PDA

View Full Version : Предложение за промяна на правилата.



VFTI
27-01-2010, 18:57
1.10 Да не променя съдържанието на пост или тема, съдържащи редакция от модератор или администратор. Такива действия ще се считат за грубо незачитане на правилата на форума и никът на съответния участник ще бъде деактивиран. Ако действията на модератор и потребител се случат едновременни, тогава окончателния вид на поста ще бъде уточнен чрез Private Message.

Предлагам:
1. Въпросното правило да бъде формулирано по този начин: "Да не променя съдържанието на пост или тема, съдържащи редакция от модератор или администратор, освен в случаите когато потребителя редактира мнението си с цел поправка на правописа. Ако става въпрос за редкация на пост, чрез слагане на допълнителен текст от модератор/администратор в поста, то този текст не трябва да бъде изтриван/редактирван от потребителя."

2. Всеки модератор да е ДЛЪЖЕН-да отбелязва че е направил редакция. И това да бъде отбелязано в правилата на форума, а също така да бъде и налагана санкция на модератора за неспазване на правилото.

Max
27-01-2010, 19:48
Написал си санкци, пише се санкциИ, като гледам не си се поправил. Следващото е кожудери, пише се кожОдери, после идва особенно, пише се особено, с едно "н" и т.н.

Може би модераторите имат право, не мислиш ли? ;-)

П.П.: Не разбирам какво помага говоренето в трето лице?!
Един наш популярен футболист имаше период, в който много често говореше така за себе си... :-)
Според мен няма за какво да се засягаш, твърде лично си ги приел нещата.

VFTI
27-01-2010, 20:42
А сега се замисли, че става въпроса само за 3 грешки, и две от тях са заради бързо писане(натискане/не натискане на клавиатурата.) А сега отвори която и да е тема и започни да мислиш критично относно правописа на другите. Смятам че нещата са в пъти по-зле. Както казах не пиша на 100%(не е и нужно), няма и човек който да го прави в този форум.
Тази тема примерно... (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43705) Но хайде тя я толкова фрапантна, че дори не става за пример...


Въпроса все пак НЕ е заради това. А както каза модератора:
И за капак1 не ти е за правописа, а за неправомерна редакция.

Както казах това е тема с предложение за промяна на правилата. :):) А за писането в трето лице не трябва много акъл човек да се досети какво се цели:):):)

mordohy
27-01-2010, 21:44
Няма да коментирам случилото се,а само предложението,Според мен,сегашната формулировка си е много правилна.
Ще се поясня!
Някой се осира и мода го одрусва!
После тоя някой си редактира текста и мода става на маймуна!
За мене правилното е,че като искаш да нарушиш нещо,редно е да попиташ въпросния мод и да се разберете на лични.

bager
27-01-2010, 22:06
Венци е пич и е от най-свестните потребители в тоя форум. Всички го знаем, но както се вижда е нарушил правило и си е понесъл наказанието. Със сигурност му е криво, но правилата са си правила и трябва да се спазват. Модератора е прав според мен.
Но винаги има начин да се действа "гъвкаво" и колегата mordohy го е казал. Сигурен съм че с една кореспонденция на лични с мод на раздела, поста щеше да е поправен без да се стига до наказания.
Не вярвам мод да откаже на някой да промени пост с цел по-добра информативност, но това ТРЯБВА да стане със СЪучастието на модератора, иначе наистина ако се промени поста и остане забележката на мод-а, тя ще изглежда не на място и почти като заяждане.

tokata_pz_flex
28-01-2010, 00:12
Правилата са , за да се спазват ... така е . Но като се замисли човек , не сме в форума от вчера и някои от нас се стараят да пишат грамотно , четливо и на роден език . Може би Венци е ефектиран от ситуацията , а може би е и прав до някъде . Колкото до редактирането на мнения , след модераторска намеса - по-добре да не се променя правилото . Ако се промени , ще настъпят караници .

VFTI
28-01-2010, 01:20
За мене правилното е,че като искаш да нарушиш нещо,редно е да попиташ въпросния мод и да се разберете на лични.

ДА щях да го попитам въпросния мод, но КАК ДА СТАНЕ СЛЕД КАТО ТОЙ НЕ БЕШЕ СЕ ПРЕДСТАВИЛ!!!

Имаше едно съобщение, което беше нещо средно между забележка и приятелски намек да си сверя часовника.
На вас как ви звучи:
"Абе Венци, що не си инсталираш нещо за проверка на правописа?" ЗАЩОТО аз го приемам ЗА ПРИЯТЕЛСКИ НАМЕК и ЗАРАДИ това си позволих да си редактирам мнението(КОЕТО пак повтарям, НЕ ВИЖДАМ кого може да направи на маймуна...)

