PDA

View Full Version : Проблем ..



paradox
11-01-2010, 18:45
Здравейте,когато запаля колата и опитам веднага да тръгна оборотите отиват от намиращите се на 1500 на 1100 и се едно и спирам бензина и още нещо когато ускорявам когато достигне 4 000 оборота на която и скорост всякаш всичко свършва ...


mod edit:Колеги конкретизирайте си заглавията на темите ако искате да получите по вече и по адекватни отговори. "Проблем" не говори нищо на тези които четат

ФЕРАРИСТ
11-01-2010, 19:17
Обикновенно на тия симптоми влизат един двама в темата и казват - дебитомер......

mirchozo
11-01-2010, 19:29
Ей ся ще хвърлим боба, така....., излиза ми че най-добре да минеш през диагностика първо. Пък после ще чепкаме тук...

toshko69
11-01-2010, 19:36
Здравейте,когато запаля колата и опитам веднага да тръгна оборотите отиват от намиращите се на 1500 на 1100 и се едно и спирам бензина и още нещо когато ускорявам когато достигне 4 000 оборота на която и скорост всякаш всичко свършва ...

Аз имах същите симптоми и без диагностика,си закупих дебитомер и сега всичко е шес.

mirchozo
11-01-2010, 20:00
Аз имах същите симптоми и без диагностика,си закупих дебитомер и сега всичко е шес.

Това е глупост, може да е от дебитомер, може и да не е, ся като имаш излишни 100-150лв ОК, но според мен по-добре да минеш първо диагностика за 20-30лв.
Ако искаш, можеш да вкараш колата в авариен режим, просто махаш буксата на дебитомера..., но ефекта ще е горе долу същия, щото ако ти е заминал, тя така или иначе вече е в сервизен режим.

zimin
11-01-2010, 20:04
и аз залагам на дебеломера :notify:

alfa156jtd
11-01-2010, 20:28
провери налягянето на горивото.успех

paradox
11-01-2010, 20:29
като мина диагностика,ако е заминал със сигорност ли ще покаже грешка,четох някаде че не винаги се "показва" грешката и Моля ако има някой от окръга (Габровски) да каже сервиз от който е доволен защото за мен е невиждан проблем да намеря такъв.Благодаря

---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

как се проверява налягането на горивото?? :dunno:

mirchozo
11-01-2010, 20:39
В търново имаше май сервизи, ако те устройва де, нека колегите да кажат откъде са доволни.
Можеш да пробваш с друг дебитомер(от някой колега примерно), но трябва да покараш 1-2 седмици, щото колата се обучава с новия.Първоначално може да е добре, но после пак да стане като преди.

пп Виж гумения маркуч дето стои след дебитомера(между дебитомера и дросела), като казвам виж, ще рече свали го и го огледай добре да не е напукан.

paradox
11-01-2010, 22:08
как се проверява налягането на горивото??

ФЕРАРИСТ
11-01-2010, 22:17
как се проверява налягането на горивото??
Ми с манометър.....дето мери налягане...но не въздушно....доста сервизи го имат......

jivko15
11-01-2010, 22:38
Колега ,а каква е колата?

mirchozo
11-01-2010, 23:08
Колега ,а каква е колата?

E Алфа..., вероятно 156... :rotfl:

Сега сериозно..., ако искаш погледни в АУТОДАТА, има доста сервизни манипулаций, и ако си малко по-сръчен ще се справиш и ще намериш отговорите на доста въпроси,дори и картинки има. пр: За 2.0ТС го дава 3,3-3,7бара и дебит 1,9литра/60сек, та така...

fiore
12-01-2010, 10:06
В търново имаше май сервизи, ако те устройва де, нека колегите да кажат откъде са доволни.
Можеш да пробваш с друг дебитомер(от някой колега примерно), но трябва да покараш 1-2 седмици, щото колата се обучава с новия.Първоначално може да е добре, но после пак да стане като преди.



Сигурен ли си в това което казваш?

rusiq86
12-01-2010, 12:35
Е как, не е ли сменяш дебитомера веднага покарваш и се усеща/не разликата ако е от него.

RoMAN
12-01-2010, 12:45
Как се опитвате да помогнете на човек на който не знаете каква е колата, двигателя и коя версия?

zimin
12-01-2010, 13:13
абе това с налягането на горивото го остави,пробвай да покараш с откачен дебитомер ;-)

CrazyElement
12-01-2010, 13:33
Колегата по-горе добре те посъветва провери маркуча след дебитомера(разпъни го и виж дали е нацъфкан/спукан), ако си е ок отивай на диагностика няма какво да се чудиш , никой тук неможе да ти каже на 100% на какво се дължи това.

slav40
12-01-2010, 15:24
Здравейте,когато запаля колата и опитам веднага да тръгна оборотите отиват от намиращите се на 1500 на 1100 и се едно и спирам бензина и още нещо когато ускорявам когато достигне 4 000 оборота на която и скорост всякаш всичко свършва ...

