PDA

View Full Version : Никой не иска 156, да се смея или да плача?



cassillas
22-01-2010, 19:08
Ето какво ми се случва от извесно време на сам. Званя по автокъщи и частни лица които продават коли. Харесвам си някоя по-нова кола(2005,6,7,8г) от моята Алфа 156(1999) и питам продавача:
-Може ли бартер с доплащане:flowers:?
-Може:smoke:!- отговаря той
-Супер:upsidedwnsmiley:!- казвам аз
–За какво:clap:?-той
–За Алфа 156:firstprize:, обслужена с каско и една торба екстри:devil:.....–опитвам се да кажа аз, а отсреща чувам
-НЕ НЕ НЕЕЕЕЕЕЕ НЕЕЕЕ НЕ:wazuuup:, не и за Алфа въбще не и за италианско:shoot:, за нищо на света, не можем да ги продадем и само ни седят:guillotine:. Просто не става!:mf_Flush:.
Следва прекъсване на връзката:respect:

Какво мислите колеги?

old alfist
22-01-2010, 19:16
Стегни си я и си я карай или я дай "без пари".
Ако е в добро състояние пак я дай "без пари", но на фен.

ancho
22-01-2010, 19:31
Това че им седяли и не ги продавали ще го подмина, щото като си завъртиш главата по улиците и друго си мисли човек, ама как и да е. Само ми е чудно кой аджеба продава каквото и да е в сегашната криза :?::?::?:

arieca155
22-01-2010, 19:36
Това че им седяли и не ги продавали ще го подмина, щото като си завъртиш главата по улиците и друго си мисли човек, ама как и да е. Само ми е чудно кой аджеба продава каквото и да е в сегашната криза :?::?::?:

:clap:

Jivko7777
22-01-2010, 19:41
Никой не иска Алфа Ромео, но когато излезна с красавицата всеки я заглежда? Защо ли е така?

cassillas
22-01-2010, 19:59
Вярно е това че има доста Алфи в последно време по улиците, почти колкото БМВ-та 3:clap:

Ама не веднъж ми се случи подобен разговор- поне 5-6 пъти реаргират така. Иначе аз мойта така или иначе я давам с 5000лв загуба ама това е друга тема:wub:

търтей
22-01-2010, 20:01
Тва в кое село се развива действието?

kokless
22-01-2010, 20:03
Тва в кое село се развива действието?

В с. България предполагам!?

търтей
22-01-2010, 20:04
В с. България предполагам!?

Надали е звънял в цяла България, а?

raffaello
22-01-2010, 20:08
то пък търговците какво продават сега из тази криза, всяка продажба си е жив късмет
така казват, защото ти искат кеш паричките всичките, за да не се занимават после с намирането на друг клиент за Алфата
за всеки влак си има пътник, по-добре си дай колата на ценител, който ще я гледа както трябва, тертеплия човек

kokless
22-01-2010, 20:09
Реномето на италианските автомобили навсякъде в Бг е едно.

cassillas
22-01-2010, 20:10
Надали е звънял в цяла България, а?

Селото е милата(мръсната) ни столица. Не съм звънял на друго място, а и не мися че има смисъл да звъня по цяла БГ.

търтей
22-01-2010, 20:12
Селото е милата(мръсната) ни столица. Не съм звънял на друго място, а и не мися че има смисъл да звъня по цяла БГ.
Хъм. Странно. Щото баш у големото село талянки се карат доста.

cassillas
22-01-2010, 20:14
Верно е ама джамбазите бягат от мене като дявол от тамян:choice:

PEPI-2ALFA
22-01-2010, 20:15
..., а отсреща чувам
-НЕ НЕ НЕЕЕЕЕЕЕ НЕЕЕЕ НЕ:wazuuup:, не и за Алфа въбще не и за италианско:shoot:, за нищо на света, не можем да ги продадем и само ни седят:guillotine:. Просто не става!:mf_Flush:.
Следващия път кажи (ей така за проба), че предлагаш френска или немска, да видиш какъв ще е отговора.

cassillas
22-01-2010, 20:17
Следващия път кажи (ей така за проба), че предлагаш френска или немска, да видиш какъв ще е отговора.
Правих го веднъж с БМВ 3-ка 320 1997г. и ми казаха заповядайте да си разгледаме колите на място.:-(

търтей
22-01-2010, 20:27
Абе от това следва ли, че сега ако ида да си купя алфа, ще ми я дадат евтино да не им виси?

DiStefano
22-01-2010, 20:38
Абе от това следва ли, че сега ако ида да си купя алфа, ще ми я дадат евтино да не им виси?

долу-горе е така
ти някаква друга марка 2003, 2004 година от тоя клас, с тия екстри и мотор и прочее за около 10 бона видял ли си ?

търтей
22-01-2010, 20:48
долу-горе е така
ти някаква друга марка 2003, 2004 година от тоя клас, с тия екстри и мотор и прочее за около 10 бона видял ли си ?

утре ако не е -200 отивам тогава да пазаря
да видим колко ще свалят :spam_laser:

santo_traficante
22-01-2010, 20:55
...
а за какви марки се обаждаш?

sa6o_roman
22-01-2010, 21:39
добър въпрос, предполагам и колегата cassilas няма да се навие на бартер за мойта немска бабичка, пък ако ще и вр6 да е :D

fred
22-01-2010, 21:51
Реномето на италианските автомобили навсякъде в Бг е едно.

Ами то реномето е такова, затова маса народа се тръска в всякакви "реномирани" кошове, приличащи отвътре на килер и е доволен, че кара реноминрано си нещо, ходи час по час да ги потяга с части от арабите и
какво излиза?. :drinking:
ПП Абе имаше тук един Петко, все плюеше алафата, хвалеше Опела и туко продаваше нещо, ама изчезна, това извън темата

DiStefano
22-01-2010, 21:52
утре ако не е -200 отивам тогава да пазаря
да видим колко ще свалят :spam_laser:

кат тръгнеш ми се обади да идем двамата да праим панаир

kokless
22-01-2010, 21:58
Ами то реномето е такова, затова маса народа се тръска в немки кошове, приличащи отвътре на килер и е доволен, че кара немско, е какво излиза? :drinking:

Някои приличат на кухни :upsidedwnsmiley: ...Таблата им плоски като плот имат си и вградени шкафчета,които глено наричат "жабки"...:haha::haha::haha:

Bonev
22-01-2010, 22:00
Искам и ааааз да праа тарапана! Кога и къде?

fred
22-01-2010, 22:01
Някои приличат на кухни :upsidedwnsmiley: ...Таблата им плоски като плот имат си и вградени шкафчета,които глено наричат "жабки"...:haha::haha::haha:

Ми това се търси :spam_laser:

търтей
22-01-2010, 22:04
Искам и ааааз да праа тарапана! Кога и къде?

ей аз щях да ти звъня ама тая седмица беше адската лудница
сори

qpwo
22-01-2010, 23:10
Готина тема.... Трябва да има такава.... Жалко ,че се истри за плявата ..6 ...:respect:

търтей
22-01-2010, 23:15
Готина тема.... Трябва да има такава.... Жалко ,че се истри за плявата ..6 ...:respect:

Ако и тая стане псувалник като оная и тя ще изчезне и тук ще хвърчат глави

qpwo
22-01-2010, 23:30
Аз мисля , че в темата става въпрос за едно и също. Все едно как ще е формулирано заглавието... Псувалник-не:nono:По темата - джамбазина е в правото си да прави какъвто иска бартер стига да Оцелее. Друг е въпросът дали си е направил сметката какво най-вече се кара и какво е най-доброто:thumbup:!

Kuku
22-01-2010, 23:34
Колеги, поставете се на мястото на търговеца - вие ще размените ли нова, здрава, права кола, за "Алфа 156" ?! :lol:

Jivko7777
22-01-2010, 23:38
Колеги, поставете се на мястото на търговеца - вие ще размените ли нова, здрава, права кола, за "Алфа 156" ?! :lol:

Неееее :respect:

aav
22-01-2010, 23:40
...
-НЕ НЕ НЕЕЕЕЕЕЕ НЕЕЕЕ НЕ:wazuuup:, не и за Алфа въбще не и за италианско:shoot:, за нищо на света, не можем да ги продадем и само ни седят:guillotine:. Просто не става!...
Мислиш, че лъжат ли? Виж във форума колко години трябват на някои да си продадат алфите. И все пак всичко се продава - въпрос на цена

търтей
22-01-2010, 23:56
ми зависи от алфите бе
има некои дето имат кво ли не и струват едни други пари и се продават лесно
има и да по 3к и никой не ги ще

:pizza:

а жабмазите са ясни
на тях и дай само субару ако може :drinking:

Memento
23-01-2010, 00:39
Това са пълни глупости.Бащата на гаджето ми се занимава с внос на автомобили(той ми вкара и алфата).От началото на годината е продал около 8 алфи от,които 4 2.5 В6.Напоследък вкарва само алфи.-При мене алфа повече от 1 седмица не се е задържала(това са негови думи).Повече от 1 година неможеше да продаде 2 немски коли (vw bora и 1 пасат)продаваше ги на загуба даже.Така,че максимата,че немските коли се харчат като топъл хляб не важи.

vovata
23-01-2010, 03:10
Ами колегата да закара колта в салона при "Бащата на гаджето" да се разберат за комисйонна и продажбата може да стане по-бързо.

cassillas
23-01-2010, 11:50
Колеги, поставете се на мястото на търговеца - вие ще размените ли нова, здрава, права кола, за "Алфа 156" ?! :lol:
Добре ама като е отбелязъл "Бартер" в обявата 159ti ли иска да му предложа? Нали исакм да си купя по-нова и по-хубава кола заради което му доплащам.Аз ако имам 159 няма да му званя.



Това са пълни глупости.Бащата на гаджето ми се занимава с внос на автомобили(той ми вкара и алфата).От началото на годината е продал около 8 алфи от,които 4 2.5 В6.Напоследък вкарва само алфи.-При мене алфа повече от 1 седмица не се е задържала(това са негови думи).Повече от 1 година неможеше да продаде 2 немски коли (vw bora и 1 пасат)продаваше ги на загуба даже.Така,че максимата,че немските коли се харчат като топъл хляб не важи.

