PDA

View Full Version : генерация?



MaDHaCkEr
29-01-2010, 17:03
Колеги трябва ми съвет. Понеже са ми заминали крайното и средното гърне се чудя какво да правя.
Имам 2 въпроса:

1. Ако сложа права генерация как точно да я направя за да е плътен звука и да не дразни и да не спъна колата?

2. Ако на мястото на средното гърне сложа пуричка и крайно спортно гърне какъв ще бъде звука? Повече ме притеснява звука от средното гърне да не се получи от тоя гадния "дрънчащия".

Bimbo
29-01-2010, 17:30
Аз имам 63мм генерация с байпас на 76мм.Генерацията е до задната броня,като от колекторите тръбите са 2 на 55мм(заводско 45/50мм).Звукът е този http://www.youtube.com/watch?v=3p-OdHB7IN4

MaDHaCkEr
29-01-2010, 17:43
Добър е звука, самоче при мен няма да звучи така защото не съм 6 цилиндров. По принцип не искам да бучи много, за това питам дали звука ще е добър ако сложа няколко пурички.

Bimbo
29-01-2010, 18:02
Добър е звука, самоче при мен няма да звучи така защото не съм 6 цилиндров. По принцип не искам да бучи много, за това питам дали звука ще е добър ако сложа няколко пурички.



Вярвай чувал съм Алфи с подобна генерация(63мм)и звукът си е ненормален!!!

asoto
29-01-2010, 18:23
Сложи си Raggazon http://vbox7.com/play:b7bc6d19:tank:

MaDHaCkEr
29-01-2010, 20:24
Не разполагам с пари за цяла система.
Искам нещо подобно да не е дразнещо http://www.youtube.com/watch?v=On9NanwhNes&feature=related

Ma7e4k0
29-01-2010, 20:44
Ето ти алфа 1.4 тс с права тръба как звучи - http://www.youtube.com/user/kocta#p/u/16/9OStwnhHEzA

lulin racing
30-01-2010, 06:56
Опъвай от пред до края права тръба на 60мм с един резонатор и крайно гърне

Larii
31-01-2010, 19:08
Ей това ми е бившето браво http://vbox7.com/play:dbaf3051
Сега се чуда как да направа 156 цата ми да вади подобен звук:unsure:

abart_
31-01-2010, 19:35
Ей това ми е бившето браво http://vbox7.com/play:dbaf3051
Сега се чуда как да направа 156 цата ми да вади подобен звук:unsure:

Ми......никак,щото Алфа нямат 5-цил. бензинов мотор.
а инъче за права генерация на 63 само с крайно проходно гърне на атмосферка е препоръчително да се използва шлемофон на дълъг път :ritter:
айде в града се изтърпява,някак си

V@K@T@
31-01-2010, 19:41
Не разполагам с пари за цяла система.
Искам нещо подобно да не е дразнещо http://www.youtube.com/watch?v=On9NanwhNes&feature=related
Мойте гарнета също са взели да заминават и аз искам абсолютно същото което и ти и мн. се чудя ако сложа едно обикновенно крайно гърне без средно дали ще се получи този звук :unsure:

MaDHaCkEr
31-01-2010, 19:55
Четов някой от форумa си беше сложил нa мястото нa средното гърне, прaвa тръбa и кaзa че звукa бил отврaтителен. И никой не ми отговори, aко сложa 2 пури нaпример дaли звукa ще бъде по плътен и нямa дa бучи толковa.

Larii
31-01-2010, 20:00
Правиш генерация на 63 с един резонатор и напално отворено гърне отзад и ще се получи идеално! Но зи вземи от грнетата който им се монтира муфа на изхода за да не ти бучи надълго като патуваш!

