PDA

View Full Version : От коя верига бензиностанции зареждате гориво и сте останали доволни?



raffaello
19-01-2010, 08:06
Нека всеки си изкаже мнението относно горивата и обслужването по различните вериги бензиностанции. От коя е доволен и от коя е заредил такова гориво, че е останал разочарован? Къде се намират съответните кофти бензиностанции за да може евентуално други колеги да не попадат на тях.

DarkKnight
19-01-2010, 08:26
Ами аз съм доволен от Лукойл-а в Младост 4 (зареждам нафта, а сестра ми бензин)
И страшно съм разочарован от нафтата на ОМВ-то в Горубляне при автоборсата

fred
19-01-2010, 09:10
Зареждам само от Шел, най вече този в Люлин на Кооперативния пазар. Ако се налага зареждам и от други Шелове и нямам впечатление, че има някаква разлика от различните места.Доволен съм.

MUROMAN
19-01-2010, 10:29
Зареждам от Лук Ойл , имам карта с добра отстъпка от тях и това е главната причина, горивата като цяло не са им лоши. На Еко/горивото е хубаво ,но мното го обича колата и много бързо ми свършва/ на ОМВ /главно когато има примоции и подараци/ горивата им стават.

kokless
19-01-2010, 10:31
Вече само на ЛукОйл...:drool:

zloster
19-01-2010, 10:35
Аз зареждам нафта от Еко основно на две бензиностанции:


тази на бул."България" преди бул."Витоша" като слизаш към НДК
тази на ул."Пражка пролет"

Разлика в нафтата им не съм усетил.
Хубавото при тях е, че картите за отстъпка важат независимо как плащаш, включително и с кредитна карта.

santo_traficante
19-01-2010, 10:37
Петрол защото имам карта с добра отстъпка за горивата там.

п.с.дизела от там не става ..поне на мен не ми хареса докато карах кюмурник...по шумен мотор и повече харчи.
за дизел ползвах Еко и бях много доволен.

AntiLuuP
19-01-2010, 11:03
OMВ на бул. България (до джъбо) или екото на бул. БГ (до Текстилния техникум)
В повечето случай на ОМВ и то само на 1ва и 2ра колонка останалите имам чувството че бензина е по гаден - може ида си внушавам :D

dilian alfa gtv
19-01-2010, 11:31
аз зареждам на лукйол нафта и бензин 98 и съм доволен

rusiq86
19-01-2010, 12:13
Година зареждам само от Лукойл! Но чудо смених бензиностанцията с Еко последните три резервоара, колата върви по-добре, и се държи така, повече не искам и да чувал Лукойл. А и има карти с отстъпки на Еко с 10ст :)
ОМВ стават, Шел, имам чувството че мн гориво побира тоз резервоар с него, изгаря бързо!

MUROMAN
19-01-2010, 12:41
Година зареждам само от Лукойл! Но чудо смених бензиностанцията с Еко последните три резервоара, колата върви по-добре, и се държи така, повече не искам и да чувал Лукойл. А и има карти с отстъпки на Еко с 10ст :)
ОМВ стават, Шел, имам чувството че мн гориво побира тоз резервоар с него, изгаря бързо!

Колега , прати едно ЛС с инфо за тия карти с отстъпка от Еко,че ми е любопитно.

RSxRacer
19-01-2010, 12:47
Колега , прати едно ЛС с инфо за тия карти с отстъпка от Еко,че ми е любопитно.
има ги от преди нова година
или 10 стотинки отстъпка на гориво или се събират литрите гориво и на всеки 10 литра 1 литър ти е бонус

примерно до сега съм заредил 65 литра гориво...и вече имам 6.5 литра гориво което мога да заредя без пари

точки се събират до края на февруари...


НО това го има само на 2 еко-та в русе в останлите я няма тази промоция

явно собственика на тези две определя тази промоция



Иначе по темата: 2 години с газ от ЕКО перфектно
сега и нафта и бенз сипвам там никви оплаквания
иначе сипвам нафтица и на петрол, че ми е по път и никви ядове до сега

Бобби
19-01-2010, 12:48
Къде ми падне, там зареждам....:drinking:

thecleaner
19-01-2010, 12:56
Колега , прати едно ЛС с инфо за тия карти с отстъпка от Еко,че ми е любопитно.

http://www.eko.bg/Text.aspx?level=1&menuitemid=80&lan=1

raffaello
19-01-2010, 13:36
преди години влизах от Гърция и на границата на Кулата заредих на Шел пълен резервоар /55 литра - Сеат Толедо/, трябваше да ме изкара до Бургас и да ми остане за още 60-70 км, на магистралата към Чирпан гледам стрелката вече приближава към резервата, спрях и гледам целия ауспух черен сажди, едвам стигнах до Карнобат и там напълних още 20-ина литра бензин
до Поморие ауспуха се изчисти, така бях пострадал от Шел-а на границата, кой знае какви боклуци беше
та така няколко години избягвах въобще от Шел да зареждам каквото и да е било, последната година слагам само пропан-бутан и всичко е наред

MUROMAN
19-01-2010, 14:21
http://www.eko.bg/Text.aspx?level=1&menuitemid=80&lan=1

Ясно мен няма да ме огрее.:-?

RPWWD
19-01-2010, 15:09
От всички гореизброени без Шел и малките вериги, като най-често от Лукойл, че имам разни карти за отстъпка.

владислав
19-01-2010, 17:02
Ясно мен няма да ме огрее.:-?
На Фондови жилища е има промоцията до 18 февруари, бившето Темпо.

Jivko7777
19-01-2010, 18:41
И аз зареждам от Лукойл и от време на време на Еко от скъпата нафта...На Омв съм ходил 2-3 пъти, просто нафтата от там имам чуството че се изпарява, свършва страшно бързо...

PEPI-2ALFA
19-01-2010, 19:25
Само от ЕКО, с много редки изключения.

plamen76
19-01-2010, 19:44
Две години близо само от ШЕЛ-ви-пауър дизел,без значение от коя бензиностанция.Нямал съм проблеми

newuser
19-01-2010, 21:22
от както съм с алфата зареждам нафта само на Еко... направих няколко отчаяни опита с други бензиностанции, защото на еко ми е доста далеч , но ккакто каза колегата от другите места просто се изпарява ужасно бързо, а на всичко отгоре и не върви като с ековото гориво

mihail_mladenov
19-01-2010, 21:27
По принцим зареждам само на ОМВ Враца и нямам никакви проблеми с колата. А и зареждам оттам, защото майка ми е управител на тази бензиностанция.

haljscho
19-01-2010, 23:37
ЕКО или
РОМПЕТРОЛ
Разлика във вървенето не намирам, даже и с нафта от съмнителни бензиносианции, но с тази от ЕКО определено е по-икономична.
Размислил съм се дали да не зареждам на Петрол, тъй като имам възможност да плащам с Транскарт 3% отстъпка, но май като чета мненията......... можеби да ги менкам. Имам карти за ЕКО и Ромпетрол ма те дават 1% и то на момента което не ме устройва..........

Иначе газта на ЕКО е гола вода, щом жената преди на старата кола викаше, бе нещо не върви!!!!!!!!

Vlado_PK
20-01-2010, 00:10
Моята калсация е такава:
1 ЕКО
2 ШЕЛ
ако тях ги няма на други бензиностанции но никога на ОМВ!

TishO
20-01-2010, 00:28
На най близката :bangin:

Grozdan
20-01-2010, 09:34
Газ зареждам на Лукойл или на Б+ на Горубляне.Иначе бензин 98 от Лукойл.

Stefo
20-01-2010, 10:42
Главно бензин в Еко. Разлика във вървежа не виждам при различните бензиностанции, но само при Еко ги няма тези гадните замисляния, детонации и аха-аха да угасне колата при студен старт.

venko
20-01-2010, 18:53
Сипвам си от Петрола бензин95 и съм много доволен.

DSlavev
20-01-2010, 19:03
Зареждам на ШЕЛ, но на определени бензиностанции. Определено на някои завряни шелове горвото им е отвратително. От ЕКО съм също много доволен, но на тях зареждам много по-рядко.

Alfa User
21-01-2010, 00:36
При възможност сипвам бензин само от големите бензиностанции на Еко, или от Петрол, но без забутаните ... В повечето случаи съм много доволен и от бензина и от газта им (с на гаджето колата). Иначе тук в Пловдив намерих една бензиностанция с доста прилични горива, която определено ме радва...

V_A_N_K_A_T_A
21-01-2010, 00:44
100 октанов от Шел или ОМВ,рядко от ЕКО.Шел-а обикновено е този на Младост 2,а ОМВ е на изхода от Хасково и честно казано рядко намирам разлика...бях чул,че на ЕКО 100 октановия е някакъв връх,но и там рзлика не съм усетил.

raffaello
21-01-2010, 10:53
май най-уважавана излиза че е веригата на ЕКО бензиностанциите

rusiq86
21-01-2010, 14:18
Аз все пълня догоре тъпият резервоар, и все лукойл. и да си кажа откакто последните пъти заредих от Еко, съм решил повече никакъв Лукойл.

fred
21-01-2010, 14:36
:ban:Абе и аз ще взема да го пробвам това Еко, та да видим

kokless
21-01-2010, 14:41
И аз смятам да капна един резервоар от ЕКО:drool:Че много добри отзиви чета тук за тази верига

rusiq86
21-01-2010, 14:43
Е няма да усетите кой знае каква разлика, аз вече пресушавам втори резервоар от там :) и насйтина по-малко ми гори колата при равни и други условия, и по-добре си работи колата. Лично мисля че дори по-добре си върви!

kokless
21-01-2010, 14:59
Е няма да усетите кой знае каква разлика, аз вече пресушавам втори резервоар от там :) и насйтина по-малко ми гори колата при равни и други условия, и по-добре си работи колата. Лично мисля че дори по-добре си върви!

Че това малко ли е?

vovata
21-01-2010, 15:19
Отвратен съм от Шел,преди една седмица реших да зареда от прехваления V-Power Disel имах пътуване от Пловдив до София на цена 2.12 лв. Това с цената го преглътнах но това с разхода не можах 8.2/100 л. при положение,че същия маршрут съм го минавал безброй пъти и разхода ми е бил 5.0 - 5.5/100 л.
На Шел за първи и последен път !!!

old alfist
21-01-2010, 15:27
Някак си се чувствам много спокоен, когато резервоара е пълен с Shell V-Power Racing.

VFTI
21-01-2010, 15:47
Аз винаги зареждам от едни и същи бензиностанции...И то на Шел,ЕКо, ОМВ.... Таа едно време карах само с Шел 100октана, ама май нещо се прецака и минах на Еко100...След това на пропан -бутан...Там разлика няма и е все тая къде ще се слага....


Нооо скоро(нали направих един куп гонки последните месеци) след като издухах 1 резервоар Еко бензин 95 и 100октана микс....Реших да сложа от "великия Шел Рейсинг 100 октана" на скромната цена от 2.37лв. литъра....Тааа това което постигнах беше 13литра за 80км. и това са оптимистичните прогрнози...Още на 70тия километър заредих....

Таа след това пак си сложих Еко 100 и с 25кила си минах 200км.(във вариант песимист-смятам че можех още да мина,но не обичам да карам до края...)

Иии в крайна сметка от днес съм на пропан бутан и спирам с бензина...:drinking::drinking:


Тааа моето лично мнение е че всичко е боза....Ако ще карам на бензин ще си е винаги чист 95 пък добавките сам ще си ги слагам...

renyx
21-01-2010, 16:00
Азсипвам само от ОМВ и то винаги обикновенна нафта. Добавка предпочитам сам да си сипя.Два пъти съм сипвал на ЛУК ОЙЛ и имам чувството , че по-бързо свършва.

Alfredo
21-01-2010, 16:03
Само на Еко - не съм доволен от останалите - дори и от ОМВ

SGB
21-01-2010, 16:11
OMВ на бул. България (до джъбо) или екото на бул. БГ (до Текстилния техникум)


Аз също зареждам предимно на тези бензиностанции. На ОМВ 100, а на Екото 95 Plus или 100 Plus.

chico
21-01-2010, 17:07
Само да ви обърна внимание, че Опет се префасонираха на Еко. Незнам по каква линия (франчайзери или Еко ги купиха), но може да ги махнете от класацията :)

Fear
21-01-2010, 17:08
Всички бензиностанции обиколих и вече и аз не знам къде да зареждам. Всеки път ми се струва, че колата върви различно, къде по-малко, къде повече и вече съм се видял в чудо. :drinking:
Иначе зареждам само 100 октанов бензин, като последните ми два резервоара са от Shell на Цариградско шосе, Окръжна болница. Зареждам там сега, 'щото си събирам колекция Ferrari-та. :wow:
Разлики в разхода не съм забелязал от различните горива или ако ги има са малки и съм склонен да ги отдам на различния трафик и това, колко съм/не съм тормозил колата, а не на качеството на горивата. :)

boroboro
21-01-2010, 18:17
На Петрол, днес на -17 градуса ЖТД-то не се замисли въобще! :wow:

alfamicin
26-01-2010, 23:01
Фирма ШЕЛ!!!!
От четири служебни буса и четирите,вчера в големия студ,замръзнаха.Нямам думи просто!
Готиното беше че и на шефа колата не запали!
И тя с шелска нафта!