Какви коли предлага той, кажи ми автокъщата и ако си хареам някоя напрво отивам. След като 100% ще се съгласи на бартер:roll2:

santo_traficante
23-01-2010, 18:16
cassillas защо не си караш Алфата?кожа ала бала 2.0тс сигурно върви прилично.Защо не си я караш ами ще я даваш в бартер на 2000лв! Каква кола търсиш да си купиш?Ако търсиш Алфа твоята би трябвало да я вземат на бартер.То се тая коя ще им седи на плаца:roll2:

RPWWD
23-01-2010, 19:28
ми зависи от алфите бе
има некои дето имат кво ли не и струват едни други пари и се продават лесно
има и да по 3к и никой не ги ще

:pizza:

а жабмазите са ясни
на тях и дай само субару ако може :drinking:

Бе, не съм останал с впечатление че се продават много лесно, дори смятам че на пазара вървят само тия под 5000 лева, дееба и кво измекярско племе сме :roll2:

Доко
23-01-2010, 19:30
Колеги, поставете се на мястото на търговеца - вие ще размените ли нова, здрава, права кола, за "Алфа 156" ?! :lol:

Да, зависи от :big_money: ако ми се върже :roll2::crazy:
п.с. Сега като се замисля в мобилето има 156-ци по 2000 лева дето седят от месеци и .......... да не говоря за ГТВ-та :death: Тва ми е надеждата , да останем по-малко динозаври с алфи :crazy::lol:

raffaello
23-01-2010, 20:14
аз вече съм на принципа да си карам Алфата докато може, преди ги сменях колите през 1-2 години, но вече ми омръзна, тъкмо я обслужиш и след година за продан и на загуба почти винаги
моята Алфа е от първите още от 97 г. но за какво да я сменя, дори и фейслифтовите са почти близки а тях ги правеха допреди 5 години, а цената им е двойна
един съсед си купи Опел Вектра 2003 год. преди месец и като го гледам колко пари вече пръсна по нея само за този месец ми е жал за него, то не беше акумулатор, стартер, вентилатор на парното и последно подгревните свещи, а колицата е 6 години по-нова от моята, но няма го стила на Алфата - липсва просто
така и така вече не можем да вземем и половината на парите които сме дали преди години, по съм склонен да й подаря някой лек тунинг от колкото да и търся пазар и да се моля на някой тарикат

qpwo
23-01-2010, 21:24
Колеги, поставете се на мястото на търговеца - вие ще размените ли нова, здрава, права кола, за "Алфа 156" ?! :lol:
Дааа.... И ще си ДОПЛАТЯЯ....:super:

cassillas
23-01-2010, 23:01
cassillas защо не си караш Алфата?кожа ала бала 2.0тс сигурно върви прилично.Защо не си я караш ами ще я даваш в бартер на 2000лв! Каква кола търсиш да си купиш?Ако търсиш Алфа твоята би трябвало да я вземат на бартер.То се тая коя ще им седи на плаца:roll2:

Все повече се обеждавам че ще си е вечно моя.:-|

Derry
24-01-2010, 09:53
Купиш ли си кола трябва да осъзнаеш, че вече си вътре :). Мойто Алф си го взех за 11 хиляди навремето и си беше от най евтините на пазара, три години покъсно в автокъщите ми дават 3500 пари като се има в предвид, че на външен вид съм малко оръфан, при бартер за кола струваща десетина хиляди. Еми ще си я карам докато Алф ме предаде каествено или рязко се замогна.

koolio
24-01-2010, 12:56
Все повече се обеждавам че ще си е вечно моя.:-|

А какъв зор имаш да я сменяш? Какво по-точно искаш да купиш?

old alfist
24-01-2010, 14:54
А какъв зор имаш да я сменяш? Какво по-точно искаш да купиш?
Коле, той го е написал човекът :

Харесвам си някоя по-нова кола(2005,6,7,8г) от моята Алфа 156(1999)

RPWWD
24-01-2010, 15:15
Препоръчвам на колегата да си събере още 3000 лева, които не му достигат и на колкото му оценяват колата джамбазите и да си купи кеш другата кола, пък 156-цата винаги може да се ползва като резервна. Всички знаем от опит, колко е хубаво да имаш още една - две коли ;-)

old alfist
24-01-2010, 15:25
Препоръчвам на колегата да си събере още 3000 лева, които не му достигат и на колкото му оценяват колата джамбазите и да си купи кеш другата кола, пък 156-цата винаги може да се ползва като резервна. Всички знаем от опит, колко е хубаво да имаш още една - две коли ;-)
Аз за това не си продавам малката Алфа, защото е перфектна, а в същото време не мога да я продам изгодно - така двете се натоварват горе-долу равномерно и се използват удобствата, които дават всяка една от двете.

cassillas
24-01-2010, 18:01
Препоръчвам на колегата да си събере още 3000 лева, които не му достигат и на колкото му оценяват колата джамбазите и да си купи кеш другата кола, пък 156-цата винаги може да се ползва като резервна. Всички знаем от опит, колко е хубаво да имаш още една - две коли ;-)

Вярно е това ама освен 156-цата имам още: ситроен ХМ(глътнал толкова пари колкото Алфата, а не струва дори и на половина:jason2:), рено 11(не го продавам железна кола 1.7 GTE 94к.с. и всичките са живи!:bad_evil:) и шкода 105(продава се на части:sad2:). Супа ли да си варя от тези коли? Иначе онзи ден бях на косъм да си взема още една кола ама се разтуриха нещата и сега пак си мисля че трябва да разчистя авто парка за да си взема нова кола.

RPWWD
24-01-2010, 19:23
Вярно е това ама освен 156-цата имам още: ситроен ХМ(глътнал толкова пари колкото Алфата, а не струва дори и на половина:jason2:), рено 11(не го продавам железна кола 1.7 GTE 94к.с. и всичките са живи!:bad_evil:) и шкода 105(продава се на части:sad2:). Супа ли да си варя от тези коли? Иначе онзи ден бях на косъм да си взема още една кола ама се разтуриха нещата и сега пак си мисля че трябва да разчистя авто парка за да си взема нова кола.

Кофти момент си избрал за разчистване на автопарка, друже... Едните нямат пари, другите пък се пазарят като цигани за 300 лева по-евтино... По-добре изчакай, и без това Шкодата, Реното и Ситроена скоро ще трябва да ги връщаш за скрап заради предстоящите годишни екотакси.

koolio
24-01-2010, 21:23
Кофти момент си избрал за разчистване на автопарка, друже... Едните нямат пари, другите пък се пазарят като цигани за 300 лева по-евтино... По-добре изчакай, и без това Шкодата, Реното и Ситроена скоро ще трябва да ги връщаш за скрап заради предстоящите годишни екотакси.
И откъде съдиш за тия прословути екотакси? От ненадейното рязко повишаване на стандарта или пък от склонността на правителството към непопулярни мерки?

rusiq86
24-01-2010, 22:39
ми зависи от алфите бе
има некои дето имат кво ли не и струват едни други пари и се продават лесно
има и да по 3к и никой не ги ще

:pizza:

а жабмазите са ясни
на тях и дай само субару ако може :drinking:
Подкрепям това мнение !!!!

RoMAN
24-01-2010, 22:47
Купиш ли алфа, вечно твоя е.

Bottata
24-01-2010, 22:47
Да знаеш колко "играчи" си продават колите.
В петък ми предложиха Е300Д за 7,5к лв.
Днес БМВ 530Д - 2000г - с чип, кожа поизтормозено де за 8000лв. при това разсрочено 3к и после 10месеца по 500лв.
Не че няма яки 18-ки и т.н. даже още си мисля. Добре че нямам кинти, че щях да се вкарам в филма БМВ.
Карах едно 520 2 месеца и повече не повтарям не и преди да ми станат доходите х2

RPWWD
25-01-2010, 11:54
И откъде съдиш за тия прословути екотакси? От ненадейното рязко повишаване на стандарта или пък от склонността на правителството към непопулярни мерки?

Естествено, че от второто. Оня "командос от предградията" непрекъснато повтаря за дупките в бюджета и как трябвало да се кърпят ;-)

santo_traficante
25-01-2010, 14:09
cassillas като гледам темата ти остана само да плачеш и :tequilla:

RSxRacer
25-01-2010, 14:32
cassillas като гледам темата ти остана само да плачеш и :tequilla:
последно време си си вирна нослето смело...
на помниш и ти колко хленчи по темите за продажбата на нужника си....

не е нужно след като си се "отървал" от кенефа да ревеш против колегите... не е колегиално

лично мое мнение ... ако нямаш какво да кажеш по добре замълчи....:ban:

old alfist
25-01-2010, 14:41
Oлеле, и тази тема започна да придобива груб селски характер.

santo_traficante
25-01-2010, 15:48
последно време си си вирна нослето смело...
на помниш и ти колко хленчи по темите за продажбата на нужника си....

не е нужно след като си се "отървал" от кенефа да ревеш против колегите... не е колегиално

лично мое мнение ... ако нямаш какво да кажеш по добре замълчи....:ban:
:haha: 3 кенефа мой човек:haha:
сега и колегата като иска да се отърве от неговия дай да плачеме:-P
само бъркаш за моя кенеф защото 5000хилядарки изобщо не ме притесняват и никога не съм ревал че ми виси :haha: ако се беше задържал още малко и на 4000 щях да го дам за да ми се махне от главата:thumbup:

просто отговорих на колегата според питането в заглавието:thumbup:
може да прочетеш и мнения преди мойто който също не са ласкателни:haha:

ае поздрави и без лоши чувства:thumbup:

cyberhill
25-01-2010, 16:18
Гледам в мобилето има и по над 6000лв 156-ци... дали ще се продадат? :)
Проблема в момента обаче не е в марките.
Имам познати които продават Seat Leon , Audi A4 , Opel Vectra и нищо не става.
А колите са читави.

lubo_red
25-01-2010, 16:33
Колеги, поставете се на мястото на търговеца - вие ще размените ли нова, здрава, права кола, за "Алфа 156" ?! :lol:
Друг е въпроса,колко са здрави,прави и нови колите по борсите :haha:

Kuku
25-01-2010, 16:37
Ама на италианските винаги им е проблем, не само сега :lol:

Speeder
25-01-2010, 16:42
Ама на италианските винаги им е проблем, не само сега :lol:

Абе зависи на кои италиански ;)
На мен до сега ми отмъкнаха три италиански , от тия със задното, под носа!
Така, че си зависи :thumbup:

Бобби
25-01-2010, 18:25
Купувам, продавам коли всякакви.....:wow:
ВсиЧко е въпрос на търсене и педлагане като цена.. и най вече търпение.....е някой път духаш супата..:sex:...но неможе само (+)

cassillas
25-01-2010, 18:50
Е че аз я продавам на "-5000":sickness:

Ladjov
25-01-2010, 20:04
един приятел го каза много точно автомобила е скъпо удоволствие , което може да бъде сравнено с яма в която само наливаш и няма да зълниш . Помили си какво ти е дала красавицата и кажи тия 5 бона колко голяма загуба са ти . Всички те разбираме но почти няма автомобил , които да е купен за едни пари и след време да е продаден без никаква загуба

Коки
25-01-2010, 20:05
Пич, определи си ЕДНА кола, която да оставиш за резервна, другите ги пускай за продажба и си взимай каквото си решил. Бартерът НЕ Е решение. Жамбазинът не харесвал твоята? - друг ще я хареса, за всеки влак си има пътници. Стига цената ти да е В пазара.

dragonaz
25-01-2010, 20:13
Дочут разговор м.у колеги ..