П.С Ако помниш какав звук ми вадеше купето то беше само с резонатор посредата и права тръба 60мм до отзад!

ngbauns
31-01-2010, 22:56
Ми......никак,щото Алфа нямат 5-цил. бензинов мотор.
а инъче за права генерация на 63 само с крайно проходно гърне на атмосферка е препоръчително да се използва шлемофон на дълъг път :ritter:
айде в града се изтърпява,някак си

шлемофон задалжително трябва,аз сам с резонатор и права траба на 60мм без нито едно гарне,и звука на ниски обороти до 3000 е много платен и хубав,ама след 3000 става един много писклив и се чува все едно карам някое ламбо или ферари.чесно казано това ме дразни,и се чудя как да си го запазя и след 3000 оборота пак да е платен и не много бучащ,щото сега е някав ужас

миро
01-02-2010, 00:53
Като се намали броя на гърнетата е неизбежен дрънчащият звук.
Ето това е от английския форум - суперспринт генерация http://www.iolfree.ie/~gamesroom2000/xzylo/clover145.mp3

Pastora
01-02-2010, 08:50
Принципно ако махнеш средното и сложиш резонатор вместо катализатор, махаш задното и слагаш едно спортно се получава приличен звук, който не чупи джамовете на съседите и не те боли главата. Това без промяна на диаметъра.

zdravio
01-02-2010, 10:30
Четов някой от форумa си беше сложил нa мястото нa средното гърне, прaвa тръбa и кaзa че звукa бил отврaтителен. И никой не ми отговори, aко сложa 2 пури нaпример дaли звукa ще бъде по плътен и нямa дa бучи толковa.

Да определено, резонатора ще "отреже" дрънченето след 3000, ако е спортен би могъли да помогне за празненето на газовете, но това е само "би могъл" ;) За добър звук е важно да имаш качествен зад заглушител(хубаво спортно задно гърне).

1912
01-02-2010, 10:50
пфф на тъпото с мотор 2.0 16
бях с генерация от колекторите до отзад
неръждавейка 63по1.5 само с крайно гърне правопоточно
и да ти кажа няма такъв звук :noooo:
адски силен на извънградско ти бръмва мозъка
отзад пукаше и излизаше огън
а полицайте още от далече с палката ме чакаха
колко пъти искаха да ми спират колата от движение
не е истина ....

zdravio
01-02-2010, 11:12
пфф на тъпото с мотор 2.0 16
бях с генерация от колекторите до отзад
неръждавейка 63по1.5 само с крайно гърне правопоточно
и да ти кажа няма такъв звук :noooo:
адски силен на извънградско ти бръмва мозъка
отзад пукаше и излизаше огън
а полицайте още от далече с палката ме чакаха
колко пъти искаха да ми спират колата от движение
не е истина ....

Да ... 63, но е имало защо в неговия случай 55 макс. -60мм. на 1.6т.с. иначе найстина ще си дивеч за всеки полицай.

MaDHaCkEr
01-02-2010, 16:36
Да ... 63, но е имало защо в неговия случай 55 макс. -60мм. на 1.6т.с. иначе найстина ще си дивеч за всеки полицай.

Аз съм 1.8Т.С. и мисля като за начало да сложа резонатор и крайно гърне, но преди това трябва да погледна дали всичко е заминало или само тези 2 гърнета. Ако всичко е заминало ще слагам права генерация с резонатор и крайно гърне.

@Мupo точно такъв звук искам, но това предполагам си е цяла система за което толкова пари нямам възможност да извадя.

zdravio
01-02-2010, 17:22
Аз съм 1.8Т.С. и мисля като за начало да сложа резонатор и крайно гърне, но преди това трябва да погледна дали всичко е заминало или само тези 2 гърнета. Ако всичко е заминало ще слагам права генерация с резонатор и крайно гърне.

@Мupo точно такъв звук искам, но това предполагам си е цяла система за което толкова пари нямам възможност да извадя.

Извинявам се... Ако са здрави другите части от генерацията, слагай- ще поотпуши малко, но ефекта не е същия, както с цяла генерация от колектор до задно гърне.
Един съвет от мен: Т.С.-а е шумничък двигател, слагай хубаво задно гърне не Турско, за да няма грозно жужене и дефектирало гърне след 1 зима.