CrazyElement
26-01-2010, 23:06
Аз капвам на ШЕЛ , предимно 95 V - power или V power Racing, засега съм доволен , кофти е това с отстъпката , че е доста прецакване вземат ти 10 точки е ,аз от доста време зареждам там днес проверих и имах 330 точки някъде , което ще рече 33 зареждания с отстъпка и тфа е , то е далавера ако пълниш 40-50-60 литра ,ама аз като си карам количката градски условия и слагам по 10 лева попринцип хич не съм на кяр , незнам в Хасково има 2 бензиностации ЕКО трябва да ги посетя да видя как им е горивото , но предибно на ШЕЛ/ОМВ/Лукойл се слага тук и нищо чудно на ЕКО горивото да не го бива много много (застаряло).

Jivko7777
27-01-2010, 00:54
Днес обърнах внимание когато влезнах ОМВ, просто ей така...и какво да видя ОМВ Алпин Дизел Ви гарантира сигурно запалване при -33... :D :D :D Кажете ми да смея или да плача :bouncing_smiley:

plamen76
27-01-2010, 20:23
Днес обърнах внимание когато влезнах ОМВ, просто ей така...и какво да видя ОМВ Алпин Дизел Ви гарантира сигурно запалване при -33... :D :D :D Кажете ми да смея или да плача :bouncing_smiley:

Ами за мене си е жива истина това.3-4 дни палене с мъки,на 2-3 цилиндъра,пушене,гаснене и други гадости.Замервах свещи,зареждах акумулатори.Бях с vi-power diesel.Вчера сложих алпин и днес от първия път,абе чакмак,без да тресе всичко ок.-направо онемях

ReLeFNIQ
28-01-2010, 10:29
И аз съм с ОМВ алпин тея дни и нямах никакъв проблем в това отношение...А Шел Ви паур-а наистина се представя по зле на студено :)

146_JTD
28-01-2010, 11:01
ОМВ съм ги признал. алфата само там зареждам - лятото с премиум, зимата с алпин и откъм гориво никога не съм имал проблеми. Знаете какви "жегички" бяха тези дни тук и с Алпин запали на -25 все едно е +25 и съм много доволен. (аз едвам дишах, пък тя запали) :D :D :D
На ШЕЛ щях да зареждам, но един колега от форума ме отказа :)

Wolfy
28-01-2010, 11:34
Е няма да усетите кой знае каква разлика, аз вече пресушавам втори резервоар от там :) и насйтина по-малко ми гори колата при равни и други условия, и по-добре си работи колата. Лично мисля че дори по-добре си върви!

Напълно подкрепям! Две години колата се радва вече! Още един глас за ЕКО. (100 октанов бензин) :go:

Peak1
30-01-2010, 07:58
Аз си слагам само от Шел, щото бачкам там и не се налага допълнително да се разкарвам, за да зареждам :-P Доволен съм и от газта и от бензина.

На стария параход Mercedes W124 набор 86 карах само с V-Power Diesel и винаги съм бил много доволен - при -21 си палеше от раз без изобщо да направи опит да се зачуди и буташе яко разхода, падал съм до 6/100 градкско(!), но това беше преди 2+ години и може да са го развалили, щом колегите се оплакват (да не говорим, че направиха разликата между него и Euro Diesel-a от 14 на 20ст. за литър).

95 V-Power нещо никак не ме впечатли, но все пак я дават почистваща добавка дано да има някакъв ефект.

И все пак да знаете, че горивата на всички бензиностанции идват от Лукойл, на шела уж от румъния, на еко от гърция ама грънци - всичко е от лукойл и всяка фирма вече си слага от тяхните си добавки.

Alfa_Eli
02-02-2010, 18:16
зареждам от ОМВ на завоя на 280 към студенстки....и съм най-доволна...зареждала съм от Лукойл и повече няма да го направя,разхода е горе-долу същия но няма тяга и се отаява вода .... :)

ReLeFNIQ
02-02-2010, 21:20
Незнам какви добавки слагат, но със сигурност мога да потвърдя че ако говорим за дизел и вървеж съм еднозначен Shell V power Diesel. С никой друг дизел не върви така.Много повече се наема и имам чувството че колата е 100кила по лека...

hunter1989
05-02-2010, 16:55
Аз сега заредих на Ромпетрол 95 , по принип съм на газ и за зимата да имам резерва бензинче. Наблюденията са ми че колата на бензин по добре работи в сравнение с горивата на Лукоил и Пегас (държи сама обороти :crazy: . Иначе тираджиите казват че на Ромпетрол нафтата е най-добра. Също има едно момче което работи на Лукоил и идва да зарежда при нас 98 защото при него не е хубаво горивото. Оплакват се от Петрола на Ботевградско ( нафтата замръзва) , и на Шела след него (много лъжат с литрите ).

haljscho
12-03-2010, 23:26
Здравейте, колеги.
Да споделя наблюденията ми от последните месеци.
Няколко зареждания от ЕКО, колата е икономична, но нещо доста шумничко работи.........
Зареждам на Петрол, колата започва да работи доста по-тихо и спкойно, но ми премигна веднъж лампата за вода в горивния филтър, разхода горе доло същия може би съвсем малко в плюс.......
Зареждам пак на ЕКО, колата пак започва да се чува ала TDI.......
Онзи ден не ми се ходеше до ЕКО, пък по път ми беше РомПетрол, зареждам там, на другия ден отново чувам звука на JTD........... за разхода още не мога да дам отзив.
Последните няколко зареждания съм слагал добавка Хелиос.
Първоначално мислех да не е от нея нещо.........
Но и при зареждането от РомПетрол също сипах добавка.
Също така имам наблюдения и на друга Алфа JTD.
Преди тя зареждаше само на Петрол и внаги ми се е струвало, че работи доста тихо.
Сега и тя зарежда на ЕКО и момчето ми вика, бе твойта работи по-тихо........... викам му щот твойта е на 500х.к. пък мойта сигурно е на 450х.к. :wow:
Всичките ми зареждания са от по 60лв. след като започне да ми премигва лампата.
Имам друг приятел с Мерцедес 124, той от ЕКО е много доволен, като разход и вървеж, но за шум неможем да говорим щот там ярномелката е голяма и няма как да се предцени..........

Ако някой има подобни наблюдения, ще се радвам да сподели.........:bg:

Jivko7777
13-03-2010, 00:17
Здравейте, колеги.
Да споделя наблюденията ми от последните месеци.
Няколко зареждания от ЕКО, колата е икономична, но нещо доста шумничко работи.........
Зареждам на Петрол, колата започва да работи доста по-тихо и спкойно, но ми премигна веднъж лампата за вода в горивния филтър, разхода горе доло същия може би съвсем малко в плюс.......
Зареждам пак на ЕКО, колата пак започва да се чува ала TDI.......
Онзи ден не ми се ходеше до ЕКО, пък по път ми беше РомПетрол, зареждам там, на другия ден отново чувам звука на JTD........... за разхода още не мога да дам отзив.
Последните няколко зареждания съм слагал добавка Хелиос.
Първоначално мислех да не е от нея нещо.........
Но и при зареждането от РомПетрол също сипах добавка.
Също така имам наблюдения и на друга Алфа JTD.
Преди тя зареждаше само на Петрол и внаги ми се е струвало, че работи доста тихо.
Сега и тя зарежда на ЕКО и момчето ми вика, бе твойта работи по-тихо........... викам му щот твойта е на 500х.к. пък мойта сигурно е на 450х.к. :wow:
Всичките ми зареждания са от по 60лв. след като започне да ми премигва лампата.
Имам друг приятел с Мерцедес 124, той от ЕКО е много доволен, като разход и вървеж, но за шум неможем да говорим щот там ярномелката е голяма и няма как да се предцени..........

Ако някой има подобни наблюдения, ще се радвам да сподели.........:bg:

Сега да кажа и аз мойто наблюдение...
Незнам въобще как зареждате на Петрол, просто не искам да ги коментирам...
Относно екото за коя нафта говорите, ако е за скъпата там на мен двигателя ми работи много гладко и меко...но в Нова Загора нямаме и си зареждам само на Лукойл...

Веднъж също заредих Шел-В-Пауър и JTD-то се разтрака като трактор и от в пълния смисъл на думната...

За мен Екото от скъпия дизел пак казвам е Номер едно, след това идва и Лукойл...

Gh0stRider
13-03-2010, 00:20
че то на Еко има само 1 дизел...

sen7
13-03-2010, 00:28
Принципно бих препоръчал V-power-ти на шела, но от другите по-добре не зареждайте.Направо си е вредно.Поне за дизела със сигурност.Новите коли се скапват от него.Иначе за цакането в литрите това вече си зависи от коя бензиностанция зареждаш.Трудно за всички да важи.
Това за точките, че ти взимат - кажи им, че не искаш да ползваш зареждане със отстъпка и няма да ти взимат.

Jivko7777
13-03-2010, 01:21
че то на Еко има само 1 дизел...

Да като ходиш на някое забутано Еко нормално да има само от обикновенната нафта ;) Отиди на друга и виж, до колкото си спомням се казваше Diesel Plus ;) и е с 10-15 ст по скъп на литър от нормалния ;)

Gh0stRider
13-03-2010, 11:22
Да като ходиш на някое забутано Еко нормално да има само от обикновенната нафта ;) Отиди на друга и виж, до колкото си спомням се казваше Diesel Plus ;) и е с 10-15 ст по скъп на литър от нормалния ;)

Всичкото нафта на Еко се вика Дизел плюс. Друга няма ;) И в София и в Долна Джумая :)

detelazurno
13-03-2010, 11:43
И преди май съм го писал в темата, но сега пак ще се повторя (то така или иначе от 2-ра страница досега все едно и също се пише) Бензина от където и да го спивам не намирам особена разлика. А и нямам навика да сменям бензиностанциите като носни кърпички. Зареждам от тия дето са ми близко и ядове не съм имал. Принципно на ЕКО зареждам заради картата с отстъпка която имам но това го прилагам само за бензина. Дизела го зареждам от ЛукОйл или OMV. С на ЕКО-то дизела така си изпатих веднъж, че близо половин година си седях без кола (за което вина имаха и малоумниците от гаранционния сервиз де). Принципно не се фанатизирам, че да зареждам само от едно единствено място защото видиш ли там бензина/дизела бил по-хубав, а всъщност всички от един варел с лайна гребат, но това с дизела ми държи влага и гледам по възможност да избягвам дизела на ЕКО-то.

haljscho
13-03-2010, 11:57
И преди май съм го писал в темата, но сега пак ще се повторя (то така или иначе от 2-ра страница досега все едно и също се пише) Бензина от където и да го спивам не намирам особена разлика. А и нямам навика да сменям бензиностанциите като носни кърпички. Зареждам от тия дето са ми близко и ядове не съм имал. Принципно на ЕКО зареждам заради картата с отстъпка която имам но това го прилагам само за бензина. Дизела го зареждам от ЛукОйл или OMV. С на ЕКО-то дизела така си изпатих веднъж, че близо половин година си седях без кола (за което вина имаха и малоумниците от гаранционния сервиз де). Принципно не се фанатизирам, че да зареждам само от едно единствено място защото видиш ли там бензина/дизела бил по-хубав, а всъщност всички от един варел с лайна гребат, но това с дизела ми държи влага и гледам по възможност да избягвам дизела на ЕКО-то.

И кво точно се случи с дизела от ЕКО?

ФЕРАРИСТ
13-03-2010, 12:53
Сигурно бензинче са му сипали?

Jivko7777
13-03-2010, 13:13
Всичкото нафта на Еко се вика Дизел плюс. Друга няма ;) И в София и в Долна Джумая :)

Абе човек, като караш бензинова и виждам че въобще нищо не знаеш...КАто тебе те мързи да видиш, утре ще ти снимам бензиностанцията Еко и сам ще видиш...
Както на Шел има обикновенна нафта така има има Шел-В-Пауър дизел...Ти какво си мислиш че някой в София ще Ви дава от скъпата нафта на Еко то ли? Да бе да...да я имате само на най-много 2-3 бензиностанции ;)

Въпреки че и много хора тук ще потвърдят че има 2 вида дизел, аз обаче лично се снимам за невежите ;)

Gh0stRider
13-03-2010, 13:52
...виждам че въобще нищо не знаеш...

