотално както и да е...Ще се събират кинти за някоя по нова с-класа.То докато събера ще стане пак стара ама тва е др въпрос :big_money:
Колата си е супер и е много здрава ако е под 500 000км ще я караш без грижи доста време, лошото е че поостаря доста и вътре и личи. След тази S-ка другите са боклуци та няма смисъл да събираш. Варянт е както каза Чистача Е38. Вози една идея по твърдо от S-а ако е с нормално окачване което ти препоръчвам, но е и по стабилна. Мойта е на 260 000км и не е мръднало окачването а бая съм се старал да го полома, всичко е оригинално, но и да се скапе нещо цените са като на 156-ца. Вътре е с много качествени матеряли, по новите имат дост повече екстри от мерца вкл. телевизия. Ако те интересува нещо питаи. Имай предвид обаче че потдръжката си е скъпа, само гумите са около 2000лв а хубави зимни са и повече а си трябват........

sen7
04-01-2010, 12:39
Бе разбирам те напълно колега ама защо не помислиш за някой друг вариант или държиш да си я купиш ?!

Kuku
04-01-2010, 13:08
Ако искаш да ти обясня - ще ти обясня.
Ако не искаш да ти обяснявам - купуваш си "S300TD" и си ТИ :idea:
Важното е какво точно искаш от тази кола и НАЙ-вече колко си готов да отделиш???

didod
04-01-2010, 13:11
А защо не S600? Битурбо? :evil:

Kris
04-01-2010, 13:18
Здр колеги.
Искам да попитам някой който има преки впечатления от тази количка дали си заслужава.Харесал съм си 1 s500 95 година с автоматична скоростна кутия,330 коня.Заслужава ли си да се прехвърля на мерджана.

Мерцедес ... няма нужда от описание или реклама ;) Обаче не е лоша идея да имаш дебел врат и акции в джоба поне толкова колкото си я платил.

raiders
04-01-2010, 14:22
Целта на покупката е сбъдването на 1 децка мечта.Навремето като видех такъв мерц и припадах от кеф...

Купувай, какво питаш нас, ако мечтата ти е такава давай това е за твой кеф :go: , аз не бих се замислил, и аз искам да карам друг автомобил и от друга марка, в момента в който имам възможност няма да питам, а направо ще се похваля с такава тема тук.

Успех!

ves_v8
04-01-2010, 17:34
един много близък приятел на баща ми има такъв S500 и не е никак доволен от него. S500 e 5000куб. V8 мотор, а не върви чак толкова много.
относно окачването си е добре, няма да се чупи постоянно по лошите пътища. болежката му са предните амортесиори, защото е много тежък мотора. иначе Мерцедеса си е Мерцедес. голяма радост е. на мен по-предната ми кола беще Мерцедес 124 и направо пеех от радост като го карах, хем моят беше много изтърбушен, дори нямаше и ел.стъкла. направих грешка че взех бензинов Мерцедес и после много съжалявах.
един майстор, близък мой приятел, който цял живот се занимава с Мерцедеси ми каза едно "мерцедесът задължително се взима дизел, автоматик всичко друго е свързано с много ядове" и е прав. бензиновите Мерцедеси като станат на годинки и започват да правят много проблеми. моделът Мерцедес който си си харесъл е много добър и много здрав, но по-добре си вземи дизелов. те също вървят доста обре.

santo_traficante
04-01-2010, 17:45
ЦДИ в комбинация с Бг нафталин е идеален:priest:

RPWWD
04-01-2010, 18:24
ЦДИ в комбинация с Бг нафталин е идеален:priest:

Е, антиката която колегата иска да си купи се оборудва с само с "D" в нафтовия вариант, така че може да го кара даже и с олио от някой ресторант ;-)

cassillas
04-01-2010, 18:25
Незнам за колко ти го предлагат ама да знаеш, че ти ще си последният собственик на тази кола. Купувачи за нея са много малко и ще стават все по-малко. Дори бих казал че ти си един от последните - сигурно се броите на пръсти:grandpa:. Така че парите които мислиш да забиеш ще са на 100% безвъзвратни:rip:.
А при алфите поне са 70% безвъзвратни:death: => 30% кяр:rotfl:

Kuku
04-01-2010, 18:54
Аз пък съм готов да се обзаложа, че антиката може да сложи в малкия си джоб около 90% от колите във форума и освен това от "S300TD" се губят по-малко пари отколкото от "166"..... даже в пъти по-малко :idea:

alfonco147GTA
04-01-2010, 19:27
Колеги аз също съм фен на С-класата и супер много ме кефиат тези ме4оци от 94-97 даже ги гледам в мобиле.бг. Мой съвет към колегата дет е пуснал темата да си го купи извън БГ :) защото тез дет се продават тука са едни и същи от 2г насам и според мен са супер бараки......и ще тряя бая лев зада я вкара в правия път, колкото до мотора 300Д мисля 4е е най опитмалния варянт за дизел или 500 за бензин :) :cheers:

gigi
04-01-2010, 19:32
Аз пък съм готов да се обзаложа, че антиката може да сложи в малкия си джоб около 90% от колите във форума и освен това от "S300TD" се губят по-малко пари отколкото от "166"..... даже в пъти по-малко :idea:
Ставаме двама:cheers: А и се хващам на бас че за 156 ще се намери по трудно кой да я купи. Въпроса е че тез големи коли са за работа, да пътуваш много да я караш по разбити и черни пътища и т.н. м-у другото имам сравнителен тест между S500 и 740 и БМВ-то печели......

