PDA

View Full Version : Вентилатора на парното спира



beili
19-01-2010, 21:09
На няколоко пъти ми се случва вече да ми спира вентилатора,независими на колко градуса е настроен климатика/дали на топло или на студено/ и на каква степен.Просто си спира и след малко когато той си реши и тръгва пак.
На някой случвало ли му се е такова нещо и идеи за отстраняване на проблема?

mimouzunov
19-01-2010, 22:05
На няколоко пъти ми се случва вече да ми спира вентилатора,независими на колко градуса е настроен климатика/дали на топло или на студено/ и на каква степен.Просто си спира и след малко когато той си реши и тръгва пак.
На някой случвало ли му се е такова нещо и идеи за отстраняване на проблема?

До вентилатора самия имаше една букса с три кабела (маи бяха три де)...Това там е регулатора за електромотора...Прегледаи самата букса или евентуално за калпава споика по платката на регулатора...

Flame
19-01-2010, 23:25
Да,подобно нещо се е случвало,виж там дет ти каза Мимо.

beili
20-01-2010, 20:33
Добре ще я огледам тази букса.

vixun
22-01-2010, 00:24
аз искам да се похваля...преди няколко дена вентилатора ми падна в краката на пасажера...за щастие се отарвахме само с бурен, несдържан и истеричен смях. Кажете как да го закрепя то нещо, защото маи щипките са поизпилени...пък не ми се иска да го залепвам :)

Furious 155
22-01-2010, 01:01
аз искам да се похваля...преди няколко дена вентилатора ми падна в краката на пасажера...за щастие се отарвахме само с бурен, несдържан и истеричен смях. Кажете как да го закрепя то нещо, защото маи щипките са поизпилени...пък не ми се иска да го залепвам :)
освен щипките трябва да има и една малка рапидка в единия край - поне при мен беше така, преди да мога да го завъртя настрани и да изпадне!

pr_00f
22-01-2010, 01:02
Ами вентилатора се завива подобно "на капачка на буркан"
Моля да ме извините за тъпото сравнение.
И има една рапидка която не му позволява да се развие и падне от вибрациите.
Просто се огъзваш едно хубаво и виждаш къде би трябвало да бъде, защото явно някой я е махнал при теб

koolio
23-01-2010, 11:58
И моят така си работеше два дена по собствена преценка, докато не спря окончателно. :not-fair: Не мирише на изгоряло като предния път, никакви странни пумове, просто не работи. Нек'ви идеи?

Alfa User
23-01-2010, 19:16
И аз се присъединявам към групата без духалка ... По кабелите всичко изглежда ОК, всички клапи работят, но няма духане ... Преди няколко седмици спря на няколко пъти, но после тръгваше от само себе си, но от оня ден е :death:

mimouzunov
23-01-2010, 21:53
И аз се присъединявам към групата без духалка ... По кабелите всичко изглежда ОК, всички клапи работят, но няма духане ... Преди няколко седмици спря на няколко пъти, но после тръгваше от само себе си, но от оня ден е :death:

Проблема е в регулатора ,той се намира до електромотора... Прегледаите го за калпави споики!!!!В регулатора влизат 3 кабела ,плюс минус и управление от панела на климатроника!!!Ако ги има напреженията остава или регулатор или електромотор....

TRENDi
23-01-2010, 23:28
Започнете от бушона...

Alfa User
26-01-2010, 11:32
Проблема се реши при мен - оказа се, че плюса от захранването не стига до моторчето.Вчера прекарах 4 часа в един сервиз докато се открие къде е проблема - много се измъчиха момчетата, разглобиха почти цялото табло за да търсят проблемния кабел/връзка, но така и не се разбра къде е. Накрая пуснахме директен кабел от куплунга в таблото към моторчето на вентилатора, като сложихме и клема с бушон разбира се ... Сега всичко е ОК. Даже един бъг от преди се оправи - вентилатора духаше доста слабо в сравнение с този на други климатроници. Сега си е с пълната мощност,което много ме радва :)
Та на колегите с аналогичен проблем - проверете на буксата преди самото управление на моторчето дали идва постоянен плюс - ако го няма, действате като в моя случай.
Успех !

155_8000rpm
27-01-2010, 19:15
Проблема се реши при мен - оказа се, че плюса от захранването не стига до моторчето.Вчера прекарах 4 часа в един сервиз докато се открие къде е проблема - много се измъчиха момчетата, разглобиха почти цялото табло за да търсят проблемния кабел/връзка, но така и не се разбра къде е. Накрая пуснахме директен кабел от куплунга в таблото към моторчето на вентилатора, като сложихме и клема с бушон разбира се ... Сега всичко е ОК. Даже един бъг от преди се оправи - вентилатора духаше доста слабо в сравнение с този на други климатроници. Сега си е с пълната мощност,което много ме радва :)
Та на колегите с аналогичен проблем - проверете на буксата преди самото управление на моторчето дали идва постоянен плюс - ако го няма, действате като в моя случай.
Успех !

Псулютно същият филм беше при мене,ама за 15 кинта и 30 минути бях готов...очевидно се оказва слабо място тва шибано плюсово кабелче!

koolio
01-02-2010, 00:02
Аналогичен случай и у наше село. Плюсът беше изчезнал. Проблемът се реши като се изведе "плюс" откъм бушоните. Голямо благодаря на Краси (под моста "Чавдар")!

Alfa User
01-02-2010, 18:52
Мдааа ... още една характерна болежка на Легендите ...