Какво свършва на 4000 оборота ...спира да върви,спира да дава проблеми .........
99.9999 % дебитомер е за смяна(но може да не е главния виновник). Колегата ти написа откачи буксата на дебитомера и виж дали има разлика(според мен ще има огромна разлика). ...... така показа боба ......
Като я запалиш изчакай поне 3 минути преди да тръгнеш ..... и не вдигай повече от 2500 об/мин преди да е загряла.Ако искаш да хвърлиш по-бързо двигателя ръчкай я студена ........

CrazyElement
12-01-2010, 18:15
Какво свършва на 4000 оборота ...спира да върви,спира да дава проблеми .........
99.9999 % дебитомер е за смяна(но може да не е главния виновник). Колегата ти написа откачи буксата на дебитомера и виж дали има разлика(според мен ще има огромна разлика). ...... така показа боба ......
Като я запалиш изчакай поне 3 минути преди да тръгнеш ..... и не вдигай повече от 2500 об/мин преди да е загряла.Ако искаш да хвърлиш по-бързо двигателя ръчкай я студена ........

Мани го това откачане на дебитомера, да отива на диагностика веднага ще се види дали е читав... аз съм го правил това с откачането и не намерих разлика, а дебитомера не беше добре смисъл това с откачането на дебитомера е много индивидуално...

paradox
12-01-2010, 18:25
колата е Алфа Ромео 156 1.8 ТС `98,а имах предвид че на 4000 оборота стрелката се покачва,а колата не ускорява повече.Това с откачането на дебитомера съм го правил има малко.. разлика но нищо фрапиращо.
Ще се ходи по майстори пак ..То да имаше такива тук поне..:death:

zimin
14-01-2010, 19:37
колата е Алфа Ромео 156 1.8 ТС `98,а имах предвид че на 4000 оборота стрелката се покачва,а колата не ускорява повече.Това с откачането на дебитомера съм го правил има малко.. разлика но нищо фрапиращо.
Ще се ходи по майстори пак ..То да имаше такива тук поне..:death:

как така ще ти се качва стрелката без да ускорява? мотора изфорсирва ли се,ако да ми мирише на съединител :Suicide:

Bobo
15-01-2010, 08:35
Тая тема като всички подобни е голм смях :Lkingsmiley: Направо я преместете в чата поне да е весело ;)

spe4elist
15-01-2010, 16:02
--------------------------------------------
Тая тема е дъвкана, та дъвкана ...
Мисля да я заключа! А и с това заглавие - си е отдавна за коша!!!

Някой? Нещо против?

goge_to
15-01-2010, 16:48
колата е Алфа Ромео 156 1.8 ТС `98,а имах предвид че на 4000 оборота стрелката се покачва,а колата не ускорява повече.Това с откачането на дебитомера съм го правил има малко.. разлика но нищо фрапиращо.
Ще се ходи по майстори пак ..То да имаше такива тук поне..:death:
Задавянето при студен мотор е по принцип от дебитомера,но не е болка"за умиране", проблем е на повечето италиански мотори с два разпределителни вала и две свещи на цилиндър. След 1-2 минути работа, при загряване на цялата система, мотора се успокоява. Ако продължава и след това има проблем: дебитомер,ако е свързано и с ограничени обороти на двигателя отиваме на катализатор /при доказано работещ дебитомер/ и не мога да разбера,но ако стрелката на оборотомера се покачва и двигателя се форсира,но колата не ускорява:е това със сигурност е съединител!

Bobo
15-01-2010, 20:01
Задавянето при студен мотор е по принцип от дебитомера,но не е болка"за умиране", проблем е на повечето италиански мотори с два разпределителни вала и две свещи на цилиндър. След 1-2 минути работа, при загряване на цялата система, мотора се успокоява. Ако продължава и след това има проблем: дебитомер,ако е свързано и с ограничени обороти на двигателя отиваме на катализатор /при доказано работещ дебитомер/ и не мога да разбера,но ако стрелката на оборотомера се покачва и двигателя се форсира,но колата не ускорява:е това със сигурност е съединител!

Много убедено говориш но си изцяло в грешка!

Xtrime7
15-01-2010, 20:27
Задавянето при студен мотор е по принцип от дебитомера,но не е болка"за умиране", проблем е на повечето италиански мотори с два разпределителни вала и две свещи на цилиндър. След 1-2 минути работа, при загряване на цялата система, мотора се успокоява. Ако продължава и след това има проблем: дебитомер,ако е свързано и с ограничени обороти на двигателя отиваме на катализатор /при доказано работещ дебитомер/ и не мога да разбера,но ако стрелката на оборотомера се покачва и двигателя се форсира,но колата не ускорява:е това със сигурност е съединител!

И аз така мисля,че доста убедено говориш,но Алфата си има доста скрити козове които могат да те направят разноглед.:)