Доко
04-01-2010, 19:37
Ставаме двама:cheers: А и се хващам на бас че за 156 ще се намери по трудно кой да я купи. Въпроса е че тез големи коли са за работа, да пътуваш много да я караш по разбити и черни пътища и т.н. м-у другото имам сравнителен тест между S500 и 740 и БМВ-то печели......

Ами ,че то други пътища има ли у България ?:grandpa::unsure:

Kuku
04-01-2010, 19:38
БМВ-то май спечели само с возията на задната седалка, НО не съм сигурен.
"730d" също е прекрасен вариант, стига парите да го позволяват ;)

DiStefano
04-01-2010, 19:40
имам редовно "близки" срещи с един такъв Мерц
само че е 350ТД ... Кики е прав за всичко ...
колегата го има от вече 3 години и освен обслужване нищо не прави по него .. нямам представа за цените .. но определено си струва според мен пред бензина ... а и пред Алфите, които са в неговия набор ... разкошен автомобил с невероятни кресла, темпомат, клима и всичко за което се сетиш .. плюс това според мен изключително надежден като здравина и управление ..
перфектния избор ...

п.с. S клас е и моя мечта ... някой ден ...

RPWWD
04-01-2010, 19:48
Аз пък съм готов да се обзаложа, че антиката може да сложи в малкия си джоб около 90% от колите във форума и освен това от "S300TD" се губят по-малко пари отколкото от "166"..... даже в пъти по-малко :idea:

Че аз кво съм казал, даже се кефя че може да върви на олио :BIGsmile:

Kuku
04-01-2010, 19:51
На "S350TD" проблем му прави турбото от немърлива поддръжка.

santo_traficante
04-01-2010, 19:55
Е, антиката която колегата иска да си купи се оборудва с само с "D" в нафтовия вариант, така че може да го кара даже и с олио от някой ресторант ;-)
наясно съм с "мъртвеца" :static: такова съм карал когато беше актуално и все едно караш "роял" хаха по Цариградско набираше едвам едвам хаха баси и кокала е тоя дизел в комбинация с автоматик:BIGsmile: иначе е здрава бангия спор няма:static:
с такъв мерцедес ше си като някой цигански барон:BIGsmile:

търтей
04-01-2010, 20:02
Пак говорим на изуст.
Мерцедес правят хубави коли, но читав дизел на лека кола нямат. Еле па от старитие. 300 е пълен мъртвец, 240 и 250 са ептен невървой, а 350 върви, но пък е кенеф и се троши за норматив.

Kuku
04-01-2010, 20:09
Бързаш да пишеш ;)

търтей
04-01-2010, 20:14
Бързаш да пишеш ;)

Изобщо не бързам, аз бърза работа нямам :cheers:, бензиновите са добри, ама тука пак разни пробутват дизуеи щото не се трошали - е да не се трошат (освен 350 който за нищо не става, то и бензиновия 350 пак е кенеф - явно е от кубатурата, хаха) ама са пълна скръб

ПП
Имах 450сел (W116), мноо убаф фтонобил, даже беше мега поръчков с ръчни скорости, харчеше литър на метър обаче

Kuku
04-01-2010, 20:19
А сигурен ли си, че за W140 говориш? ;)

търтей
04-01-2010, 20:22
А сигурен ли си, че за W140 говориш? ;)

Не, но моторетките не са драстично различни

DiStefano
04-01-2010, 20:25
(освен 350 който за нищо не става, то и бензиновия 350 пак е кенеф - явно е от кубатурата, хаха) ама са пълна скръбш


Трътей .. мноо са исфърляш ...
верно че си злобен неберемед :BIGsmile:
ама личното ти мнение на кво се обосновава ?

търтей
04-01-2010, 20:29
Трътей .. мноо са исфърляш ...
верно че си злобен неберемед :BIGsmile:
ама личното ти мнение на кво се обосновава ?

Абе не е лично, пусни в гуглето примерно rod bender mercedes

DiStefano
04-01-2010, 20:34
Абе не е лично, пусни в гуглето примерно rod bender mercedes

Mercedes - Oil consumption?!