- Е аз искам да взема нещо ама до 6 000 лв.
- Вземи си ОПЕЛ хем здрава хем не се чупи...
- А ОРЕЛ не искам мерси аз съм си голфаджия (
същият кара Пасат на 15 години).
- Е че вземи си нещо тогава 2004 година по-ново ?
- Е да бе там изскачат над 10 000 лева. Има едни италияанки, не са лоши ама карал съм фиат...
- Е па земи си Алфа кво ?
- Еееее да бе знаеш ли ги колегите от другият етаж яко зарибени карат Алфи ма имат и една на части, че като им се чупи да си я оправят.....

Не се обадих, защото незнаят, че имам Алфа.
Че Алфите не са от най-здравите не са.
Но пък разни голфаджии да се напинят, колко са скапани Алфите при положение, че дълго време са карали и Фиат не го разбирам.

forza_italia
25-01-2010, 20:53
Ами точно защото са карали Фиат. Демек Алфата е половин Фиат.......А не мерси :-P

old alfist
25-01-2010, 20:53
Просто казано - Алфите не са за мурдари.
Не е добре човек да се вманиячва, но когато има едно на ум каго неравности по пътя, периодичен и неангажираж преглед на течности и др.дребни подробности, което е присъщо за собстениците на италиански коли, всички тези действия стават нещо обичайно, което не прави впечетление, а на повечето им доставя удоволствие.
Абе кратко казано трябва да имаш отношение към колата и да я приемаш като някакъв небиологичен огранизъм.
Отделен въпрос е звук на двигател, вървеж и естри в интериора.
Всички тези неща не идват така отвътре на всеки един човек.

koolio
25-01-2010, 21:41
Естествено, че от второто. Оня "командос от предградията" непрекъснато повтаря за дупките в бюджета и как трябвало да се кърпят ;-)

Да бе ама командосът все пак е наясно, че ако ги приеме тия екотакси такъв ще му закърпят, че ще се чуди отде му е дошло.
Не помня кой изтърси преди време една умна приказка във форума - че българинът може всичко да изтърпи, ама ако му посегнеш на цигарите, алкохола и колата, тогава вече ще скочи.

fred
25-01-2010, 22:14
От тия такси ще изскочи само един голям :native:
Това е работа е умрряла и няма политик, койтода предприеме подобна безмислена мярка в бедна държава, която не произвежда 10-15 вида автомобили.В Румъния има една подобна такса, за която ЕС е наложила глоби /там се цели да се повиши продажбата на Дачия/, не знам и кога ще я отмени поредната съдебна инстанция.

qpwo
25-01-2010, 23:04
Колега, не се занимавай с глупости ... Карай си алфата с кеф... Алфите на старо са евтини, но малко хора могат да се решат и да се престрашат да изпитват удоволствието да карат алфа.... Някой може да не им са проблем 5000 , но пак гледат да се отърват от кефа щот били ненадеждни и да карат кенефи и каруци(чети - жипуве)... Всеки си има право на мнение - преди време имаше един - сфинкса дето караше нечупливи тойотки , правили сериозни проблеми на 400км.... Сега има и други заможни колеги , които не се решиха да си оставят алфите и не виждам смисъл от присъствието им тук..:ban::ban:

Stoyan Georgiev
25-01-2010, 23:11
смей се ;)

old alfist
25-01-2010, 23:17
смей се ;)
На кой го пишеш и за какво.

bager
26-01-2010, 09:50
На кой го пишеш и за какво.

Ами, отговаря на въпроса човека: :)
"Никой не иска 156, да се смея или да плача?"

RPWWD
26-01-2010, 10:23
Не помня кой изтърси преди време една умна приказка във форума - че българинът може всичко да изтърпи, ама ако му посегнеш на цигарите, алкохола и колата, тогава вече ще скочи.

Аз го изтърсих, но това не пречи на ония маймуни верно да пробват да го направят. Вече посегнаха на цигарите, кой знае, може пък търпението на раята да е безкрайно?!?

---------- Post added at 08:23 ---------- Previous post was at 08:20 ----------


един приятел го каза много точно автомобила е скъпо удоволствие , което може да бъде сравнено с яма в която само наливаш и няма да зълниш . Помили си какво ти е дала красавицата и кажи тия 5 бона колко голяма загуба са ти . Всички те разбираме но почти няма автомобил , които да е купен за едни пари и след време да е продаден без никаква загуба

Моята я купих преди 2 години за 14 000, сега не мога да я продам за 9 000, то бива загуба, ама чак пък толкова ;-) И всичко това е заради нагласата на купувачите в България, че италианската кола трябва да е евтина ?!?

Bottata
26-01-2010, 10:32
Една кола се обезценява между 15 и 20% за година.
Няма значение дали е нова или на 10 години.
И така е за всички марки.
Ако си я взел на "далавера" може и до 10% да го докараш. ако си се набутал с повечко кинти и до 25%.
и тука не включваме изобщо поддръжката, а само покупната стойност

RPWWD
26-01-2010, 10:44
Една кола се обезценява между 15 и 20% за година.
Няма значение дали е нова или на 10 години.
И така е за всички марки.
Ако си я взел на "далавера" може и до 10% да го докараш. ако си се набутал с повечко кинти и до 25%.
и тука не включваме изобщо поддръжката, а само покупната стойност

Кой ти говори за поддръжка, бе друже? Ако под "далавера" разбираш да купиш горублянска бангия на милион километра "много изгодно", може и на печалба да го докараш, нали българина е свикнал да шиба дявола с вазелин ;-)

aav
26-01-2010, 10:55
Кой ти говори за поддръжка, бе друже? Ако под "далавера" разбираш да купиш горублянска бангия на милион километра "много изгодно", може и на печалба да го докараш, нали българина е свикнал да шиба дявола с вазелин ;-)
взел си я за 14000, три години по-късно я продаваш за 7000, това е повече от нормално. На 3 години колите се обезценяват на 50%. Най-много губят тези с новите коли

RPWWD
26-01-2010, 11:08
взел си я за 14000, три години по-късно я продаваш за 7000, това е повече от нормално. На 3 години колите се обезценяват на 50%. Най-много губят тези с новите коли

Взел съм я декември 2007-ма, сега е януари 2010, т.е. минали са 2 години и един месец ;-) Както и да е, аз вече се отказах от продажбата, щото няма смисъл да правя подаръци на разни тарикати, които така или иначе нямат дори и 7 бона кеш ;-)
А в случаят, дори няма и интерес, т.е. алфистите сме бедно племе. Явно ще се минава на Ауди ;-)

raffaello
26-01-2010, 11:34
при всички марки има загуба на стойност, при едни малко повече, при други малко по-малко
един съсед си купи преди 1-2 месеца при бартер Опел Вектра 2003 година, като при бартера даде джип Хюндай Теракан 2002, който беше купил преди 2 години за 25000 лв, при бартера получи Вектрата и още 2000 лв
такива Вектри сега вървят по 10-12000 лв, това означава че за 2 години е загубил 11000 лв
за какво говорим тука, всичко си е набутка ако се гледа след време да се продаде
най-малка е набутката ако имаш кола за 1000-1200 лв, и решиш след 2 - 3 години да я продадеш, тогава може и пак и да и вземеш парите или в най-лошия случай да се прекараш с 200-300 лв

Jivko7777
26-01-2010, 11:41
Взел съм я декември 2007-ма, сега е януари 2010, т.е. минали са 2 години и един месец ;-) Както и да е, аз вече се отказах от продажбата, щото няма смисъл да правя подаръци на разни тарикати, които така или иначе нямат дори и 7 бона кеш ;-)
А в случаят, дори няма и интерес, т.е. алфистите сме бедно племе. Явно ще се минава на Ауди ;-)

Именно не си давай колата на която си вложил доста пари, време и нерви щом ти върши работа ;) На всичкото отгоре е и икономична ;)
Аз примерно мойто ЖТД е на една година от както съм си го купил и през ум не ми минава да го продавам...

cyberhill
26-01-2010, 11:47
Е прави сте, ама все пак примерно аз, не искам да карам 156-ца още 10 години.
Нали все пак трябва да има разнообразие някакво...
И там идваме на тезата : "Кеф цена няма" и така.

alfonco147GTA
26-01-2010, 12:26
Колега не си давай колата без пари остави си я и по добре си купи нещо да се возиш и да го трошиш по БГ патищата, пък 156-цата може да си я понапомпаш глей тука какво бонуси предлагат http://www.autodeltashop.com/ . Няма по красива кола от алфа ромео както сам си се убедил. Всички които плюят по италянските коли го правят защото са си купили кола пред разпадане и в един момент така и е станало. Не може да се очаква нищо от кола на 15+ години, свали я от витрината и нещата ще са доста по различни според мен. Моя съвет е стегни си колата, и си я карай с кеф! Представи си че я бартеросаш за някой в пъти по голям кофтор от твоита примерно!

Orm
26-01-2010, 14:13
Аз пък отдавна гледам на покупката на кола като на покупка на телевизор, панталон или печка ( от финансова гледна точка ). Никога не можеш да си върнеш паритре и няма смисъл да си тровиш нервите за това .
Като дойде време за смяна на колата , просто я даваш за колкото ти я зимат и купуваш друга .

Имам един приятел , който си взе Х5 за близо 150К а след 5-6 месеца тя вече струваше 120 ..... така че купуваш кола кефиш й се колкото трябва и после....- купуваш друга .

RPWWD
26-01-2010, 16:02
Тук изобщо не говорим за връщане на инвестицията, а че просто тези коли нямат продаване, освен ако не са "нов внос" , 98-99 година, за 3500 - 4000 лева ?!?

Коки
26-01-2010, 16:29
Е прави сте, ама все пак примерно аз, не искам да карам 156-ца още 10 години.
Нали все пак трябва да има разнообразие някакво....

Добре де, като искаш да сменяш - сменяй, но чрез продажба и последваща покупка, а не чрез бартер. Когато продаваш, трябва някой да я хареса, а когато купуваш, трябва на теб да ти хареса. А при бартера трябва ХЕМ оня да хареса твоята, ХЕМ ти неговата - е, очевидно шансовете са много по-малки. Продавай и това е.

RPWWD
26-01-2010, 17:26
Добре де, като искаш да сменяш - сменяй, но чрез продажба и последваща покупка, а не чрез бартер. Когато продаваш, трябва някой да я хареса, а когато купуваш, трябва на теб да ти хареса. А при бартера трябва ХЕМ оня да хареса твоята, ХЕМ ти неговата - е, очевидно шансовете са много по-малки. Продавай и това е.

За да го докара до бартер, колегата явно е ударил на камък с опитите за продажба.

Бобби
26-01-2010, 17:29
Е че аз я продавам на "-5000":sickness:
Само съвет...за 3500 - 3800..ще я отнесат като топъл хляб...другото е чакане!
Ако времето е пари съвета ми приеми:bg:, ако не...ти си знаеш!

Коки
26-01-2010, 17:52
...при бартера ... очевидно шансовете са много по-малки...


