PDA

View Full Version : Автокаско на "Белисима"...



milev86
30-01-2010, 22:09
Здравейте! Не видях никъде такава тема, а мисля, че ще бъде интересна....
Нека всеки каже къде си е застраховал "БЕЛИСИМА", на каква актуална цена и колко е платил?! :guillotine:

dilian alfa gtv
30-01-2010, 22:15
ГТВ-то в интерамерикан 800лв комбинирана полица ГО и автокаско много съм доволен.159-ката в уника 2100лв автокаско още не мога да дам отзиви не съм имал щети.

ves_v8
30-01-2010, 23:59
Гражданска и Каско в Лев Инс. Много зле. един път имах щета, бяха ми потрошили огледалото и не ми го признаха.
застрахована е за 5500лв.
премията ми е 340 лв.

RPWWD
31-01-2010, 11:53
Интерамерикан, комбинирана полица каско, ГО и Пътна помощ :firstprize:

santo_traficante
31-01-2010, 13:43
Интерамерикан са с дебел % и стават само за италянски и френски автомобили...или по точно към тези към който няма интерес за кражба.

е другата страна са тези с ниския % и тънка оценка но пък там изобщо не плащат:razz:

Gogata
31-01-2010, 13:54
И каското и ГО-то са ми в Лев Инс.Никакви забелжки нямам към тях.Лятото ми се наложи да ползвам каското и всичко мина като по учебник - снимаха колата,занесох си документите и след 2 седмици си взех парите.Обезщетението беше достатъчно,за да си оправя колата както трябва.Доволен съм от тях.

RPWWD
31-01-2010, 15:24
Интерамерикан са с дебел % и стават само за италянски и френски автомобили...или по точно към тези към който няма интерес за кражба.

е другата страна са тези с ниския % и тънка оценка но пък там изобщо не плащат:razz:

Важното е, че нямат нищо общо с никакви български мутри :thumbup: Преди бях в Алианц, също никакви проблеми - малко по-скъпо, но пък плащаха като попове.

santo_traficante
31-01-2010, 16:15
Важното е, че нямат нищо общо с никакви български мутри :thumbup: Преди бях в Алианц, също никакви проблеми - малко по-скъпо, но пък плащаха като попове.

може:whistle:обаче ако си купиш нещо различно от италянско или френско бързо ще и кажеш сбогом:waving:
Ама от къф зор да си правя каско в Интерамерикан като % е мноо "дървен".Единственно хубаво им е пътната помощ ама за чии ми е като за 50кинта на година ставаш абонат на СБА а и всички ЗК предлагат пътна при ПТП до някви километри...например 200/250км

RPWWD
31-01-2010, 16:49
Значи ще си на сметка, щото ще ти го платят над цената, която реално ще струва в момента на кражбата. Нали знаеш едно Ауди за 86000 лева колко струва след 1-2 години ;-)
Плюс това пътната им помощ влиза в каското и включва асистанс не само при ПТП, а и при техническа повреда, спукани гуми и дори свършило гориво. Щом си в бранша трябва да знеаш, че и другите компании ползват под наем въпросната пътна помощ.
Разликите в процентите от 0,4% се обезсмислят от сумата, която се плаща при маркировката изисквана при другите компании, така че...

santo_traficante
31-01-2010, 17:19
Значи ще си на сметка, щото ще ти го платят над цената, която реално ще струва в момента на кражбата. Нали знаеш едно Ауди за 86000 лева колко струва след 1-2 години ;-)
Плюс това пътната им помощ влиза в каското и включва асистанс не само при ПТП, а и при техническа повреда, спукани гуми и дори свършило гориво. Щом си в бранша трябва да знеаш, че и другите компании ползват под наем въпросната пътна помощ.
Разликите в процентите от 0,4% се обезсмислят от сумата, която се плаща при маркировката изисквана при другите компании, така че...
прекрасно съм наясно!преди Интерамерикан сключваха само домашно имущество но решика да се хвърлят в автокаското което леко им изяде главите защото им гепят колите! Ако искам да ми гепят колата защото немога да я продам а тя е апетитна бих я направил там...НОООО бая време се чака за изплащането на парите от гепени коли защото са в повече:)А и друго ще ти кажа от бранша:)щом предлагаш каско на Интерамерикан:)при кражба независимо от оценката при сключване всички вадят швакето и гледат в мобиле колко струва колата:)защото отминаха годините когато се плащаха коли за щяло и нещяло:)
От време навреме вървят наказателни акции и слагат в ред ЗК който надигат глави и се опитват да захапят парче от баницата:)
Само за справка нали знаеш в последно време какво ги правят от Булстрад....:priest:

