PDA

View Full Version : Лампата на АRB свети постоянно! Моля някой ако може да помогне!



mihalqt
06-01-2010, 17:18
От заглавието стана ясно че лампата ми свети и като гледам не сам единствен. Отначало като си я купих не светеше ама и сменяха ремаци и там подобни и светна! след това ходих на диагностика и неможаха да я изчистят (самия блок се определял като прецакан нещо) и до ден днешен става си ми свети яко, поне да изгори да не ме дразни ама НЕ ! Та ако има начин да я оправя различен от следващата ми стъпка да я изкормя ще сам благодарен някой да ми каже! Благодаря предварително!

ФЕРАРИСТ
06-01-2010, 18:06
Ако са ти пипали нещо по окачването или са сваляли капаците на ремъците и презацепвали урвалишката, е възможно някой от кабелите на сензорите в главините да е повреден, но само на диагностика можеш да разбереш кой от 4те е.....гледам че си от СТЗГ, иди в Примотека, или оня калпав бош сервиз след Шела, там могат да ти кажат каква е грешката и с какво е свързана.....мога и да ти дам два предни датчика ако минаваш често през нас да пробваш смяна на принципа проба - грешка, но ще ти отнеме доста време......

fulcrum
06-01-2010, 18:09
Ако са ти пипали нещо по окачването или са сваляли капаците на ремъците и презацепвали урвалишката, е възможно някой от кабелите на сензорите в главините да е повреден, но само на диагностика можеш да разбереш кой от 4те е.....гледам че си от СТЗГ, иди в Примотека, или оня калпав бош сервиз след Шела, там могат да ти кажат каква е грешката и с какво е свързана.....мога и да ти дам два предни датчика ако минаваш често през нас да пробваш смяна на принципа проба - грешка, но ще ти отнеме доста време......
Ники писал е за лампата на ARB а не ABS поне така го разбрах аз или и там има датчици на ARB :online2long:

ФЕРАРИСТ
06-01-2010, 18:16
Мда, сори недовидях......то не че е писано и за каква кола иде реч......

mihalqt
06-01-2010, 18:22
Извинявам се но ми е за първи път :) ЗА AIRBAG-a става дума не че и ABS-а не ми свети от време на време, абе въобще харесва ми колата ама само някви бъгове ми дава. 156 1,8 ТС 99 година е!

oem
06-01-2010, 18:27
Може да си централа на ТРВ. Върви на друго място на диагностика да я закачат и да видят пак.

ФЕРАРИСТ
06-01-2010, 19:36
Извинявам се но ми е за първи път :) ЗА AIRBAG-a става дума не че и ABS-а не ми свети от време на време, абе въобще харесва ми колата ама само някви бъгове ми дава. 156 1,8 ТС 99 година е!
Взех един друг кабел и ме мързи още да си направя "мост" между 3 и 7 пин, иначе можеше да видим що свети......иначе пак в същите тия сервизи могат да ти кажат инфо......