PDA

View Full Version : Стържат ми ламарини по диска



Kostadin
13-04-2006, 18:40
значи положението е следното, както повечето от вас знаят точно до дисковете има едни ламарини, е те точно тия ламарини ми стържат в дисковете при пълен ляв съответно пълен десен завой, а аз се чудех от кво са ми тия деруги по чисто новите дискове :evil:
та въпроса ми е знае ли някой от вас защо се получава така и евентуално как може да се оправи :?:

alf
13-04-2006, 18:47
как по завои - значи се опират в нещо за да ти жулят а що жулят?!? - да не би новите ти дискове да са по-дебели от фабричните. виж ги там в какво опират и ако може ги кривни някак си. иначе чакаш да се престържат и ще замлъкне :shock: баси случая

Kostadin
13-04-2006, 20:04
Еми така при пълен ляв и десен се получава само, при леки завой няма проблеми, деругата е все още съвсем малка и не е проблемна, но ако не се намери решение на проблема мое да стане по-дълбочка, а дисковете са Бендикс и мисля, че причината не е в тях.

poznai
13-04-2006, 23:08
И при мен стърже при пълен ляв или десен. Не съм се сетил, че може да е от това. Ето една загадка по-малко :lol:

kris11
14-04-2006, 08:04
Aми изкриви ламарините да не опират. Ако става въпрос за теиз които се водят за насочване на въздух на предните колела.
Ако е на задните те са защитни - да не се пръскат дисковете с кал .И тях може да ги пооформиш.

Kostadin
14-04-2006, 09:00
задните гуми не завиват така, че нема да се наложи да ги оформям там нищо не стърже, а за предните и по-точно предно ляво тая неделя пак ше има пит стоп и ако се наложи ше ги изкривя.

голямата риба
14-04-2006, 12:07
Коце без да искаш си изкривил ламарината при манипулацията по маншона
както каза Крис просто ги изкриви за да не опират

Kostadin
14-04-2006, 12:56
Коце без да искаш си изкривил ламарината при манипулацията по маншона
както каза Крис просто ги изкриви за да не опират
Не съм бат Еньо, понеже диска беше надран още когато забелязах, че маншона ми е скъсан, т.е. когато си оглеждах профилактично автомобила отдолу :wink:

Dexer
14-04-2006, 14:24
Коце без да искаш си изкривил ламарината при манипулацията по маншона
както каза Крис просто ги изкриви за да не опират
Не съм бат Еньо, понеже диска беше надран още когато забелязах, че маншона ми е скъсан, т.е. когато си оглеждах профилактично автомобила отдолу :wink:

Значи ти е бил сгънат отпреди това, наистина няма начин тея ламарини да ти опират по диска при къквото и да е положение ако са прави.
Абе, поблемът ти е никакъв :)

kris11
14-04-2006, 19:43
Сетих се и за друга възможност - ако е изтървана колата от крик се подгъват тези ламарини от долната страна и пак стържат.Проблема е оглед и напасване.
За задните има в предвид пак , ако е изтървавана от крик или е ударена отдолу точно в тази зона.Имам в предвид идеалните пътища без дори и 1 дупка.Може да не е удряна , а просто колата да се е поотрила отдолу дори и на минимална скорост едва едва в кратера.
Като бивш собственик на единствената кола с 4 дискови спирачки в бившият Соц. лагер имам все пак опит с тях.
Имах преди Г2 и на едната ламарина се скъса отвора от старост и ръжда. направо я махнах тази ламарина.

Kostadin
15-04-2006, 12:52
снощи колата беше вдигната на крик и всичко беше тествано в реално време :lol: резултата беше че никъде нищо не опираше :shock: но аз си мисля че нещата биха могли да стоят по друг начин ако колата не е на крик и точно за това изкривих малко ламарините и сега караме и слухтим.