...КАто тебе те мързи да видиш...

...се снимам за невежите ;)...

Напротив, знам ;) Това че карам бензин, не значи, че не знам какъв дизел се предлага.

Мързелив не съм... Ето в сайта какви дизелови горива предлага веригата http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=409&lan=1

Снимай... много ми е интересно. Тва за невежеството си го запази за себе си!

kiko73
13-03-2010, 14:00
Всичкото нафта на Еко се вика Дизел плюс. Друга няма ;) И в София и в Долна Джумая :)

Има колега и МУ казват sprint diesel, колегата е прав, че се изказваш неподготвен

detelazurno
13-03-2010, 14:03
И кво точно се случи с дизела от ЕКО?

EGR клапана се прецака. Винаги има вероятност да не е заради дизела, но колата тогава едва беше направила 40 хиляди и винаги е сервизирана в официалния сервиз, тъй като гаранцията го изисква. Та нещата клонят към дизела още повече защото стана точно 10-тина километра след като излезнах от бензиностанцията. После отделно тия олигофрени в сервиза колко се мотаха... За нещастие се случи точно в неделя и макар, че асистънса покрива репатриране на автомобила до сервиза в неделя сервиза не работи, а репатрирането трябвало да стане на един път директно до сервиза. ОК, изтеглихме я с едно приятелче до нас. Идва работната седмица, колата се озовава в сервиза и тия ми викат "еми ей тука е проблема, ама двигателя е много нов и нямаме тая част". В крайна сметка решиха проблема с тупаник по клапана та да бил отпецнал. Е да де ама тоя тупаник колко мислиш, че държи? Аз ще ти кажа - 300 метра след сервиза! Айде пак обратно. Тоя път ще го чистят. Оставям колата, същия ден следобедно време ми пращат смс, на грешния телефон въпреки, че изрично ги бях предупредил на кой телефон да се обадят или пишат, че колата е готова. Отивам, взимам я и колата си върви, по таблото няма индикации за грешки. Естествено по законите на Мърфи всичко се повтори сутринта на следващия ден точно когато трябваше да пътувам. Проблема се състоеше в това, че на място си работи като пушка, но при опит да тръгнеш се дави. Ако я форсираш малко и тръгваш от високи обороти върви. Усеща се, че малко и тежи като се ускорява, но поне върви. Викам си "ще тръгвам на късмет". Така или иначе нямам друг избор. Отивах към Атина и билет да си намеря сутринта за следобяд беше малко тегава история + това имах разни уговорки с разни хора. А пътуването отлагане не търпи. След едни 850 км благополучно се паркирам в Атина и там на втория ден звъня в сервиза обяснявам какво що и си записвам час и ден да им я карам. Там установяват същото обаче там не само, че им се стори нов двигателя ами и частите за дизел като цяло са кът. Та щяли да поръчват от Германия. Еми...каквото такова. Трябва да се оправи. Оставям колата, а те ме връщат в праисторията. Дават ми един оборотен Опел Корса от 87-ма! След не знам си колко време ми се обаждат, че била готова. Връщам им антиката и си прибирам каквото си е мое. Всичко точно. Колата върви ама по някое време пак ми светна индикацията на таблото. Само дето тоя път свети, не свети колата върви. Обаждам се на следващия ден и се оказва, че цялото това чакане било за да поръчат не клапана ами някакъв кит за почистване. Е ок, явно са го изчистили щом върви ама защо пак светя като коледна елха? Имаше моменти, в които изгасва и не се появява дълго време ама в крайна сметка пак светва. Пак я карам и пак историята с поръчването. Тоя път ми връчват едно Пунто. Дундурках го и него бая време докато не ми се обадиха, че оправили проблема с коледната елха ама с поръчките малко била тегава работата и още чакали. В крайна сметка си взех колата вървяща и без повече изненадващи лампики. До момента ядове не съм имал. А за дългоочаквания клапан им се обадих вчера за поредн път тъй като ако чакам те да ми звъннат.... Та, пристигнал е. Сега трябва да намеря време да им я закарам. Историята звучи сбита все едно е отнело максимум месец, месец и половина, но всъщност проблема се появи миналата година в началото на лятото!


Сигурно бензинче са му сипали?

Бензинче в Гърция ми сипват независимо, че като спра и изрично им казвам, че ще наливам дизел. Знам, че е непривично за тях частна кола да се движи с дизел, но па да са чак толко изкуфели, че да не може да запомни 5 секунди от както съм му казал докато хване пистолета :notify: :dunno:

Gh0stRider
13-03-2010, 14:03
Има колега и МУ казват sprint diesel, колегата е прав, че се изказваш неподготвен
За sprint diesel колега, моля заредете на ОМВ

Jivko7777
13-03-2010, 14:17
Напротив, знам ;) Това че карам бензин, не значи, че не знам какъв дизел се предлага.

Мързелив не съм... Ето в сайта какви дизелови горива предлага веригата http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=409&lan=1

Снимай... много ми е интересно. Тва за невежеството си го запази за себе си!

Точно тоя сайт си го запази за себе си ;) със снимки от 2005 на бензиностанциите ;)


Има колега и МУ казват sprint diesel, колегата е прав, че се изказваш неподготвен


За sprint diesel колега, моля заредете на ОМВ

Сега като се замисля точно така се казваше ;) но не съм сигурен утре като ходя до Стара Загора ще снимам за да видиш откритието което още в София явно го нямате :grin:

haljscho
13-03-2010, 16:38
EGR клапана се прецака. Винаги има вероятност да не е заради дизела, но колата тогава едва беше направила 40 хиляди и винаги е сервизирана в официалния сервиз, тъй като гаранцията го изисква. Та нещата клонят към дизела още повече защото стана точно 10-тина километра след като излезнах от бензиностанцията. После отделно тия олигофрени в сервиза колко се мотаха... За нещастие се случи точно в неделя и макар, че асистънса покрива репатриране на автомобила до сервиза в неделя сервиза не работи, а репатрирането трябвало да стане на един път директно до сервиза. ОК, изтеглихме я с едно приятелче до нас. Идва работната седмица, колата се озовава в сервиза и тия ми викат "еми ей тука е проблема, ама двигателя е много нов и нямаме тая част". В крайна сметка решиха проблема с тупаник по клапана та да бил отпецнал. Е да де ама тоя тупаник колко мислиш, че държи? Аз ще ти кажа - 300 метра след сервиза! Айде пак обратно. Тоя път ще го чистят. Оставям колата, същия ден следобедно време ми пращат смс, на грешния телефон въпреки, че изрично ги бях предупредил на кой телефон да се обадят или пишат, че колата е готова. Отивам, взимам я и колата си върви, по таблото няма индикации за грешки. Естествено по законите на Мърфи всичко се повтори сутринта на следващия ден точно когато трябваше да пътувам. Проблема се състоеше в това, че на място си работи като пушка, но при опит да тръгнеш се дави. Ако я форсираш малко и тръгваш от високи обороти върви. Усеща се, че малко и тежи като се ускорява, но поне върви. Викам си "ще тръгвам на късмет". Така или иначе нямам друг избор. Отивах към Атина и билет да си намеря сутринта за следобяд беше малко тегава история + това имах разни уговорки с разни хора. А пътуването отлагане не търпи. След едни 850 км благополучно се паркирам в Атина и там на втория ден звъня в сервиза обяснявам какво що и си записвам час и ден да им я карам. Там установяват същото обаче там не само, че им се стори нов двигателя ами и частите за дизел като цяло са кът. Та щяли да поръчват от Германия. Еми...каквото такова. Трябва да се оправи. Оставям колата, а те ме връщат в праисторията. Дават ми един оборотен Опел Корса от 87-ма! След не знам си колко време ми се обаждат, че била готова. Връщам им антиката и си прибирам каквото си е мое. Всичко точно. Колата върви ама по някое време пак ми светна индикацията на таблото. Само дето тоя път свети, не свети колата върви. Обаждам се на следващия ден и се оказва, че цялото това чакане било за да поръчат не клапана ами някакъв кит за почистване. Е ок, явно са го изчистили щом върви ама защо пак светя като коледна елха? Имаше моменти, в които изгасва и не се появява дълго време ама в крайна сметка пак светва. Пак я карам и пак историята с поръчването. Тоя път ми връчват едно Пунто. Дундурках го и него бая време докато не ми се обадиха, че оправили проблема с коледната елха ама с поръчките малко била тегава работата и още чакали. В крайна сметка си взех колата вървяща и без повече изненадващи лампики. До момента ядове не съм имал. А за дългоочаквания клапан им се обадих вчера за поредн път тъй като ако чакам те да ми звъннат.... Та, пристигнал е. Сега трябва да намеря време да им я закарам. Историята звучи сбита все едно е отнело максимум месец, месец и половина, но всъщност проблема се появи миналата година в началото на лятото!



Бензинче в Гърция ми сипват независимо, че като спра и изрично им казвам, че ще наливам дизел. Знам, че е непривично за тях частна кола да се движи с дизел, но па да са чак толко изкуфели, че да не може да запомни 5 секунди от както съм му казал докато хване пистолета :notify: :dunno:
Благодаря за изчерпателният отговор колега.:th_up:
Наистна може и да не е от нафтата, а просто да си е дефектирал нещо клапана, но те от сервиза едвали ще ти кажат цялата истина.................
Пожелавам ти по-скорощно решаване на проблема със сервиза.......... Все пак е нова кола и е желателно проблеми почти да няма........

DanewRomeo
13-03-2010, 18:07
Единствено от ЕКО.

ФЕРАРИСТ
13-03-2010, 18:53
А някой да е гледал дали найстина в резервоара влиза това количество дето е на колонката......

Kris
13-03-2010, 18:58
95 от Ромпетрол и 100 от Еко. Шел и ОМВ стават за бързо хранене ;)

tanatos
13-03-2010, 19:08
Бензин от Шела, незнам поради каква причина но с него жипката върви най-добре.Нафтичка наливам от Лукойла по същата причина.С камионите и бусовете е същата история, нафтичка от Лук-а

JORDI
13-03-2010, 19:14
Спрях от Лукойл,щото напоследък в два поредно сменени филтри намирам графит и някакви намагнетизирани боклуци! Почнах от ЕКО! Ама навсякъде са безконтролни ментета!:no:

detelazurno
13-03-2010, 19:16
А някой да е гледал дали найстина в резервоара влиза това количество дето е на колонката......

Не съм си правил труда, защото знам, че ще се ядосам. Във всеки случай съм сигурен, че от джоба ми излиза повече отколкото влиза в резервоара.

rusiq86
14-03-2010, 16:05
Напротив, знам ;) Това че карам бензин, не значи, че не знам какъв дизел се предлага.

Мързелив не съм... Ето в сайта какви дизелови горива предлага веригата http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=409&lan=1

Снимай... много ми е интересно. Тва за невежеството си го запази за себе си!

Колега има два вида дизел на ЕКО, euro diesel и diesel plus!!

spe4elist
14-03-2010, 16:38
95 от Ромпетрол и 100 от Еко. Шел и ОМВ стават за бързо хранене ;)

За горивата съм съгласен, виж за манджата - Шел не става, а и ОМВ са я подкарали през просото ...

Kris
14-03-2010, 20:34
За горивата съм съгласен, виж за манджата - Шел не става, а и ОМВ са я подкарали през просото ...

Има едни сандвичи с пилешка пържола в Шел, много крехко бяло месо. Това беше преди, сега май ги развалиха ;) Както и да е.

annihilator
14-03-2010, 20:55
За една година съм зареждал от няколко места в Шумен , но най-добре е нафтата на Лукойл . Колата не пуши и ми дава най-малък разход !

renyx
15-03-2010, 17:59
А някой да е гледал дали найстина в резервоара влиза това количество дето е на колонката......

Брат ми е работил на омв и каза , че всеки месец и дват замерват и запечатват, влючително и газта.Това което пише на колонката е в резервоара.Големите вериги нямат сметка , но при по-малките не знае как е положението.

trace
15-03-2010, 20:56
Зареждам на всяка по-голяма - ЕКО, ШЕЛ, от време на време ОМВ, Петрол - разлика няма никаква, 6ез значение каква е колата.

Pastora
15-03-2010, 21:33
Шел 100 октана или понякога Еко, но определено с Шела върви повече и дава по-малък разход. То и цената му е по-дебела ;)

fuji
15-03-2010, 22:31
Аз зареждам от Шел випаур и съм доволен.Няколко пъти слагам и от Петрол Екстра форс 96 също е хубав.

