PDA

View Full Version : Климатроник на 156 1.8 ТС



DeX
17-04-2006, 13:54
Значи имам следния проблем. Според майсторите перката ми не включвала на 2-ра степен когато налягането в системата на климатика достигнела некфо си там нялагане- а трябвало щот оня ден когато беше 25 градуса в системата на климатика налягането беше 26 Атм. а не трябвало да надвишава 16-18. И сега въпроса е от какво може да е и има ли 2-ра степен изобщо тая перка или тия ме правят на луд. Щото историята е следната. Отивам аз един ден да ги питам що ми вие компресора - те оо лагер.. викам ок сваляй - сменяй. Свалиха компресора гледаха го и викат о-о-о и семеринка неква била заминала викам сменяй и нея смениха те заредиха с фреон и тръгвам аз доволен и след един час работа оп пак започна да вие. Звъня на оня вика я докарай. Карам я вика ми начи сигурно е некакъф аксиален луфт (и аз не разбрах къде точно) свалиха пак компресора натегнаха некфа гайка дето държи оста на компресора. И викат сеа сичко треа да е точно. Тръгвам аз и стана студено и не съм го пускал около седмица ама оня ден пускам пак и след 10-ина мин пак почна да вие. Отивам там и оня мери високо - ниско и на високото на компресора показа 26 атм. Решика че ми е мръсен радиатора - чистиха го там кво го правиха и след 1 час пак почна да вие. Сега последно решиха, че перката не включва 2-ра степен и не може да охлади радиатора и да падне налягането на фреона. А интересното е, че като го пръскат с пароструйка доакто работи спира да вие (щот са охлажало нормално).

Та сега питанката ми е дали е възможно това всичкото ... или проблема е на друго място ("майсторлето") и да ходя да си взема половината пари от тоя дет съм му ги дал и да си търся друг майстор.

Kostadin
17-04-2006, 14:08
сеа дали 156 има втора степен на вентилатора на климатика ненам(но така като чето написаното от теб колега започвам да си мисля, че трябва да има), обаче е напълно възможно да вдига високо налягане ако фреона не кондензира както трее и щи изключва от пресостат високо :lol: :roll2:

valjo
17-04-2006, 14:34
имаш 2ра степен на перката, друго незнам :)

DeX
17-04-2006, 14:44
Ама проблема е точно в това ... че не изключва :!: И сега се питам дали да им вярвам на тия и да сменят тоя датчик за налягане или да търся други.

Kostadin
17-04-2006, 14:49
ако не ти изключва, може датчика за високото налягане да неработи, ако работи би трябвало да изключи, този датчик е точно за това предпазва компресора от прекомерно повишаване на налягането, същия такъв датчик го има и за ниско налягане, който изключва компресора при спад на налягането под нормалното :wink:

п.п. не визирам конкретно 156, говоря чисто хладилничарски :wink:

Bobo
17-04-2006, 14:53
ако не ти изключва, може датчика за високото налягане да неработи, ако работи би трябвало да изключи, този датчик е точно за това предпазва компресора от прекомерно повишаване на налягането, същия такъв датчик го има и за ниско налягане, който изключва компресора при спад на налягането под нормалното :wink:

п.п. не визирам конкретно 156, говоря чисто хладилничарски :wink:

Дори и така си много прав :wink:

DeX
17-04-2006, 14:53
Амиии такова .. тоя датчик на високото какви пари е :) Също така дали това е датчика който включва степените на перката. Или си има друг за тази цел.



И ъ-ъ-ъ такова епера не баца...

Kostadin
17-04-2006, 15:06
Амиии такова .. тоя датчик на високото какви пари е :) Също така дали това е датчика който включва степените на перката. Или си има друг за тази цел.



И ъ-ъ-ъ такова епера не баца...

от хладилна гледна точка, този и другия датчик за ниското са само защити, а това което пуска вентилатора и регулира оборотите му, поне при нас е пресостат с фиксирано налягане, но при колите най-вероятно ползват регулатор обороти...това е едно нещо което в зависимост от налягането в кондензатора регулира оборотите на вентилатора, при по-високо налягане повече обороти и обратно при по-ниско налягане по-малко обороти, но пак казвам не съм сигурен дали и при 156 е така.