RPWWD
31-01-2010, 17:22
Да речем, че в момента нямам нищо против да ми гепят колата :BIGsmile: Имам един комшия с Пасат Вариант 2006, застрахован в Булстрад, пък никой не го краде, само седи като паметник и заема паркомясто на улицата, дееба :priest:

santo_traficante
31-01-2010, 17:26
Да речем, че в момента нямам нищо против да ми гепят колата :BIGsmile: Имам един комшия с Пасат Вариант 2006, застрахован в Булстрад, пък никой не го краде, само седи като паметник и заема паркомясто на улицата, дееба :priest:
виж ако направиш "тотал" по имаш шанс:)отколкото да чакаш някой да ти гепи колата:whistle:
ама виж поне си си направил каското в Интерамерикан и има безплатна пътна помощ че с тая Алфа не се знае кога ще ти потрябва:razz::razz: опс шегичка

тоз твоя съсед като му сложат от тея новите жълтите стикерчета ше му дое и на него ред:priest: Пасатчетата много не ги бавят еле ако е кюмурник:)

RPWWD
31-01-2010, 17:33
при кражба независимо от оценката при сключване всички вадят швакето и гледат в мобиле колко струва колата:)

Е, има и разни клаузи "самоучастие" и тогава, особено за по-скъпи и нови коли с висока степен на обезценка нещата стоят добре финансово.
Ако аз съм някакъв фактор в някоя ЗК, изобщо не бих се натискал да поемам щетимостта в автозастраховането, има толкова други задължителни от закона застраховки ;-)

---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 15:28 ----------


виж ако направиш "тотал" по имаш шанс:)отколкото да чакаш някой да ти гепи колата:whistle:
ама виж поне си си направил каското в Интерамерикан и има безплатна пътна помощ че с тая Алфа не се знае кога ще ти потрябва:razz::razz: опс шегичка

тоз твоя съсед като му сложат от тея новите жълтите стикерчета ше му дое и на него ред:priest: Пасатчетата много не ги бавят еле ако е кюмурник:)

Честно казано, една от причините да карам италиански коли е именно "неглижирането" им от простите български автоджамбази ;-) За мен е важно софийските драскотини и евентуални щети от ПТП да ми бъдат покривани на 100%, без цигании и без да се вътря.
Майтапа настрана, но ми се е налагало да ползвам пътна помощ с Х5, а не с Алфата :?:
Бензинов кош е да го еба, затова повече стои паркиран отколкото се кара :Silent:

santo_traficante
31-01-2010, 17:42
който пробва "самоучастието" не е прокопсал:)само е минал метър с дебелите щети тип измама дранье на коли самокатастрофи и самозапалвания...с цел облагодетелстване:BIGsmile:но вече и това ще отпадне или ще се откупува...

а относно задължителните застраховки има и по добри ЗК.Интерамерикан е далече..:)
И тези застраховки не са малко щетими:priest:
Мой клиент с ПРОФЕСИОНАЛНА ОТГОВОРНОСТ за счетоводител с премия от едни 200кинта имаше изплащане на 30000лв след като осраха работите във фирмата с едно ддс...и т.н.

