PDA

View Full Version : 147 JTD - гасне



georgievd
19-01-2010, 12:17
Здравейте,
От известно, докато чакам на светофара например, колата угасва с грешка Engine oil pressure low. Като врътна пак ключа пали без проблем. Отвреме на време се случва и като карам на ниска скорост да придърпа.

Тогава не беше обслужена.

Разказах ги тия работи на майсторите при който я занесох и след няколко предложения какво може да е, решихме да сменим само маслото и филтрите за да проверим дали не е от тях.

Снощи излязох и пак угасна.

Не съм я пробвал на дълъг път, да загрее до 90 градуса все още.
От нас до работа или където да отида няма време да загрее.
От грешката която дава явно губи компресия, но след сменени филтри не знам какво още може да причини това.
Не светят грешки по таблото.

Видях подобна тема, но беше за бензинова 147-ца и грешката беше motor control system failure.

Вече е минала компютърна диагностика, казаха че няма проблеми.

Не съм пробвал все още да слагам добавки в горивото.

Често срещан проблем ли е и добавките ако решават проблема мога ли да си я карам така?

BO
19-01-2010, 12:56
Здравейте,
От известно, докато чакам на светофара например, колата угасва с грешка Engine oil pressure low. Като врътна пак ключа пали без проблем. Отвреме на време се случва и като карам на ниска скорост да придърпа.

Тогава не беше обслужена.

Разказах ги тия работи на майсторите при който я занесох и след няколко предложения какво може да е, решихме да сменим само маслото и филтрите за да проверим дали не е от тях.

Снощи излязох и пак угасна.

Не съм я пробвал на дълъг път, да загрее до 90 градуса все още.
От нас до работа или където да отида няма време да загрее.
От грешката която дава явно губи компресия, но след сменени филтри не знам какво още може да причини това.
Не светят грешки по таблото.

Видях подобна тема, но беше за бензинова 147-ца и грешката беше motor control system failure.

Вече е минала компютърна диагностика, казаха че няма проблеми.

Не съм пробвал все още да слагам добавки в горивото.

Често срещан проблем ли е и добавките ако решават проблема мога ли да си я карам така?

Закачаш манометър и гледаш реално колко е налягането на маслото. Това е най-сигурния, най-бърз и точен резултат, без да започваме да гледаме на карти, и да хвърляме боб :)

dobromirski
19-01-2010, 18:17
Съсредоточи се върху регулатора на налягането в рейла !

Bobo
19-01-2010, 21:54
Съсредоточи се върху регулатора на налягането в рейла !

За да изгасне от него на празен ход значи в движение ще загасне моментално след подаване на газ ;)
Иначе най добре е да се измери налягане на маслото - макар че си мисля че първо гасне и после светва ... абе гадаенето няма да оправи колата ...

georgievd
19-01-2010, 23:05
... макар че си мисля че първо гасне и после светва ...

Correct. Първо изгасва двигателя и после на таблото изписва грешката.
Преди месец се случваше рядко, миналата седмица докато чаках един колега за 15 мин изгасна 3 пъти.

@Bobo - при вас можем ли да я свършим тая работа с манометъра и има ли значение по кое време на деня ще дойда?

Bobo
20-01-2010, 01:12
Correct. Първо изгасва двигателя и после на таблото изписва грешката.
Преди месец се случваше рядко, миналата седмица докато чаках един колега за 15 мин изгасна 3 пъти.

@Bobo - при вас можем ли да я свършим тая работа с манометъра и има ли значение по кое време на деня ще дойда?

Можем да свършим работа ;) Няма значение по кое време и все пак е добре да звъннеш един телефон преди това ;)

dobromirski
20-01-2010, 07:07
.......макар че си мисля че първо гасне и после светва ...
Лелеее, и при алфа ли са го направили така ? :stumm:
МИслех, че само тъпият сутиен (ситроен) има тоз (д)ефект. Там обаче е по зле :furious: Ако я угасиш на скорост (по невнимание) на дисплея се изписва OIL PRESURE TOO LOW в продължение на 40 сек. (само махането на клемата я гаси веднага), през което време НЯМА ПАЛЕНЕЕЕ :pokey:

georgievd
23-01-2010, 13:08
С малко помощ от pr_00f разбрахме че има проблем с датчика на коляновия вал.

Bobo
23-01-2010, 13:55
С малко помощ от pr_00f разбрахме че има проблем с датчика на коляновия вал.

Ха така колата нали беше минала комп. диагностика? Оказа се че дори pr_00f е по-добър от тия диагностици :roll2:

georgievd
23-01-2010, 14:46
Ха така колата нали беше минала комп. диагностика? Оказа се че дори pr_00f е по-добър от тия диагностици :roll2:

хаха, нищо лошo не мога да кажа за Extreme service, но колата беше там на диагностика.

Причината да не сме я забелязали тая грешка е, предполагам, защото тогава датчика е работел. :-)

И тогава не ми беше правила такива проблеми.
Така че съм склонен да вярвам, че сте си свършили работата добре.