ми де да знам кибика що има такива ядове,
но факт е че правилна експлоатация и навременната поддръжка са гаранция за работата на този тип мотори

Kuku
04-01-2010, 20:36
Не, но моторетките не са драстично различниОт кои модел?

търтей
04-01-2010, 20:43
Абе колегата да си купува магарцедес, просто не го набутвайте на дизеловите, това ми е поантата на мисълта.

Kuku
04-01-2010, 20:48
Защо, след като "S300TD" с всичките си 177к.с. е НАЙ-добрия вариант на тази кола с оглед на качеството, вървежа, здравината и цената :idea:

търтей
04-01-2010, 20:50
Защо, след като "S300TD" с всичките си 177к.с. е НАЙ-добрия вариант на тази кола с оглед на качеството, вървежа, здравината и цената :idea:

А бензина колко коньеве е и как върви? :cheers:

Kuku
04-01-2010, 20:51
А харчи ли 50лв./100км...... с пазене :lol:

търтей
04-01-2010, 20:53
А харчи ли 50лв./100км...... с пазене :lol:

Е ся, кеф цена йок :static:

Kuku
04-01-2010, 20:56
Е, какъв кеф може да ти даде с вървене, кола тежаща 2 тона ;)
Трябва да е към двойно по-мощна....

DiStefano
04-01-2010, 20:57
Е ся, кеф цена йок :static:

шо бе тфа на авера 150 коньово си връи добре ..
па и кат набере по аутобахна мое да крепи 160-180 цел ден .. и не се узорва

santo_traficante
04-01-2010, 21:01
кажете нещо и за Алфа че ми става безинтересно:BIGsmile:

абе Мергрела е кош:BIGsmile:незнам кой се набутва да ги купуааа тея бангии:priest:

п.с.преди 2 седмици за малко да си купя една Ц класа 2004та год....:BIGsmile: добре че ми размина след като преспах:static:

DiStefano
04-01-2010, 21:03
кажете нещо и за Алфа че ми става безинтересно:BIGsmile:

абе Мергрела е кош:BIGsmile:незнам кой се набутва да ги купуааа тея бангии:priest:

стига разваляй убавия муабет ве ... :mrgreen:

Kuku
04-01-2010, 21:06
Да, тая Ц-класа е кофти.... То за това й падна толкова бързо цената!

santo_traficante
04-01-2010, 21:10
Да, тая Ц-класа е кофти.... То за това й падна толкова бързо цената!
нали.
знам си аз че е кошара ама се литнах като се насосих у нея и ми се помрачи съзнанието:BIGsmile::priest:
убава беше с кожухче с разни шукаритети мига светка:BIGsmile:
и ааааа бех улетел за малко:BIGsmile:ама са ми се върна акъло и пак баба си знае за японски кенеф:BIGsmile:



п.с. и колегата wasp ни предаде:priest:купил си е Мергел ц200:BIGsmile: да сподели как е:static:
баси къде тръгна тоя народ та се разбега от убавите Алфи:BIGsmile:

Smeshnika
04-01-2010, 22:39
То хубаво S-класа ,но какви пари ще ти гълта... :cheers:
Ако тръгне нещо по ходовата част или по мотора ше се изръсиш поне x2:Silent: по толкова,колкото си дал за нея ! :grandpa:

Mind_Control
04-01-2010, 23:38
А бе не го разкандардисвайте човека.. Вие ли ще му плащате горивото или ремонтите? Като е решил нека си вземе :) и на мен ми говореха, че боксера е скапан мотор, ама не би.. Да чукам на дърво върви идеално.

yo
05-01-2010, 08:41
А бе не го разкандардисвайте човека.. Вие ли ще му плащате горивото или ремонтите? Като е решил нека си вземе :) и на мен ми говореха, че боксера е скапан мотор, ама не би.. Да чукам на дърво върви идеално.

Ахахахах тва пък с Боксера е най-големия смях!тва е най-якия мотор създаден някога!:evil:

А за тая S класа и на мен ми е детска мечта!Невероятен кораб! Земай смело колега, ignore на всичко казано до тук и скачай смело!

santo_traficante
05-01-2010, 09:41
Алфа Ромео правят най хубавия боксер:bowdown: истинска машина:bowdown:

Взимай Мергела колега и се кефи на живота:lol_sign:

nblagoev
05-01-2010, 11:38
То хубаво S-класа ,но какви пари ще ти гълта... :cheers:
Ако тръгне нещо по ходовата част или по мотора ше се изръсиш поне x2:Silent: по толкова,колкото си дал за нея ! :grandpa:

За S-класата не знам как стоят нещата с ходовата част, ама на Е-класата от подписа ми: 2бр. долни шарнири, комплект тампони за долни носачи, тампони на стаб. щанга, 2бр. горни носачи и труд за смяна на всичко това ми излезе по-малко от 500лв.
Не ми се вижда много скъпо :calc: