PDA

View Full Version : Едно питане за 75-ца 2.0 малко електрики



kolchev
09-01-2010, 23:04
След така дълго правения ремонт, най-после запалихме двигателя и светят две лампи на таблото. Номер 2 и 10. Масло има на необходимото ниво, кабелите са закачени на датчика под делкото и въпреки това свети 2.Акумулатора ми е доста скапан и може би затова свети лампата на зареждането,само че генератора произвежда 14,4V. Къде може да е проблема в тези два случая. От снимката нощо не се вижда, лампите са с нарисувани рабош и акумулатор на тях.

Da_Fuse
10-01-2010, 02:28
За пръчката, отчитаща нивото на маслото има една тема в раздела за 164-ки - налягане на маслото, където един колега е описал как се ремонтира и датчика за налягане и този за ниво, ако не стане, за да загасне се слага между двете кабелни обувки на куплинга долу едно 12 килоомово съпротивление. Колкото до алтернатора, провери дали случайно не е откачен кабела примерно, ако ли не може да е нещо по самия модул на алфаконтрола. :)

kolchev
10-01-2010, 13:15
Кой кабел да е откачен. От генератора ми излизат два проводника дебелия утива чак до стартера а от там и до акумулатора, а другия е един зелен тънак утива в снопа и от там не знам къде вече.

Venci
10-01-2010, 23:41
Няма нищо откачено! Алфа контрол-а е отктачил. Това е нещо нормално за 75-те, 90-те и другите алфо с тази система. Пиронкио ги лекува.