така че...работата е ясна:BIGsmile:
в Интерамерикан са били заделени едни пари за покриване на крадени коли...и знам че бая сте преизпълнили плана:))

cassillas
31-01-2010, 18:35
.....Единственно хубаво им е пътната помощ ама за чии ми е като за 50кинта на година ставаш абонат на СБА а и всички ЗК предлагат пътна при ПТП до някви километри...например 200/250км

А ти знаеш или какво получаваш от СБА срещу годишния абонамент?
Общо взето нищо.

ЧЛЕНСТВО В СБА

Членството в СБА - „Сребърна карта” Ви осигурява срещу 35 лева за 12 месеца:

•Безплатна пътна помощ в цялата страна с неограничен брой повиквания. - това означава че ако закъсаш евентуално може да те закарат до населено място на 5-10км от проишествието. Ако искаш да те закарат до софия а ти си закъсал в русе ще получиш 20% отсъпка от обикновената цена ама и тук има уловка защото ако поискаш така ще ти кажат че цената е 2.80 за км. А ако не изкаш отсъпката шофьора ще ти каже че ще те метне срещу 2.20 за км ама без да дава фактура
•Безплатен ремонт на пътя до 30 минути. - ако е възможно ама техните екипи не били оборудвани с резервни части
•Безплатно еднократно подаване на ток (при повреден акумулатор) - ако има свободен екип на разположение
•Еднократен периодичен технически преглед с 20% отстъпка. - на който ще ви кажат че задна дясна не лови и зада си го вземете трябва да преминете по нормалния начин без отсъпка
•Неограничен брой автосервизни услуги с 10% отстъпка (без бояджийски и тенекиджийски) - за това не мога да кажа
•Безплатна информация за пътища, сервизи, бензиностанции и др. - чудо голямо
•5% намаление на гуми и аксесоари в центровете на РАДИАЛ ООД.- може би единствен +

RPWWD
31-01-2010, 18:37
Важното е, че плащат и не се циганят, пък който иска да си дава парите на мутрите е свободен да го прави. Аз лично съм се вътрил много лошо с предишни коли заради Бул Инс и ДЗИ и НИКОГА повече няма да им бъда клиент :priest: От последните си два застрахователя на автомобили - Алианц и Интерамерикан съм предоволен и както се казва ще повторя.
Добре си се ориентирал колега към професионалните отговорности, които аз лично предпочитам заедно с каргото, там нещата са много оборотни ;-)

santo_traficante
31-01-2010, 18:59
.........
ако си мислиш че с пътната помощ на Интерамерикан закъсаш 30км преди Бургас и те хоп ще дойдат и ще ти върнат безплатно кошарата до София жестоко се лъжеш:BIGsmile:


еги абонаментите на СБА
http://www.sba.bg/

cassillas
31-01-2010, 19:28
ако си мислиш че с пътната помощ на Интерамерикан закъсаш 30км преди Бургас и те хоп ще дойдат и ще ти върнат безплатно кошарата до София жестоко се лъжеш:BIGsmile:


еги абонаментите на СБА
http://www.sba.bg/

Аз нямам нищо общо с "интерамерикан" , за сега съм доволен от :tank::sniper::bg: "Армеец" ама си заявявам щетите по експертна оценка не плащат много ама се ядва. Не знам как са им сервизите:ghost2:

Pastora
31-01-2010, 19:31
На мен и трите коли са ми в интерамерикан и съм много доволен, пък си пишете каквото искате.

milev86
31-01-2010, 21:59
То нали има там някакви въртели около оценямването на колата. Примерно ако да кажем съм си взел колата за 3 500, те определено ще я оценят на 5 000 и парите ще ми стъпят но около 500...а между другото да попитам как се оценява колко трябва да платиш, ако колата ти е оцененеа на съответна сума?!
А и още нещо...някой накакви впечатления от УНИКА?! :new_Eyecrazy:

cassillas
31-01-2010, 22:06
Един прятел беше към Уника миналата година и беше супер доволен. Ама тая година реши че 145-ицата не си струва да я застрахова:chair:

rusiq86
01-02-2010, 14:19
Мин година бях на Генерали, мн доволен от тях, само оригинални части искат да слагат, като купих колата ми беше пуктната кората под двг, и ми я смениха без пазърлъци с нова от италия за 360 лв. И каското им е на доволни цени. Боядисвах си задна броня и вс си платиха те.
От 5 месеца съм на Лев Инс. също доволен, малко по-скъпо е каското, но е оценена на висока цена колата, и само с възлагателно писмо действам.

