PDA

View Full Version : 156: 1.8ts VS 2.0ts кой е по-добър според вас?



cassillas
08-01-2010, 19:34
Понеже бензин с/у дизел е безкрайна тема, а на мен като потребител на бензина ми е по интересно кое е по-добрия вариант м/у 1.8(144кс) и 2.0(155кс) туинспарковете:strong:

ФЕРАРИСТ
08-01-2010, 19:41
1.8 е идеалния компромис между икономия и мощност......2.0 е малко повече от второто, за сметка на първото......но малко......и някак си ми е чудно как през 200 кубика като почнем от 1.6, мощноста е 120 коня, при 1.8 - 144, а на 2.0 е 155 - разликите през тия 200 кубика са първо 24 коня, после само 11......нещо не ми се вързва, лошото е че надали някой извън производителя може да даде отговор на който да повярвам на 100%.....
ПиЕс - сварих да покарам различни 1.8 и 2.0, и ако сега трябва да избирам, скачам на двойката без колебания..........

LPGtiger
08-01-2010, 19:47
Колега, няма как някой алфист да каже, че неговата е по-зле от чуждите, но едно е ясно:

2.0 е повече от 1.8 :)

fulcrum
08-01-2010, 20:02
Когато реших да си взема Алфа 156 твърдо бях решил да е бензин, но ме терзаеше въпроса 1.8 или 2.0. Колега и приятел който я и ще я обслужва има с 2.0 мотор, та той ми препоръча само от към обслужване да взема 1.8, който имал малко по ниски експлотационни разходи. Та така, не съжалявам за избора си на 1.8 който си има достатъчен запас от мощност. :duel:

mirchozo
08-01-2010, 21:18
Гледай да е читав маторя, без значение дали е 1.8 или 2.0, пък дори и дизел да е..., няма да сгрешиш каквото и да си вземеш стига автомобила да е гледан и поддържан.

cassillas
08-01-2010, 23:59
Аз също като избирах търсих двойка. Ама чух мнения на горублянски джамбази които разправят че 2.0 били по чопливи от 1.8. Аз не мога да изкажа обективно мнение защото минах по пътя на ремонта:torch: ама май и доста 1.8 са в семейството на ремонтираните:
:meeting::bounce8::Yoda::choice::pain::starwars: :cold: :Yeeeehaaa::mr-t::usaflag::spoko::pimp::band::devil::drunk: :kissy: :strong::native:

stefoo
09-01-2010, 11:58
която и да вземеш няма да сбъркаш и дветр вървят макар и малко по различно

adv_petrov
09-01-2010, 12:16
Аз доколкото съм чел форума, въпреки че имам 2.0, гледам че все предимно 2.0 двигатели на 156 и GTV чупят биели, поради една или друга причина, докато например за 1.9 JTD освен капризната турбина и някое тракащо дизелче, не се оплакват хората за сериозни проблеми по двигателя - и ако се бях разтърсил по-сериозно преди да взема мойта, никога нямаше да си взема 2.0. Според мен ако една алфа 156 1.8, след 2000г., има същите екстри (май са пакет), е по-добрия вариант - разликата в мощността с 11 коня не е много осезаема, да не забравям че с 1 чип от 300 лв вече става на конете на 2.0. Имам си една теория че 2.0 са най-много дупени и изцедени, но е лично мнение. За мен годишния данък също има значение, а при 1.8 все пак е по-малък-за мойта 2.0 плащам 187 лв год.данък.

code
09-01-2010, 12:23
Аз доколкото съм чел форума, въпреки че имам 2.0, гледам че все предимно 2.0 двигатели на 156 и GTV чупят биели, поради една или друга причина, докато например за 1.9 JTD освен капризната турбина и някое тракащо дизелче, не се оплакват хората за сериозни проблеми по двигателя - и ако се бях разтърсил по-сериозно преди да взема мойта, никога нямаше да си взема 2.0.
Разликата между изброените е в първия собственик;) и по-точно в начина му на каране. Клиентите на 1,6 1,8 2,0 са съвсем различни натури, за 1,9дизел да не говорим.

Gh0stRider
09-01-2010, 12:30
Абе колегата си има кола-1.8 явно, няма да си взима, просто пита за мнения за 2та мотора ;)

поне аз така разбрах

по темата: Аз наскоро взех 2.0 ... абе не съм очарован от вървежа. Преди да си я купя очаквах че ше върви повече... ама колкото толкова :) в 1.8 не съм се качвал и нищо не мога да кажа, но само за някой грам по-нисък разход и 20-30 кинта по-нисък данък и гражданска годишно... било е разумен избор като нова кола, щото тогава разликата е била в няколко хиляди сигурно. По темата кой мотор според мен е по-добър мотор- ами 2.0 :) , щото като разходи е почти 1към 1, от към вървеж е повече.

DiStefano
09-01-2010, 13:01
карал съм и 1.6 на 156 ... не е толкова "умряла" работа както казват някои .. съвсем прилично си върви колата и по аутобана висока скорост си се поддържа нормално ... за разхода гарантирам особено 2.0 след ремап става съвсем поносим при смяна на около 3500 рпм ~ 10 грубо градско се постига /изключвам София/ и други форсмажорни обстоятелства като висене на 2 км отсечка - 1 час ... твърдо обаче 2.0 ТS си е най-добрия мотор за мен .. тия глупости че 1.8 бил по-здрав въобще не са истина .. истината че бензиновата си иска внимание и редовна поддръжка .. проблеми след което няма ...

toki4a
09-01-2010, 13:25
тооооооооо затова ли твоя 2.0 тс седи вече година и половина в бокса:crazy:

fred
09-01-2010, 16:33
Двойката е по добрия варианат определено, не че 1,8 е лош.По тая причина си взех 2.Вярно е че джамбазите проповяват че 1,8 бил по добър, но това важи, за тия дето са внесли тоя матор :razz:

ФЕРАРИСТ
09-01-2010, 16:49
... твърдо обаче 2.0 ТS си е най-добрия мотор за мен .. тия глупости че 1.8 бил по-здрав въобще не са истина .. истината че бензиновата си иска внимание и редовна поддръжка .. проблеми след което няма ...
:rockon::rockon:

RoMeO_156_GTA
09-01-2010, 17:14
Като нов много ясно , че 2.0 ще е по-добър от 1.8 . Или поне с реална история за поддръжка и експлоатация . Аз лично бих избрал 1.8 обаче ... поради следните критерии :
- по-евтино обслужване (2.0 има балансиращ вал)
- с оглед на доста изчетени теми във форума - по-здрав . Има доста гръмнали 2.0 . Вярно заради немърлива поддръжка преди , но случеите с 1.8 са доста по-малко ...
- с един чип върви колкото 2.0 и разхода леко пада (при еднакво натискане , но пак не е гаранция , че ще падне)
- повечето 2.0 по борсите са с махагон :wierdo:
За вървежа ... някои казват , че 1.8 се развърта по-бързо , но след това идва силата на 2.0 . Виждал съм гонки между 1.8 с чип и 2.0 ... общо взето зависи от старта .. иначе са долу горе равностойни . А 1.6 не е толкова куц , колкото си мислят повечето , но си струва само ако е или много евтина , или с много екстри или перфектно запазена ...:Suicide:
2.0 > 1.8 ...... 155 > 144 :crazy:

П.С. интересно , че 147 няма 1.8 , а GT има само 1.8 от TS семейството :gruebel:

CrazyElement
10-01-2010, 14:13
с един чип върви колкото 2.0 и разхода леко пада

Е ама нали знаеш , че и на 2.0 също може да се сложи чип цената е една и съща. Нямам преки впечетления от 1.8 ТС, но ако пак избирах , ще е 2.0 отново, определено 1.8 и 2.0 дават почти един и същ разход, обаче 11 коня и 18 нМ са си в плюс, затова кой двигател е по-здрав, е индивидуално според мен.

fiore
10-01-2010, 18:24
1.8 е идеалния компромис между икономия и мощност......2.0 е малко повече от второто, за сметка на първото......но малко......и някак си ми е чудно как през 200 кубика като почнем от 1.6, мощноста е 120 коня, при 1.8 - 144, а на 2.0 е 155 - разликите през тия 200 кубика са първо 24 коня, после само 11......нещо не ми се вързва, лошото е че надали някой извън производителя може да даде отговор на който да повярвам на 100%.....
ПиЕс - сварих да покарам различни 1.8 и 2.0, и ако сега трябва да избирам, скачам на двойката без колебания..........

не си прав. 1.8 гори повече от 2,0


Като нов много ясно , че 2.0 ще е по-добър от 1.8 . Или поне с реална история за поддръжка и експлоатация . Аз лично бих избрал 1.8 обаче ... поради следните критерии :
- по-евтино обслужване (2.0 има балансиращ вал)
- с оглед на доста изчетени теми във форума - по-здрав . Има доста гръмнали 2.0 . Вярно заради немърлива поддръжка преди , но случеите с 1.8 са доста по-малко ...
- с един чип върви колкото 2.0 и разхода леко пада (при еднакво натискане , но пак не е гаранция , че ще падне)
- повечето 2.0 по борсите са с махагон
За вървежа ... някои казват , че 1.8 се развърта по-бързо , но след това идва силата на 2.0 . Виждал съм гонки между 1.8 с чип и 2.0 ... общо взето зависи от старта .. иначе са долу горе равностойни . А 1.6 не е толкова куц , колкото си мислят повечето , но си струва само ако е или много евтина , или с много екстри или перфектно запазена ...
2.0 > 1.8 ...... 155 > 144

П.С. интересно , че 147 няма 1.8 , а GT има само 1.8 от TS семейството

с нито едно от всичките не съм съгласен. А GT има 2,0 JTS мотор

qpwo
10-01-2010, 21:31
Аз доколкото съм чел форума, въпреки че имам 2.0, гледам че все предимно 2.0 двигатели на 156 и GTV чупят биели, поради една или друга причина, докато например за 1.9 JTD освен капризната турбина и някое тракащо дизелче, не се оплакват хората за сериозни проблеми по двигателя - и ако се бях разтърсил по-сериозно преди да взема мойта, никога нямаше да си взема 2.0. Според мен ако една алфа 156 1.8, след 2000г., има същите екстри (май са пакет), е по-добрия вариант - разликата в мощността с 11 коня не е много осезаема, да не забравям че с 1 чип от 300 лв вече става на конете на 2.0. Имам си една теория че 2.0 са най-много дупени и изцедени, но е лично мнение. За мен годишния данък също има значение, а при 1.8 все пак е по-малък-за мойта 2.0 плащам 187 лв год.данък.
Колега сериозно ли данъка е 187 лв във Варна, защото тук в Бургас е 325 за ТС- 2.0... Странно...

ФЕРАРИСТ
10-01-2010, 22:22
не си прав. 1.8 гори повече от 2,0

Зависи, зависи......

RoMAN
10-01-2010, 22:39
Понеже бензин с/у дизел е безкрайна тема, а на мен като потребител на бензина ми е по интересно кое е по-добрия вариант м/у 1.8(144кс) и 2.0(155кс) туинспарковете:strong:

Не знам как е 1.8 ама никак не ми харесва разхода на 2.0 12-14 градско. Или пък поддръжката и на двата двигателя, тия 2 свещи на цилиндър са си направо измислени да ти одират кожата.

AlfaMan
10-01-2010, 22:48
Аз съм за двойката. Карал съм 1,8 и разликата от 11 коня си се усеща. Абе няма какво да се лъжем, кефа със 156-та започва от 150 кончета нагоре. Това, че бил по-чуплив 2,0 мотора е много субективно. Всичко си зависи от това как е карана и поддържана, Изобщо това са пълни митове и легенди, че TS бил калпав мотор и скъп за поддръжка, а пък дизелите - страшно здрави и евтини. Не съм съгласен, защото е въпрос дали е читава бройката или не е читава и зависи именно от експлоатацията на предишния собственик. Всички знаем какви кенефи се внасят у нас. Не може в Италия цените по частните обяви да са по-високи от тези, на които се продават у нас. Просто я ясно, че масово става дума за бракувани коли, които нашата балканска мафия по моргите в "ботуша" ги пудри и ги продава на супер далавера на нашите автоджамбази.


Или пък поддръжката и на двата двигателя, тия 2 свещи на цилиндър са си направо измислени да ти одират кожата.
Е колега, дай да не експонираме проблема с тия свещи. В крайна сметка това е консуматив за който плащаш веднъж някакви 150лв и караш 100К километра и не ги мислиш

cassillas
10-01-2010, 23:19
Не знам как е 1.8 ама никак не ми харесва разхода на 2.0 12-14 градско. Или пък поддръжката и на двата двигателя, тия 2 свещи на цилиндър са си направо измислени да ти одират кожата.

Явно и разхода е относителен, защото при мен 2.0тс дава градско 10 като карам вечерно време и 12 презденя в задръстванията. Ама карам полуспокийно!:pokey:

RoMAN
10-01-2010, 23:45
Явно и разхода е относителен, защото при мен 2.0тс дава градско 10 като карам вечерно време и 12 презденя в задръстванията. Ама карам полуспокийно!:pokey:

Колега.... 10 градско тая кола няма как да ти гори, понеже на нея фабрично й дават разход 11.7 ( Погледни си инструкцията на колата ).

thecleaner
11-01-2010, 01:12
чувал съм от много алфисти които даже не флизат в форума следното исказване- "алфата тряя да е двойка"

това са глупости алфата ако е бензинова трябва да е 6так 3литра и нагоре, по темата еднакво трошливи са и 1,8 и 2,0
За вървене 2,0 е повече от 1,8. За разход мисля че нема некаква разлика.

digitalundgrd
11-01-2010, 01:51
ТО между 1,6 и 2,0 няма разлика, камо ли между 1,8 и 2,0 ;) Разликата е само във вървежа и в това, че за обслужване за 2-ката даваш малко повече парички ;)

DiStefano
11-01-2010, 07:46
Колега сериозно ли данъка е 187 лв във Варна, защото тук в Бургас е 325 за ТС- 2.0... Странно...

а пък в Пазарджик е 340 лв :sickness:

cassillas
11-01-2010, 09:09
Колега.... 10 градско тая кола няма как да ти гори, понеже на нея фабрично й дават разход 11.7 ( Погледни си инструкцията на колата ).

Знам. Но съм написал вечер м/у 22:00 и 4:00. То тогава си е смесен цикъл, нищо общо с през деня:gives[1]:

zdravio
11-01-2010, 10:53
Горят еднакво НО определено разликата във вървенето има. 2.0>1.8

Old Fox
11-01-2010, 11:00
Колега.... 10 градско тая кола няма как да ти гори, понеже на нея фабрично й дават разход 11.7 ( Погледни си инструкцията на колата ).
Aмии ский ти. Ама как ги обичам такива крайни изказвания
Като и дават 11.7 кво? На мен ми е правила 18 и това е извън фабричните норми. Начи и това е невъзможно или...
Като имаш инструкцията прочете ли и забелжката:
"The type of route, traffic conditions, driving style, weather conditions.......and the genereal condition of the vehicle may lead to different fuel consumption levels than those measured by by the above mentioned procedures"

RoMAN
11-01-2010, 13:53
Aмии ский ти. Ама как ги обичам такива крайни изказвания
Като и дават 11.7 кво? На мен ми е правила 18 и това е извън фабричните норми. Начи и това е невъзможно или...
Като имаш инструкцията прочете ли и забелжката:
"The type of route, traffic conditions, driving style, weather conditions.......and the genereal condition of the vehicle may lead to different fuel consumption levels than those measured by by the above mentioned procedures"

И какъв беше смисъл от поста ти, че не ми стана ясно? Говорим за разход в градски условия и това, че няма как да гори по-малко от фабричните норми. ВИНАГИ може да гори повече, нищо ново не добавяш в случая.

П.С. Изказванията са от опит.

zdravio
11-01-2010, 14:25
И какъв беше смисъл от поста ти, че не ми стана ясно? Говорим за разход в градски условия и това, че няма как да гори по-малко от фабричните норми. ВИНАГИ може да гори повече, нищо ново не добавяш в случая.

П.С. Изказванията са от опит.

Разбира се, че може да има по-нисък разход!!! А ти май не си си превел много казаното от @Fox: " different fuel consumption levels " Какво ти говори? :spam_laser: А това и е изпитано на здрав туин спарк с нови консуматви, че при галене може да харчи 10/100 градско през лятото.

BatGergi
11-01-2010, 14:27
Чакайте и аз да ги изям според мен 2.0 гори повече но и върви повече няма човек който може да ме убеди в обратното говоря за долу горе читави коли без чипове и мисля че е безмислено да се спори когато фактите говорят трябва да си траем .

RoMAN
11-01-2010, 14:32
Разбира се, че може да има по-нисък разход!!! А ти май не си си превел много казаното от @Fox: " different fuel consumption levels " Какво ти говори? :spam_laser: А това и е изпитано на здрав туин спарк с нови консуматви, че при галене може да харчи 10/100 градско през лятото.

Кога? Вечер ли както спомена колегата? То когато няма движение вечер на мен пък ми гори, като извън градско но мисля , че когато споменем израза "градски разход" става дума за придвижването ни с автомобила през деня, когато има движение, светофари които да ни бавят и други фактори. По тази логика за вас градско може и да е когато колата стои запалена на място и да ми кажете " Ми то ми гори под литър на час градско "

zdravio
11-01-2010, 14:42
Кога? Вечер ли както спомена колегата? То когато няма движение вечер на мен пък ми гори, като извън градско но мисля , че когато споменем израза "градски разход" става дума за придвижването ни с автомобила през деня, когато има движение, светофари които да ни бавят и други фактори. По тази логика за вас градско може и да е когато колата стои запалена на място и да ми кажете " Ми то ми гори под литър на час градско "

Те за това са го упоменали хората в книжката... а В София и 1.8 и 2.0 и 1.6 никога не можеш да хванеш реален разход в тая тиня след 17ч. Да найстина разлика има в разхода на 1.6 1.8 и 2.0 но е минимален за сметка на динамичните характеристики.
ПП: Да не забравяме темата!

didod
11-01-2010, 14:52
Според мен дори и двата двигателя да бяха с еднаква мощност, 2.0 ще е по-приятен за каране.

Old Fox
11-01-2010, 15:18
И какъв беше смисъл от поста ти, че не ми стана ясно? Говорим за разход в градски условия и това, че няма как да гори по-малко от фабричните норми. ВИНАГИ може да гори повече, нищо ново не добавяш в случая.

П.С. Изказванията са от опит.
Смисъла беше да се въздържаш от крайни изказвания със статут на крайна инстанция щото явно си бос.
За какъв опит говорим въобще. Колко туинспарка си карал? Като на направиш на 50 двигателя по 100 000км може да говриш за някакъв опит и извадка.

RoMAN
11-01-2010, 15:28
Смисъла беше да се въздържаш от крайни изказвания със статут на крайна инстанция щото явно си бос.
За какъв опит говорим въобще. Колко туинспарка си карал? Като на направиш на 50 двигателя по 100 000км може да говриш за някакъв опит и извадка.

И къде е казано, че съм последна инстанция или че съм задължил някой с мнението си? Това е свободен форум и изразявам свободно мнение по темата. Не се чувстай длъжен нито да го четеш, нито да отговаряш ако не си съгласен. И аз не съм съгласен с много твои мнения , ама не ти се нахвърлям.

Карал съм един ТС ( 156 ) И не ми трябват 100 000 за да разбера какъв му е разхода и какво харчи. За 1-2 месеца ми беше повече от достатъчно да преценя.

hysterics
11-01-2010, 15:40
И къде е казано, че съм последна инстанция или че съм задължил някой с мнението си? Това е свободен форум и изразявам свободно мнение по темата, не си длъжен нито да го четеш, нито да отговаряш ако не си съгласен. И аз не съм съгласен с много твои мнения , ама не ти се нахвърлям.

Карал съм един ТС ( 156 ) И не ми трябват 100 000 за да разбера какъв му е разхода и какво харчи. За 1-2 месеца ми беше повече от достатъчно да преценя.

Момчета, не се карайте. Темата е малко излишна. Разликата от 11 коня и 200 кубика не означава нищо. Те в Топ Спийд като тестват бегачките оня пилота прави по 1 секунда разлика с коли с доста по-осезаема разлика в кубици и коне, а тука с някви бараки на по 10 години искате да добиете реална представа - е няма как да стане.

Ще се съглася, ако извадят 2 чисто нови 156-ци и ги пуснат заедно или един и същ човек ги кара по писта и засича време. Другото са общи приказки... и някое лапе може да каже, че 1.8 < 2.0 и 144 < 155.

Ако има някой официална информация примерно от Нюрбургринг или друга писта колко дават двата мотора, ще се радвам ако сподели.

Old Fox
11-01-2010, 15:49
Колега.... 10 градско тая кола няма как да ти гори, понеже на нея фабрично й дават разход 11.7 ( Погледни си инструкцията на колата ).
Тук примерно си писал като крайна инстанция;-)

RoMAN
11-01-2010, 15:52
Тук примерно си писал като крайна инстанция;-)

А според мен пък просто съм подкрепил мнението си с доказателство. Не съм казал "Точка по въпроса, не спорете с мен" Това щеше да е крайна инстанция вече :sickness:
Както и да е.

fiore
11-01-2010, 16:27
Та като говорите за разход , нали се сещате че има разлика за коя модификация на мотора говорите 2,0 CF2 в 156 гори по малко от CF3 в 147

hysterics
11-01-2010, 16:30
Та като говорите за разход , нали се сещате че има разлика за коя модификация на мотора говорите 2,0 CF2 в 156 гори по малко от CF3 в 147

Ама темата е за 156.

Gh0stRider
11-01-2010, 17:33
Та като говорите за разход , нали се сещате че има разлика за коя модификация на мотора говорите 2,0 CF2 в 156 гори по малко от CF3 в 147

Хм.. тва е доста интересно, нали уж CF3 е с 5 коня надолу и с по-малко вредни емисии... защо мислиш, че гори повече. За мен логиката е да е обратното, не че имам опит с ЦФ2 ама ква е логитака да е така

cassillas
11-01-2010, 19:02
Моята кола е 1999г ,но преди 5000км - сменени сегменти,свещи,гарнитури,масло,филтри,шлайфана глава и сменени разпределителни валове и колянов вал взети от двигател на 50 000км. Предполагам че има връзка с разхода от 10-12 който ми дава в София

П.С. не съм карал 1.8тс ама при 2.0тс наистина в ниските обороти май не достига въртящ момент.:dunno:

CrazyElement
11-01-2010, 20:22
Моята кола е 1999г ,но преди 5000км - сменени сегменти,свещи,гарнитури,масло,филтри,шлайфана глава и сменени разпределителни валове и колянов вал взети от двигател на 50 000км. Предполагам че има връзка с разхода от 10-12 който ми дава в София

П.С. не съм карал 1.8тс ама при 2.0тс наистина в ниските обороти май не достига въртящ момент.:dunno:

Не стига, то това е най-големият проблем на ТС-а, Незнам как са колегите с 2.4 ЖТД , но предполагам , че не връщат предавка като карат с 90 зад тир, докато на ТСа може и 3та да му ръгнеш.

Gh0stRider
11-01-2010, 21:02
...докато на ТСа може и 3та да му ръгнеш.
Че точно това пък най-много ми прай кефа при бензинките ни :) , и тва беше 1 от причините да сменя турбодизел с бензин, точно това връщане

CrazyElement
11-01-2010, 21:45
Че точно това пък най-много ми прай кефа при бензинките ни :) , и тва беше 1 от причините да сменя турбодизел с бензин, точно това връщане

Хахах, че тръпка има има , но нали знаеш , че ръгнеш ли я тази 3та скорост разхода ти подскача доста повече :) отколкото да си къташ с дизела с 2к оборота., аз и затова сложих 10W60 масло, защото и двг. не са първа младост и не знаеш кога тези 5500-6000 оборота ще му се окажат фатални.

fiore
12-01-2010, 09:58
Не стига, то това е най-големият проблем на ТС-а, Незнам как са колегите с 2.4 ЖТД , но предполагам , че не връщат предавка като карат с 90 зад тир, докато на ТСа може и 3та да му ръгнеш.

Ако си решил да го изпреварваш, сякаш е спрял -да но иначе нямам проблем да си отлепя дори при изкачване на четвърта.

oem
12-01-2010, 10:36
Ако си решил да го изпреварваш, сякаш е спрял -да но иначе нямам проблем да си отлепя дори при изкачване на четвърта.

Той щото незнае как трябва да му върви колата, за това си мисли, че все трбява да ръга нещо. :)

CrazyElement
12-01-2010, 13:43
Той щото незнае как трябва да му върви колата, за това си мисли, че все трбява да ръга нещо. :)

Е че , тя сега колата не е толкова зле колега ти сам я видя и дори след нов дебитомер/маркуч определно няма да литни даже дали ще осетя някаква разлика 355 кг/ч въздух не е малко, срещу 408 макс, просто коментирам ниския въртящ момент , и да фиоре е прав и на 4та мога да го мина, но определено няма да е бързо,а все пак като се изпреварва не е работа да се влачиш бавно бавно. Незнам след чип тунинг как стоят нещата можеби тогава е с някаква идея по-бърза в ниските, но няма как да ми кажете , че ТС мотора е бърз в ниски обороти.

oem
12-01-2010, 13:50
Е че , тя сега колата не е толкова зле колега ти сам я видя и дори след нов дебитомер/маркуч определно няма да литни даже дали ще осетя някаква разлика 355 кг/ч въздух не е малко, срещу 408 макс, просто коментирам ниския въртящ момент , и да фиоре е прав и на 4та мога да го мина, но определено няма да е бързо,а все пак като се изпреварва не е работа да се влачиш бавно бавно. Незнам след чип тунинг как стоят нещата можеби тогава е с някаква идея по-бърза в ниските, но няма как да ми кажете , че ТС мотора е бърз в ниски обороти.

408 кг. показва алфадиаг-а. Иначе дебита е над 600 кг/ч. и това се вижда като се мери с мултимер. Тъй че ще усетиш разлика.

ФЕРАРИСТ
12-01-2010, 13:59
408 кг. показва алфадиаг-а. Иначе дебита е над 600 кг/ч.
На тва еку може би - на М2.1 вижда и над 408.....

oem
12-01-2010, 14:06
На тва еку може би - на М2.1 вижда и над 408.....

Да, ама незнам що е така. Аз за това дебтомера го меря с мултимера.

П.П. При мен Алфадиаг-а е показвал и 430 кг. но само веднъж и незнайно как.

CrazyElement
12-01-2010, 18:23
408 кг. показва алфадиаг-а. Иначе дебита е над 600 кг/ч. и това се вижда като се мери с мултимер. Тъй че ще усетиш разлика.

Интересно, значи да обобщим, ако ти показва 350 кг/ч на алфадиаг, дефакта получва с 250 кг/ч по- малко , а не 50, защото алфадиаг показва до 408? Ако е така, това е доста интересен факт.

danchoti
13-01-2010, 18:43
2.0 със сигурност е по-удачният мотор за това купе!!!
На всичко от горе ако не харчи по-малко от 1.8, то със сигурност и не харчи повече :laser:
Важното обаче, е като тръгнеш да търсиш какво ще намериш...
МНООО КОЧИНИ, ЧИРУЗ ДО ЧИРУУУЗА !!!

assassin's
13-01-2010, 20:04
доволен съм от моята която е 1,8!за 2.0 никога несъм мислил даже когатоя купувах 2007 година пак бях на същото мнение!вече 45 000км си ме кара и не я щадя много от разхода съм предоволен!не мисля че 2.0 е кой знае колко по добре по вървеж освен ако не е с някви доработки!

SandoOne
14-01-2010, 17:01
Незнам някоя двойка да мине с 90 литра 1300 км на дълго надали под 7 ще го свали разхода отделно подръжката е по-евтина и 2.0 Сейлспеед може да се каже че като вървеж е много по-зле от 1.8

Gh0stRider
14-01-2010, 17:25
Незнам някоя двойка да мине с 90 литра 1300 км на дълго надали под 7 ще го свали разхода отделно подръжката е по-евтина и 2.0 Сейлспеед може да се каже че като вървеж е много по-зле от 1.8
аха.... тва за селеспийда специално ше си го напиша на листче да си го гледам, ако случайно се увлека че вървя повече от 1.8 :) И ако не знаеш за 2.0 дала 90л/1300км (6.9/100) - моята е давала и 6.8/100 за 400км извънградско... ше изрова и снимка по борд ако много се съмняваш

SandoOne
14-01-2010, 17:40
Сигорно сам си бил в колата без багаж :) тва и на картинка не го вярвам

slav40
14-01-2010, 17:45
За да може да е такъв разхода,трябва да не караш с повече от 85-90 и само галиш газта и на всяко наклонче пускаш по инерция ...

SandoOne
14-01-2010, 17:48
90 - 100 съм карал аз с 5 човека в колата :) = 90л-1300км аз ви казвам нема да се лъжеме за лятно време говорим

Gh0stRider
14-01-2010, 17:56
Е да, бях сам в колата и без багаж. Но гарантирам че е възможен разохд под 7.. карането не е някакво свръх икономично, просто каране в колоната, без излишни изпреварвания... то си се пада толкова - с 70-100 км/ч. Не мога да пускам по сяко наклонче по инерция, щото селето не дава ;)

а и само не схванах тва за селеспийда, не вървял... за стартиране от място ако имаш предвид може и да е така- не съм сигурен че тръгва макс. бързо, но в друго положение....?

WarsteineR
14-01-2010, 18:07
Мда 2.0 върви повече и гори по-малко хехе ама че забавно, :) както и да е аз тука като чета и гледам през седмица родила някоя двойка..тва значи не е за мен, аз обичам да седи в лютеницата и за 50к км проблем не съм имал да чукна на дърво :shutup: . Хайде със здраве колеги и всеки да си се радва на неговото :drunk:

VFTI
14-01-2010, 18:13
Аз пък съм виждал с как с 2.0 селеспиид се прави много хубав и бърз старт напълно равен с ръчкна ск. кутия....И съм сигурен че 2.0 156 селеспиид може да върви по-добре от 1.8 ръчна:pp: Селеспида губи само малко повече в смяната на предавките... :) Ей питайте Търтея :razz:


Иначе по темата си имам някакво собствено мнение обосновано единствено на връзката ми с космоса и то е че 1.8 е по-добре :):):)

Gh0stRider
14-01-2010, 18:17
Значи селето се мота с превключването, ако сменя преди 5500 оборота, но ако превключва над тези обороти-то става наистина доста бързо, не знам дали е по-добре от опитен шофер, но си е бързичко... и е доста по-малко от дававаните на много места 700ms.. за толкова превключва в оня кроткия режим под 5500 :)

oem
14-01-2010, 18:23
6.2 ми дава мойта след смяната на вариатор, и ревизия на инжекторите. Лятото на път към морето и обратно с 34л./545 км.

Gh0stRider
14-01-2010, 18:30
Аз до толкова не мога да падна, признавам! :) Нормално по-малкия мотор, при много икономично каране има възможността да харчи по-малко. При нормално каране обаче тази разлика почти я няма. Такива са мойте наблюдения даже м/у 1.6 на Стило и 2.0 на Алфа. Ако се карат икономично - 1.6 може да е доста надолу, ако се настъпват... горе долу е се тая :)

ФЕРАРИСТ
14-01-2010, 18:39
Незнам някоя двойка да мине с 90 литра 1300 км на дълго надали под 7 ще го свали разхода отделно подръжката е по-евтина и 2.0 Сейлспеед може да се каже че като вървеж е много по-зле от 1.8
Две двойки ми изгориха по резервоар за 850-900 км, това само по магистрали от Анг до БГ.......ама за това е арния бензин може да е виновен.......

raffaello
14-01-2010, 18:49
Две двойки ми изгориха по резервоар за 850-900 км, това само по магистрали от Анг до БГ.......ама за това е арния бензин може да е виновен.......
ето това е идтината, че горивата навънка са качествени, а ние тука искаме с нашите горива да правими добри разходи, е нема как да стане, шибаните ни горива прецакват цялата история, уж имало контрол

nikolaaaay
14-01-2010, 20:12
6.2 ми дава мойта след смяната на вариатор, и ревизия на инжекторите. Лятото на път към морето и обратно с 34л./545 км.
6,5 на бенз. и 7,6 газ са ми най-добрите резултати, но може и надолу.

AlfaMan
14-01-2010, 21:15
ето това е идтината, че горивата навънка са качествени, а ние тука искаме с нашите горива да правими добри разходи, е нема как да стане, шибаните ни горива прецакват цялата история, уж имало контрол
Така си е, в Гърция като сипя обикновен 95 и ще изровя асфалта - върви по същия начин като нашенския 100 октана.

SandoOne
14-01-2010, 22:52
Вие с тея разходи 6.2 , 6.5 на 1.8 е перфектно но на дълго няма как да падна щото се съм с поне 4 човека и багаж зимата сам с жената до шумен и обратно минах с един резервоар 804 км като бях в резервата след тея км и в София значи кажи речи 850 -880 мога да мина до край с обикновен 95 от Екото .... говориме че през цялото време беше около 4 градуса навънка ... кво да говориме 2 ката под 8 зимата на дълго незнам дали ще падне ..

oem
14-01-2010, 23:10
Вие с тея разходи 6.2 , 6.5 на 1.8 е перфектно но на дълго няма как да падна щото се съм с поне 4 човека и багаж зимата сам с жената до шумен и обратно минах с един резервоар 804 км като бях в резервата след тея км и в София значи кажи речи 850 -880 мога да мина до край с обикновен 95 от Екото .... говориме че през цялото време беше около 4 градуса навънка ... кво да говориме 2 ката под 8 зимата на дълго незнам дали ще падне ..