За да го докара до бартер, колегата явно е ударил на камък с опитите за продажба.

Я пак?

Jivko7777
26-01-2010, 18:06
Тук изобщо не говорим за връщане на инвестицията, а че просто тези коли нямат продаване, освен ако не са "нов внос" , 98-99 година, за 3500 - 4000 лева ?!?

Тук си абсолютно прав ;)
Незнайно защо се лъжат хората...Щото като вземи един такъв екземпляр за 3500 ще даде най-малко още толкова за ремонти ;)

souze
26-01-2010, 18:39
Всичко зависи от това колко силно искаш да я продадеш талянката. Ако не ти дават 5к, някой ще ти даде 4к. Аз лично за 2 години сега карам третата. Колко съм се пр*бал, нямам представа, ама всичко е въпрос на цена. Пък да не забравяме, че е криза все пак. За миналата година автотърговците отчитат спад на продажбите с над 50% все пак. :bouncing_smiley:

morfius
26-01-2010, 19:35
Бартерите са чиста проба набутвация за единия.
Имаш 3 коли до колкото разбирам, пускай и 3 те за продажба (с разумни цени все пак) и като ги продадеш (или поне 2 от тях) тогава купувай друга.

RPWWD
26-01-2010, 21:19
Я пак?

Ако можеше да я продаде кеш, нямаше да се чуди как да търси бартер.

cassillas
26-01-2010, 21:37
Само съвет...за 3500 - 3800..ще я отнесат като топъл хляб...другото е чакане!
Ако времето е пари съвета ми приеми:bg:, ако не...ти си знаеш!

Последно цената на която я бях пуснал беше 4 590лв. В това число: всички ремъци,всички роки,носачи и амортисьори, масла и др.течности, лагер помпа, съединител, аларма, свещи,каско за още 6 месеца и отделно още мн неща да не изпадам в подробности.А основната забележка е че свети еърбега и има спукана тръба на климатроника която ще я взема до 1-2 седмици от Никола Николов за 30лв.

Коки
26-01-2010, 22:14
Ако можеше да я продаде кеш, нямаше да се чуди как да търси бартер.

Т.е. като си пробвал това, което ти има повече шансове, пробваш това, което почти няма такива? Желязна логика.

aav
26-01-2010, 22:14
Взел съм я декември 2007-ма, сега е януари 2010, т.е. минали са 2 години и един месец ;-) Както и да е, аз вече се отказах от продажбата, щото няма смисъл да правя подаръци на разни тарикати, които така или иначе нямат дори и 7 бона кеш ;-)
А в случаят, дори няма и интерес, т.е. алфистите сме бедно племе. Явно ще се минава на Ауди ;-)

Колега, какво значи "някакви тарикати". Има ли нещо по-нормално купувача да иска да купи евтино. Ако хер Шмит или синьор Манчини си мислеха: Защо да си продавам колата след като съм губил по 10-15000Е годишно, ти щеше да караш на баща ти Москвича. Говоря съвсем образно. Продаването на кола не е за всеки. Има хора, които продават над-горния сегмент, те продават бавно и трудно, а от 2 години нищо не могат да продадат.
Никой не съветвам: купувай бавно, мисли че имаш да плащаш данъци, застраховки, можеш ли да си позволиш обезценката, както казах 50% на три години, и продавай бързо, доближи ли се някой до 90% твойта цена продавай - нищо не губиш. Питай ги продавачите на пловдивската Алфа 159, кое е по-добре 22000лв в джоба още миналия Септември или още се продава вече на 19500лв. и със сигурност още ще пада.

Коки
26-01-2010, 22:16
Последно цената на която я бях пуснал беше 4 590лв. В това число: всички ремъци,всички роки,носачи и амортисьори, масла и др.течности, лагер помпа, съединител, аларма, свещи,каско за още 6 месеца и отделно още мн неща да не изпадам в подробности...

Пазарът (разбирай купувачът) изобщо не се интересува от тези неща. Жалко, но факт.

DiStefano
26-01-2010, 22:27
италианските коли въобще не са от най-трошливите .. не ги знам статистиките от автомобилните журналисти по реномираните издания, но в нашата фирма се кара предимно немско - Ауди, Фолксваген, Опел ,а баничарките са френски - Ситроени /чисто нови/ ... иначе колегите дето сме с италианки сме 5-ма .. на фона на ремонтите на другите возила, ние направо сме все едно с нови ... но не спират всеки път ехидно да ни се присмеят .. ми нека си карат тяхните и да им се радват .. много ми е кеф, когато на колегата Аудито А6 редовно го оставям да ми диша газовете отзад ..

иначе по темата ... 156-цата е уникален за мен автомобил, дали се търгува добре на родния пазар нямам конкретна представа, но неоспорим факт е че и всяка 10-та кола примерно по улиците вече е такава .. определено най-добрия избор за мен в този ценови диапазон ..

RPWWD
26-01-2010, 22:40
Колега, какво значи "някакви тарикати". Има ли нещо по-нормално купувача да иска да купи евтино. Ако хер Шмит или синьор Манчини си мислеха: Защо да си продавам колата след като съм губил по 10-15000Е годишно, ти щеше да караш на баща ти Москвича. Говоря съвсем образно. Продаването на кола не е за всеки. Има хора, които продават над-горния сегмент, те продават бавно и трудно, а от 2 години нищо не могат да продадат.
Никой не съветвам: купувай бавно, мисли че имаш да плащаш данъци, застраховки, можеш ли да си позволиш обезценката, както казах 50% на три години, и продавай бързо, доближи ли се някой до 90% твойта цена продавай - нищо не губиш. Питай ги продавачите на пловдивската Алфа 159, кое е по-добре 22000лв в джоба още миналия Септември или още се продава вече на 19500лв. и със сигурност още ще пада.

Не ги мисли джамбазите от Пловдив, докато 159-ката им отлежава те се издържат от "лачени" бангийки на по 10-12 години на цена под 5000 лева, които въпросните тарикати купуват като топъл хляб и освен, че пак си плащат данъците, правят яко ремонти и реват колко трошливи били...156-ците в случая ;-) Аз съм го казал по-горе, за съжаление 156-ците се купуват вече само когато паднат под кота "5000", не защото са лоши коли, а защото хората с пари ще си купят Ауди А4 за 20000, вместо въпросната 159-ка. Явно такива хора са малко сред нас...

botsos
26-01-2010, 23:29
Ако искаш да си продадеш колата на печалба, простоя продай след 40 години! :bg:

Доко
26-01-2010, 23:34
Ако искаш да си продадеш колата на печалба, простоя продай след 40 години! :bg:

Вярно, мойта ще я пазя за внуците,ще чакам да придобие антикварна стойност .:drinking:

RPWWD
26-01-2010, 23:52
Ако искаш да си продадеш колата на печалба, простоя продай след 40 години! :bg:

Хахаха, е тва е добра идея :bouncing_smiley: Лошото е, че колегата Касияс няма нерви да я чака толкова, пък и като му гледам цената, хич не я дава на печалба.

StarChild
27-01-2010, 00:36
Само съвет...за 3500 - 3800..ще я отнесат като топъл хляб...другото е чакане!
Ако времето е пари съвета ми приеми:bg:, ако не...ти си знаеш! Хайде давай я! ;)

Майтапът на страна просто в момента пазарът е пълна пумия! Предлагането е повече от търсенето. Нормално е в условие на криза. Макар, че хората с пари им е сега времето за покупка на имоти,коли и т.н.
Лошото за масата народ е, че цените са ниски(изгодни) но пари няма!:drinking:

Jivko7777
27-01-2010, 00:52
Последно цената на която я бях пуснал беше 4 590лв. В това число: всички ремъци,всички роки,носачи и амортисьори, масла и др.течности, лагер помпа, съединител, аларма, свещи,каско за още 6 месеца и отделно още мн неща да не изпадам в подробности.А основната забележка е че свети еърбега и има спукана тръба на климатроника която ще я взема до 1-2 седмици от Никола Николов за 30лв.

И на тази цена, с всичко сменено...никой не я иска??? Това е българина просто нямам думи...

morfius
27-01-2010, 11:03
А някой да се замисля, че няма свободни пари в момента за автомобили в частта от населението която купува 2 ра ръка?
И това не влияе само на цените на италианските возила?

old alfist
27-01-2010, 11:33
И на тази цена, с всичко сменено...никой не я иска??? Това е българина просто нямам думи...
Помисли малко и се опитай да гледаш на нещата от гледна точка на купувача на примерно твойта кола.

Дори да си сменил всичко, един непознат човек не може да разчита 100%, че всичко е перфектно.

Ти си имал желанието и си подържал автомобила, но може ли някой напълно да се довери примерно на работата по колата на твоите майстори или качеството на резервните части, въпреки твоите добри намерения - демек трябва да разчита на преценките ти.

Купувачът трябва много добре да те познава теб и машината ти, за да може да оцени стойностно това което купува.

Така, че е по-скоро нормално да не вземе предвид твоите усилия за подръжка състоянието на автомобила, което се отразява на парите, които би дал за твоята кола.

Коки
27-01-2010, 12:42
...с всичко сменено...никой не я иска??? ...

Пак ти казвам, че никой не се интересува какво е сменено. Никой, никога няма да ти го плати. И това няма нищо общо с "българина".

DerMeister
27-01-2010, 12:48
Купиш ли си кола за X лв., автоматично с всеки ден губиш по-малко от тези X лв. и накрая евентуално я продаваш за X-Y лв. Ако искаш през това време я обслужвай на 100 км. и смени всичко с ново, никой не го интересува. :clapping:

Kuku
27-01-2010, 13:04
Просто няма как някой да се интересува от "всичко сменено", при положение, че всеки търговец лъже и мами за тези неща! Приказката за лъжливото овчарче важи с пълна сила на национално ниво :)

Vanco
27-01-2010, 20:05
Никой не иска Алфа Ромео, но когато излезна с красавицата всеки я заглежда? Защо ли е така?
Йееее, щото е :plane:и всеки и се :notworthy:, пък и щом имаш кола с ткава скъпа поддръжка, значи имаш:big_money:

Jivko7777
27-01-2010, 21:08
Просто няма как някой да се интересува от "всичко сменено", при положение, че всеки търговец лъже и мами за тези неща! Приказката за лъжливото овчарче важи с пълна сила на национално ниво :)

Да така е, но аз на колегата мога да вярвам ;) Все пак е от наще :)

old alfist
27-01-2010, 21:13
Да така е, но аз на колегата мога да вярвам ;) Все пак е от наще :)
Гледай, какво написах още в началото :

Стегни си я и си я карай или я дай "без пари".
Ако е в добро състояние пак я дай "без пари", но на фен.

Коки
28-01-2010, 12:03
Да така е, но аз на колегата мога да вярвам ;) Все пак е от наще :)

Ами взимай я тогава, какво чакаш.

Jivko7777
28-01-2010, 14:22
Ами взимай я тогава, какво чакаш.