Заради липсата на името на модератора направил промяната на мнението ми, както и заради "приятелксия намек" изразен от все още незнайния модерато искам въпросното предупреждение да бъде премахнато и да спре да ми боде очите. Смятам че в конкретната ситуация грешката не е моя.

Другото е че все пак аз получих предупреждението на лично от модератор. Но все още незнам дали той ми е редактирал текста или някой друг. Въпроса е че и на ЛИЧНИ съобщения помолих модератора, който ми постави предупреждението да го постави отново на обсъждане пред другите модератори и то да бъде премахнато, защото както съм описал по-горе го смятан за несериозно и за НЕНУЖНО.



Искам правилото да се смени, защото така както е формулирано то, дори една буква да смениш и отнасяш наказание.

Примерно може да бъде въведено уточнение, че се разрешава промяна без да се засяга забележката на модератора, а също така и без коренна промяна на текста.
Най-малкото това правило в момента е смешно, защото не виждам тук да стават някакви измами или да сме под наблюдението на ГДБОП, че някой да крие нещо и да си трие мненията. Замислете се...Тъпо е...А още по тъпо е да важи в теми, където има "по-свободна реч"...

Аз когато пускам мнение в 90% от случаите го редактирам, защото винаги има някакви грешки, както и винаги съм забравил да добавя нещо. Тъпо е да нямам право на редакция, само защото някой модератор нещо ме е избазикал...?!?! Не мислите ли че е така.

Колко и какви са случаите, някой да е направи модератор на маймуна защото си е променил мнението?
А още по-конкретно в моя пост не виждам КАК мога да направя някой на маймума?!?! В каква връзка?!? Заради какво?!? Едно че за 5г. съм доказал, че нямам такива наклонности, второ че темата е абсолютно "безобидна", както и постовете в нея. Някой да ми отговори прав ли съм или не.

Завършвам:
Точно заради горните НЕсъвършенства искам промяна в това правило номер 1.10, а също така и въвеждане на правило по ТОЧКА 2 от моето искане.

MrX
28-01-2010, 08:06
И ти ли започна да друсаш с некачествена стока?!?
Аз пък искам промяна на ЗДПП - отмяна на ограниченията за скорост!
На пътя и 20 години стаж да имаш, когато нарушиш правилата си отнасяш глобата и господата полюсаи хич не ги интересува, че си бързал, че не си догледал и т.н.
Стегни се! Не е нужно да падаш на нивото на все известни нам ревльовци и мрънкачи.

nhg
28-01-2010, 09:25
Хм, няма смисъл от изпадане в буквализъм и от промяна на правилото. Струва ми се обаче коректно модератор, който направи някаква намеса да оставя следа за себе си - така ще се избегне гадаене и предположения от 'потърпевшия' юзър че е жертва на лично отношение, а и ще е по-видно за останалите доколко адекватно действа даден модератор. Евентуалното изясняване на спора е редно да става в последствие на ЛС.
И в момента доста модератори оставят името си след намеса (което на мен лично ми прави изключително добро впечатление!).

търтей
28-01-2010, 11:24
И колко модератора има в общи приказки? Петнадесет?
венци ма ти си бил голям ревльо бе :))

Бъзикам се пише с Ъ, но ти вероятно дори не знаеш какво всъщност значи тази дума. ;)

Mirela
28-01-2010, 13:45
Само да попитам защо мрънкате? Като мрънкате ви минава ли какво? Ако всеки който е предупреден почне да пуска теми, какво ще стане?
Миналата седмица трябваше да пусна тема, че ме предупредиха, защото нарекох някой дърво ли? Да почна да оспорвам, защото дърво не е обида а растение?

Kris
28-01-2010, 13:47
Има глобални които могат да редактират в общи, така че е трябвало модератора да се представи. Ако имаше някакъв диалог мод-потребител, тая ситуация нямаше да се създаде ... която пък е, че Венци се разрева ... буквално:whistle:

Апа Венци, това с наказанията изчезва като ти изтече предупреждението след 6 месеца, нема се кораш ;)

Pinky
28-01-2010, 16:12
Само да попитам защо мрънкате? Като мрънкате ви минава ли какво? Ако всеки който е предупреден почне да пуска теми, какво ще стане?
Миналата седмица трябваше да пусна тема, че ме предупредиха, защото нарекох някой дърво ли? Да почна да оспорвам, защото дърво не е обида а растение?

дървото е растение, а келеш какво е? :)

Mirela
28-01-2010, 16:18
дървото е растение, а келеш какво е? :)

Пропусна паран*утник. Нали се сещаш,че няма да си оставя магарето у калта :D

VFTI
28-01-2010, 16:34
:spam_laser:Хубаво че ме свалихте на земята :)
Епа ревльо съм...Аз съм нежна душЪ.