Е, че кой е казал , че съм бил примерно сам? Бях с жената и сестра ми и 3 куфара багаж. Ама то като сложиш 5-та и никъде не превклчваш. 90-110 като поддържаш и той разхода си идва. С половин резервоар отидох до несебър, разходки до свети влас и обратно до горна. Можех още веднъж да отида и на връщане може би трябваше да долея малко.

JACCOMO
15-01-2010, 00:49
Аз когато избирах моята исках да е 2.0ТС..... Даже ако трее да съм честен исках да е 2,4.Но повечето дизели бяха милиярдници а аз държах на запазен и малко каран автомобил.2,0ТС обаче повечето бяха със махагона вътре което ме побъркваше.Вмоите представи Алфата ми трябваше да бъде точно такава каквато карам сега, и за това съм много доволен.Иначе се сдобих с 1.8ТС.Върви като бесна (след като смених всички консумативи де).Харчи 12-12,5/100км. градско в делничен ден като пътувам 40мин. 5,5км.Събота и неделя я засичам на 10-11 ама пък много я настъпвам тогава.Тъй че може и 2,0 да е по готиния мотор ама на мене моята си мио харесва

SandoOne
15-01-2010, 01:22
Е, че кой е казал , че съм бил примерно сам? Бях с жената и сестра ми и 3 куфара багаж. Ама то като сложиш 5-та и никъде не превклчваш. 90-110 като поддържаш и той разхода си идва. С половин резервоар отидох до несебър, разходки до свети влас и обратно до горна. Можех още веднъж да отида и на връщане може би трябваше да долея малко.

Ема чипа си е чип като нея товариш харчи по-малко от обикновенния софтуер .

fiore
15-01-2010, 10:08
Незнам някоя двойка да мине с 90 литра 1300 км на дълго надали под 7 ще го свали разхода отделно подръжката е по-евтина и 2.0 Сейлспеед може да се каже че като вървеж е много по-зле от 1.8

Само внимавай да не се окаже че 2,0 селеспиид е по бърза дори от 2,0 с ръчно превключване. Не се изказвай неподготвен моля ти се.


Мда 2.0 върви повече и гори по-малко хехе ама че забавно, както и да е аз тука като чета и гледам през седмица родила някоя двойка..тва значи не е за мен, аз обичам да седи в лютеницата и за 50к км проблем не съм имал да чукна на дърво . Хайде със здраве колеги и всеки да си се радва на неговото

Така е гледана за да роди- някой я е направил "трудна" значи.:)))

Bobo
15-01-2010, 10:09
Само внимавай да не се окаже че 2,0 селеспиид е по бърза дори от 2,0 с ръчно превключване. Не се изказвай неподготвен моля ти се.

Е тва няма как да се окаже ;)

AlfaMan
15-01-2010, 12:51
..Тъй че може и 2,0 да е по готиния мотор ама на мене моята си мио харесва

Аз мисля, че това мнение напълно обезсмисля цялата тази тема, защото е съвсем нормално всеки да си е доволен и да харесва колата си. И то е съвсем естествено, защото ако всичко беше еднозначно, то в света щеше да се произвежда само една марка и еднин модел кола.
А за въпросното "раждане", искам да добавя, че не са ни виновни тъй наречените "свинспаркове", а задкормилните устройства, които не са експлоатирали правилно автомобила и не са го поддържали добре. Всички знаем каква скраб се кара у нас.

Gh0stRider
15-01-2010, 15:06
... кво да говориме 2 ката под 8 зимата на дълго незнам дали ще падне ..
Ама ти сериозно ли го мислиш тва....? , аз как според теб до тук имам 9.7 среден разход като половината ми каране е в София, където хачра според деня ми е от 11-12.. до към 20/100 в някои извратени ситуации:)

branny
19-01-2010, 15:04
Коелги,истината за бензинов мотор ако махна "Боговете" 2.5 и 3.2 ГТА е 2.0,поне за мен(не щото карам такава :) ) Харчи но върви :) Ето и инфото за 3-те мотора като самите хора казват какво е при 1.6,1.8 и :) 2.0 :)!.... --->

...... " Единствено 1.6 литровия мотор със 120 к.с. не е съвсем в състояние да задоволи спортните потребности на алфистите. В ниския диапазон на оборотите моторът е доста ограничен, което в комбинация с дългите предавки е причина за не особено добър темперамент, какъвто клиентите на марката очакват. Две дузини конски сили повече превръщат 1.8 литровия агрегат в най-добрия избор за феновете на 156 с по-малки финансови възможности. Истинското удоволствие, обаче започва от 2.0 литра нагоре. "

Това е от : http://test-drive.automedia.bg/view/14.html

RPWWD
19-01-2010, 15:08
И двата са трошляци... 2,5 или 3,2 ако сте такива бензинови фенове, вече няма и акциз ;-)

branny
19-01-2010, 15:24
90 - 100 съм карал аз с 5 човека в колата :) = 90л-1300км аз ви казвам нема да се лъжеме за лятно време говорим


Незнам някоя двойка да мине с 90 литра 1300 км на дълго надали под 7 ще го свали разхода отделно подръжката е по-евтина и 2.0 Сейлспеед може да се каже че като вървеж е много по-зле от 1.8