raffaello
01-02-2010, 17:47
в Булстрад от 5-6 години, доволен съм от тях, коректни са когато се е налагало

CrazyElement
01-02-2010, 19:47
Мин година бях на Генерали, мн доволен от тях, само оригинални части искат да слагат, като купих колата ми беше пуктната кората под двг, и ми я смениха без пазърлъци с нова от италия за 360 лв. И каското им е на доволни цени. Боядисвах си задна броня и вс си платиха те.
От 5 месеца съм на Лев Инс. също доволен, малко по-скъпо е каското, но е оценена на висока цена колата, и само с възлагателно писмо действам.

Да изпозлвам тук да попитам , как стоят нещата точно с тези Автокаскота, как са ти сменили кората под двг, след като е била пукната преди да направиш каско? И моята е в плачевно състояние и в момента дори не е сложена... по предата броня , ми се люспи боята , изглежда швабата е боядисвал при най - куция майстор в Германия, задната ми дясна врата е вдлъбната. Та имали някаква вратичка да прасна автокаско на колата и да ми вземат нова кора, да ми боядисат бронята(даже най - отдолу е леко спукана и примерно да ми купят нова)? И да ми изправят вратата?

bokota
01-02-2010, 20:16
В Генерали от 2 год.,но тази година е ненормално скъпо.Миналата година Пълно Каско+ГО+Застраховка на домашно имущество(щети до 3000лв),при оценка на колата 12 000лв. ми струваше 660лв.Тази година само каското,без нищо друго ми струваше 650лв. при оценка на колата 10 500.И с изплащането не са много добре,дадоха ми 380лв. за двд рекордер струващ 800лв на 1год.,който изгоря от токов удар.

rusiq86
02-02-2010, 11:11
Застрахована за 8400лв в Дженерали, каското струваше 300 лв мин година :) с разните отстъпки, за щети по колата си плащат, аз винаги исках възложително писмо, не пари!

RPWWD
02-02-2010, 21:12
ако си мислиш че с пътната помощ на Интерамерикан закъсаш 30км преди Бургас и те хоп ще дойдат и ще ти върнат безплатно кошарата до София жестоко се лъжеш:BIGsmile:


еги абонаментите на СБА
http://www.sba.bg/

Сори, Майкъл, ама точно това ще случи: Асистанс покритие Б ;-)
Бе, ти нещо си много велик в тоя форум, бе друже... Алфите били боклуци, комунизма си си бил построил, верно кво правиш на майката земя, а не си на Марс? Пък ако закъсаш там ,пробвай да се свържеш с "Интера", може и да те върнат обратно на нашата планета :roll2:

santo_traficante
03-02-2010, 08:24
Сори, Майкъл, ама точно това ще случи: Асистанс покритие Б ;-)

Супер:)сега разбрах защо си правиш каско на Алфата в Интерамерикан със пътна помощ Бургас/София е доста път ако трябва сам да си го плащаш :rotfl:
Ако трябва да направиме още малко реклама на Интерамерикан :drunk:

rusiq86
03-02-2010, 11:06
Сегашното ми каско е с Лев Инс, направи ми го роднина, и имам телефон за пътна помощ до 200км, без оспорване от застрахователя!

fred
03-02-2010, 22:50
И аз съм в Лев ИНс с разни познити, които вече не работят там, не се занимаваъм въобще да правя претенцци за драскотини, иначе и те имат автоасистанс и прочее, като цяло всичките са един дол дренки и ми дреме къде съм.