ZemuS
15-03-2010, 22:35
От еко-то на "Пражка пролет" 100 спеейд винаги в комбинация с октан бустер от лукойла.Оборотите не играят и колата върви та се къса.На сезон по 3 чифта гуми трябва да сменям,че се късат :) :).

Fear
16-03-2010, 09:02
Шел 100 октана или понякога Еко, но определено с Шела върви повече и дава по-малък разход. То и цената му е по-дебела ;)
И аз зареждам само в Shell, V-Power Racing, цената му наистина е доста сериозна. Средно с около 20ст. е по-скъп от другите 100 октанови бензини. :shocking:

BoxerPower
16-03-2010, 15:36
Брат ми е работил на омв и каза , че всеки месец и дват замерват и запечатват, влючително и газта.

Те щото никак не им дават пари под масата на проверяващите да си мълчат :rotfl:

Точно големите вериги са най-много на сметка да омагьосват горивата и да ни баламосват както им скимне поради простата причина, че са най-посещавани ;) И докато една малка бензиностанция се чуди как да привлича и запазва клиенти, то един лидер на пазара който има милиони клиенти му е буквално през х**, че някой от клиентите ще се усети и ще си тръгне... все пак на него ще му останат милиони заблудени от които да продължава да цока ;)

renyx
16-03-2010, 21:02
Те щото никак не им дават пари под масата на проверяващите да си мълчат :rotfl:

Точно големите вериги са най-много на сметка да омагьосват горивата и да ни баламосват както им скимне поради простата причина, че са най-посещавани ;) И докато една малка бензиностанция се чуди как да привлича и запазва клиенти, то един лидер на пазара който има милиони клиенти му е буквално през х**, че някой от клиентите ще се усети и ще си тръгне... все пак на него ще му останат милиони заблудени от които да продължава да цока ;)

Първо ще направя една поправка-веднъж годишно , а не месечно се прави калибрирането.Работил е няколко години и всеки път е присъствал.Една колонка дава + или - 50гр. на 20л.
Омв е собственост на чужда компания, а бензиностанциите се дават на дилъри които внасят пет цифрена сума.Те получават процент от продаденото гориво, а не от печалбата и трябва да дадат от своя джоб рушвет и след това да продадат откраднатото гориво.За качеството знаят само тези които го сипват.Затова братми сипва само на омв.

Jivko7777
30-03-2010, 23:48
Така днес докато бях в сервиза и докато оправях едно капризче на моята хубавица, до мен влезна един Мерцедес от типа на малките камиони до около 4 тона :)

Та той беше за смяна на масло+всички филтри...
И тук идва интересното за 12 000км зареждане само на Лукойл нафта се получава ефекта който е на снимката...Просто нямам думи като собственика каза че резервоара е чистен миналото лято, въпреки че е нямало бог знае какви мръсотии вътре в него, та сега си е напълно чист...
Та това е примера за нафта от Лукойл, айде давайте от други бензиностанции да видим какво слагаме на нашите хубавици, да видим по скоро с какво ги мъчим...

napoli
31-03-2010, 00:55
На големи бензиност. зареждам, защото не знам по малка станц.на която да не те излъжат от първия път.И големите лъжат,но на средно третото зареждане ги хващаш,и после бягаш при друг.Колелото се върти живота си върви.Аванс трака,вода в резорвара,не ще да пали замръзнала нафта,цената се качва и търсиш оферта 5ст.надолу.:go:

yori
31-03-2010, 20:41
Първо ще направя една поправка-веднъж годишно , а не месечно се прави калибрирането.Работил е няколко години и всеки път е присъствал.Една колонка дава + или - 50гр. на 20л.
Омв е собственост на чужда компания, а бензиностанциите се дават на дилъри които внасят пет цифрена сума.Те получават процент от продаденото гориво, а не от печалбата и трябва да дадат от своя джоб рушвет и след това да продадат откраднатото гориво.За качеството знаят само тези които го сипват.Затова братми сипва само на омв.
На ОМВ-Хасково отклонението е около 2л на 22л по колонка,всички мотористи в града се убедиха сами.Най-фрапиращия случай е,че отиваме с 20л метална туба от комунистическите и по показания на колонката тази туба побра 21.780л А95карера.И бензинджията започна да ни убеждава как се разширявали тези туби.На други ОМВ не сме правили такива експерименти.

BoxerPower
31-03-2010, 22:20
Така днес докато бях в сервиза...

Колега имам една тема за горивен филтър в раздела на 145... там съм пуснал снимка на "нещото" което изтече от моят филтър когато го смених. Преди и аз бях абонат на Лукойл... бях!

renyx
31-03-2010, 22:25
На ОМВ-Хасково отклонението е около 2л на 22л по колонка,всички мотористи в града се убедиха сами.Най-фрапиращия случай е,че отиваме с 20л метална туба от комунистическите и по показания на колонката тази туба побра 21.780л А95карера.И бензинджията започна да ни убеждава как се разширявали тези туби.На други ОМВ не сме правили такива експерименти.


Там явно дереджето е друго.Моя случай е за ОМВ-Берковица.

Jivko7777
31-03-2010, 23:38
Колега имам една тема за горивен филтър в раздела на 145... там съм пуснал снимка на "нещото" което изтече от моят филтър когато го смених. Преди и аз бях абонат на Лукойл... бях!

И сподели сега на коя си абонат? Защото в моя малък град това ми е алтернативата...естествено изключвам Омв и Петрол, които и тук го имаме...

rusiq86
01-04-2010, 00:25
Куриоз от днес, приятел ми звъни тази вечер и ми разправя как две от дюзите на бензиновата му колица са сдали багажа от качествено гориво, а той зарежда от ОМВ, уж не е франчайз. Останалото оставям на вас. Пича кара не повече от 800км на месец!

BoxerPower
01-04-2010, 09:00
И сподели сега на коя си абонат? Защото в моя малък град това ми е алтернативата...естествено изключвам Омв и Петрол, които и тук го имаме...

Ами точно в момента съм пешеходец и сипвам предимно банички с боза :tooth:

Иначе след смяната на филтъра реших да си направя експеримент, който се състои в това да зареждам само от една верига и само един вид бензин до следващата смяна. По този начин при смяна на филтъра щях да разбера що за бензин минава през системата на автомобила ми. Плана ми не можа да се осъществи понеже месец по-късно продадох Alfa-та. Последно като се чух с момчето което я взе, той каза, че е решил да продължи моята стратегия, но не знам до де ще я докара ;) Бензина с който реших да проведа експеримента беше A95 на Ромпетрол. Избрах тази компания понеже е сравнително нова на пазара и гони развитие. Разбира се за да стане това напълно необходимо е горивата които предлага да са супер за да може да привлече клиенти. Отделно до колкото съм запознат, горивата ги внасят от Румъния, а не както всички нашенци от Лукойл Бургас. Аз дори предложих ако има навити колеги от форума да доразвият идеята "нов горивен филтър + 15 000 км. + една верига бензиностанции + един вид гориво = резултат"... ама май трябваше да пусна отделна тема за цялото нещо, а не само да го споделя като коментар в моята такава...

---------- Post added at 09:00 ---------- Previous post was at 08:56 ----------


Там явно дереджето е друго.Моя случай е за ОМВ-Берковица.

Берковица Мерковица всичкото ОМВ е Ташунко Сапа ;)

stefoo
01-04-2010, 09:06
13 000км зареждам само на ОМВ в банишора доволен съм от горивото до сега но онзи ден явнно беше много лошо направо колата се спъна бъкел не щеше да върви даже я карах на диагностика и там не откриха нищо и си го обяснявам само с лошия бензин вчера пак сипах там бензин и определено е по добре от предишния. на еко бензиностанция на ломско шосе преди караулката средната колонка лъже с 5+ литра нагоре проверено

renyx
01-04-2010, 10:18
Берковица Мерковица всичкото ОМВ е Ташунко Сапа ;)

Аз съм на мнение , че в България качествени горива няма.

Fear
01-04-2010, 10:26
Aбе и аз съм на това мнение, ама откакто сипвам V Power Racing от Shell-a на Цариградско, ако не друго, то поне проблеми нямам. Засега... :tooth:
Като изключим финансовия проблем де - цената е 2.53лв. за литър. :shocking:

BoxerPower
01-04-2010, 11:37
Аз съм на мнение , че в България качествени горива няма.

Те това е истината ;)

fred
01-04-2010, 11:56
За бензина не съм съгласен, особено тоя на Шел 100, който е внос, тоест не е от Нефтохима, за нафтата не знам, щото нафта ползвах единствено навремето за отопление, а сега и за това не я ползвам :)

Peak1
25-06-2010, 14:21
Брат ми е работил на омв и каза , че всеки месец и дват замерват и запечатват, влючително и газта.Това което пише на колонката е в резервоара.Големите вериги нямат сметка , но при по-малките не знае как е положението.

Малко късно отговарям, но все пак като човек от "кухнята" да допълня.

Идват, мерят и настройват - факт. Друг е въпроса обаче, че колонките имат възможно допустимо отклонение, при което се сещаш, че колонката се настройва точно на границата и не се знае до следващата настройка колко ще се разцентрова и колко гориво ще спести да сипе в резервоарите на хората ;)

mirchozo
25-06-2010, 15:23
Аз сипвам газ на Еко, а бензин 100окт на Петрол(само на една и съща бензиностанция). На друго място като сложа бензин, независимо какъв, колата не върви както съм свикнал, явно си го харесва петролския(или добавките му).

Направете да може да се гласува с повече от един отговор.

newuser
25-06-2010, 16:32
последната година и нещо зареждах само на екото, но в последно време зпочна да не върви както трябва... смених с еднаа малка бензиностанция и вървежа се оправи... явно си зависи от партидите гориво ...А за колонките вярно, че има допустими отклонения, но доста познати се оплакват напоследак от прекалено големи отклонения (говорим за 10%, дори в някой случаи повече)... толкова е контрола на големите бензиностанции иначе малките ги тормозят редовно...

nikolaaaay
25-06-2010, 20:52
Идват, мерят и настройват - факт. Друг е въпроса обаче, че колонките имат възможно допустимо отклонение,
Това, че имат отклонение е ясно. Въпросът е, дали нарочно се правят да отчитат повече. Очевидно при ОМВ не е така (и при всички големи вериги), защото аз сипвам газ предимно там и никога бутилката не е пълнена с повече от 0,5 л. разлика. Винаги е 30 л. -0,2/+0,5 Това, при положение, че сондата на бутилката ми също работи с някакво отклонение. 10% отклонение са цели 3 литра в моя случай.

Peak1
25-06-2010, 21:19
Не четете какво съм ви написал. Има максимално допустимо отклонение и колонките се настройват нарочно точно на ръба на допустимото и не се знае колко още ще се отклони докато дойде време за новата настройка ;)

А бутилката ти не дава отклонение, този обем, който неможеш да използваш е защитен клапан да не гръмне лятото като се нагрее от слънцето след препълване :coolio:

nikolaaaay
25-06-2010, 22:00
Колко % е максимално допустимото отклонение?

Peak1
26-06-2010, 12:17
Няколко стотин грама (200-300), но не помня на колко литра го засичаха (мисля при 20), а примерно при 500коли дневно смятай за калко спестено гориво говорим :)

Една газ колонка съм я засичал с литри отклонение. Бутилката ми събира 32л., с които минавам точно 240км в града. Бях изминал 190км, което значи, че трябваше да имам поне 5л. ако приемем, че повече съм я настъпвал колата и е дигнала разхода... ми колонката ми нахака 32.5л. :D

Имам един мой човек таксиджия и го предупредих да не слага там и той реши да я засече колко отклонение дава... излезна 4л отгоре на 100км, смятай хаха
Естествено после я оправиха, ама колко хора са одрали...

FILIP_MANEV
27-06-2010, 18:35
Горивото на бензиностанции Ромпетрол е най-качествено

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:32 ----------


Това, че имат отклонение е ясно. Въпросът е, дали нарочно се правят да отчитат повече. Очевидно при ОМВ не е така (и при всички големи вериги), защото аз сипвам газ предимно там и никога бутилката не е пълнена с повече от 0,5 л. разлика. Винаги е 30 л. -0,2/+0,5 Това, при положение, че сондата на бутилката ми също работи с някакво отклонение. 10% отклонение са цели 3 литра в моя случай.

допустимото отклонение е 20мл на 20литра гориво

Galeano
27-06-2010, 18:40
Горивото на бензиностанции Ромпетрол е най-качествено

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:32 ----------



допустимото отклонение е 20мл на 20литра гориво

И аз ,предпочитам да мина някой километър повече до тяхната бензиностанция но да заредя там. Много съм доволен от румънската нафта.

