PDA

View Full Version : forex и търговия с акции



newuser
05-02-2010, 21:10
интересно ми е дали има колеги, които се занимават с търговия с акции или валутни двойки да говорим тук :)

Mind_Control
06-02-2010, 11:21
Има :) но за сега само с демо акаунт в Оанда. От 4-5 месеца съм си го пуснал. Преди това още толкова съм се ровил по книгите. За сега балансът ми е 350 Евро +, като началния капитал ми беше 1000 Евро. Сложно е общо взето. Аз играя с евро/японска йена, евро/долар и чат пат евро/ британска лира.
Лично аз залагам на техническия анализ, защото нямам време и средстава, за да се занимавам с качествен фундаментален анализ. Понякога се наблюдават доста класически формации и риска е минимален, а печалбата почти сигурна. Скоро японската иена излезе от едно странично движение и тръгна надолу- беше като пример за учебник :)

newuser
06-02-2010, 12:34
ти щом с 1000 евро вадиш 350 за това време никак не е зле.... за форекс добре си се ориентирал към техническия (поне така казват повечето трейдари, аз имам малко особено мнение за техническия но както и да е) но ти трябват и новини да следиш, тва е основното да имаш достъп до новините на секундата когато излзат... успех ти пожелавам.

Mind_Control
06-02-2010, 18:50
ти щом с 1000 евро вадиш 350 за това време никак не е зле.... за форекс добре си се ориентирал към техническия (поне така казват повечето трейдари, аз имам малко особено мнение за техническия но както и да е) но ти трябват и новини да следиш, тва е основното да имаш достъп до новините на секундата когато излзат... успех ти пожелавам.

Е не е зле.. но е на приливи и отливи.. Пък и съм сигурен, че ако вкарам реални пари страхът от загуба ще ми минимизира печалбите и в определени случаи ще ми увеличава загубите.

newuser
06-02-2010, 20:56
Е не е зле.. но е на приливи и отливи.. Пък и съм сигурен, че ако вкарам реални пари страхът от загуба ще ми минимизира печалбите и в определени случаи ще ми увеличава загубите.


и тука си много прав, че едно е да играеш демо, друго е с пари... но пък и тръпката е несравнима понякога :) стига да не се прекалява де

Vanco
06-02-2010, 21:28
интересно ми е дали има колеги, които се занимават с търговия с акции или валутни двойки да говорим тук :)
Ох на батю, фани са на това хоро, да видиш, как ще ти прилапат паричките с танцова стъпка.....:evilsmiley:

newuser
06-02-2010, 21:42
Е не е зле.. но е на приливи и отливи.. Пък и съм сигурен, че ако вкарам реални пари страхът от загуба ще ми минимизира печалбите и в определени случаи ще ми увеличава загубите.


Ох на батю, фани са на това хоро, да видиш, как ще ти прилапат паричките с танцова стъпка.....:evilsmiley:


:grin: батьо аз отдавна сам по тези хора :) интересно ми беше има ли и други в клуба с които да лафим за курса на долара примерно :)

fred
06-02-2010, 22:53
То за курса на долара само лафене може, а какво ще стане никой не знае8-)