MaDHaCkEr
01-02-2010, 20:26
Е точно такъв звук нейскам да имам http://www.youtube.com/watch?v=pkuxKiZzNmI&feature=related за такова жужене ли говориш? Искам да е плътно и във високите.

Kris
04-02-2010, 16:35
Аз съм 1.8Т.С. и мисля като за начало да сложа резонатор и крайно гърне, но преди това трябва да погледна дали всичко е заминало или само тези 2 гърнета. Ако всичко е заминало ще слагам права генерация с резонатор и крайно гърне.

@Мupo точно такъв звук искам, но това предполагам си е цяла система за което толкова пари нямам възможност да извадя.

Ако сменяш гърнетата, сложи ново средно и примерно един Ремус накрая. Звука би трябвало да е плътен и относително тих до 2500-3500 оборота. Мисля, че за тия пари на тоя етап не ти трябва да пускаш по-голяма тръба.

t-1000
05-02-2010, 19:11
Ето и малко звук от моята по принцип тука из форума трябва да има линк към калколатор за изпускателна система (но немога да го открия в момента може и да съм го гледал преди хакването на форума) където за пресмятането на диаметъра на тръбите се взема в предвид на какви градуси отварят и затварят смукателните и изпускателните валове като ти калкулира изпускателната система на 3 части:Колектор,Средна тръба и Крайна.За моята(колата от подписа)излезна колектор Ф40, средна част Ф50, крайна Ф55 катализатора съм го оставил нямам резонатори.

http://www.vbox7.com/play:50e49100
P.S ако някой иска мога да запиша и без тапите на краините гърнета

mik mik
06-02-2010, 00:16
Ето и малко звук от моята по принцип тука из форума трябва да има линк към калколатор за изпускателна система (но немога да го открия в момента може и да съм го гледал преди хакването на форума) където за пресмятането на диаметъра на тръбите се взема в предвид на какви градуси отварят и затварят смукателните и изпускателните валове като ти калкулира изпускателната система на 3 части:Колектор,Средна тръба и Крайна.За моята(колата от подписа)излезна колектор Ф40, средна част Ф50, крайна Ф55 катализатора съм го оставил нямам резонатори.

http://www.vbox7.com/play:50e49100
P.S ако някой иска мога да запиша и без тапите на краините гърнета

Аз искам да я чуя без тапите на гърнетата :jason2::jason2:

alfonco147GTA
06-02-2010, 08:38
пфф на тъпото с мотор 2.0 16
бях с генерация от колекторите до отзад
неръждавейка 63по1.5 само с крайно гърне правопоточно
и да ти кажа няма такъв звук :noooo:
адски силен на извънградско ти бръмва мозъка
отзад пукаше и излизаше огън
а полицайте още от далече с палката ме чакаха
колко пъти искаха да ми спират колата от движение
не е истина ....


на един приятел кат го спираха му викаха ченгетата, "пич чувамете от 3км и само те чакаме да ти видим червения цвят на колата :evilsmiley:"

по темата: наскоро си говорихме с един приятел и тои ми спомена за някави гърнета със завъррящи клапи вътре нещо като перки....някои да е слагал такова? също каза че освобождавало мотора и дигало коне .....

ludkanar
06-02-2010, 11:17
Четов някой от форумa си беше сложил нa мястото нa средното гърне, прaвa тръбa и кaзa че звукa бил отврaтителен. И никой не ми отговори, aко сложa 2 пури нaпример дaли звукa ще бъде по плътен и нямa дa бучи толковa.