Няма да мога да се справя с 2 Алфа :cry: иначе да я бях взел....

adv_petrov
28-01-2010, 15:21
Не е верно че никой не иска 156ци - искат, ама да са нов внос и да са по 4 бона. В момента когато я продаваш карана в България, никой вече не иска да даде парите, които тя си струва (щото си сменил половината кола вече едва ли не). Моята ако я продавам и намеря мераклия за 4000 (четири хиляди) лева, веднага му давам ключовете и ще знам че съм направил сделка по отношение на цената. Ама хората нямат пари и знам че и за 3 бона надали ще се намери клиент. Затова си я карам като пич и си върша работа с нея и не ми е зор :)

cyberhill
28-01-2010, 15:43
Бе не е само в нашите коли проблема, той е за всички марки.
Вижте че има а4-ки по 5000 - 6000лв , Вектри , а3-ки, и т.н. ( какво ли няма)
И те не се продават. Но истината е че се обезценяват по малко , от нашите кошници.

rusiq86
28-01-2010, 15:47
Чета, чета и се чудя! За какви 3000-4000 лв говорят колегите?! Една хубава, запазена, добре поддържана кола от този модел струва повече. Има екземпляри и за 4000, но те не струват, пред ремонт са, ходова част аут и още какво ли не. Вярно са се обезценили колите, ама чак толкова :drinking:.
Ама то си е като новата кола: един модел с вс възможни екстри и глезотиики качва колата с 20-30к лв! Не съм виждал колите Ви, нито знам състоянието им, но за 4000 да си готов да си дадеш колата веднага без да се замислиш!

cyberhill
28-01-2010, 16:05
Еми това е цената за да се продаде колата относително бързо...
Ако решиш да я продаваш, така или иначе, като държиш висока цена 1 година , какъв е келепира? Ами, пак ще я продадеш на ниска цена и това е.
Аз я имам от около 4 месеца и съм хвърлил сума пара, но това както е ясно, никой не го интересува.
Хората се интересуват, да пише НОВ ВНОС , Обслужена , 120 000км , Нови Гуми ( просто лъснати стари в общия случай). Това е :)
Пък, че след това ще хвърли още толкова да я вкара в час е друга тема.
И че ще реве като девица, че частите били скъпи...

Ще ви дам пример с А4 дизел. На което ауди окачването му е над 1000лв , да не кажа много над...
Като я купи някой тая ти ми кола, която всъщност не е на 160 000км , а е на 500 000км , като смени предница , турбина , валове ,дебитомер и после к'во според Вас ще говори тоя човечец , на мен примерно за А4 ?

Винаги съм бил противник на новия внос. Тука поне сменяме масла и не купуваме колите си от морги!

RPWWD
28-01-2010, 16:13
Да, ама ще слуша чалга в Ауди и девойките ще го заглеждат ;-) А, и ще мълчи като партизанин относно тези ремонти, сакън да не се разчуе,че се е прекарал и да не пада излишно цената на селската мечта.
За ниските цени на 156 и изобщо на Алфите сме си виновни ние, защото самите ние ги купуваме само ако са по-еФтинки ;-).

santo_traficante
28-01-2010, 16:14
Ще ви дам пример с А4 дизел. На което ауди окачването му е над 1000лв , да не кажа много над...

на 156 колко е оригиналното като цена?

rusiq86
28-01-2010, 16:16
Проста равносметка при кола нов внос:
- еко такса - около 180лв
- гражданска - около 170лв
- кат, номера - около 100-120лв
- масла+филтри - около 130лв
- ролки+ремъци+труд - около 400-500лв
- каско - около 400лв
- накладки - около 100лв
И това са просто задължителните неща, може и да съм пропуснал нещо, като антифриз, диагностика, и ако няма нищо по колата, като дебитомер, акомулатор, ходова част, гуми, за нововнесената кола ще трябва да се налее още: около 1500лв!
А и е по-добре да е внесена, карана тук, посменено това онова и найстина можеш да си закупиш напълно обслужена кола! Реално неможеш да си купуваш кола и да кажеш ама тя на автокъщата е с 1500 лв надоло, да ама като сметнеш нещата по-горе, че и на повечето къщи вземат ченджъри, сд-та и кво става.....

RPWWD
28-01-2010, 16:23
А и е по-добре да е внесена, карана тук, посменено това онова и найстина можеш да си закупиш напълно обслужена кола!

Или пък тотално амортизирана и "побългарена" с менте части ;-)
Това е гледната точка на купувача, колкото и да не ни харесва, но всеки купувач рано или късно става продавач и тогава и на него му се... мамата :rotfl:

cyberhill
28-01-2010, 16:30
Да, ама ще слуша чалга в Ауди и девойките ще го заглеждат ;-) А, и ще мълчи като партизанин относно тези ремонти, сакън да не се разчуе,че се е прекарал и да не пада излишно цената на селската мечта.
За ниските цени на 156 и изобщо на Алфите сме си виновни ние, защото самите ние ги купуваме само ако са по-еФтинки ;-).

Аха, на там върви работата :bg:




на 156 колко е оригиналното като цена?

Ми колко да е - пак към 1000лв
Но смятам е ясно, че А4-то държи повече цена спрямо 156. А лично на мен не ми харесва повече :drinking:
Говоря образно разбира се :)

Бобби
28-01-2010, 18:21
Последно цената на която я бях пуснал беше 4 590лв. В това число: всички ремъци,всички роки,носачи и амортисьори, масла и др.течности, лагер помпа, съединител, аларма, свещи,каско за още 6 месеца и отделно още мн неща да не изпадам в подробности.А основната забележка е че свети еърбега и има спукана тръба на климатроника която ще я взема до 1-2 седмици от Никола Николов за 30лв.
Обслужването почти не го вземат под внимание....важно е колата да е напълно изправна или клиента да не открие дадена неизправност.....:shocking:
..е някой хора си мислят като е нов внос...е детствена:))
..пълни глупости...тепърва започват с набутването...да не говорим за еко такса и т.н.
доколкото виждам от снимките колата не ти е лоша, добре изглежда.
Излекувай неизправностите, за да не се хваща клиента за това и онова...

koolio
28-01-2010, 18:32
:-PМноооого зависи откъде и от кого е новият внос.

Бобби
28-01-2010, 18:54
:-PМноооого зависи откъде и от кого е новият внос.
:))...Коле, от Германия бате...колата е карал капитан на кораб.....6 месеца в морето, идва си за една седмица кара малко и след това пак 6 месеца без седмица в морето....и когато се връща вторият път пред гаража израснало дърво:))

alfa_zlodeo
28-01-2010, 18:55
колко пари и търсиш?

Бобби
28-01-2010, 18:57
колко пари и търсиш?
прочети темата и ше разбереш!

alfa_zlodeo
28-01-2010, 18:57
ако имаш намерение да я продаваш това е номера да се разберем 0885081660

Бобби
28-01-2010, 19:01
Потръгнаха нещата...а автора се беше се отчаял:))

cassillas
28-01-2010, 19:19
ако имаш намерение да я продаваш това е номера да се разберем 0885081660

Имаш ЛС :info:

santo_traficante
28-01-2010, 20:18
ае и да почерпиш:spam_laser:

slav40
29-01-2010, 00:38
Проста равносметка при кола нов внос:
- еко такса - около 180лв
- гражданска - около 170лв
- кат, номера - около 100-120лв
- масла+филтри - около 130лв
- ролки+ремъци+труд - около 400-500лв
- каско - около 400лв
- накладки - около 100лв
И това са просто задължителните неща, може и да съм пропуснал нещо, като антифриз, диагностика, и ако няма нищо по колата, като дебитомер, акомулатор, ходова част, гуми, за нововнесената кола ще трябва да се налее още: около 1500лв!
А и е по-добре да е внесена, карана тук, посменено това онова и найстина можеш да си закупиш напълно обслужена кола! Реално неможеш да си купуваш кола и да кажеш ама тя на автокъщата е с 1500 лв надоло, да ама като сметнеш нещата по-горе, че и на повечето къщи вземат ченджъри, сд-та и кво става.....

Е как какво става .... става това ,че за тия пари получава нови части и знае ,че няма да има ядове известно време ...докато при закупуването на обслужена такава, не се знае преди колко 40 000-50 000 км са правени ремонтите и колата е на границата да издържи още 10К или да грохне всеки момент.... аз лично бих взел кола за 3500- вместо за 7000 и да сменя всичко за което се сетя и ще знам ,че за 7000 ще имам почти нова кола ,а не някоя "запазена" и "гледана", която ще роди след месец ... риийййш ли :spam_laser: А и къФ чейнджър, кат има флашки :-P

Razer
29-01-2010, 00:48
Естествено е, че се предпочита колата да е нов внос. На запад хората спазват ограниченията, имат хубави пътища, всяка година минават стабилни техно тестове и шанса да попаднеш на части менте е доста по нисък. Аз като знам какво и причинявам на моята каляска, жална му майка на тоя дето ще я купи.

Ladjov
29-01-2010, 10:24
:))...Коле, от Германия бате...колата е карал капитан на кораб.....6 месеца в морето, идва си за една седмица кара малко и след това пак 6 месеца без седмица в морето....и когато се връща вторият път пред гаража израснало дърво:))

да и е само на 65 000 км :new_Eyecrazy:

или я е карала една баба която ходела с нея на пазар веднъж в седмицата :plane:

koolio
29-01-2010, 11:16
да и е само на 65 000 км :new_Eyecrazy:

или я е карала една баба която ходела с нея на пазар веднъж в седмицата :plane:

Ама то такива коли иам бе хора. Ама не са по две за лев. Аз отдавна питам и отговор не искам: как така за аналогичен модел в Германия и Италия цените почват от 3000 евро и то за коли със забележки и на по над 250 000 км, а тук ги продават за по 5000 лв - на 120 000 км, лъскави, без забележки.

rusiq86
29-01-2010, 11:20
Колега slav40 (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/member.php?u=1170), не мисля така, първо вс което е сменяно може да се провери, като например покажеш фискални бонове, фактури. И със сигорност вероятността да роди е в пъти по-голяма от новият внос. За сд, джанти и и др говоря от опит. Този нов внос какъв е, отиваш в накой автосалон, и кво колата идеална, ама нали се сещаш, че тази е била подарък към пакета от 9 и е страшно запазена и виж ли ще те изкара 200к км щото е нов внос...дано не го вярвате това.
Лично мнение, не те ангажирам с него :)
Относно на запад: ми моите скромни наблюения са, че там карат още по рисково, за смяната ако се сетят за смяната на масло добре е, и визирам доста държави включително Италия, Германия, и други. Единственото на което можеш да разчиташ е че ходовата част ще е ок, но имайки впредвид годинките на коалта и нашите лунни кратери, макс година-две и ще го смениш! Дебитомера ще започне да дава фира след толкова време също, щото виж ли нашите пътища не са прашни, и въздуха е все едно в безлюдна планина!
Това са си мои разсъждения, но ето заради такива неща неможе да кажеш виж на тая къща има един барутник за 5к лв, ти за кво ми искаш 7к лв, да не съм луд да давам две хилки отгоре, не че няма да ги даде, че и отгоре!!!

