PDA

View Full Version : Биелни лагери АР156 ТС



kremon
21-01-2010, 19:47
Здравейте колеги!
От скоро притежавам АР156 1.8 ТС и съм доволен от колицата,но чета тук във форума че напоследък доста зачестиха колите с изтропали биелни лагери. Може ли някой по-сведущ да сподели на какво се дължи това и има ли някаква превенция?
ПП. В момента карам с масло Motul 6100 10w40. Ако може да споделите мнение и за него.

Xtrime7
21-01-2010, 19:58
Зависи как са я поддържали колата преди теб.При несмяна на масло най вече се получава това,а в Италия масово го практикуват.Ако толкова се притесняваш за вала,можеш да му провериш лагерите и да замериш шийките.А за маслото нямам никакви наблюдения.
Аз си карам със Селения.
И не на последно място,Добре дошъл сред нас и много безаварийни километри.

stefoo
21-01-2010, 22:02
Здравейте колеги!
От скоро притежавам АР156 1.8 ТС и съм доволен от колицата,но чета тук във форума че напоследък доста зачестиха колите с изтропали биелни лагери. Може ли някой по-сведущ да сподели на какво се дължи това и има ли някаква превенция?
ПП. В момента карам с масло Motul 6100 10w40. Ако може да споделите мнение и за него.


моита изтропа обаче се оказа не само биелни лагери ами и основни шлаифане на вал още неща биела 1бр и ми се реве ама няма как мн ми е на сърце тая кола и ще я птавя вече е в бокса

dyni
22-01-2010, 09:58
Ако можеш си провери маслената помпа дали качва нормално налягане.На мен от там ми изтропа ДВГ - то. ......

scarface
22-01-2010, 10:59
това което можеш да направиш е да отвориш картера и да видш дали има нагар по цедката на помпата, понеже жабарите не сменяват масла а само доливат не всички има и обслужвани коли но по рядко ,та ако има нагар почистваш промиваш и по честа смяна на маслото и не би трябвало да имаш проблеми аз карам 4-та кола от италия и всичките са минали тая процедура

napoli
27-01-2010, 01:01
АЗ ДЖИТКАМ СЪС СЪЩИЯ МОТУЛ АМА ОРГИНАЛЕ МАКИНАТА ГО ДЪРЖИ МЕЖДУ МИН И МАХ :bouncing_smiley:



mod edit: Поне сега е на кирилица, но не е нужно до пишеш само с главни букви!

RoMeO_156_GTA
27-01-2010, 23:23
Колеги според мен темата е доста интересна . Повечето ТС са със съмнителна история , та как да се предпазим от евентуално раждане :baby_bringin:
Това са моите предположения , моля някой да ме поправи ако бъркам :???:
- смяна на консумативи (това си е стандартното и задължително) , хубаво масло (без Селения Голд, въпреки , че има и доволни от него)
- почистване на маслен сепаратор
- маслена помпа - може ли да мине с профилактика или за по-сигурно да се смени
- биелни лагери - марки , цени , от къде да пазаруваме ;)
- замерване на вала
След този ремонт колко километра долу горе е разработката :roll:

abart_
28-01-2010, 00:03
Колеги според мен темата е доста интересна . Повечето ТС са със съмнителна история , та как да се предпазим от евентуално раждане :baby_bringin:
Това са моите предположения , моля някой да ме поправи ако бъркам :???:
- смяна на консумативи (това си е стандартното и задължително) , хубаво масло (без Селения Голд, въпреки , че има и доволни от него)
- почистване на маслен сепаратор
- маслена помпа - може ли да мине с профилактика или за по-сигурно да се смени
- биелни лагери - марки , цени , от къде да пазаруваме ;)
- замерване на вала
След този ремонт колко километра долу горе е разработката :roll:

разработка на кое колега?
лагери попринцип не се разработват ;) Но да речем че не е препоръчително да вадиш колата от сервиза на "прекъсвач".
виш ако се пуснат и едни нови сегменти вече е друг въпроса :)

AlfaMan
28-01-2010, 00:25
Тя ако вече е усрана колата от някой "грижовен" собственик, не виждам как може да се предпази освен профилактично да се направи ремонт. Само че ако ще си купуваш кола с мисълта, че ще и правиш профилактичен ремонт, по-добре не я купувай. За жалост всичко е до късмет. Именно затова са масовите мнения, че нашите коли са много трошливи, защото моторите ни не са дуракоустойчиви, както при други марки и за да работят добре, искат подобаващо отношение. Тоест грижиш ли се за колата и тя ще ти се отплаща с безпроблемност.

RoMeO_156_GTA
28-01-2010, 10:49
Точно ,че всичко е на късмет . Дори да вземеш поддържана кола , пак не знаеш италианеца как и е вземал здравето без масло . Както знаем , маслото е много важно за тези двигатели и оттам иде цялата работа :-?

Та какво мислите по въпроса с профилактиката или карай докато грохне :mrgreen::go: Един вид си гарантираш така спокойствие , въпреки че пак не е много сигурно . Пуу много са ме наплашили нещо тея 2.0 ТС :whip:

миро
28-01-2010, 21:21
Колеги според мен темата е доста интересна . Повечето ТС са със съмнителна история , та как да се предпазим от евентуално раждане :baby_bringin:
Това са моите предположения , моля някой да ме поправи ако бъркам :???:
- смяна на консумативи (това си е стандартното и задължително) , хубаво масло (без Селения Голд, въпреки , че има и доволни от него)
- почистване на маслен сепаратор
- маслена помпа - може ли да мине с профилактика или за по-сигурно да се смени
- биелни лагери - марки , цени , от къде да пазаруваме ;)
- замерване на вала
След този ремонт колко километра долу горе е разработката :roll:

Лагери се предлагат само АЕ и Glyco. А за маслената помпа има допуски и май не се продават поотделно колелата, ако е износено нещо, направо си купуваш цяла :shocking:.