PDA

View Full Version : Светва едба лампа!



BIzZkIt4o
13-01-2010, 21:27
Здравейте, отдавна не съм писал но това е защото нямах проблеми с колата :) сменях горна помпа на съединителя защото педала тотално умря в един даден момент и понеже е на супер гадно место помпана трябваше да откача всички бушони кабели и т.н. Всичко стана добре смених помпата но сега като я запаля и от време на вреем светва една лампа дето прилича на свещ и има капкичи около нея и колата почва да държи по високи обороти като работи на место ...... и след 5-10 сек се оправя лампата загасва какво може да е това а колата е 2.0 тс

balev64
13-01-2010, 21:42
Теч ли имаше помпата на съединителя, или проблема поради който си я сменил е бил друг.А въпросната лампа, да не е тази, изобразяваща дюза.Ако е тя,причините може да са много.На мен ми е светвала от грешка на педала на газта,но обороти не ми е вдигала при това положение.

BIzZkIt4o
13-01-2010, 22:05
помпата я смених защото педала падаше ниско долу и нямаше никакъв ход накрая скоростите отказаха теч имах и още си имам доливам си и тва е но да кажем ще го отстраня като имам време просто не съм лягал под колата да вида от каде е.... лампата ме притеснява и се получи така че светна когато колата не я бях карал сигурно 1 седмица и понеже откачах всичко под волана и си мисля да не е некои кабел или бушон но другото което си мисля че може да е свързано е това че нямах бензин и като я запалих да я пробвам с новата помпа и тя изгасна свърши и бензина и след това започна да светва тая лампа но сега от 3 дена не е светлала

balev64
14-01-2010, 10:31
Дано да е било нещо моментно.На мен така веднъж ми светна и в рамките на няколко часаси светеше,след това обаче(няколко запалвания и загасвания на двигателя) си угасна и това беше.В този случаи не разбрах каква е причината за да светне,но при следващото светване за което причината си бях аз така и не угасна от самосебе си и се наложи да ходя на диагностика за да ми кажат нещо което си знаех а именно грешка на педала на газта.Естествено че след изчистване на грешката,лампичката спря да свети.

qpwo
14-01-2010, 20:37
Предполагам, че е нещо по ел веригите... Мен тази лампа ми светна веднъж когато ми изгоря бушона за вентилатора на охл. течност... и добре че беше тя...:stretcher:

kpmaster
03-06-2010, 02:19
На мен ми свети от няколко дни тази лампичка. Изчистих грешките - педал на газта, стоп светлини но имам и някаква неизвестна грешка 1636 май беше - но по-късно същия ден пак се появи. Може и да си въобразявам, но откакто се появи сякаш колата се задъхва като тръгне и турбината. Ще чета из форума тия дни ако мога да открия вероятните места от където може да е - дано да е нещо дребно :tv:

athilaaaaa
09-06-2010, 19:15
Сипвайте си качествено гориво ,при мен светеше като сипвах калпава нафта на 2 пъти...