Ladjov
29-01-2010, 11:33
Ама то такива коли иам бе хора. Ама не са по две за лев. Аз отдавна питам и отговор не искам: как така за аналогичен модел в Германия и Италия цените почват от 3000 евро и то за коли със забележки и на по над 250 000 км, а тук ги продават за по 5000 лв - на 120 000 км, лъскави, без забележки.


съгласен съм че има и такива коли или коли купени на малко километри защото не им е изплатен лизинга такъв автомобил на 30 000 км спокоино можеш да купиш на 1/2 цена , ама то тука стана че едва ли не всяка 2ра кола е карана по малко седяла е в гараж само и незнам си какво , а тя в същност е сцепена от каране но чисто и просто тия атомобили трошат се , но не са правени с лист хартия и лепило .

rusiq86
29-01-2010, 11:42
За мен лично заради такива бангии по 4-5к лева и надоло се носи лоша слава на марката. Пр си купи минало лято АР156 2.4,99' от автосалон. Доволен мн била запазена, и я взел ефтинко, преди година за 5000лв.
Гледам я аз, би тя ужасна, няма стойка, броните ужулени, салона надупчен като рокфортско сирене от цигари, сенника го няма, железни джанти, двг като трактор се чува. След това едни ремонти по двг и ходова част почнаха, колата май седя повече в сервизи отколкото да се кара. И питаш ли колко е спестил от новият внос!!
Моята я взех, беше внесена преди 8к км от Италия. И вече съм и навъртял повече от 25к км и съм адски доволен, грижа се за нея, и само хубави части. Ако требва да я продавам за 5к лв, по-добре на брат си да дам да я кара!! Толкова любов съм вложил в тая кола, и някой виж сенегалец или селтак да я троши, не!

digitalundgrd
29-01-2010, 11:53
Така е колегата русия86 е прав! Ако сте си стегнали колата и тя е кукла, по-добре я дайте на някой близък да и се радва, от колкото да я подарите за жълти стотинки на некой до вчерашен гоуфър. С 4000лв нито ще обеднеете, нито ще забогатеете :)

The_Game
29-01-2010, 12:10
Проблема според мен е в лампата за еърбега, където спомена.

Хората видят ли тази лампа да свете ооо удряна е колата бягай....

Коки
29-01-2010, 12:31
...Ако сте си стегнали колата и тя е кукла, по-добре я дайте на някой близък да и се радва, от колкото да я подарите за жълти стотинки на некой до вчерашен гоуфър. С 4000лв нито ще обеднеете, нито ще забогатеете :)

Абе много е лесно така да се дават съвети. Нито знаете каква му е ситуацията на човека, нито дали 4000 са много за него или малко.

Освен това, ако искаш си да купиш по-нова кола примерно за 20 000 лв, 4000 са ти 1/5. И ако изкараш още 2000 и нещо от останалите стари бангии, събираш 1/3 от сумата.

Не мисля, че помагате на човека като го карате да си държи 156-тицата, при положение, че той си е решил, че иска по-нова кола.

търтей
29-01-2010, 12:35
Абе много е лесно така да се дават съвети.
Виж, че тия, дето най дават съвети са на по 20 и всичко къде фърка се папка :drinking:

rusiq86
29-01-2010, 12:35
Никой нищо не го кара! Това бих направил аз, човека си има глава на раменете, за да си реши сам нали :respect:

slav40
29-01-2010, 14:20
... много лесно ще ти изкарам фискални бонове фактури и тем подобни измишльотини,но купувача трябда да се доверява сляпо и да вярва ,че всичко което е описано е вярно и ,че след ремонтите колата е карана лекинко по уличките най-много 2000/3000 км ....
Мерси от такива запазени коли със сменени консумативи ...не си ли ги сменя аз на никой не вярвам .... Да моята беше такава със сменени консумативи ... и точно след 5-6 месеца започна верижната реакция ...МПХ,Дебитомер,Свещи,Ламбда,цялото окачване,радиатора се спука(бил лепен),накладки,дискове ...и изяде още 3500 за ремонт ...затова ако не си го сменя АЗ на никой не вярвам ,че го е направил независимо от листчетата които ми подмята,дето и за избърсване на г*за не стават ..... единствения + за който се сещам,е че има регистрация ,платена еко такса,евентуално платена застраховка,преглед,каско,аларма,но разликата е от порядъка на 700/800 лв. а не минимум 2000лв. ....... т.е. бих взел "запазена" кола само ако разликата спрямо новия внос е макс 700/800 лв(при условие,че има поне още 7-8 месеца валидност на засраховката и прегледа)

..... аз лично бих взел кола за 3500- вместо за 7000 и да сменя всичко, за което се сетя и ще знам ,че за 7000 ще имам почти нова кола ,а не някоя "запазена" и "гледана", която ще роди след месец ... риийййш ли ....

cyberhill
29-01-2010, 14:26
Има нещо вярно...
Много взе да се спекулира с това "Напълно обслужен", което май значи - минала автомивка за пълно почистване и лъскане :)

slav40
29-01-2010, 14:30
а пък вдигнеш ли капака и видиш измит двигател ,затваряй и да те няма без обяснения или директно забиваш цена с 1000 лв надолу .... коли колкото искаш ......

Panchev
29-01-2010, 14:52
А, ако двигателят, освен че е измит е и нагласен, като за клиенти, като всички маркучи са боядисани с черна боя, всички метални части (тръбички, шайби и пр.) с бронз, а всичко останало (кабели, пластмаси и пр.) минато с лак, кво прайм?

slav40
29-01-2010, 14:56
Незнам дали е от снега,но взехме да буксуваме на едно място. Факт е ,че не се купуват коли,факт е ,че неможеш да им вземем в момента повече от 4000 нищо,че си ги оценяваме поне на 10 000

Panchev
29-01-2010, 15:35
Така стоят нещата. И аз имам автомобил за продаване (не е Алфа) но не мога да го продам. А не искам да го подарявам. Някакси, кола с кожен салон и всички екстри плюс газова уредба не ми се дава за 2000 лева. Не че някой и толкова ми е предложил, но факт.

Коки
29-01-2010, 15:41
Никой нищо не го кара! Това бих направил аз, човека си има глава на раменете, за да си реши сам нали :respect:

Никой не го кара, ама гледай какви препоръки се дават:

1.
...Ако сте си стегнали колата и тя е кукла, по-добре я дайте на някой близък да и се радва, от колкото да я подарите за жълти стотинки на некой до вчерашен гоуфър. С 4000лв нито ще обеднеете, нито ще забогатеете :)

2.
Колега не си давай колата без пари остави си я и по добре си купи нещо да се возиш и да го трошиш по БГ патищата, пък 156-цата може да си я понапомпаш...

3.
Колега, не се занимавай с глупости ... Карай си алфата с кеф...

4.
Препоръчвам на колегата да си събере още 3000 лева, които не му достигат и на колкото му оценяват колата джамбазите и да си купи кеш другата кола, пък 156-цата винаги може да се ползва като резервна...

5.
cassillas защо не си караш Алфата?кожа ала бала 2.0тс сигурно върви прилично...

А виж какво всъщност иска човекът:


Е прави сте, ама все пак примерно аз, не искам да карам 156-ца още 10 години. Нали все пак трябва да има разнообразие някакво...

nightroller
29-01-2010, 16:17
Aми така е обаче с Алфите това е факт - караме ги доживотно ;) аз примерно много добре осъзнах това като проучвах каква кола да си взема. При 166 е абсолютно същото всички такива са непродаваеми и джамбазите си ги държат като паметници из моргите :) Затова не искат да правят бартер особено за кола карана и поддържана в България - просто няма продаване :)
Аз съвет на колегата не се наемам да дам, само мога да кажа, че никой няма да бартерира Алфа, не и в тази криза, просто ако колегата иска по нов автомобил да си събира пари достатъчно и това е :)

Пп за моята имам оферти от няколко човека но аз не си я продавам ;) някога може и да съжалявам но засега ме кефи страшно и мисля да си я карам още дълго време :)

AlfaMan
29-01-2010, 22:13
Ами това е проблема, че колите ни се обезценяват много, а и в момента е криза и допълнително това сваля цените. Някои колеги не могат да го преживеят този факт и поради тази причина колите си остават вечно техни. В крайна сметка всеки, който е заложил на тази марка трябва да му е ясно, че е яко наливане на пари в една бездънна яма и при продажба загубата е огромна. Ама май в тези моменти забравят девиза с който до скоро са оправдаали постоянните "кръводарявания" - кеф цена няма.
Мен ми беше трудно да го приема това понеже от няколко месеца също планирам да сменям моята с някоя фейслифната печка или с "кораба". Ама след като сондирах доста мнения и следих какво и на какви пари се реализира се примирих, че ако искам да я продам бързо, повече от 4К едва ли ще успея да и взема, независимо, че е с ГИ. В крайна сметка купуваш да речем за 7K една кола, на която само подобренията струват толкова и в края на краищата нали и продавачът й е вече влязъл и той в този филм. За жалост това е положението, ама трябва да се върви напред, защото годинките си се търкалят и колата безмилостно се обезценява и амортизира и тези пари, които сега успееш да й вземеш, само след една година ще са мечта. Пък да не говорим за колите от 10 години нагоре, които след няколко години само за скраб може да ги вземе някой.
Така че мисля, колкото и вземеш сега на една кола, все е от полза, защото е в пъти по-добре, отколкото да ги оставиш тези пари на улицата пред вас да гният.

digitalundgrd
29-01-2010, 23:38
Никой не го кара, ама гледай какви......

Колега, хора всякакви, съвети различни...Ако не е искал да чуе различни гледни точки, автора нямаше да пусне тема предполагам...

Ти би ли си продал 166-цата за 6 бона да речем, ако колата ти е БЕЗ забележка?

Относно тезата на търтея, че ако не съм на 30 или 40 примерно, а съм на 23 в случая и хоп, автоматично мнението ми влиза в графа "всичко, което хвърка се папка..." :roll2: - Ами не съм съгласен и ще кажа защо.

Да започнем с това, че знам много добре как се изкарват 2-3-4 n-хиляди лева.

За покупката на моята кола (купих я за 11000лв преди година и 7 месеца) + всички ремонти, застраховки и прочие щуротии и разходи по нея (а те не са никак малка сума - над 10 000лв) НЕ съм взел 1 стотинка от родителите ми. Всичко съм си изкарал сам - ходил съм по бригади в Щатите, също така работя и неща свързани с моята квалификация - в сферата на Медицината и Фармацията ( Sopharma; различни вериги Аптеки и тн).

