PDA

View Full Version : Съвет за избор



pcmaster
26-01-2010, 12:40
Нов съм в този форум, но добър фен на Алфа-та/преди 6 г. в Австрия имах за една година 156 JTD/.
Пред купуване съм на малка машина с дизелов двигател до 10 г. стара , основно за градско каране. Спрял съм се на италиански машини-Фиат Пунто/Ф/ и Алфа 145/А/, защото германците са с 40-60 % по-скъпи, а французите освен по-скъпи са и много service unfriendly! .
Не ми става ясно защо при еднакви параметри и данни Ф-машините са по скъпи от А-машини???? Интересно е ,че цените на А-машините и в Германия са също по-ниски от тези на Ф-машините!!
Има ли вероятност това, което се пише от известно време в икономическите медии за надвисналите черни облаци над Alpha Romeo да има влияние на тази ситуация ? Ако това е така, тогава в БГ в близките години ще се срещат по-често Алфи от досега !!!
Въпросът ми към вас е - Коя от двете машини да бъде обект на търсене?:tongue2:
Благодаря Ви за вниманието и лек път!:-P

RPWWD
26-01-2010, 12:58
Ако още не си разбрал, че автопазарът в България и изобщо отношението към колите е обърнато надолу с главата в сравнение с това в Австрия, да речем, скоро ще го разбереш... Пунтото е по-евтино за поддръжка, щом ще го трошиш в градски условия.

търтей
26-01-2010, 13:49
Айде да почетем форума. Да се научим как се пише Алфа. Да не въвеждаме некви нови безумни съкращения а ф гз и т.н.
145 е безумно остараля кола като концепция
Пунтото много зависи за кое пунто говориш
И трето - къде са тия цени? Австрия? България? Мозамбик?

Изобщо почети малко из форума пък после питай пак.
За капак и разделът не е правилния ама аре нейсе.

tokata_pz_flex
26-01-2010, 17:10
Абе 145 е остаряла , ама ела да видиш как моята 10 годишна 145-ца жтд , привлича вниманието на хората . Пък и ми е супер комфортно да се возя с нея . Коя кола в тоя клас е по-модерна от 145 ? Аз нещо не се сещам ... искам да е комън рейл , с 4 дискови спирачки , АБС , ел. пакет , кожен салон ... и с адски евтина подръжка . Аз горещо препоръчвам на колегата 145 !

търтей
26-01-2010, 18:46
Абе 145 е остаряла , ама ела да видиш как моята 10 годишна 145-ца жтд , привлича вниманието на хората . Пък и ми е супер комфортно да се возя с нея . Коя кола в тоя клас е по-модерна от 145 ? Аз нещо не се сещам ... искам да е комън рейл , с 4 дискови спирачки , АБС , ел. пакет , кожен салон ... и с адски евтина подръжка . Аз горещо препоръчвам на колегата 145 !

Колата може и да е хубава (типо :spam_laser: ) но си е стара и на възраст и морално
затва и са евтини

tokata_pz_flex
27-01-2010, 00:32
Да , стара концепция е . Но все си мисля , че са рядкост колите 2000 г. с толкова достъпна подръжка .