CrazyElement
27-06-2010, 18:56
Е аз незнам от бензина ли е от какво , ама изминах 140 извънградско и 130 км градско с 21 литра бензин от ЕКО 95 + , което се пада 7.7 смесен разход. Като давам газ на колата , градско редовно си я настъпвам на 1ва,2ра извънградско 120-140.

hunter1989
27-06-2010, 21:10
Колко % е максимално допустимото отклонение?

Максималното допустимо отклонение е +- 20 или 50 мл на 20л , при нас миналият месец правиха калибриране.

Ramsezsh
28-06-2010, 22:03
Аз зареждам само на ОМВ или на лукойл. Имал съм неприатности с гориво от ЕКО (на старата ми кола нафтата замръзна), и сега те са в черния ми списък.

nikolaaaay
28-06-2010, 22:46
Максималното допустимо отклонение е +- 20 или 50 мл на 20л , при нас миналият месец правиха калибриране.
Е тва е смешно малко отклонение. 1/1000 или 0,1% Колкото и да го настройват да показва макс, ако е в тия стойности, значи колонката показва абсолютно точно. Такива са и моите наблюдения.

hunter1989
29-06-2010, 02:25
Е тва е смешно малко отклонение. 1/1000 или 0,1% Колкото и да го настройват да показва макс, ако е в тия стойности, значи колонката показва абсолютно точно. Такива са и моите наблюдения.

Не че искам да истъкна нещо , но при нас (ромпетрол с. Долни Богров ) колонките са точни. Ако има по голямо от допустимото отклонение , при проверка от метеорология веднага ще има доста солени санкции , може и затваряне на обекта ( ощетяване на клиент) . Лично на мен тираджия ми е казвал , че на Шел в резервоар който е 430л му сипват 460 , но не знам аз на Шел не зареждам. Но както и да е истината е че в България още не може да се достигне истинсият евростандарт за горива. Опитайте от различни безниностанции и от която сте най-доволни сипвайте от там и името не е всичко...

Bonev
30-06-2010, 10:21
Вчера заредих за 30 лв. на ЕКО на Константин Величков и на бензиномера стрелката му се вдигна все едно съм сипал за 10 лв на Лукойл. Специално в тая бензиностанция май има измама.:bash: Някой да има наблюдения за нея?

nikolaaaay
30-06-2010, 21:25
Вчера заредих за 30 лв. на ЕКО на Константин Величков и на бензиномера стрелката му се вдигна все едно съм сипал за 10 лв на Лукойл. Специално в тая бензиностанция май има измама.:bash: Някой да има наблюдения за нея?
Стрелката не е абсолютно никакъв показател за нищо. Веднъж в Стара Загора заредих цял резервоар и стрелката не се вдигна повече от средата... Изчаках, чаках, върнах се и почнах да се разправям с тия "мошеници", докато в един момент стрелката си се вдигна догоре... ама след 30 мин.

napoli
30-06-2010, 21:47
Два пъти зареждам на Omv Опълченска бензин 95 наблюденията са ми че е добър.Моля да споделят тези които карат с по високо октаново число от 95 като разход имали ефект да се зарежда ,ако при единия по скъп бензин разхода падне за сметка на цената тогава ще минеш повече километри и колата ще върви по добре.Имали такова нещо или пак ти сипват същия като качество 95 за сметка на джоба.

adv_petrov
30-06-2010, 22:59
Одеве заредих догоре газ от Еко, за да пробвам картата за отстъпка (на 30 лв ми дадоха 1.40 отстъпка) - в сравнение с газта на Лукойл, колата на свободна работи много по-тихо и по-спокойно, и определено с газта от Екото е по-мощна, преди всякаш не и достигаше някакси във високите, а сега не дава да стъпиш на педала. Смея да твърдя с доста голяма убеденост че има разлика в Еко-то от газта на Лукойла и ОМВто в положителен аспект.

Jivko7777
30-06-2010, 23:30
Одеве заредих догоре газ от Еко, за да пробвам картата за отстъпка (на 30 лв ми дадоха 1.40 отстъпка) - в сравнение с газта на Лукойл, колата на свободна работи много по-тихо и по-спокойно, и определено с газта от Екото е по-мощна, преди всякаш не и достигаше някакси във високите, а сега не дава да стъпиш на педала. Смея да твърдя с доста голяма убеденост че има разлика в Еко-то от газта на Лукойла и ОМВто в положителен аспект.

Аа тук има и друго нещо! Само бензина и дизела е гръцки ;)
Газта е наша и всички я взимат от едно и също място!
Лично съм питал, затова разлика едва ли ще усетиш, по скоро втълпяване :) А и това че сега в момента върви повече идва от това че ти е пълна бутилката и има налягане :) След няколко дни ще се разбере истината :)

Peak1
01-07-2010, 02:14
Газта, която им доставят на бензиностанциите всеки път е различна... на един и същи обект единия път може да си супер доволен, а на другия да си супер недоволен :P

CrazyElement
01-07-2010, 03:26
Вчера заредих за 30 лв. на ЕКО на Константин Величков и на бензиномера стрелката му се вдигна все едно съм сипал за 10 лв на Лукойл. Специално в тая бензиностанция май има измама.:bash: Някой да има наблюдения за нея?

Може да е толкова равна.. и при нас тука имаме ЕКО ама май не е много изравнен терена иии катоели не показва точно.

Bonev
01-07-2010, 08:22
Стрелката не е абсолютно никакъв показател за нищо. Веднъж в Стара Загора заредих цял резервоар и стрелката не се вдигна повече от средата... Изчаках, чаках, върнах се и почнах да се разправям с тия "мошеници", докато в един момент стрелката си се вдигна догоре... ама след 30 мин.



Може да е толкова равна.. и при нас тука имаме ЕКО ама май не е много изравнен терена иии катоели не показва точно.

Абе не знам стрелката ли е, наклона ли е, ама минах 50 км. за 30 лв. Егати и наклона!:blah: На лукойл с 20 лв. минавам 70 км...
Не твърдя, че всички бензинодтанции ЕКО са измамници, даже напротив! Твърдя, че точно тая на Консантин Величков е пълна помия!!!:sick1:

Fear
01-07-2010, 09:22
Aбе и аз наскоро имах такова премеждие - сипах 15л. VPR на Shell-а на Цaриградско, където винаги си сипвам и стрелката стигна почти до средата.
Минах 130км. и според индикатора бях направо на изпарения, т.е. за тези 130км., трябва да съм изхарчил над 30л. :new_Eyecrazy:
Вече си мислех да ходя на сервиз, че нещо й има на колата.
Реших обаче да изчакам и пак сипах на същата бензиностанция два пъти по 10л., като стрелката пак стигна до средата. Сега вече пак имам навъртяни 130км., като обаче този път стрелката е преди последната чертичка, т.е. за тези 130км. съм изхарчил приблизително 15 литра, което си е нормално вече.

Така и не разбрах, индикатора ли се е скапал, по-малко бензин ли са ми наляли или какво... :dunno:

А за въпроса, дали има смисъл от "високооктанов" бензин - да, има. Има голям смисъл, колата наистина върви повече и харчи по-малко.
Друг е въпросът вече, че нашите "високооктанови" бензини са на нивото на АН-92/95 в нормалните държави, затова съм ги сложил в кавички. :brickwall:

Abar7h
01-07-2010, 10:16
Само моя индикатор май си е наред :D Където и да сипвам, каквото и да правя със 10 литра винаги си минавам поне 110км и не съм забелязал някъде да лъжат...или поне не със много де :D:D Иначе най-добрия бензин който съм сипвал 100% е на Еко 100-октановия! Я някой да каже за ромпетрол верни ли са тия работи, че идва от румъния и е по-хубав от този по другите бензиностанции?

CrazyElement
01-07-2010, 21:04
Абе не знам стрелката ли е, наклона ли е, ама минах 50 км. за 30 лв. Егати и наклона!:blah: На лукойл с 20 лв. минавам 70 км...
Не твърдя, че всички бензинодтанции ЕКО са измамници, даже напротив! Твърдя, че точно тая на Консантин Величков е пълна помия!!!:sick1:

Ами и аз днес същата работа , сипвам на ЕКО и стрелката едвам отлепи от резерва...., спрях я 2 часа на един равен паркинг и паля и стрелката си мръдна до там където попринцип е като и сипя 4.5 литра... Такаче тука ми намирисва на адския строителен инжинер на ЕКО , който е ос*** всички бензиностанции с адския наклон.

hunter1989
01-07-2010, 21:13
Аа тук има и друго нещо! Само бензина и дизела е гръцки ;)
Газта е наша и всички я взимат от едно и също място!
Лично съм питал, затова разлика едва ли ще усетиш, по скоро втълпяване :) А и това че сега в момента върви повече идва от това че ти е пълна бутилката и има налягане :) След няколко дни ще се разбере истината :)

Колега , тука бъркаш. Газта не е еднаква навсякаде.

nikolaaaay
01-07-2010, 21:27
Абе не знам стрелката ли е, наклона ли е, ама минах 50 км. за 30 лв. Егати и наклона!:blah: На лукойл с 20 лв. минавам 70 км...

Кви са тия суми, бе. Аз с 30 лв. минавам 250 км. градско.

Bonev
02-07-2010, 09:29
Кви са тия суми, бе. Аз с 30 лв. минавам 250 км. градско.

Това с Ланчата ли го минаваш???

detelazurno
02-07-2010, 13:40
Вчера заредих за 30 лв. на ЕКО на Константин Величков и на бензиномера стрелката му се вдигна все едно съм сипал за 10 лв на Лукойл. Специално в тая бензиностанция май има измама.:bash: Някой да има наблюдения за нея?

Имам ама не ми се разправя, че ще се нервирам само. Единственото, което ще ти кажа, е че след едно зареждане с дизел там после си седях сума време с прецакана кола. После разправии и за бензина съм имал..... В крайна сметка всичко приключи като им казах, че повече на тяхната бензиностанция, кола, шофирана от мен няма да видят!

nikolaaaay
02-07-2010, 19:36
Това с Ланчата ли го минаваш???
Не, с Алфа-та. Ланчията харчи много.
С една бутилка 30 литра минавам средно 250 км. Понякога повече, понякога по-малко.

BoxerPower
02-07-2010, 20:58
Я някой да каже за ромпетрол верни ли са тия работи, че идва от румъния и е по-хубав от този по другите бензиностанции?

Моята история с бензините е следната. Преди много години зареждах на Shell... полсе прехвърлих на Petrol... след това OMV (най-големия ташак)... в последствие прескочих на Лукойл, като там се задържах много време. Уви, миналата зима бензина ми замръзна и се хванах за главата. Вече ми беше от ясно по-ясно, че в тая държава хубав бензин просто няма! От приятели обаче дочух хубави думи за веригата бензиностанции на Rompetrol. Разбира се откакто откриха такава бензиностанция в Разград, аз само я подминавах. Подминавах я не заради друго, ами просто защото в моят речник, при зададена входяща дума "Ром" на изхода дешифровката си е чистокръвен "циганин"... а тая дума аз свързвам с много други неприятни неща. Та колкото и смешно да ви звучи, това е причината поради която подминавах с насмешка тази верига. Просто име което започва с думичката "Ром" не ми вдъхва никакво доверие... а да не говорим какви асоциации ми се въртяха тогава особено след като след "Ром" сложим и "петрол"... простоо :fuckoff: от мен! Какво се случи в последствие обаче? Както вече споменах, добрите отзиви на приятели ме накараха да се поразровя в нет-а и да се запозная с въпросната верига. Веднага потърсих официален сайт и след като го намерих останах повече от приятно изненадан. Вместо да се натъкна на информация за сИганското братя у нас, аз попаднах на нещо съвсем различно... а именно една явно доста цивилизована и добре позната в другите европейски страни верига бензиностанции... направо шах и мат с пешката :shocking: Последваха още проучвания по въпроса, като в крайна сметка си казах "ами нека пробвам". Та от това "ами нека пробвам" до ден днешен зареждам само и единствено там. Бензина си е 6 точки, за нафтата съм чувал дори още по-добри отзиви, горивата се внасят от Румъния, лично аз съм засичал на няколко пъти техните цистерни... като цяло никога не съм очаквал, че някой ден ще се пра на бензиностанция чието име започва с думата "Ром" и ще остана доволен от нея. Това обаче е факт! Бившата ми 145-ца след мизерията с Лукойл я обърнах само на Rompetrol, а бавареца откакто съм го внесъл друг бензин освен този на Rompetrol не е близвал! Отивам си на бензиностанцийката, бам 100 кинта в резервоара и аз съм човека.

Познавам хора които работят в Лукойл и OMV, свършват си смяната и отиват да заредят на Rompetrol. Това мисля, че е повече от показателно за какво става въпрос. А познатите ми от Rompetrol си зареждат само и единствено там.