Та все си мисля, че не съм някакъв "заблуден турист", който седи в къщи и търка клавиатурата във форума по цял ден, чака на готово от мама и тате, и мнението му е поредния спам, само колкото да се запише в темата ;)

Или казано по друг начин - оправям се със задачата да преценя кое хвъркащо нещо да папкам и кое не :innocent: :metal:

търтей
30-01-2010, 00:02
Относно тезата на търтея, че ако не съм на 30 или 40 примерно, а съм на 23 в случая и хоп, автоматично мнението ми влиза в графа "всичко, което хвърка се папка..." - Ами не съм съгласен.


То па оставаше да си съгласен :metal:

Бобби
30-01-2010, 12:54
Младите са с предимство, но да не лапат снежинки, преди птиците да са отлетяли на юг..:coolio:

rusiq86
30-01-2010, 13:54
Стига с това младите...Аз също съм на 23, живея от три години сам, сам се оправям, сам съм си купил колата с изкарани от мен пари, сам я поддържам. С всичко се оправям сам!
Знам какво струва колата ми, знам и на какви цени има от този модел. Ма то и телефони от 20 лв има и от 10к лв нали! Все една марка! Не говоря колко съм налял по ремонти, щото са малко, колата държи :). Карам я от година и три месеца и съм адски доволен от нея. Като казвам колко струва колата ми имам впредвид екстри и подобрения по нея, за които спокойно мога да си взема парите и да я продам като базов модел. Но това няма да се случи, защото искам да остане такава, правил съм си я с мн любов, и искам след мен някой да я прави по същият начин. Като реша да я продавам и немога да и намеря купувач, за което се съмнявам, мн кандидати има и сега, бих я дал на братчето си да я кара и те това си е.

Бобби
30-01-2010, 15:15
Е...не ме разбра...здраве да е !
Сами си подбиваме цените, щом сме сагласни да ги дадем без пари!
:moon:
Трябва повече да расъждават като теб, а не да си свлят гащите!

digitalundgrd
30-01-2010, 15:25
Сами си подбиваме цените, щом сме сагласни да ги дадем без пари!
:moon:
Трябва повече да расъждават като теб, а не да си свлят гащите!

Много си прав колега, напълно те подкрепям!

Бобби
30-01-2010, 15:30
Много си прав колега, напълно те подкрепям!
Ами така е....като харесваш руса с дълги крака, трудно е да си легнеш с дебела с криви:)
...е не , че не се случва, под влияние...:drunk:
:coolio:

Mind_Control
30-01-2010, 15:30
Ех ама и вие сте.. Пак гледате само едната гледна точка! Нали после като се засилите да купувате алфа и вие ще я вземете евтино и излизате на 0. Я ми кажете каква е разликата дали ще си продадеш колата за 10 000 и ще купиш друга за 15 000 или ще я продадеш за 5000 и ще вземеш за 10 000? Няма разлика нали... Вече ако сте решили да минавате от алфа на БМВ сметката е друга, но после ако минете пак на алфа нещата се изравняват.

Бобби
30-01-2010, 15:44
11 страници, анти Алфа 156......
ако в продължение на 1-2 години не ги продавате....цената ще скочи....!
Оборотите играят роля...важно е как тупти сърцето..:big_love:...а не колко време....
Алфата е господин за един ден...а бемвето за цял живот..така ли се получава:))

Ранобудниче
30-01-2010, 16:05
11 страници, анти Алфа 156......
ако в продължение на 1-2 години не ги продавате....цената ще скочи....!
Оборотите играят роля...важно е как тупти сърцето..:big_love:...а не колко време....
Алфата е господин за един ден...а бемвето за цял живот..така ли се получава:))

Пурко е плод на сценаристки напъни.
А наоколо - сценаристи с лопата да ринеш.

п.п. Бобчо, как така, ако не е руса, значи е дебела, бре? :Р

Бобби
30-01-2010, 16:17
Пурко е плод на сценаристки напъни.
А наоколо - сценаристи с лопата да ринеш.

п.п. Бобчо, как така, ако не е руса, значи е дебела, бре? :Р
Къдравите са друг сой..:coolio:
..по въпроса ще си замълча...:yawn:

santo_traficante
30-01-2010, 16:21
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43871

прост пример как се купуват/продават и предлагат Алфи:coolio:

чистач кога я взе кога наби пет иляди лева у нея:wierdo:ми тя е безценна вече:coolio:

thecleaner
30-01-2010, 16:31
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43871

прост пример как се купуват/продават и предлагат Алфи:coolio:

чистач кога я взе кога наби пет иляди лева у нея:wierdo:ми тя е безценна вече:coolio:

Кеф цена нема нали знаеш. Имам още 2бона напролет по нея да набия и съм готов в ъпгрейтчетата. Ще я покарам живот и здраве 2-3 годинки и пак ще я продам за 3000-3500лв. След това за 7-8 една 159ка и в тоя ред на мисли.

Бобби
30-01-2010, 16:41
Незнам, защо ми замесвате темата .....:shutup:
някой, като не може да продава, аз си купувам:))
Трафика Сандоо...трафика!

RPWWD
30-01-2010, 20:06
Е...не ме разбра...здраве да е !
Сами си подбиваме цените, щом сме сагласни да ги дадем без пари!
:moon:
Трябва повече да расъждават като теб, а не да си свлят гащите!

Ъхъ, ама и ти или нямаш достатъчно пари, или пък и да имаш гледаш да минеш по-тънко, нали ;-)

santo_traficante
30-01-2010, 20:23
Ъхъ, ама и ти или нямаш достатъчно пари, или пък и да имаш гледаш да минеш по-тънко, нали ;-)
нормално е:))
веки продава дебело а търси тънко да купи:coolio:
ама нали кеф цена няма:pp:
и аз искам Инфинити 35 без пара ама нЕмааа:))
а относно трафика:???:справяме се горе долЕ:coolio:

DiStefano
30-01-2010, 20:32
аз съм виждал около 4-5к в идеално здраве 156 по пазара .. това че хубавите са скъпи, не е вярно изцяло .. другото което тази седмица ми направи впечатление е едно БМВ 320Д - тази седмица беше в при нас във фирмата за "освежаване" - разбирайте всичко що е по него електроника за ремонт .. ми платиха го 8 бона а беше 99-та година - адския дръгел .. и кво по-хубаво от 156 .. другия път ... аз съм на кеф, че Алфите са по джоба ни ..

old alfist
30-01-2010, 20:40
Къдравите са друг сой..:coolio:
..по въпроса ще си замълча...:yawn:
Защо трябва да мълчим, кажи нещо интерестно за къдравите - да не би да си продават по-изгодно Алфите, защото са много рошави.

qpwo
30-01-2010, 23:02
...................добре, че Алфите са по 7000 лв ,че да си ги купим.... иначе трябваше да събираме по 15 - 20 000 П А К да си ги Купим ............. !

RPWWD
31-01-2010, 11:57
...................добре, че Алфите са по 7000 лв ,че да си ги купим.... иначе трябваше да събираме по 15 - 20 000 П А К да си ги Купим ............. !

Да, и сигурно щяха да са в по-добро състояние от тия за по 4-5-6 000 лева ;-)

Коки
01-02-2010, 12:06
...Сами си подбиваме цените, щом сме сагласни да ги дадем без пари!...


11 страници, анти Алфа 156......
ако в продължение на 1-2 години не ги продавате....цената ще скочи....!...

Нищо не подбиваме.

Цената се определя от колите нов внос. Когато пуснеш 1 обява сред 10 такива за нов внос, и цената ти е по-висока, НИКОЙ няма да купи от теб, НЕЗАВИСИМО какво сменял, правил, ремонтирал.

Следователно, имаш 2 опции:

1. Отказваш се да я продаваш; и

2. Пускаш я на пазарна цена.

Запомнете: НЯМА НИКАКВА ВРЪЗКА между това колко пари си дал за една кола и това колко ще вземеш за нея.

V-POWER
01-02-2010, 14:17
156 са много готин модел един познат кара такава алфа и я е разпилил до 200 коня а пак и по завоите няма равна просто италианките са единствени от рода си

а относно продажбата на колегата не разбирам защо не му искат алфата щом е запазена :wallbash:

търтей
01-02-2010, 14:30
156 са много готин модел един познат кара такава алфа и я е разпилил до 200 коня а пак и по завоите няма равна просто италианките са единствени от рода си

а относно продажбата на колегата не разбирам защо не му искат алфата щом е запазена :wallbash:

абе тва конете за нищо ги нямате :calc: :hmm:

Jivko7777
01-02-2010, 20:28
абе тва конете за нищо ги нямате :calc: :hmm:

Е колко са ся 200 коня, направени от 1.6 или 1.8 ТС :mrgreen:

digitalundgrd
01-02-2010, 20:39
Е как колко... чип + филтър :)

CrazyElement
01-02-2010, 22:47
Е как колко... чип + филтър :)

кат махниш катализатораааа... стават башш 200 :)

Jivko7777
01-02-2010, 23:23
кат махниш катализатораааа... стават башш 200 :)

Да ама не :-D То ако ставаше така, всички щехме да караме над 200 коня, но истината е друга...

koolio
01-02-2010, 23:38
Е как колко... чип + филтър :)

Ааа, не забравяй и уепенките!:biker::naughty:

plamen petkov
02-02-2010, 09:24
По темата защо никой не иска Алфа и защо така и пада цената ,никой не я иска защото по хората ходи мнението че алфа е калпава марка че тя е трашлива ,харчи много,и частите и са по скъпи от на мерцедес ,как може да се продава повече и да и се вдигне цената ? много просто като се промени мнението на хората ето за пример фолксваген тя е най ,защо ? защото има рекламни списания като ауто билд които издигат фв в култ и нали знаете поговорката /една лъжа като се повтори 1000 пъти става истина / и хората повтарят като папагали тези лъжи

Коки
02-02-2010, 11:02
По темата защо никой не иска Алфа и защо така и пада цената ,никой не я иска защото по хората ходи мнението че алфа е калпава марка че тя е трашлива ,харчи много,и частите и са по скъпи от на мерцедес ,как може да се продава повече и да и се вдигне цената ? много просто като се промени мнението на хората ето за пример фолксваген тя е най ,защо ? защото има рекламни списания като ауто билд които издигат фв в култ и нали знаете поговорката /една лъжа като се повтори 1000 пъти става истина / и хората повтарят като папагали тези лъжи

Колега, имам 3 въпроса към теб:

1. Мислиш ли, че това, което казваш, не го знаем?

2. Мислиш ли, че можеш да промениш масовото мнение?

3. Мислиш ли, че има смисъл да променяш масовото мнение, дори и да можеш? Какво ще постигнеш?

koolio
02-02-2010, 11:03
А, ама аз хич не настоявам да се променя мнението на хората и всички нискочели дебелогъзи и анцугоносещи да се качват на Алфи. Аз искам да има само толкова, че да внасят все пак някакви части и да радват окото от време на време.