RPWWD
05-02-2010, 12:16
Супер:)сега разбрах защо си правиш каско на Алфата в Интерамерикан със пътна помощ Бургас/София е доста път ако трябва сам да си го плащаш :rotfl:


Е, аз още съм в процес на строене на личният комунизъм и не е лошо да съм предвидлив, пък и в тоя форум не всички караме неразрушими 10 годишни японски автомобили :rotfl:

BLUE1
05-02-2010, 13:21
Автокаското ми е в Армеец. На 31.12.2009 година една девойка на паркинга ми ожули предната броня, дребна работа но нали съм с каско. Първият работен ден отидохме , съставихме двустранен протокол, снимки и след 10 дена на касата ми наброиха 160 лева. Бояджията ще ми я пръсне цялата за не повече от 100 лева. Доволен съм, нямаше мотане, бързо ме обслужиха, от обезщетението съм повече от доволен.

santo_traficante
05-02-2010, 15:02
Е, аз още съм в процес на строене на личният комунизъм и не е лошо да съм предвидлив, пък и в тоя форум не всички караме неразрушими 10 годишни японски автомобили :rotfl:
по добре 10год. здрав японски кенеф отколкото като тая в подписа ти дето е 2003 и струва 4000лв :rotfl:
и защото имаш още да учиш да те светна че инвестицията в автомобил не е никак изгодна:-)еле в такава кола като твоята:no:единствения и + е че е с автокаско в Интерамерикан и ако се строши ще ти я приберат от Бургас до София безплатно /уж/:rotfl:

thecleaner
05-02-2010, 15:26
по добре 10год. здрав японски кенеф отколкото като тая в подписа ти дето е 2003 и струва 4000лв :rotfl:
и защото имаш още да учиш да те светна че инвестицията в автомобил не е никак изгодна:-)еле в такава кола като твоята:no:единствения и + е че е с автокаско в Интерамерикан и ако се строши ще ти я приберат от Бургас до София безплатно /уж/:rotfl:

Забрави да напишеш, грозен и квадратен като Жигули комби към определенията за японския кенеф. :devil::devil::devil: Стига с тая здравина, ти накрая ще си вземеш Пасат 2 оти нема а се окоти. :rotfl: Па и си връзки у Гоуфърския форум малиииииииииии. Да не се разсърдиш нещо сега, знаем че си скрит Алфист ама те е срам да си признаеш.

П.С. http://clubalfaromeo.com/forum/search.php?searchid=1019792

koolio
05-02-2010, 16:34
по добре 10год. здрав японски кенеф отколкото като тая в подписа ти дето е 2003 и струва 4000лв :rotfl:
и защото имаш още да учиш да те светна че инвестицията в автомобил не е никак изгодна:-)еле в такава кола като твоята:no:единствения и + е че е с автокаско в Интерамерикан и ако се строши ще ти я приберат от Бургас до София безплатно /уж/:rotfl:

Инвестиция в личен автомобил няма. Личният автомобил е разход. Ако можеш да си позволиш по-голям разход, можеп да караш по-хубав автомобил. Ако някой иска да се заблуждава, че е направил голямата инвестиция, това си е лично негов проблем.

Колкото до здравите японски коли - не ги знам колко са здрави, ама само първоначалното им обслужване струва колкото два основни ремонта на една Алфа.

dilian alfa gtv
06-02-2010, 01:35
виж ако направиш "тотал" по имаш шанс:)отколкото да чакаш някой да ти гепи колата:whistle:
ама виж поне си си направил каското в Интерамерикан и има безплатна пътна помощ че с тая Алфа не се знае кога ще ти потрябва:razz::razz: опс шегичка

тоз твоя съсед като му сложат от тея новите жълтите стикерчета ше му дое и на него ред:priest: Пасатчетата много не ги бавят еле ако е кюмурник:)
колега ти до вчера кара алфа сега започна да не навиждаш марката.а относно каското от интерамерикан съм много доволен доста щети са ми платили и то доволно.а тези армеец -ТИМ скоито ти работиш напоследък взе да им минава модата.също се занимавам с застраховане и то с доста голяма клиентела.а за пътната помощ така си е не
може се надяваш