Аз не работя в Rompetrol (а и изобщо в бензиностанции) и в момента нямам зацел да правя реклама (никой няма да ми плати)... просто изказвам впечатленията си от тази верига. До момента всичко с тях е 6 и се надявам така и да си остане за напред ;)

stelt
02-07-2010, 21:39
Аз като бивш шофер на цистерна, мога да кажа, че повечето горива в североизточна България идват от Румъния. Шел, мел и доста малки и големи вериги пълнят на терминала на РОМПЕТРОЛ в Русе. Всяка фирма после има право да си сложи каквито си иска добавки в цистерните. Доста често, да не казвам винаги - зареждаме едно и също гориво в различните вериги бензиностанции.

romeo must die
02-07-2010, 23:42
Лукойл ;)

SandoOne
03-07-2010, 11:12
Аз като бивш шофер на цистерна, мога да кажа, че повечето горива в североизточна България идват от Румъния. Шел, мел и доста малки и големи вериги пълнят на терминала на РОМПЕТРОЛ в Русе. Всяка фирма после има право да си сложи каквито си иска добавки в цистерните. Доста често, да не казвам винаги - зареждаме едно и също гориво в различните вериги бензиностанции.

Има нещо верно 90% работят с лукоил .

trustworthy
03-07-2010, 11:50
Аз като бивш шофер на цистерна, мога да кажа, че повечето горива в североизточна България идват от Румъния. Шел, мел и доста малки и големи вериги пълнят на терминала на РОМПЕТРОЛ в Русе. Всяка фирма после има право да си сложи каквито си иска добавки в цистерните. Доста често, да не казвам винаги - зареждаме едно и също гориво в различните вериги бензиностанции.

Е ти сега направо разби илюзиите на хората :tooth:

Истината е, че компаните работя на този принцип.

Има минимален внос на НЕлукйолско и НЕромпетролско гориво с кораби през Варна и Бургас. Това е, което знам аз.

hunter1989
04-07-2010, 12:01
Бензинопстанциите който са на Ромпетрол зареждат директно от Русе. За Ромпетролите на франчаис не знам.

napoli
28-07-2010, 23:07
Омръзна ми да редувам разни едни и същи бензиност. и затова заредих на Литекс.Егаси работата на мотора той работеше все едно карам извънградско в планината по баир,чува се едно специфично от към възд.филтър все едно го нямя на 35 процента.95обикновен без добавки.:biggrin1:Разход и вървеж са на линия.Аз с такива отзиви останах.Остава само още една верига която не съм посещавал.:biggrin1:

BLUE1
02-09-2010, 21:15
Гласувах в анкетата за Еко, но повече никога няма да заредя от тях. По принцип рядко пиша във форума, но този път не се сдържах. На 21.08. бях планирал пътуване до едно село на Егейско море за лятната почивка на семейството ми. Тъй като ми е известен проблема с газ станциите в южната ни съседка предният ден отидох както винаги на бензиностанцията на Еко и заредих пълна бутилка газ- както винаги като не им кажа я заредиха много над допустимото, а след това на колонката за бензина казах на момчето да пълни до горе 100 октаново гориво. Въпреки предупреждението да не препълва резервоара поради факта, че заради ГИ не използвам оригиналната капачка на резервоара и има опасност от оливане, пича го нахака до дупка. Както и да е оставих едни 200 лева за гориво и рано на следващата сутрин отпрашихме за морето. До къщата в която се настанихме карах на газ, но като паркирах пред нея заради наклона бензина започна да олива от резервоара. Още тогава ми направи впечатление, че мирише странно като на нафталин. А няколко часа по-късно не можех по никакъв начин да изтрия следите от т.н. бензин оставени по калника на колата. След това започнах да карам само на бензин , а колата ми все по-трудно почна да пали и вървеше все по-зле. На газ вървеше добре още повече, че намерих газстанция където газта беше 60 цента, а колнката изключваше точно на 36 литра. Докато се върна в България положението стана плачевно, колата палеше много зле, двигателя работеше неравно и прекъсваше и така отидох в сервиза на мой познат за да видим какъв е проблема. Естествено дюзите бяха запушени, две от тях бяха с някакви смолисти налепи със същият цвят който остана по калника от прелелият бензин. 27 литра 100 октанов бензин замина в канала, а аз се набутах за чистене на дюзи. Та така с качествените горива на Еко.

old alfist
02-09-2010, 23:03
Shell V-Power Racing - може за е скъпо, но си заслужава парите.

Abar7h
02-09-2010, 23:22
Shell V-Power Racing - може за е скъпо, но си заслужава парите.За него и аз знам, че си заслужава от човек в Шел...другото е бъркоч! BLUE1 не знам как стават тия неща на Еко...при мен всичко си е точно, дава ми нисък разход, върви яко...

BLUE1
03-09-2010, 08:11
За него и аз знам, че си заслужава от човек в Шел...другото е бъркоч! BLUE1 не знам как стават тия неща на Еко...при мен всичко си е точно, дава ми нисък разход, върви яко... От както са на пазара бензин зареждах само от Еко, но този инцидент много ми развали мнението за тях- между другото 100 октановият им бензин е не по-малко скъп от на Шел Ви пауъра. Когато източихме бензина цветът му беше червеникав и много се различаваше от цвета на щелският който бях закупил. Според монтьора при който бях бензина е много стар.

Abar7h
03-09-2010, 08:56
От както са на пазара бензин зареждах само от Еко, но този инцидент много ми развали мнението за тях- между другото 100 октановият им бензин е не по-малко скъп от на Шел Ви пауъра. Когато източихме бензина цветът му беше червеникав и много се различаваше от цвета на щелският който бях закупил. Според монтьора при който бях бензина е много стар.
Даа - явно това обяснява нещата...

old alfist
03-09-2010, 09:30
От както са на пазара бензин зареждах само от Еко, но този инцидент много ми развали мнението за тях- между другото 100 октановият им бензин е не по-малко скъп от на Шел Ви пауъра. Когато източихме бензина цветът му беше червеникав и много се различаваше от цвета на щелският който бях закупил. Според монтьора при който бях бензина е много стар.
Ако бях на твое място щях поне един e-mail да им изпратя със съобщаване на всичко което си написал на нас - просто да знаят. Не знам при ЕКО-то да ли се вижда, както при ШЕЛ-а на коя дата, от кой пункг и колко гориво е зареждано от съответната карта.
Мисля, че и тук беше споменавано, че по-добре да се зарежда от пунктовете където има по-голям оборот, защото горивата са по-пресни, подлежат по-често на контрол и обслужването е по-добро.

melenikos
03-09-2010, 11:39
Само Shell V-Power Diesel, за мене това е едно от малкото качествени горива в България, както и Shell V-Power Racing (на предишната ми кола). От човек който работи там знам, че имат сериозни доставки от Солунското пристанище.

oTBpaTuTko
03-09-2010, 12:11
OMV и ROMPETROL!! Lukoil и аз имам карта за отстъпка, но не зареждам там.. правете си сметката. Нито във Варна, нито във Обзор където зареждам или на пътя не спирам на LUKOIL... Нито нафта, нито бензин - кофти е! С ROMPETROL и ЕКО 100так минавам най-много километри... :wink:

Mupo
03-09-2010, 22:32
Да дам едно мнение като пътник. Зареждане на Еко 20л. -100км. изминати. Автомобила е Орел 1.6 . Пушеше все едно е дизел. Повече от 4000об. не е вдигано и то за някое друго изпредварване. Все повече негативни мнения почнаха да се събират към Еко. Добре че от 1 година крака ми не стъпва там, след като ударих разход 23л. за 100км.

AlfaMan
06-11-2010, 00:13
Да се оплача и аз от ЕКО на бул. България (София). По принцип повечето пъти зареждам именно от тази бензиностанция - преди бензин и газ, сега дизел. До лятото не съм имал някакъв проблем, но от месец нещо колата ми заработи като трактор особено сутрин когато е студена - на празен ход имам чувство, че ще се разпадне от вибрации и ще изхвърчи нещо от под капака и ще ме хлопне по кратуната. Да не говорим, че започна и да пуши доста повече, стана по-тромава и неще да вдигне 5000 оборота - не може да стигне прекъсвач. А и колкото по малко гориво остава в резервоара, толкова по-зле стават нещата. Ама аз съм си тъп и немога да се усъмня изобщо в бензиностанцията - нали 2 години все там зареждам и съм доволен. Преди два дена обаче ми се наложи спешно да заредя на OMV, където общо взето само в краен случай сипвам. И ооо чудо, не мога да си позная колата. Незнам каква е тази нафта, с която са започнали да я зареждат тази бензиностанция на EKO, ама във всеки случай е пълен боклук. И това са абсолютни митове, че горивото на EKO било гръцко - в Гърция съм карал и съм сипвал нафта и бензин от тяхно EKO и нямат нищо общо с нашите аналози. А тук на местна почва изглежда и те вече са се изтарикатили и за по-евтино със всякакви боклуци започват да зареждат.

Tedo
06-11-2010, 00:18
На еко напоследък и газта им е кофти, оня ден сипах, преди това беше лукойлска и разликата се усети веднага :thumbdown:

napoli
06-11-2010, 00:57
Аз зареждам бензиновата 156 на канала след 17 поликлиника в дясно.Нисък разход и върви яко.:crazy:

MUROMAN
07-11-2010, 01:20
На еко напоследък и газта им е кофти, оня ден сипах, преди това беше лукойлска и разликата се усети веднага :thumbdown:

С Лук Ойл минаваш доста повече километри/мое мнение/.
На Еко Газта е от Калвача Газ.:photo:

Tedo
07-11-2010, 10:53
С Лук Ойл минаваш доста повече километри/мое мнение/.
На Еко Газта е от Калвача Газ.:photo:

Това казвам и аз с газта на еко 16/100 ми хвана и няма мощност.Ама щом е на кълвача ясно...

Quattro
07-11-2010, 15:24
До скоро и аз зареждах на "ЕКО",че нали имам клубна карта,но веднъж заредих на "Ром Петрол" и усетих осезаема разлика,колата вървеше по-добре в ниските обороти.

santo_traficante
07-11-2010, 16:44
До скоро и аз зареждах на "ЕКО",че нали имам клубна карта,но веднъж заредих на "Ром Петрол" и усетих осезаема разлика,колата вървеше по-добре в ниските обороти.Вярно е:notworthy:Мерцедеса само там го зареждам:)Върви по добре много по малък разход дава по борд в сравнение с еко.

tqgata
07-11-2010, 16:57
Преди зареждах в Лук Ойл, понеже ми бяха казали, че там е най-хубавия бензин, после пък за ЕКО чух такива слухове, но от мойте лични наблюдения А95 на OMW най-добре понася на моята ALFA!

Pastora
07-11-2010, 17:01
Със 100 октановия на ЕКО, колата ми харчи като ЗИЛ. От Лукойл само 98 вече зареждам и съм доволен откъм вървеж и разход.

Max
07-11-2010, 17:10
По принцип зареждам на Петрол, ползвам отстъпка там, но имам и Еко наблизо. 2-3 пъти съм зареждал с картите за отстъпка на клуба, за идеята най-вече, но впечатленията ми не са много добри от техните горива. Наблюденията ми са най-вече в това, че колата при рязко подаване на газ изпушва повече като съм заредил от Еко, с дизела от Петрол този проблем го няма.

Furious 155
07-11-2010, 17:28
Аз пък вчера заредих от ЕКО на Никола Вапцаров и днес колата се изненада с доста приличен вървеж, независимо температурата на двигателя! Досега сипвах от друго Еко. Луда работа.

Alfa User
07-11-2010, 17:50
От Еко съм много доволен, както и от Петрол - с една голяма уговорка обаче - много зависи от каква бензиностанция се сипва. Тук в Майнатаун съм си набелязал 2 на Еко (след бетонния мост на Марица преди панаира, и на Асеновградско шосе) и една на Петрол (пак на Асеновградско), с които нямам никакви проблеми нито на бензин нито на газ (с на Милена лебеда).
Ма се замислям дали да не пробвам и аз тоя РомПетрол щом толкоз го хвалите ...

ReLeFNIQ
08-11-2010, 21:03
Аз преди много зареждах от Еко, е и сега също обаче като сложих няколко пъти от ОМВ Premiuma еми няма си кривя душата повече върви тая кола.. Дори сега съм с Еко+ добавка cetane буустър ама пак не върви тай като с ОМВ...

Jivko7777
09-11-2010, 01:43
Аз преди много зареждах от Еко, е и сега също обаче като сложих няколко пъти от ОМВ Premiuma еми няма си кривя душата повече върви тая кола.. Дори сега съм с Еко+ добавка cetane буустър ама пак не върви тай като с ОМВ...

Е говориш за коя нафта на Еко, обикновенната или скъпата?
Щото лично на мен скъпата си е доста добра и колата си върви доста добре, но и на ОМВ си е добре...

