PDA

View Full Version : Реле за чистачките!



jzonkom
21-01-2010, 17:35
Колеги знам,че има писано по темата но няма нищо конкретно!
Та въпроса ми е: Къде се намира въпросното реле?
В случай,че поредният отговор е :" от ляво зад бушоните" то моля по конкретно защото там има 3 релета!
И най-важният въпрос след това е::Как се вади от там!!!?:cry:

А причината за да го търся е следната:почиствах колата от снега,запалих я за позагрее малко но несъм видял че чистачките са пуснати,едва след като ги освободих от снега те тръгнаха но след като ги спрях вече не работят!
Мисля че е залепнало релето!

muchev
21-01-2010, 17:51
И аз направих като теб и се наложи да сменям моторчето на чистачските. В 99% си заминава то.

RUSEV-BGR
21-01-2010, 22:02
Колега провери си първо предпазителите минимум са два ако са с необходимия ампераж би трябвало да си е отишъл единия от тях!

ФЕРАРИСТ
22-01-2010, 12:06
Черното е за клаксона, другите 2 са жълти, едното е за подгряването на задния джам, лесно с опит можеш да разбереш кое е.....

Mury
22-01-2010, 14:49
А дали не е в корпуса на самото моторче:upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley:

търтей
22-01-2010, 15:02
А дали не е в корпуса на самото моторче:upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley:

ми те хората са свикнали на лада :clap:

bager
22-01-2010, 15:05
Прочетете последните мнения от тая тема:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42698

jzonkom
27-01-2010, 19:01
и въпреки това няма нищо конкретно!

ФЕРАРИСТ
27-01-2010, 19:26
и въпреки това няма нищо конкретно!

А дали не е в корпуса на самото моторче:upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley:
Явно човека знае със сигурност.......

търтей
27-01-2010, 20:09
Е те това бялото чудо е управлението на чистачките

http://turtey.clubalfaromeo.com/pics/wipers/020.jpg

jzonkom
27-01-2010, 22:44
A това значи ли че няма реле за чистачките ?
Защо всички дават непълно инфо или базирано на предположения а други просто спамят!Нали форума е за да си помагаме!

mirchozo
27-01-2010, 23:22
Да, затова е форума, ето ще се опитам да ти помогна малко...

Аз не можах да открия реле за чистачките в аутодатата, нито в книжката за ръководство ..., пък и щом темата е дискутирана, гледам мненията на доста доказани майстори, склонен съм да повярвам че няма такова. Отвори и виж тая проклетия дето ти показал Търтея, вероятно е там проблема.

bager
28-01-2010, 00:09
Добре де колега, какво неясно има? Ако беше прочел мнението ми както и това на Bobo в линка който ти дадох щеше да разбереш че реле НЯМА. Управлението на интервалите на чистачките не е с реле! Значи няма какво да го търсиш! А за да разбереш какво точно се е скапало, трябва да разглобиш целия механизъм на чистачките (снимката от Търтея). С гадаене тая работа няма да стане! Докато не пипнеш, ти или някой друг, няма да се оправи, това е.