:big_bow_down:

pininfarina
23-01-2010, 14:54
хаха, нищо лошo не мога да кажа за Extreme service, но колата беше там на диагностика.

Причината да не сме я забелязали тая грешка е, предполагам, защото тогава датчика е работел. :-)

И тогава не ми беше правила такива проблеми.
Така че съм склонен да вярвам, че сте си свършили работата добре.

:big_bow_down:

Понякога трупа тая грешка и при слаб акумулатор ( особенно при кола нов внос ) и в повечето случаи замо се изчиства грешката и няма проблеми ;-)
но явно в твоя случай датчика наистина е 'изгърмял'.

georgievd
23-01-2010, 15:27
Със сигурност не е от акумулатора, защото отначало не ми беше правила такива проблеми.
Имаше едни грешки, които ги изчистихме преди диагностиката в Extreme service, тая за датчика не беше между тях. След около седмица в Extreme service гледаха, но не беше записала нищо от старите грешки.

Bobo
23-01-2010, 15:34
Със сигурност не е от акумулатора, защото отначало не ми беше правила такива проблеми.
Имаше едни грешки, които ги изчистихме преди диагностиката в Extreme service, тая за датчика не беше между тях. След около седмица в Extreme service гледаха, но не беше записала нищо от старите грешки.

Ми тя си е била гаранционна при нас бе пич можеше да ни накараш да ти я оправиме пак ;) А иначе споко ще взимам прууфа на работа :lol:

pr_00f
23-01-2010, 17:00
Абе за какво са ти некадърници да работят при теб :crazy:

Иначе ето грешките

1.jpg Първият път като закачахме колата преди почти 2 месеца
2.jpg - от онзи ден.

Само P0703 се повтаря, преди това P0335 не се е появявала.

Първият път като гледахме колата ипратих скрииншота на един колега който трябваше да го даде на Драго и да стигне до Бобо за да го види, ама не стигна и до Драго даже :)

Bobo
23-01-2010, 17:54
Абе за какво са ти некадърници да работят при теб :crazy:

Иначе ето грешките

1.jpg Първият път като закачахме колата преди почти 2 месеца
2.jpg - от онзи ден.

Само P0703 се повтаря, преди това P0335 не се е появявала.

Първият път като гледахме колата ипратих скрииншота на един колега който трябваше да го даде на Драго и да стигне до Бобо за да го види, ама не стигна и до Драго даже :)

Всичко е ясно да влезе убития:lol:
А за некадърниците не съм съгласен всеки интелигентен човек би могъл с повечко четене да се обучи ;)

georgievd
20-02-2010, 16:32
Update:

Датчика е сменен.

@Бобо: След като ми връчиха обратно ключовете, от реакцията на майстора останах с впечатление, че не е бил за смяна.

За мен това гаснене е логично да е от датчика, защото отчита положението на вала.
Две три седмици вече я карам на по-ниски обороти и не гасне.
Докато я вкарвахме в сервиза се заговорихме с едно момче с очила (не знам име) и отговора му беше категоричен, че не е от него.
Със сигурност може да е от какво ли не, но според записаните грешки не виждам друга причина.

Ще видим какви ще са реакциите следващите седмици и ако пак угасне ще ви досаждам още.

PS: Благодарим за бързото обслужване :-)

Bobo
22-02-2010, 21:44
Update:

Датчика е сменен.

@Бобо: След като ми връчиха обратно ключовете, от реакцията на майстора останах с впечатление, че не е бил за смяна.

За мен това гаснене е логично да е от датчика, защото отчита положението на вала.
Две три седмици вече я карам на по-ниски обороти и не гасне.
Докато я вкарвахме в сервиза се заговорихме с едно момче с очила (не знам име) и отговора му беше категоричен, че не е от него.
Със сигурност може да е от какво ли не, но според записаните грешки не виждам друга причина.

Ще видим какви ще са реакциите следващите седмици и ако пак угасне ще ви досаждам още.

PS: Благодарим за бързото обслужване :-)

Пак заповядай :) И дано да сте уцелили проблема и да дойдеш да пием само кафенце ;)

vladu
23-02-2010, 13:52
Пак заповядай :) И дано да сте уцелили проблема и да дойдеш да пием само кафенце ;)

да не си болен бе сине, я какоФ Очтив си станал.
мляно ли трее да си носим кафенцето?

Bobo
23-02-2010, 19:10
да не си болен бе сине, я какоФ Очтив си станал.
мляно ли трее да си носим кафенцето?

Чушка ти требва да дойдеш с бутилка не с кафе аз си имам тука лаваца на пълнители :)

spe4elist
23-02-2010, 22:06
Чушка ти требва да дойдеш с бутилка не с кафе аз си имам тука лаваца на пълнители :)
-------------------------------------------------
Битпазара е в другият раздел!
Много Ви обичам всички и няма да наказвам! Засега!
разнежен модератор