И понеже явно, никой не иска да промени първото правило, то хайде да се помисли над 2рото ми предложение за правилото на модераторите? Не мислите че е редно, както и потребителите имат права и задължения, така и модераторите да имат задължението да пишат, кой кога и т.н. ???:drinking::drinking:

Pinky
28-01-2010, 16:44
Това вече е доста по-смислено. Аз съм "за".

spe4elist
28-01-2010, 16:59
.... Не мислите че е редно, както и потребителите имат права и задължения, така и модераторите да имат задължението да пишат, кой кога и т.н. ???


Предполагам - това имаш предвид ... ?


---------------------------------------
Бла бла бла бла
mod edit
spe4elist

VFTI
28-01-2010, 17:14
Предполагам - това имаш предвид ... ?


---------------------------------------
Бла бла бла бла
mod edit
spe4elist

Да:) Точно това. :):)

JJJ
28-01-2010, 21:53
...И понеже явно, никой не иска да промени първото правило, то хайде да се помисли над 2рото ми предложение за правилото на модераторите? Не мислите че е редно, както и потребителите имат права и задължения, така и модераторите да имат задължението да пишат, кой кога и т.н. ???:drinking::drinking:
Deja Vu

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36657

mordohy
28-01-2010, 23:13
Разбира се,най-малко етиката изисква,като пишеш нещо и да се подпишеш най-отдолу.
Проблема е,че като четеш един куп неща и бързаш да свършиш нещо,щото юзерите си цъкат и понякога става наистина трудно да следиш всичко.В тая припряност,понякога забравяме да се укажеме,кой кой е.Има просто обяснение,което не е извинение,а то е,че ние виждаме всичко и това понякога ни подвежда.
Търтейо си е мислил,че Венци знае кой го хока,а той като примерно момче е решил да си оправи мърльотията и е згазил лука.
От цялата гюрултия,извода е,че правилата масово не се знаят.А като не се знаят-пита се.Не виждам ,какъв е проблема,като не знаеш,кой точно мод те е "наругал",да пуснеш едно лично на мода на раздела,желателно на тоя който е на линия в момента,ако има повече от един.Тая схема,поне при мене работи без проблеми.
Пак разтегнахме нещата,ама те такива сме си!
Я му цапнете по едно и пак помислете,но позитивно.Какво хубаво да извлечем от ситуацията.
Иначе и цистерна бира няма да ни стигне,за да постигнеме консенсус!
:tequilla:

Razer
29-01-2010, 00:20
Разбира се,най-малко етиката изисква,като пишеш нещо и да се подпишеш най-отдолу.
Проблема е,че като четеш един куп неща и бързаш да свършиш нещо,щото юзерите си цъкат и понякога става наистина трудно да следиш всичко.В тая припряност,понякога забравяме да се укажеме,кой кой е.Има просто обяснение,което не е извинение,а то е,че ние виждаме всичко и това понякога ни подвежда.
Търтейо си е мислил,че Венци знае кой го хока,а той като примерно момче е решил да си оправи мърльотията и е згазил лука.
От цялата гюрултия,извода е,че правилата масово не се знаят.А като не се знаят-пита се.Не виждам ,какъв е проблема,като не знаеш,кой точно мод те е "наругал",да пуснеш едно лично на мода на раздела,желателно на тоя, който е на линия в момента,ако има повече от един.Тая схема,поне при мене работи без проблеми.
Пак разтегнахме нещата,ама те такива сме си!
Я му цапнете по едно и пак помислете,но позитивно.Какво хубаво да извлечем от ситуацията.
Иначе и цистерна бира няма да ни стигне,за да постигнеме консенсус!
:tequilla:

След препинателни знаци като точка и запетая се оставя разстояние. Пише се юзърите, сгазил и така нататък. Думата
мърльотията ми е дълбоко непозната. Преди да правите забележки на юзърите се вгледайте в собствения си правопис.

sen7
29-01-2010, 00:35
Не всички са минали курса по MS Word:drinking: Бяхме заети с по-приятни занимания.А и не бъди толкова критичен, че преди време един така неможеше да разбере неграмотните деца, а и ти не му отстъпваш особено.

spe4elist
29-01-2010, 10:41
След препинателни знаци като точка и запетая(,) се оставя разстояние. Пише се юзърите, сгазил и така нататък. Думата
мърльотията (,) ми е дълбоко непозната. Преди да правите забележки на юзърите(,) се вгледайте в собствения си правопис.

----------------------------------------
Сори, ама и аз не се стърпях!
кисел модератор spe4elist