PDA

View Full Version : След правилно зацепване гасне



ianko33
04-02-2010, 20:49
Здравейте на всички днес след поредния маистор колата е зацепена както трябва с пети (а не на око) и вместо да се оправи всичко и да е наред тази кола става все по зле.Сутрин като е запаля работи като трактор 5 6 мин после пък започва велико гаснене никакви обороти няма,а до вчера докато не беше зацепена нямаше никакъв ряз до 2 3к оборота но не гаснеше имаше си някакви обороти сега е наред с мощноста стрела е но оборотите ги няма на какво се дължи това карах е на диагностика преди да е зацепят (след основния ремонт които направих преди месец)и всичко беше наред след това когато минавах преглед пък ми казаха че ламбда сондата не работила и вече не знам на кого да вярвам ако някои може да ме насочи от какво е ще съм му много благодарен.

mirchozo
04-02-2010, 21:02
Колега, посети някой от доверените сервизи дето знаят какво да гледат. Щом са я зацепили както трябва не би трябвало да има проблем, освен ако няма нещо друго което да се е скапало.Вариантите са много, един от тях е неправилно зацепване (нищо че е с пети, пак си има неща които трябва да се спазят), дебитомер, ламбда, темп датчик и т.н.
Трябва ти добър майстор...

ФЕРАРИСТ
04-02-2010, 21:07
Колега, грешно заглавие на темата си писал, ако не е правено друго, или майстора не е оцапал нещо, значи само зацепването остава......петите не са критерии......

mirchozo
04-02-2010, 22:37
Колега я сподели как ти зацепиха ремъците, че ми стана интересно, предполагам си присъствал на процедурата, след толкова мъки...

ianko33
04-02-2010, 22:54
Ами не нямаше ме на зацепването все пак е оставям на маистор и си е взимам ''готова'' но не каквото очаквах. можете ли да ми препорачате някои маистор ама наистина да е маистор а не ''маистор'' в пловдив които да е направи и да е забрава вече тази кола писна ми от нея вече 700 дни е имам а тя 600 е по маистори :screwy:

mirchozo
04-02-2010, 22:58
Колегите от Пловдив ще кажат, иначе ако можеш да я дръпнеш до София, БОБО от Екстрийм Тунинг е твоя човек.

oem
04-02-2010, 22:59
Ами не нямаше ме на зацепването все пак е оставям на маистор и си е взимам ''готова'' но не каквото очаквах. можете ли да ми препорачате някои маистор ама наистина да е маистор а не ''маистор'' в пловдив които да е направи и да е забрава вече тази кола писна ми от нея вече 700 дни е имам а тя 600 е по маистори :screwy:

Този проблем колега не е задължително да е от зацепването. Даже почти е сигурно, че не е. Недей да я караш на майстори постояно да ти развиват болтовете на валовете, че се преебават лесно особено от пишман майстори.

Да си сменял свещи случайно или да са ти разкачали дросела и да са го чистили нещо?

ianko33
04-02-2010, 23:07
Колата си върви няма нужда от дарпане просто не държи ниски обороти и маи ще се разделям с нея но как като е имам от година и половина а ми е легнала до сега 9 000 и малко :wallbash:

oem
04-02-2010, 23:11
Колата си върви няма нужда от дарпане просто не държи ниски обороти и маи ще се разделям с нея но как като е имам от година и половина а ми е легнала до сега 9 000 и малко :wallbash:

От къде си бе колега?

ianko33
04-02-2010, 23:16
Асеновград

oem
04-02-2010, 23:23
Асеновград

Че там мисля, че имаше един пич Алфист дето е в час ама кой беше.... искам да кажа, че проблема ти не е в колата а в майстора ти дето ти прави диагностика. Твоя проблем с често срещан при тая кола. И не е нещо непоправимо. Ако искаш и ако можеш да се занимаваш мога да ти помогна. Не си продавай колата заради един иначе никакъв проблем.

CrazyElement
04-02-2010, 23:24
Здравейте на всички днес след поредния маистор колата е зацепена както трябва с пети (а не на око) и вместо да се оправи всичко и да е наред тази кола става все по зле.Сутрин като е запаля работи като трактор 5 6 мин после пък започва велико гаснене никакви обороти няма,а до вчера докато не беше зацепена нямаше никакъв ряз до 2 3к оборота но не гаснеше имаше си някакви обороти сега е наред с мощноста стрела е но оборотите ги няма на какво се дължи това карах е на диагностика преди да е зацепят (след основния ремонт които направих преди месец)и всичко беше наред след това когато минавах преглед пък ми казаха че ламбда сондата не работила и вече не знам на кого да вярвам ако някои може да ме насочи от какво е ще съм му много благодарен.

Незнам в Плд. дали няма някакъв сервиз , който се занимава с болежките на Алфа Ромео, провери , ако не намериш , те съветвам , да отидеш при сервиз , който се занимава с Алфа , досега от "Баш майстори " съм си патил доста , и вече минавам по 300 км, за да отида на майстор уви това е АЛФА РОМЕО, в доста градове сервизите си нямат никаква идея , от тях.

ianko33
04-02-2010, 23:28
помагаи колега всичко правя само казваите какво даже и основния ремонт щеше да си направя самоче нямах канал

П.С колега ако за всеки ремонт минавам по 300км има ли смисъл да е държа тази кола колкото и да ми харесва

oem
04-02-2010, 23:30
помагаи колега всичко правя само казваите какво даже и основния ремонт щеше да си направя самоче нямах канал

П.С колега ако за всеки ремонт минавам по 300км има ли смисъл да е държа тази кола колкото и да ми харесва

Ма тука няма да стане виж ми скайпа и се обади там.

mirchozo
04-02-2010, 23:31
Ма тука няма да стане виж ми скайпа и се обади там.

искаме и ние да знаем, поне най-важното ако може

CrazyElement
04-02-2010, 23:44
помагаи колега всичко правя само казваите какво даже и основния ремонт щеше да си направя самоче нямах канал

П.С колега ако за всеки ремонт минавам по 300км има ли смисъл да е държа тази кола колкото и да ми харесва

Ами колега, това е , няма друг начин, виж сега ако си от София примерно нямаш грижи , но аз колата си я взех, защото като я видях и си казах това е колата за мен... и хич не съм мислил , че видиш ли в моя град немогат да ми оправят колата :)...

ianko33
04-02-2010, 23:59
така е колега и на мен ми харесва но ако имаш моята няма да мислиш така просто жена и кола не се избират на каквото попаднеш