Аз съм с тръба на мястото на средното гърне и оригиналното задно и въобще не е дразнещ свука.По-дразнещ беше със средното.

hondoman
07-02-2010, 21:45
За кое говориш колега за хондата или за алфата малко оффф да те питам случайно на хондата да не си боднал двигател К20 :))))

Pastora
08-02-2010, 08:41
Аз съм с резонаторно и крайно проходно само, тръбите са мисля оригиналните Ф55 и не се седи в колата. Утре слагам за средно една пура, дано паднат малко децибелите, че прекалих нещо:)))

MaDHaCkEr
08-02-2010, 11:25
Аз съм с резонаторно и крайно проходно само, тръбите са мисля оригиналните Ф55 и не се седи в колата. Утре слагам за средно една пура, дано паднат малко децибелите, че прекалих нещо:)))

Колега кажи дали има ефект след това и ако може направи клипче да чуеме :) защото съм намислил и аз така да направя.

xctr
08-02-2010, 13:02
Аз съм с резонаторно и крайно проходно само, тръбите са мисля оригиналните Ф55 и не се седи в колата. Утре слагам за средно една пура, дано паднат малко децибелите, че прекалих нещо:)))

Нормално, така си с изправена генерация! М-у резонаторно и проходно разлика няма! ;)
Аз съм така на типото ама без по-голяма тръба м-у гърнетата и е малко дразнещо че м-у 2800 и 3000 оборота е най-силния звук, а после се изчиства!

Pastora
08-02-2010, 15:56
Като го сложа ще ти пусна клипче със звука да си прецениш, дано паднат малко тия шумове, че куките от километри ме чуват :))
Иначе сега шумът не се изчиства, боботи в ниските яко, а на високите ми пръска ушите, за 15 минути шофиране хванах главобол ;)

Pastora
09-02-2010, 12:36
Ето колега, направих кратко клипче със звука, дано се ориентираш как е. Колата сега е със задно проходно, средно проходно и резонатор. Пак си е шумна, но не е същото както преди това:

http://www.youtube.com/watch?v=ZZ7UA87iLSo

ludkanar
09-02-2010, 18:02
За кое говориш колега за хондата или за алфата малко оффф да те питам случайно на хондата да не си боднал двигател К20 :))))

На алфата генерацията,двг-то на хондата е волво нейната генерация ще се преправя кат затопли че нямам много добри условия за работа.

Pastora
18-02-2010, 10:42
Колега, направи ли генерацията, дай да прослушаме какво се е получило?

MaDHaCkEr
18-02-2010, 19:13
Направих я колега, но има още какво да се желае. Трябва да сменя само крайното гърне с спортно за по-плътен звук, че съм с оригиналното и един накрайник и ме дразни малко звука във високите, но това е заради грозния накрайник :) Като я направя напълно ще пусна клипче. На мястото на катализатора имам една пуричка и след това до крайното гърне е права тръба с оригиналния размер ф55 мисля че е. Но като цяло съм доволен от звука :) Мерси за помощта на всички.

Pastora
18-02-2010, 19:24
Мисля, че ще трябва да са ти 2 пури и крайно спортно, само с едната беше кошмарно шумна при мен :) Но пробвай, дано не е същия ефекта, може да са ти други резонаторите.

MaDHaCkEr
18-02-2010, 19:29
Ами напротив не е шумна даже на место не буботи много харесва ми звука :) само крайно гърне по-плътен да стане и става перфектно. И на мен ми е странно защо не е много шумна :)

Pastora
18-02-2010, 19:31
Защото задното ти гърне глуши доста сериозно, като го махнеш става данданията :)

zatopol
18-02-2010, 19:46
моя вупрос е от каде бих могъл да си закупя c.s.c. генерация ? в момента сум с такава на средното гурне си заминава? а и да е тиха

Колега,наблегни на правописа!

Pastora
18-02-2010, 21:10
http://www.performatek.com/Alfa/exhaust/CSC/PriceList.htm

Тук виж :)

detelazurno
20-02-2010, 11:44
Мммм, вчера чух live звука на Pastora и ми напълни душата като я изръчка :director: :upsidedwnsmiley: Поне карайки до него се чу доста добре макар, че бях със затворени прозорци :respect:
Отче, трябваше още на паркинга да ме подсетиш да я чуя. Аз забравих и се сетих, чак като тръгнахме. Добре, че и ти се сети да я сриташ малко :)

Pastora
20-02-2010, 12:07
И аз мисля, че е станал приятно-плътен звука, почти няма високи честоти в целия диапазон от обороти:)