Коки
02-02-2010, 11:18
А, ама аз хич не настоявам да се променя мнението на хората и всички нискочели дебелогъзи и анцугоносещи да се качват на Алфи. Аз искам да има само толкова, че да внасят все пак някакви части и да радват окото от време на време.

Аз също не искам, ама чакай да видим Пламен какво ще отговори.

rusiq86
02-02-2010, 11:22
Колеги мисля, че ако цената падне на марката, то повече дебили ще си я купуват, ще има следният монолог в главите, за 5к лв кола с толкова екстри, добра година, големи коли, нищо че италианска. Всеки ден се убеждавам, че цените на частите на нашите са нормални като слушам пр със ситроени, голф 4, хюндай купе, и др марки!

plamen petkov
02-02-2010, 11:48
Ами замислете се дали е нормално алфа 156 2,0 нова 45 000 лв голф 4 1,6 нов 28 000лв
втора ръка като си взимах моята алфа 156 2,0 5 900лв голф 4 1,6 9 000 лв
а защо така нещо не ми се вярва с годините този голф да става по-здрав ,да върви повече или да му пада разхода с 5 л надолу или пък да придобива повече екстри от алфата логика няма има само търсене от което се определя цената

търтей
02-02-2010, 11:50
търсене от което се определя цената
Еми добър ден.
Цената НЕ е свързана с качеството на една стока.

Kuku
02-02-2010, 11:51
Усещам, как след още две страници ще откриете топлата вода..... а на десета страница и дезодоранта :lol:

Коки
02-02-2010, 11:57
...логика няма има само търсене от което се определя цената

Колега, не ми отговори на въпросите:


Колега, имам 3 въпроса към теб:

1. Мислиш ли, че това, което казваш, не го знаем?

2. Мислиш ли, че можеш да промениш масовото мнение?

3. Мислиш ли, че има смисъл да променяш масовото мнение, дори и да можеш? Какво ще постигнеш?

tanatos
02-02-2010, 12:05
Ами замислете се дали е нормално алфа 156 2,0 нова 45 000 лв голф 4 1,6 нов 28 000лв
втора ръка като си взимах моята алфа 156 2,0 5 900лв голф 4 1,6 9 000 лв
а защо така нещо не ми се вярва с годините този голф да става по-здрав ,да върви повече или да му пада разхода с 5 л надолу или пък да придобива повече екстри от алфата логика няма има само търсене от което се определя цената


Много ти бъркат в г*за тея Голфове.То бива бива фанатизъм,. Набииии си го в в главата има причина Голфа да е по скъп и да се продава, а Алфа втора ръка да е ефтина и да не се. Има едно нещо наречено ПАЗАР и друго наречено ТЪРСЕНЕ и ПРЕДЛАГАНЕ, Аре сещаи се нататък...

rusiq86
02-02-2010, 12:07
Колега как цената НЕ е свързана с качеството на една стока?! Точно качеството на една стока и добрата репутация могата да качат цената в пъти (един от многото примери продуктите sony, coca-cola).

plamen petkov
02-02-2010, 12:15
Има смисъл да се променя мисленето на харата но не знам по какъв начин ще стане повечето са като коне с капаци лошото е иче в този форум ги има много

търтей
02-02-2010, 12:17
Само искам да помоля всички да запазят добрия тон, защото имам опит от подобна дискуия. Благодаря.

Kuku
02-02-2010, 12:17
Е, да де - "Poanasoanic", "Adibass", "Alfa Romeo", "Banichka s boza".... цената винаги определя качеството :lol:

delian1978
02-02-2010, 12:20
За жалост общото мнение,че Алфа е чуплива кола си е самата истина.А цените на частите са като на средностатистически автомобит.Това като цяло накланя везните в полза на по-здравите немски машини(както и да си кривим душата си е факт).

koolio
02-02-2010, 12:25
За жалост общото мнение,че Алфа е чуплива кола си е самата истина.А цените на частите са като на средностатистически автомобит.Това като цяло накланя везните в полза на по-здравите немски машини(както и да си кривим душата си е факт).

На Автосалона като отидохме, на щанда на Аутоиталия на всеки въпрос отговорът беше "ми не знаам", "ми ще видим" "ми кви отстъпки да предлагаме..."
На щанда на Шкода освен че ни засипаха с информация, почти насила ни накараха на тестдрайв.

И това не е само у нас.

Който може да мисли, да си прави изводите.

tanatos
02-02-2010, 12:29
Има смисъл да се променя мисленето на харата но не знам по какъв начин ще стане повечето са като коне с капаци лошото е иче в този форум ги има много

Да, заради твоето квалитетно мнение сега се очаква масова промяна на цените на Алфа спряма другите марки. Слушай малко като ти говрят хората.


За жалост общото мнение,че Алфа е чуплива кола си е самата истина.А цените на частите са като на средностатистически автомобит.Това като цяло накланя везните в полза на по-здравите немски машини(както и да си кривим душата си е факт).

Чуплива е ама си има почитатели и ще си има. Отстъпва по здравина на много марки, най вече на немските...Ама какво от това, феновете ще си я харесват..

Kuku
02-02-2010, 12:43
За съжаление, от това не се печелят пари.... не и при автомобилите... не и в нишата, която заема "Алфа Ромео" :?

Коки
02-02-2010, 13:02
Има смисъл да се променя мисленето на харата но не знам по какъв начин ще стане повечето са като коне с капаци лошото е иче в този форум ги има много

Още не си ми отговорил на първите 2 въпроса. И ми кажи какъв е смисълът да се променя всеобщото мнение, какво ще постигнеш с това.


Колега, имам 3 въпроса към теб:

1. Мислиш ли, че това, което казваш, не го знаем?

2. Мислиш ли, че можеш да промениш масовото мнение?

3. Мислиш ли, че има смисъл да променяш масовото мнение, дори и да можеш? Какво ще постигнеш?

aav
02-02-2010, 13:17
На Автосалона като отидохме, на щанда на Аутоиталия на всеки въпрос отговорът беше "ми не знаам", "ми ще видим" "ми кви отстъпки да предлагаме..."
На щанда на Шкода освен че ни засипаха с информация, почти насила ни накараха на тестдрайв.

И това не е само у нас.

Който може да мисли, да си прави изводите.
нещо лъжеш, у нас нови алфи не се продават

koolio
02-02-2010, 13:23
нещо лъжеш, у нас нови алфи не се продават

?!? Тва как го изчисли, колега?
Иначе аз за щанда на ФИАТ говоря.

old alfist
02-02-2010, 13:27
Бахти темата, още ли продължава.

Има неща, които не могат да се изкажат или напишат, колкото и богат речник да има някой - може само да се усещат.

Така е и при Афите - тъй, че не е възможно да се агитира някой вербално. Това е вътрешно усещане на всеки един човек.

Може наистина да се променят нещата по отношение на качеството,маркетинга и обслужването - но това не са наши проблеми.

Собствениците ги знаят тези неща, но така са преценили, че това може би ще им струва повече пари. Въпрос на политика.

plamen petkov
02-02-2010, 13:34
Отговори за колегата коки
1-не доста хора от този форум не го знаят ,за тях е важно да мислят като другите и въпреки че имат алфа те продължават да вярват на митовете и легендите които някой им е казал
2-Е тука нещата са по трудни за сам човек като мен за това си мислех че във форума на алфа ще намеря съмишленици обаче :no:
3-Има смисъл от промяна за да прогледнат хората не само за алфа и за стотици такива неща които ние приемаме за нормални а всъщност не са

Kuku
02-02-2010, 13:37
Нема съмишленици, братче.... всеки си е купил по една супер-Алфа и по един Голф 2 1,6Д за всеки случай :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

delian1978
02-02-2010, 13:43
Нема съмишленици, братче.... всеки си е купил по една супер-Алфа и по един Голф 2 1,6Д за всеки случай :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Абсолютно правилно колега.156-ца за фън и А4 авант куатро за семейна.

Mirela
02-02-2010, 13:43
Ами замислете се дали е нормално алфа 156 2,0 нова 45 000 лв голф 4 1,6 нов 28 000лв
втора ръка като си взимах моята алфа 156 2,0 5 900лв голф 4 1,6 9 000 лв
а защо така нещо не ми се вярва с годините този голф да става по-здрав ,да върви повече или да му пада разхода с 5 л надолу или пък да придобива повече екстри от алфата логика няма има само търсене от което се определя цената


Отговори за колегата коки
1-не доста хора от този форум не го знаят ,за тях е важно да мислят като другите и въпреки че имат алфа те продължават да вярват на митовете и легендите които някой им е казал
2-Е тука нещата са по трудни за сам човек като мен за това си мислех че във форума на алфа ще намеря съмишленици обаче :no:
3-Има смисъл от промяна за да прогледнат хората не само за алфа и за стотици такива неща които ние приемаме за нормални а всъщност не са


Ааа добре си ни дошъл, ===.Ти упорито продължаваш да твърдиш,че тука сме за заблудени.Тука има съмишленици коИто обичат Алфа ама са наясно с качествата и.Свали си Алфа-цайсите и погледни реалностТа.Колкото и да не ти се иска(и не само на теб) Голфа е и ще се продава повече. Така е на пазара.И да ревеш и да не ревеш това е истината.

plamen petkov
02-02-2010, 14:13
ООО мирелче как сме вършиш ли си работата :whistle::tooth:
Докато е нужно ще го повтарям и потретвам но истината трябва да излезе колкото и да не ти се иска че е дин голф не е добър колкото една 156-ца

Доко
02-02-2010, 14:30
ООО мирелче как сме вършиш ли си работата :whistle::tooth:
Докато е нужно ще го повтарям и потретвам но истината трябва да излезе колкото и да не ти се иска че е дин голф не е добър колкото една 156-ца

Аз си мисля, че ще го повтаряш докато ти мине пубертета :bounce8:

morfius
02-02-2010, 14:32
ООО мирелче как сме вършиш ли си работата :whistle::tooth:
Докато е нужно ще го повтарям и потретвам но истината трябва да излезе колкото и да не ти се иска че е дин голф не е добър колкото една 156-ца

Колега, извади пръстите от контакта моля те :twisted:
ФВ Голф и Алфа 156 са различен КЛАС автомобили... с различен таргет.
И като осъзнаеш, че по ред причини масовия българин е по-близо до таргет групата на ФВ (особенно Голф, Поло и ситните шкоди), Опел (Корса, Астра), Фиат (Пунто и Браво), че дори и Дачиа ... може да се сетиш защо сравнение м/у спортен седан над среден клас и посочените примери е безпредметно.

tanatos
02-02-2010, 14:36
ООО мирелче как сме вършиш ли си работата :whistle::tooth:
Докато е нужно ще го повтарям и потретвам но истината трябва да излезе колкото и да не ти се иска че е дин голф не е добър колкото една 156-ца


Твоята истина ли ще излезе? Мухахахха, къде си наша пътеводна светлина, каде си просветителю наш.Извинявай,че не те познахме.