PDA

View Full Version : 156 1.8 ТS предърпва!!!



mihalqt
10-01-2010, 18:23
Искам да попитам някой има ли на идея каква може да е причината да ми предърпва колата в движение и главно извънградско ми го прави понякога както си карам с малко газ и като настъпя глъхне все едно не и стига горивото, на диагностика всичко е 6 но проблема си остава! Карам я минимум с 96 бенз. защото с 95 докато загрее е пълна трагедия а с другите бензини си работи нормално пали и тръгва но само къде предърпва. Някои ако може да даде мнение.

mihalqt
10-01-2010, 19:29
Така ли на никой не му се е случвало да каже!?

oem
10-01-2010, 19:31
Значи, няма такова нещо като "на диагностика всичко е 6, а колата не върви".

Смени диагностиката! Диагностика не е само четене на грешки!

mihalqt
10-01-2010, 19:34
братле на 3 места съм ходил поне и не излизат никакви грешки и колата си варви наистина перфектно но това си го прави откакто съм я купил. Като я изцедя на по малка скорост и се оправя. Казаха ми да си сменя горивния филтър но тя няма! :X

oem
10-01-2010, 19:57
братле на 3 места съм ходил поне и не излизат никакви грешки и колата си варви наистина перфектно но това си го прави откакто съм я купил. Като я изцедя на по малка скорост и се оправя. Казаха ми да си сменя горивния филтър но тя няма! :X

Е те точно де. Тя може да няма грешки, но това не значи че всичко е наред. Повечето сензори мо инжекциона се записват като грешка когато вече умрат тотално. Но, да речем дебитомер, ламбда, соленоид-и, тпс.. са все неща които може въобще да не работят коректно и компютъра на колата да си мълчи и псевдомайсторите да ти казват "няма грешки, всичко е наред". Всяка кола както и тази си има инженерни данни и трябва да се провяри дали данните подавани сензорите съвшадат с тези които трябва.

mihalqt
10-01-2010, 20:27
мерси колега съгласен съм с теб значи ми трябва добър майстор да я види какво и е.

Smeshnika
10-01-2010, 22:35
То горивния филтър ,ако си спомням добре,май беше във бенз.помпа(вграден и е нещо като цедка) !
Инак всякакви неща може да го предизвикат,виж катализатора... да не е здръстен.
Виж в сервизите от форума. :stretcher:

Novachev
11-01-2010, 07:56
Веднага мога да ти дам няколко предположения подреди си ги както искаш поърво умрял (или китайски) дебитомер, ТПС зацапани дюзи кофти свещи и накрая неправилно зацепване. Повечето работи могат да се установят на диагностика но на диагностика не на четене на грешки както казват колегите.

nicks1
11-01-2010, 09:14
А колега отчиташ ли факта, че на висока предавка с малко обороти е нормално да придърпа като подадеш газ,
защото не и достига мощност?

assassin's
11-01-2010, 13:12
и във какъв диапазон от обороти го прави тва придърпване??!!!!

mihalqt
11-01-2010, 13:33
Оолко 2000 оборота не са мн малко а и ме съмнява на 140 коня да не им достига мощност дори и на равен терен. НЕ ги разбирам много, за катализатора нямам представа в какво състояние е, а дебитомера е BOSCH според " майсторите" работи. Ремаците ми ги сменяха и ми правиха главата защто имаше повреден клапан, тъй като беше на газ и след като и оправих всички тези работи махнах газта!

assassin's
11-01-2010, 13:41
тя и мойта предърпва в този диапазон от една година търся лек и още си е така!не че те шашкам,но може да се наложи и да свикнеш!при мен всичко е изрядно и ремъци зацепени,дебитомери сменени,лампда сонда идеално работеща,филтри почиствани и дроселови клапи също и пак си го има!също така и кабели сменени и свещи е вече незнам но до тук все още си го има!скоро ще свалям глава за ревизия,напасаване на клапани и смяна на гарнитура че се е пооляла малко,ако и от там не излезе нещо значи си има хроничен бронхит и няма да може да се излекува!!!

mihalqt
11-01-2010, 13:44
само тоя филтър ( цедка) на сондата не съм чистил. Лесно ли се почиства да го разглобявам и без тва днес имам време?

jivko15
12-01-2010, 20:43
Колега, едва ли е от сондата, по добре си провери кабелите на свещите и бобините .

Smeshnika
12-01-2010, 21:08
Бърже ходи в някой от сервизите на форума ! не чакай да изчезне само ! ! ! :pokey:
Аз ти препоръчвам Екстрийм Сервиз при Бобо :stretcher:

skyplex
02-02-2010, 20:29
При мен също имаше такъв проблем. Сменях ролки ремаци и проблема изчезна :) Ако някой му предстои също смяна и има същия проблем, нека каже дали след смяната пак му предърпва ;)

AlfaMan
02-02-2010, 20:40
Ами ако не ти е била зацепена правилно преди, напълно възможно е след смяна да се оправят нещата

CrazyElement
02-02-2010, 21:53
Ами ако не ти е била зацепена правилно преди, напълно възможно е след смяна да се оправят нещата

Е моята не беше зацепена правилно , и не предърпваше, това според мен, е нещо свързано с недостиг на гориво или въздух?

napoli
03-02-2010, 00:58
:asthanos::asthanos:Аз някой друг тарси си друг майстор гледаи си