PDA

View Full Version : Проблем със спирачки...



Jorkkoo
22-01-2010, 00:25
Здравейте колеги. Проблема е следния на 18-ти вечерта се прибирах към 00:30ч. Тъкмо беше понатрупало от Варненският сняг... и както знаете ГТВ-то не е от най-високите коли се наложи по път за вкъщи да мина през 3-4 по големи преспи... и малко опря отдолу. Спирам пред блока за да изместя другата кола и си скачам в ГТВ-то натискам спирачката твърда все едно си на изгасен двигател и си натискал 3-4 пъти и се чува едно леко фъсс.. фъс от педала. Мръднах напред-назад малко със спирачка ама нъцки... спирачки бегали :shocking: ... след 2 дена изравям си колата от снега беше зарината почти до таван ... поработи си поне 30мин. размърдах из паркинга спирачките дойдоха дори АБС-а се включваше по леда всичко 6... Днес отново реших да излизам паля позагря си около 10мин. тръгвам и спирачки пак липсват педала твърд и тва е :shocking: ... Съвети някакви и на някой дали му се е случвало. :question:

trustworthy
22-01-2010, 00:41
Аз разбирам, че спирачките си ги имаш, просто педалът се втърдява, което води към спирачната помпа ;)

Jorkkoo
22-01-2010, 01:28
Хмм ... не ми се ще да е тя :) по-добре да е някое цилиндърче ;)... ,ама кофтито е, че не мога да я погледна в тоя сняг и студ... спирачната течност си е там МАКС е нивото в казанчето

Alfredo
22-01-2010, 07:22
То ако е помпа или цилиндърче педала трябва да потъва до долу а не да се втвърдява - според мен е от сервото

KaTsArA
23-01-2010, 13:51
Споко като се позатопли сичко се оправи ! на мен пък на газта ми се втварди педала :crazy:

Доко
23-01-2010, 19:44
Мойта пък на -10гр сутринта цялата се беше втвърдила :crazy:

Fear
25-01-2010, 10:36
Много са ви зиморничави колите бре, моята днес на -15 си беше пушка! :Tease:

VET
25-01-2010, 11:33
От студа явно ти се е повтвърдило уплътнението на щуцера, който влиза в сервото и изпуска вакуума. Затова чуваш съскане и ти е твърд педала. Не е спирачна помпа. Или има някъде пробив в маркуча на сервото до колектора.

Лек и успешен ден

Jorkkoo
25-01-2010, 23:52
Благодаря за отговорите колеги :) Преди малко слизах да препаля колата и завъртях 1 кръгче.Има си спирачки и АБС-а даже се включва :) Явно се е оправила,но при първа възможност ще прегледам маркуча на сервото,че щом веднъж го е направила може отново да го прояви и шега не бива със спирачките.

dilian alfa gtv
27-01-2010, 23:06
Как е жоро оправи ли спирачката:whip:
поздрави..!!!?

mochko1
29-03-2014, 02:34
Колеги ,при всяко каране на колата (карам я веднъж на 6+ месеца) спирачките ми се струваха все по зле и по зле. Педала е доста твърд ,с малък ход и колата спира като влак ,АБС-а се включва с мнооооого натискане и то на по хлъзгави/прашасали пътища :) Отначало си мислех ,че просто толкова си може бабичката ,но наскоро си взех една 156-ца и разликата между двете е огромна!!! Най-вероятно сервото е заминало. Та въпроса е от каква кола да търся серво? На кои модели се монтира същото? Или някакъв ъпгрейд може би ??

mochko1
03-04-2014, 02:21
Колеги ,при всяко каране на колата (карам я веднъж на 6+ месеца) спирачките ми се струваха все по зле и по зле. Педала е доста твърд ,с малък ход и колата спира като влак ,АБС-а се включва с мнооооого натискане и то на по хлъзгави/прашасали пътища :) Отначало си мислех ,че просто толкова си може бабичката ,но наскоро си взех една 156-ца и разликата между двете е огромна!!! Най-вероятно сервото е заминало. Та въпроса е от каква кола да търся серво? На кои модели се монтира същото? Или някакъв ъпгрейд може би ??

Никой ли няма идея?

_power_
03-04-2014, 10:19
Смени за начало спирачната течност ;)

kolev
03-04-2014, 10:26
последния път на ГТП какво показаха спирачките по колелета.

mochko1
04-04-2014, 02:27
Не погледнах данните от прегледа ,понеже минах по съкратената процедура... дори не съм сигурен дали е минала теста или направиха някаква шашма. За момента събирам информация какво серво да търся ако наистина има нужда от смяната му ,бях за кратко в България и нямах време да отида на майстор за обстоен преглед.