Колега,с моито "бебче" ходих до София,засякох си разхода-8л на 100 (2 човека и препълнена задна седалка и багажник с багаж) което ако го смятаме е 64л за 800км,което ме кара да си мисля че за 1200 ще ми трябват 96л,а за 1300км 104л-не е толкова далеч от твоя разход-ДА повече е,но не е убийствена разликата.Просто искам да кажа че за да си си взел алфа не е било защото е харчела 90л на 1300,а щото е красива,бърза ...абе Алфа!Разлика има между 1.8 и 2.0 и го знаеш,то е във вървенето,има и между 2.5 и 3.2....в крайна сметка колкото по бързо,толкова по-добре :) .... :afro::afro::afro:



---------- Post added at 15:24 ---------- Previous post was at 15:23 ----------


И двата са трошляци... 2,5 или 3,2 ако сте такива бензинови фенове, вече няма и акциз ;-)



Дааа бе трошлаци....:bangin: еее не е 1.9 джтд 2003 година с новия салон,ма стааат пак :respect: :bouncing_smiley: :respect: :bouncing_smiley:

dilian alfa gtv
19-01-2010, 17:20
Напротив изобщо не са трошляци като се поддържа мотора както трябва няма никви проблеми.:bangin:

branny
19-01-2010, 17:24
Напротив изобщо не са трошляци като се поддържа мотора както трябва няма никви проблеми.:bangin:

:bravo::bravo: ааа така колега :)

dilian alfa gtv
19-01-2010, 17:30
Ще споделя че ГТВ -то съм навъртял 80х км без да ми създаде никакви проблеми поддържам колата в рамките на нормалното (консумативи) и това е.няма нито клатене на обороти нито каквито и да е проблеми по мотора и съм доволен като разход и вървеж за 1.8

RPWWD
19-01-2010, 18:17
Ще споделя че ГТВ -то съм навъртял 80х км без да ми създаде никакви проблеми поддържам колата в рамките на нормалното (консумативи) и това е.няма нито клатене на обороти нито каквито и да е проблеми по мотора и съм доволен като разход и вървеж за 1.8

Ако наистина е така, значи си голям късметлия ;-)

Доко
19-01-2010, 19:15
Ако наистина е така, значи си голям късметлия ;-)

Късмета си е късмет:thumbup:. Имал съм 2.0 156 + чип ,в момента карам ГТВ 1.8 + чип което е с около 200кг по-тежко и върви колкото 2.0 сток ,и да ви кажа честно разликата във вървенето е толкова минимална, че не си заслужава дискусията.А за здравина залагам на 1.8 ,потдръжката е почти една и съща, един ремък по-малко не е кой занае колко по-ефтино,а разхода е един и същ .:flirt:

SandoOne
19-01-2010, 23:22
В крайна сметка излиза че най-разпространения мотор в форума е 1.8 . Че е по здрав от 2 ката тое ясно фактите са в темите които хората са пуснали за гръмнали 2 ки та даже има човек дето и 2 джигатела беше изгърмял такива .

CrazyElement
19-01-2010, 23:57
В крайна сметка излиза че най-разпространения мотор в форума е 1.8 . Че е по здрав от 2 ката тое ясно фактите са в темите които хората са пуснали за гръмнали 2 ки та даже има човек дето и 2 джигатела беше изгърмял такива .

В крайна сметка всеки си решава каква кола да си купи и какво иска от нея, това ,че имало доста "родили" 2ки не значи нищо , ясно е , че всичко опира до поддръжката на колата, в момента само пускаш интриги каточели 1.8 е толкова различен от 2.0 , че не гърми ли ?

JACCOMO
20-01-2010, 00:01
Коелги,истината за бензинов мотор ако махна "Боговете" 2.5 и 3.2 ГТА е 2.0,поне за мен(не щото карам такава :) ) Харчи но върви :) Ето и инфото за 3-те мотора като самите хора казват какво е при 1.6,1.8 и :) 2.0 :)!.... --->

...... " Единствено 1.6 литровия мотор със 120 к.с. не е съвсем в състояние да задоволи спортните потребности на алфистите. В ниския диапазон на оборотите моторът е доста ограничен, което в комбинация с дългите предавки е причина за не особено добър темперамент, какъвто клиентите на марката очакват. Две дузини конски сили повече превръщат 1.8 литровия агрегат в най-добрия избор за феновете на 156 с по-малки финансови възможности. Истинското удоволствие, обаче започва от 2.0 литра нагоре. "

Това е от : http://test-drive.automedia.bg/view/14.html

Че 6-така си е 6-так няма спор,това наистина е удоволствие което неможе да се сравнява с 4 цилиндровия мотор.Съдя по Пасат-а от подписа ми. Но разликата в издръжката на 1,8 и 2,0 е много тънка, както е много тънка и разликата във поведението им на пътя.Тъй че колкото и патриотично да е мнението на колегата спрямо 2-ките все пак съм склонен да мисля че удоволствието от вървеж на 156-цата идва със 6 цилиндровият двигател.

CrazyElement
20-01-2010, 00:05
Че 6-така си е 6-так няма спор,това наистина е удоволствие което неможе да се сравнява с 4 цилиндровия мотор.Съдя по Пасат-а от подписа ми. Но разликата в издръжката на 1,8 и 2,0 е много тънка, както е много тънка и разликата във поведението им на пътя.Тъй че колкото и патриотично да е мнението на колегата спрямо 2-ките все пак съм склонен да мисля че удоволствието от вървеж на 156-цата идва със 6 цилиндровият двигател.

Мда тук си много прав и като се замисля , цялата тема е безмислена и поражда само спорове , като цяло 1.8 и 2.0 няма значение, ти нацели читав и гледан пък какъвто иска да е.
П.П. Предлагам някой модератор да слага ключ на темата.


mod edit:Тъй като съм си загубил ключа за такива теми предлагам модераторите да преценяват какво да заключват.