RPWWD
06-02-2010, 13:37
по добре 10год. здрав японски кенеф отколкото като тая в подписа ти дето е 2003 и струва 4000лв :rotfl:
и защото имаш още да учиш да те светна че инвестицията в автомобил не е никак изгодна:-)еле в такава кола като твоята:no:единствения и + е че е с автокаско в Интерамерикан и ако се строши ще ти я приберат от Бургас до София безплатно /уж/:rotfl:

Предлагам да се опиташ да го продадеш тоя японски кенеф, та да видиш колко струва ;-) Сандо всички виждаме колко си разстроен от факта, че караш некви коли дето никой не им обръща внимание и сме убедени, че сърце юнашко няма да изтрае и ако съумееш да ги продадеш (което в момента никак не е сигурно,както и на каква цена), отново ще се присъединиш към клуба ;-) Дотогава продължавай да си рекламираш "Арменец", ама във VW или Тойота форума щото италианските и френските коли не ги крадели (според теб), което напълно обезсмисля даването на пари на мутрите от ТИМ :butt:

santo_traficante
06-02-2010, 19:17
Ох в тази тема изобщо не съм рекламирал Армеец защото не ми трябва да рекламирам нещо което работи:spiteful::spiteful:
Второ. моята лична алфа съм я продал преди 2години!последната която продадох бях купил на жена ми и само я подържах:spiteful:
трето:spiteful: има КФН и на сайта може да се види справка кой колко работи какви застраховки прави и т.н.

http://www.fsc.bg/go.idecs?c=1414

пак ви казвам Интерамерикан е фирма която сключваше предимно домашно имущество и предлагаше пътна помощ на другите ЗК с/у заплащане защото изкупиха дъртите бангии от Гърция...и в последствие си повярваха че могат да застраховат коли:spiteful:убаво...няма лошо ама кой рискува да си застрахова колата при тях от следните марки ФВ,Ауди,Мерцедес и Бмв да не говоря за разни джипове рискува в много кратки срокове да остане БЕЗ автомобил:)Преди имахте презастрахователна компания ама нещо се отказа да ви презастрахова колите че нещо мноо кражби...:wallbash:

а относно кой колко работи....и какви коли застрахова..мисля нЕма нужда да спориме:evilsmiley:



Предлагам да се опиташ да го продадеш тоя японски кенеф, та да видиш колко струва ;-)
а относно това изказване мога да ти кажа че 100% ще го продам доста по скъпо от твойта кола.а за по бързо да не говориме:) в момента без да е обявявана за подажба има 2 кандидати:)който ще почакат да си купя новата японска кола:spiteful:

RPWWD
06-02-2010, 19:50
Ох в тази тема изобщо не съм рекламирал Армеец защото не ми трябва да рекламирам нещо което работи:spiteful::spiteful:
Второ. моята лична алфа съм я продал преди 2години!последната която продадох бях купил на жена ми и само я подържах:spiteful:
трето:spiteful: има КФН и на сайта може да се види справка кой колко работи какви застраховки прави и т.н.

http://www.fsc.bg/go.idecs?c=1414

пак ви казвам Интерамерикан е фирма която сключваше предимно домашно имущество и предлагаше пътна помощ на другите ЗК с/у заплащане защото изкупиха дъртите бангии от Гърция...и в последствие си повярваха че могат да застраховат коли:spiteful:убаво...няма лошо ама кой рискува да си застрахова колата при тях от следните марки ФВ,Ауди,Мерцедес и Бмв да не говоря за разни джипове рискува в много кратки срокове да остане БЕЗ автомобил:)Преди имахте презастрахователна компания ама нещо се отказа да ви презастрахова колите че нещо мноо кражби...:wallbash:

а относно кой колко работи....и какви коли застрахова..мисля нЕма нужда да спориме:evilsmiley:

1) Сандоооо, темата беше кой къде си е застраховал колата, Сандоооо ;-)
2)Ти нещо почна да ги плюеш горките от ИА (сигурно ти бъркат в здравето), пък една камара хора ти казаха, че са доволни от тях включително и аз. Те и Юпитер и Бул Инс навремето имаха много работа, пък сега кво правят?
3)Намерил си в кой форум да казваш кои марки щели да бъдат откраднати, хахаха, тук направо бъка от кандидати да си купуват ФВ или Мерцедес ;-)
4)Удивително ми напомняш за онзи тип SFINKS, който само плюеше по марката. Като не те кефи, чий го крепиш в тоя форум?
5) Не аз съм си постнал телефоните с надежда да лапна някоя гражданска покрай форума, тук съм само като потребител, Сандоооо ;-)

---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:45 ----------



а относно това изказване мога да ти кажа че 100% ще го продам доста по скъпо от твойта кола.а за по бързо да не говориме:) в момента без да е обявявана за подажба има 2 кандидати:)който ще почакат да си купя новата японска кола:spiteful:

Надушвам сериозни комплекси ;-)

santo_traficante
06-02-2010, 19:57
БулИнс си работят не им бери грижат ана тях:)
Обясних ти леко в каква компания правиш застраховки:)и показах къде сте и в какво моментно състояние сте..:)
или може би лъжа и не ти изнася:spiteful:

ходи си сипи една студена водичка и се успокой:spiteful:

RPWWD
06-02-2010, 20:15
БулИнс си работят не им бери грижат ана тях:)
Обясних ти леко в каква компания правиш застраховки:)и показах къде сте и в какво моментно състояние сте..:)
или може би лъжа и не ти изнася:spiteful:

ходи си сипи една студена водичка и се успокой:spiteful:

Леко, баце, леко, че направо ще се удавя в студената водичка...от смях :big_beer:
Гледайки резултатите на Армеец, не може да не ти прави впечатление, че основната печелба идва от застраховането и ГО на летателни апарати плюс отговорност на презвозвача, ТИМ притежават България Ер и Хемус Ер плюс въпросната ЗК, т.е. просто са затворили кръга за да не изтичат излишни средства от групировката. :calc:
Не знаеш изобщо къде правя застраховки, с какво се занимавам и дали изобщо ми пука за ИА, Армеец, или японските автомобили ;-)
Та, идеята беше, че няма нужда да се изявяваш като последна инстанция и похлупак на всяко гърне, да не споменавам за непрекъснатите провокации към Алфа Ромео във форума на Алфа Ромео?!? Винаги има по-голяма риба, велики застрахователю :evilsmiley:

dilian alfa gtv
07-02-2010, 01:32
Аз също мислех да минавам на японска машина понеже има една в семейството мазда 5 но ка гледам колко са спестили от материалите в нея реших да подкарам 159-ката иначе бях се замислил за мазда 6 което по принцип изобщо не лош автомобил но както се казва сърцето не лъже па ми дреме след време за колко ще я продам то е ясно че няма да е за тези пари които съм е купил както изка всеки.:drive:

RPWWD
07-02-2010, 10:55
Аз също мислех да минавам на японска машина понеже има една в семейството мазда 5 но ка гледам колко са спестили от материалите в нея реших да подкарам 159-ката иначе бях се замислил за мазда 6 което по принцип изобщо не лош автомобил но както се казва сърцето не лъже па ми дреме след време за колко ще я продам то е ясно че няма да е за тези пари които съм е купил както изка всеки.:drive:

Имам приятели и със старата и с новата Мазда 6, та все им казвам: да си бяхте взели Мондео, същата кола с 25% по-евтино ;-)

Stoyan Georgiev
07-02-2010, 17:55
Имам приятели и със старата и с новата Мазда 6, та все им казвам: да си бяхте взели Мондео, същата кола с 25% по-евтино ;-)

а новичката 6ца с правилните екстри и цвят е много шукаритетна, недей така ;)

RPWWD
07-02-2010, 23:02
а новичката 6ца с правилните екстри и цвят е много шукаритетна, недей така ;)

И е абсолютно технически идентична с новото Мондео ;-)