ReLeFNIQ
09-11-2010, 23:00
Абе за обикновената говоря но и от скъпата като налея никва разлика не виждам абе явно е си от бензиностанция до бензиностанция..
П.С Всяка е добра като имам 5-6-тина литра в резервоара е тогава е най-добре :)

Ramsezsh
09-11-2010, 23:29
Аз, оня ден сипах за тест на Еко, и трябва да призная, че ми хареса. Въпреки, че имах лош опит от нафтата.

mordohy
10-11-2010, 22:04
Когато няма ЕКО зареждам на Лук Ойл.
Картата на Лук Ойл е единственото нещо в живота ми, което съм спечелил без труд.
Иначе зареждам на ЕКО по три причини:
Първо горивата, както и дебитомерите им са наред-там пълня 33 литра газ, а на останалите стигнах до 43 при 40 литра бутилка.
Втората е, че персонала на ЕКО на околовръстното на Перник са готини и имаме истински фен там, в лицето на много симпатично хлапе!
Трето и най-важно- с всеки литър гориво от ЕКО, влизат пари в касата на клуба!

toshko69
16-11-2010, 23:12
Най-често зареждам на Петрол и чат пат на Ромпетрол.

old alfist
17-11-2010, 01:25
Лек ъпдейт на предишния ми пост в темата: някои по-квалифицирани хора от мен, след като се допитах до тях за неравномерната работа на двигателя с другия бензин, предположиха, че "карера"-та ми е запушила дюзите и неравномерната работа на двигателя идва от това, че от "рейсинг"-а се опитват да се отпушат... Не знам дали е точно от това, но след едно ударно третиране с "редекс", колата не мога да я позная - лично за мен дилемата кой е най-добрия 100-октанов бензин в момента е решена, поне засега, и той е "в-пауър рейсинг" :th_up:
Shell V-Power Racing - е, те това е истината.

danniel
24-11-2010, 21:12
Само на лукойл. По някои форуми доста започна да се говори за Ромпетрол. Доста доволни има от Efix бензин и Efix дизел.
Някой има ли наблюдения?

fuji
25-11-2010, 12:19
Само на лукойл. По някои форуми доста започна да се говори за Ромпетрол. Доста доволни има от Efix бензин и Efix дизел.
Някой има ли наблюдения?

Един ъп за 95Efix на Ромпетрол.От август месец зареждам само такъв.Двигателя работи много добре и като разход е добре.Да не се вманячвам много но и на ауспуха няма такъв нагар като преди.Доволен съм от този бензин.Колега пробвай го мисля че няма да сгрешиш.Поздрави!

haljscho
25-11-2010, 18:40
От мен :thumbdown: за дизела на Ромпртрол...........
При няколко поредни зареждания от там ми светна на няколко пъти лампата за вода във филтъра..........
Загубиха един редовен клиент........
Разправям на едни приятели и те ми викат учудени, бе ти още ли ходиш да зареждаш там......
На ЕКО за сега нямам проблем..... да видим.....

Abar7h
26-11-2010, 00:22
Shell V-Power Racing - е, те това е истината.И аз в крайна сметка от него съм най-доволен, но на тази цена не си струва и затова си карам с Еко 95 Плюс.:afro:

badmadafaka
26-11-2010, 09:36
Ako колата харчи до към 10/100 си струва отвсякъде, ама ако е по-близо до към 15-16/100 харча вече е малко по-тегаво... :surrender:

DiStefano
26-11-2010, 09:56
когато няма ЕКО обикновено "тичам" в ОМВ или в краен случай в Шел .. на ЛукОйл след последната ми случка няма да стъпя ..

rusiq86
26-11-2010, 15:20
Сподели за случката на Лукойл!
Имам приятел който е работил на Еко, сега работи на Лукойл. В разговор с него ми е споменавал, че от Лукойл-а в Русе нафтата е замръзнала мин. зима, на ОМВ е замръзнала нафтата в подземните им резервоари (нямам думи за тях), само на Еко е била ок.
По негови думи и препоръки ми каза да зареждам в Еко само, а й сега с 10ст отсръпка на литър е перфектно :)
Иначе мн гориво се продава на Лукойл-а, това е и причината да излязат тези промоционални карти на Еко сега...за мен класацията е такава:
1. Еко
2. Лукойл
3. Ромпетрол
4. шел и омв

rossenvn
26-11-2010, 17:00
Сподели за случката на Лукойл!
Имам приятел който е работил на Еко, сега работи на Лукойл. В разговор с него ми е споменавал, че от Лукойл-а в Русе нафтата е замръзнала мин. зима, на ОМВ е замръзнала нафтата в подземните им резервоари (нямам думи за тях), само на Еко е била ок.
По негови думи и препоръки ми каза да зареждам в Еко само, а й сега с 10ст отсръпка на литър е перфектно :)
Иначе мн гориво се продава на Лукойл-а, това е и причината да излязат тези промоционални карти на Еко сега...за мен класацията е такава:
1. Еко
2. Лукойл
3. Ромпетрол
4. шел и омв

Интересно мнение има приятелят ти :-) В Офроуд форума има много теми за горивата. Има и така за това кои горива замръзват при най-ниски температури и човекът си беше поиграл доста :-). Без добавки, с добавки, с..... още хиляда глупости. Най-добрата нафта беше на Омв Алпин дизела. Не ми се търси темата, но определено е добре да се погледне.

rusiq86
26-11-2010, 20:25
Говорихме само за обикновената нафта, не нещо специално колега!!!! И не е мнение а факт от мин.зима на малко повече от -20

dilian alfa gtv
26-11-2010, 21:11
Аз зареждам предимно на лукйол и съм доволен като цяло примерно миналата зима съм карал с тяхната нафта и в големите студове когато беше -15 -20 градуса колата не съм я спрял и проблем с замръзване не съм имал.
Бензин също зареждам там А98 и съм доволен слагам и от еко 100 омв100 октана и честно да ви кажа разлика не правя колата си върви еднакво както с бензина от лукйол а 159-ката ми сякаш върви най доволно с тяхната нафта не че другата е лоша но незнам мое мнение:arrow:

DiStefano
27-11-2010, 21:52
Сподели за случката на Лукойл!
Имам приятел който е работил на Еко, сега работи на Лукойл. В разговор с него ми е споменавал, че от Лукойл-а в Русе нафтата е замръзнала мин. зима, на ОМВ е замръзнала нафтата в подземните им резервоари (нямам думи за тях), само на Еко е била ок.
По негови думи и препоръки ми каза да зареждам в Еко само, а й сега с 10ст отсръпка на литър е перфектно :)
Иначе мн гориво се продава на Лукойл-а, това е и причината да излязат тези промоционални карти на Еко сега...за мен класацията е такава:
1. Еко
2. Лукойл
3. Ромпетрол
4. шел и омв

случката я писах в друга тема, но накратко :
в туба от 10 литра успяха да ми налеят 12 и нещо :angry:

haljscho
27-11-2010, 21:52
Интересно мнение има приятелят ти :-) В Офроуд форума има много теми за горивата. Има и така за това кои горива замръзват при най-ниски температури и човекът си беше поиграл доста :-). Без добавки, с добавки, с..... още хиляда глупости. Най-добрата нафта беше на Омв Алпин дизела. Не ми се търси темата, но определено е добре да се погледне.
А от кога е този тест колега.............
Защото, то от зареждане до зареждане може да има разлика.......... камоли тест от преди няколко години......

rossenvn
28-11-2010, 01:13
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46576&page=33
Ако ви се чете има около 33 страници. Не са мързеливи колегите - за разлика от нас :beer:

rusiq86
28-11-2010, 11:24
Така мн се радвам за тея тестове, но първо нямаше тестове нито с ЕКО, нито Лукойл. И като първо място по тестовете е Ромпетрол!!
Пъртидата е била такава, но дали вс следваща е със същото качество, дерзайте!!!
Човека ми е приятел и си говорихме на маса като такива, пича сега работи на Лукойл, каза ми че правели по 15к лв за смяна оборот на Лукойл, въпреки това ми каза по-добре зареждай на ЕКО.
Добавката на кастрол действа, убедил съм се сам.
Две алфи с пълен резервоар мин.зима на - 20 и няколко градуса, бяха спрени една до друга, като нафтата и филтри от едно място се закупуват, на моя авер му замръзна, на мен не, единствената разлика е че аз слагам добавка!

digitalundgrd
30-11-2010, 19:27
Днес бях принуден да заредя на Лукойл бензин 98 октана...УЖАС! Никога повече 98! Хем не върви добре колата с него, хем разхода се вдигна!

BatVas
02-12-2010, 13:46
Абе и аз забелязах, че понякога като сипя 98 от ЛУК или ОМВ 100 като , че ли вдига разхода. Обиккновенно карам с 95 на ЕКО за 164 - ката и с 95 Плюс или 100 на ЕКО за GTV-то.

nikolaaaay
02-12-2010, 22:35
Напоследък газта е отвратителна навсякъде, затова карам на бензин.

AlfaMan
03-12-2010, 16:19
Вчера трябваше да зараждам бензиновата и реших да пробвам какво е състоянието на бензина на EKO (на бул. България) и по специално Kinitron 100. В резервоара последно бях сипвал ОМV Carrera 95. Та 20 километра минах с въпросния kinitron 100 (с който едно време карах и бях много доволен) и никаква разлика не се усети нещо във вървеж. Големи измамници са на тази бензиностанция. Човек се надявя, че като се ориентира към някоя верига бензиностанции, няма да има проблем с техните обекти, тъй като се предполага, че качеството на горивата е еднакво. Да ама не! Заради политиката на гърците от EKO , всички обекти у нас са франчайз и всеки си прави каквото му скимне.

Nik0
23-03-2011, 14:05
Вчера трябваше да зараждам бензиновата и реших да пробвам какво е състоянието на бензина на EKO (на бул. България) и по специално Kinitron 100. В резервоара последно бях сипвал ОМV Carrera 95. Та 20 километра минах с въпросния kinitron 100 (с който едно време карах и бях много доволен) и никаква разлика не се усети нещо във вървеж. Големи измамници са на тази бензиностанция. Човек се надявя, че като се ориентира към някоя верига бензиностанции, няма да има проблем с техните обекти, тъй като се предполага, че качеството на горивата е еднакво. Да ама не! Заради политиката на гърците от EKO , всички обекти у нас са франчайз и всеки си прави каквото му скимне.

И аз имам същите наблюдения... зареждам на различни ЕКО- бензиностанции, и се натъквам на различни отношения - а вече долових и разлики в качеството на бензина 95 (обикновенният):bionic::eat:

RUNNING WILD
24-03-2011, 10:15
Шел,сипвам 95 ви пауър или обикновен 95,противно на всичко написало и казано за техният бензин за всичките години аз съм на различно мение,никога не слушам хората винаги с еубеждавам сам едно нещо дали е така,доволен съм от ШЕЛ,бензина на бензиностанций на ПЕТРОЛ и на на ЛУКОЙЛ е трагичен не мога да отлепя просто няма мощност тромава е и харчи.

Nikolov
24-03-2011, 20:21
Шел абсурд...
Омв - доволен за сега
за Лукойл чувам много добри приказки но не съм ги пробвал, че в нашето градско село си немаме :D

endeavour
24-03-2011, 20:42
Бензин - Лукойл,че дават отстъпки,особено в почивни дни.
Нафта - Еко.Лукойлската не харесва на кораба,нищо че е с отстъпка.Това е единственото гориво,с което съм видял жтд-то ми да пуши.

Bonev
24-03-2011, 20:47
Аз Лук-а ги уволних първо заради скапаното гориво и второ, защото ме е яд на тях за цените на горивото. Не стига, че е скапано, а на всочкото отгоре и скъпо! Зареждам на Еко и съм доволен. А и отстъпка си ползвам!:thumbup:

rusiq86
24-03-2011, 22:39
Май вс гориво в Бг е боза...писнало ми е от тях...карам си дизела и ми е кеф, на бензиностанция няма да стъпя докато имам избор...

nikolchoni
03-01-2013, 17:02
Да разчопкам тази тема... До преди 2 месеца зареждах само в лукойл(червено знаме, София) газ. С 26л. минавах 200 км., от 2 месеца зареждам в ЕКО(бул. Шипченски Проход, София) и с 26 л. минавам 210++ км. Разлика във вървежа няма, но разликата в харча не е малка.

BaitiStefo
03-01-2013, 17:19
От лукойл с карта, защото ми намалят стотинки. Качеството за мен не е от решаващо значение - колата върви на всякакъв бензин.

