PDA

View Full Version : За колко време плащат щети по ГО и доколко сумата е реална?



Bullit
27-01-2010, 19:01
Здравейте колеги,
За нещастие миналата седмица ме удариха, нямам вина, другият правеше обратен и ме отнесе - фар, мигач, броня, решетка, калник, капакът е изкривен и вратата е изместена... абе леко беше ама бая поражения. Викнах си кат, протокол, после при застрахователя му и така. Сега колата е в сервиз и по груби сметки около 300-400 за работа и 200 за части (и то 2 употреба).
Та да питам някой с подобен горчив опит, за колко време му платиха щетите (моя случай е Булстрад, няма нужда от 2ри оглед, на първия всичко се разбра, те казаха 15 дни...)
И доколко реално това, което плащат ще ми покрие ремонта (който ще е към 500 оптимистичен вариант)
Мерси предварително и вече се замислям следващия път дали на сурвакам с щангата и да са си спестя разправиите на място, поне тарикатчето ще си е изяло боя...:whip:

bokota
27-01-2010, 19:21
На мой приятел след като го удариха с мотор и мотора му беше потрошен от ГО след около 20-25дни му изплатиха почти 2000лв. ,с които си покри щетите и даже почерпи,че се оттърва без травми.

п.с. прави пълно каско,при толкова "шофьори" е много вероятно да те отнесат.

Xtrime7
27-01-2010, 22:42
Мен ме удариха пред вкъщи при спряло положение.Пораженията бяха-калник,броня(разцепена на две)пластмасов праг в същото положение,носач на 3 парчета,мигач,халоген.Писаха и доста други работи които си бяха ок,но застрахователа се заблуди леко.Оценката беше 1220лв от ГО.Ремонта ми излезе на около 500лв.

Bullit
28-01-2010, 07:46
Ами колега бях с пълно каско, нямаше много смисъл, първо цените се сринаха и вече колицата струва реално не повече от 1,800, второ като ме бяха леко одраскали ми патиха Армеец 89лева, аз ремонта на този детайл беше 140, та оттогава се отказах. Иначе другият проблем е, че май е 1995г, те тези експертни оценки не знам как ги измислят, за същия калник 2001 май плащат повече... Дано не се бавят като срокове, това май най-много ме притеснява.... Ако някой има опит с Булстрад може да сподели :)

scarface
28-01-2010, 08:22
колега ще си вземеш парите даже и отгоре до 1 мес.максимум

pininfarina
28-01-2010, 08:29
Здравейте колеги,
За нещастие миналата седмица ме удариха, нямам вина, другият правеше обратен и ме отнесе - фар, мигач, броня, решетка, калник, капакът е изкривен и вратата е изместена... абе леко беше ама бая поражения. Викнах си кат, протокол, после при застрахователя му и така. Сега колата е в сервиз и по груби сметки около 300-400 за работа и 200 за части (и то 2 употреба).
Та да питам някой с подобен горчив опит, за колко време му платиха щетите (моя случай е Булстрад, няма нужда от 2ри оглед, на първия всичко се разбра, те казаха 15 дни...)
И доколко реално това, което плащат ще ми покрие ремонта (който ще е към 500 оптимистичен вариант)
Мерси предварително и вече се замислям следващия път дали на сурвакам с щангата и да са си спестя разправиите на място, поне тарикатчето ще си е изяло боя...:whip:

Колега наблюденията ми показват че по гражданска плащат повече отколкото по каско затова че спокойноя Тр,бва да ти покрие на 100% и отгоре ;-)

raiders
28-01-2010, 12:52
След огледите няма да имаш проблем, къде му е застраховката?

15 работни дни и след това би трябвало да ти дадат парите, няма да са по-малко от ремонта ти.

Bullit
28-01-2010, 16:32
Булстрад... успокоихте ме горе-долу, дано е ок, като минат нещата ще пиша крайния баланс...

Bullit
01-02-2010, 19:24
Колеги 8 работни дни (при изрядни документи); 625лв, ще видим с частите и майстора колко ще излезе.
Надявам се темата да е полезна, и да си пожелаем да не ни се случват такива неща :)

raiders
01-02-2010, 22:16
E как трябва да ти стигнат да я направиш, пиши после пак :yes:

Bullit
04-02-2010, 07:45
Колеги ремонтът се върза 300 и нещо (вкл боята). Майсторът се справи страшно добре (качество, време и пари). Ако искате мога да дам телефона му на Л.С., намира се в село Герман, ако имам време ще постна снимки преди и след удара да видите.... Абе има и свестни майстори в тая държава, евала! :clap:

cassillas
04-02-2010, 08:56
Колеги ремонтът се върза 300 и нещо (вкл боята). Майсторът се справи страшно добре (качество, време и пари). Ако искате мога да дам телефона му на Л.С., намира се в село Герман, ако имам време ще постна снимки преди и след удара да видите.... Абе има и свестни майстори в тая държава, евала! :clap:

Дай ми негови кординати на ЛС

Bullit
04-02-2010, 09:58
Снимки

Bullit
04-02-2010, 09:59
Пратих :)

Дай ми негови кординати на ЛС

plamen76
04-02-2010, 19:26
Здравейте колеги,
За нещастие миналата седмица ме удариха, нямам вина, другият правеше обратен и ме отнесе - фар, мигач, броня, решетка, калник, капакът е изкривен и вратата е изместена... абе леко беше ама бая поражения. Викнах си кат, протокол, после при застрахователя му и така. Сега колата е в сервиз и по груби сметки около 300-400 за работа и 200 за части (и то 2 употреба).
Та да питам някой с подобен горчив опит, за колко време му платиха щетите (моя случай е Булстрад, няма нужда от 2ри оглед, на първия всичко се разбра, те казаха 15 дни...)
И доколко реално това, което плащат ще ми покрие ремонта (който ще е към 500 оптимистичен вариант)
Мерси предварително и вече се замислям следващия път дали на сурвакам с щангата и да са си спестя разправиите на място, поне тарикатчето ще си е изяло боя...:whip:


Преди 11 години по ирония на съдбата катастрофирах.Имаше смъртен случай,два потрошени микробуса със стока и една лека кола.
Резултата-ГО покри абсолютно всички щети+кръвнината(около 250хил.лв.)
Лично се обаждах на потърпевшите и всички щети им бяха покрити,затова че спокойно.
Да не дава господ на никой подобни мигове от живота:no_no_no:

hunter1989
05-02-2010, 16:35
За това отне почти месец. и 2300 в картата.