Темата според мен трябва да е отделно за бензин, дизел и газ, защото има разлики в качеството на различните горива, за когото има значение ден :) Освен това много вериги са франчайз и това също дава разлики. :calc:

Doomguy
03-01-2013, 17:32
Напоследък от ЕКО, имам и карта за отстъпка. Зареждам сто октана, но не намирам никаква разлика с 95 от лукоил. Преди зареждах именно от там, предимно газ. Хубави отстъпки правят събота и неделя.

DobriRq
04-01-2013, 10:14
Шел и Лукойл. Шел са ми на удобно място, но като имам възможност ходя до Лукойла.

tokata_pz_flex
04-01-2013, 10:17
Аз зареждам само на ЕКО . Скоро смених дросела с МПХ-то на пежото и слагах на ОМВ и Газпром и колата ми работеше като трактор , записваше грешки и т.н. Сложих си на ЕКО и се оправи всичко ... кой знае какви боклуци са ми сипали .

radi_alfa156-2.4jtd
04-01-2013, 11:43
ОМВ, Лукойл и Шел в Смолян съм го отписал, всеки път когато сипвам от тях жтд-то пуши като старите влакове на въглища
От няколко месеца сипвам от Искилиев мисля че го няма другаде но съм много доволен и колата се държи добре
И да ви предоредя ако някога пътувате до Девин НИКОГА не сипвяйте от Петрол Комерс миналата година горивото горивото им беше замръзнало в колонките

sasho_n2
04-01-2013, 14:31
ОМВ, Лукойл и Шел в Смолян съм го отписал, всеки път когато сипвам от тях жтд-то пуши като старите влакове на въглища
От няколко месеца сипвам от Искилиев мисля че го няма другаде но съм много доволен и колата се държи добре
И да ви предоредя ако някога пътувате до Девин НИКОГА не сипвяйте от Петрол Комерс миналата година горивото горивото им беше замръзнало в колонките
В последно време зареждам ( когато намеря такава бензиностанция) на Ниш петрол и съм мнооого доволен, както от газта, така и от бензина ( нямам наблюдения над нафтата). В Смолян са на мястото на бившия Шел. За момента бензиностанциите все още не са брандирани, а са с бели табели и сини надписи на цените - лесно се разпознаватр. За съжаление в София има само 2 такива бензиностанции - едната е на входа на София (на Цариградско при Горубляне на влизане в града) и дригата е на изхода за Магистрала Хемус. Иначе, зареждам на Еко, ако не открия на Ниш петрол.

RUNNING WILD
04-01-2013, 15:07
година и половина сипвах на ГАЗ КОМ в младост 3,открих след доста експерименти на всякъде че таксиджийте са най верният пример за качество на горивата и сипване в реални литри,за сега най добре карам от всякъде с РОМПЕТРОЛ,след това е Лукойл променливо,но не забравяйте че летен и зимен режим на работа и харчене на колата са различни,студ,загряване,боксуване,инерция,киша сняг и тн...

sasho_n2
25-03-2013, 15:01
В последно време сипвам и от Алекс 333 -намира се на околовръстния път на входа за Овча купел. Доволен съм от пропан бутана там, а и цената е с около 10 ст. по-ниска от големите вериги. Винаги като отида има поне по 6-7 коли опашка, което според мен също е добър показател.

Susscrofa
25-03-2013, 15:10
В последно време сипвам и от Алекс 333 -намира се на околовръстния път на входа за Овча купел. Доволен съм от пропан бутана там, а и цената е с около 10 ст. по-ниска от големите вериги. Винаги като отида има поне по 6-7 коли опашка, което според мен също е добър показател.

В БГ опашки за качество няма, опашките са само за цена.:sleepy:

sasho_n2
25-03-2013, 15:46
В БГ опашки за качество няма, опашките са само за цена.:sleepy:
Може и заради цената да има опашки - незнам. Аз лично предпочитам бензиностанцията заради доброто съотношение цена/качество ( засега поне е добро съотношението).

ivo_red
25-03-2013, 17:53
Пичове, внимавайте с ЕКО на колелото на 4-и км. Един приятел сипа там бензин и колата му Ауди А3 започна да се дави, да прекъсва, да гасне...Досипахме V Power 100 от Шел и колата се оправи. Кой знае ква помия са му налели. И аз съм сипвал от там и също не съм доволен. Като цяло имам 2 карти за отстъпка на ЕКо, ама вече не сипвам от там, че им е голям боклук бензина. С 95 се мъчи колата осезаемо, а и го харчи.

dilian alfa gtv
25-03-2013, 17:56
Лукойл и Петрол зареждам само,два автомобила бензин и един дизел,доволен съм от въпросните две бензиностанций.:arrow:

Lyubo
25-03-2013, 19:25
Зареждам дизел основно от Шел-а в Нова Загора, рядко в Сливен. Бензин и газ зареждам от Еко-Сливен (до Била), от Шел Сливен съм недоволен от газта, за бензина не намирам разлика м-у обикновения и v-power-a.

svetlastf
26-03-2013, 15:28
От газта най съм доволен от ЕКО-то.

fakirastanly
03-03-2014, 19:41
От няколко дни като собственик на 147 1.9 JTD 16v.Искам да споделя малко информация с вас и къде мисля да зареждам за в бъдеще.В фирмата която работя от 7 години основно колите са нови и дизелови :).За този период от време сме сменили 4 големи вериги бензиностанции.Поради причини като замръзване на горивото през зимата,проблем с дюзи и разправии с оторизирани сервизи и гаранция на автомобилите.
Номерирам по качество като 1 е-най добро
1.Ромпетрол
2.Шел - скъпата навта
3.ОМВ - скъпата навта
4.Лукойл.
Та мисля да си зареждам на Ромпетрола от както сме на тях няма замръзване няма проблем с дюзи няма да свети вода в филтара.

dimitar_vd62
03-03-2014, 20:00
Интересно, сякаш ми се мярна тема в която имаше доста недоволство от еко, пък тука най доволни от еко.

ecotronic
03-03-2014, 20:25
Интересно, сякаш ми се мярна тема в която имаше доста недоволство от еко, пък тука най доволни от еко.

Времената и нравите се менят, Митак :)
Аз например я бях забравил тази тема и като реших да гласувам, се оказа, че вече съм бил гласувал. Не си спомням точно за какво, но съм сигурен, че не е за това за което бих гласувал сега.

dimitar_vd62
03-03-2014, 20:34
Или за ОМБ или Ромпетрол.За ЕКО,ШЕЛ и Лукойл със сигурност не.

Doomguy
03-03-2014, 21:04
Времената и нравите се менят, Митак :)
Аз например я бях забравил тази тема и като реших да гласувам, се оказа, че вече съм бил гласувал. Не си спомням точно за какво, но съм сигурен, че не е за това за което бих гласувал сега.

Това, за което си гласувал е в италик шрифт.
Тук са отворили нова бензиностанция на газпром, като ги попитах от къде са им горивата ми отговориха, че газта е от Украйна а другото от Сърбия. Лично аз не съм доволен, продължавам да зареждам от Ромпетрол.

ecotronic
03-03-2014, 21:23
Това, за което си гласувал е в италик шрифт.
Тук са отворили нова бензиностанция на газпром, като ги попитах от къде са им горивата ми отговориха, че газта е от Украйна а другото от Сърбия. Лично аз не съм доволен, продължавам да зареждам от Ромпетрол.

Благодаря за уточнението. Не бях обърнал внимание на това и сега виждам, че то се припокрива със спомените ми, но не и с настоящите ми впечатления.
В тази връзка си мисля, че може би е добре това анкетата да се нулира през определено време (примерно на 6 месеца или на 1 година). Така вероятно информацията в нея ще е по-достоверна.

fakirastanly
03-03-2014, 22:31
http://fakti.bg/avto/85047-zashto-zamrazva-naftata-ili-nishto-novo-pod-slanceto?fb_action_ids=10202936179035647&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B1426406644261543%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map

Friday
04-03-2014, 08:54
Тъй като мога да дам само един глас - сложих точка на OMV. Иначе бензин зареждам от луковите, а газ от OMV, рядко от първите.

Пробвал съм LPG-то на Petrol, но има някакво тресене на празен ход. Зареждал съм газ също на Shell, Еko, и две малки бензиностанции и винаги е вървяла що годе добре.

V@K@T@
04-03-2014, 09:01
Гласувах за ЕКО защото от години зареждам само там и съм най-доволен от към разход. Ако имахме Шел в Т-ще щях да зареждам само там но понеже нямаме ЕКО-то е най-добрия вариант. От газта на ОМV Съм меко казано разочарован. ОГРОМЕН разход

fiore
05-03-2014, 18:22
Това, за което си гласувал е в италик шрифт.
......

ЪПСУРД е да съм гласувал и то за шел а те са ми в италик.
На шел мога да спра само да си напомпам тумите

DMS
05-03-2014, 23:36
Незнам до момента дали е засегнат факта, че от бензиностанция до бензиностанция има огромна разлика, но със сигурност ще е добре да се уточнява кой къде точно зарежда.

Три години зареждам на една и съща бензиностанция, на една и съща колонка. Колата се кара като за последно, а на -20 пали чудесно, без добавки. А познайте търговската верига... ;-)

V@K@T@
06-03-2014, 18:15
Незнам до момента дали е засегнат факта, че от бензиностанция до бензиностанция има огромна разлика, но със сигурност ще е добре да се уточнява кой къде точно зарежда.

Три години зареждам на една и съща бензиностанция, на една и съща колонка. Колата се кара като за последно, а на -20 пали чудесно, без добавки. А познайте търговската верига... ;-)

нафта от туба на 2 лв. :lol_sign:

digitalundgrd
06-03-2014, 23:33
4 месеца зареждам САМО на Лукойл от скъпата нафта, тази седмица нарочно заредих 2 пъти на Еко на околомръсното и колата видимо се спъна като вървеж.

lordliness
07-03-2014, 01:52
Аз тествам от известно време газпром. Газ, бензин и дизел. Доста добре и отстъпка 7 ст. плюс кафе :)

fiore
07-03-2014, 12:04
Незнам до момента дали е засегнат факта, че от бензиностанция до бензиностанция има огромна разлика, но със сигурност ще е добре да се уточнява кой къде точно зарежда.

Три години зареждам на една и съща бензиностанция, на една и съща колонка. Колата се кара като за последно, а на -20 пали чудесно, без добавки. А познайте търговската верига... ;-)
Да вметна че няма никакво значение от коя колонка зареждате .горивото идва от една и съща цистерна за всички колонки.
Внушение е че има разлика.

DMS
07-03-2014, 13:32
Точно така. Идеята беше че при зареждане от няколко различни места в малки количества, неможе да даде конкретна оценка за конкретна бензиностанция/марка. :)

lordliness
07-03-2014, 16:04
Да вметна че няма никакво значение от коя колонка зареждате .горивото идва от една и съща цистерна за всички колонки.
Внушение е че има разлика.
Колонката би могла да влия на количеството гориво, теоретично.

fiore
07-03-2014, 18:32
Стандарта на веригите е да се проверяват редовно .

dimovmk
20-04-2014, 08:55
Вчера тествах за сефте нафтата на Ромпетрол и останах приятно изненадан. За 240 км от Стара Загора до София, Алфата ми даде 4.9 среден разход при натоварена кола/по данни от борда/ Добра динамика и като че ли по-добър звук на мотора.

Разбрах обаче, че на някои техни обекти, които се франчайзват се случва горивото да е лукойлско.
Само на обектите на "Ромпетрол България" ЕАД горивото е гарантирано от Румъния.

До сега съм зареждал от Лукойл, но тяхната нафта определено я гълта повече.

И още нещо в подкрепа на румънското гориво.
АЛЕКС 333 на околовръстното и Овча купел 2 продават румънска газ. Зареждам само от там, не само защото е средно 10 ст. надолу от другите, а и се държи доста добре като разход и вървеж.

Lucky
21-04-2014, 09:41
Абе гледам вече има бензиностанции на Газпром,някой вчепетления от тях.

sasho_n2
22-04-2014, 09:50
Аз съм много доволен от Газпром. Както от гзта, така и нафтата. Имат и доста добри отстъпки - в момента е 7 ст./л. надолу с талон ( получаваш го на касата) + подарък при зареждане над 20 л. Горивата им се доставят от Сърбия ( чисто нова рафинерия). Лошото е, че в София има само 3 обекта, но в другите грдове са доста разпростратени.

Kostaki
15-05-2014, 03:14
И аз съв сравнително доволен от тях - 1 път съм зареждал и минах много тънко,а пък колата се държа съвсем прилично.

Fear
15-05-2014, 09:17
И от мен един + за Газпром.
Досега само газ съм зареждал там и субективно ми се струва, че е по-добра от останалите. Не усещам разлика между газ и бензин, докато с газ от друга бензиностания разлика има, макар и доста малка.