PDA

View Full Version : Проблем с хидравликата



Красимир
06-02-2010, 19:47
След спукване на предна гума и смяната и с резервната,
която е по малка ,помпата на хидравликата започна да шуми.С резервната съм карал около 5км..Като си сложих нормалната гума шумът не изчезна.Маслото в казанчето се пени много,няма течове.Казаха ми да си сменя маслото,но невярвам да е това причината.

tanatos
07-02-2010, 10:26
След спукване на предна гума и смяната и с резервната,
която е по малка ,помпата на хидравликата започна да шуми.С резервната съм карал около 5км..Като си сложих нормалната гума шумът не изчезна.Маслото в казанчето се пени много,няма течове.Казаха ми да си сменя маслото,но невярвам да е това причината.

Същият проблем но при друга кола.Виж някой мъркуч да не се е огънал или да са попаднали боклуци в системата.Ако не е това, мисля, че помпата ти е ззаминала, поне така беше при мен. Може да смуче и въздух от некоя връзка и без да тече.Все пак виж като навиеш волама в крайно полужение дали има напрежение в маркучите.

Красимир
08-02-2010, 08:08
Като не е работила цяла нощ,първите 3-4 мин. работи нормално без да шуми

Z:)m
06-01-2011, 12:21
В крайна сметка, колега, откри ли проблема?
Питам, защото подобен проблем има и при мен. Само дето, при мен започва да си бучи още със самото запалване на двигателя.
Може би е от значение, а може би не, но като навия волана в крайно положение - независимо крайно ляво или крайно дясно - шума изчезва. Във всички други положения на волана, виенето/бученето си е налично.

Това признаци за износена помпа ли са или за нещо друго?
Течността профилактично я смених вече, надявайки се с това проблема да изчезне, но без резултат.

Въпросната кола е 159-ка, с мотор 1,9 JTDm 16v.

Очаквам вашите съвети и предположения.

Красимир
06-01-2011, 14:43
Пени ли се маслото? В казанчето има филтър на входящото масло ,виж да ли си е на мястото

Z:)m
07-01-2011, 13:47
Пени ли се маслото? В казанчето има филтър на входящото масло ,виж да ли си е на мястото

Да, сякаш малко се пени маслото...
Но когато навия волана в крайно положение, тогава само си циркулира течността, но без да се пени.. и съответно без да вие/бучи.
А този филтър, за който ти споменаваш, къде точно се намира? В коя част на казанчето?

EDIT:
Сега слезнах да проверя пак със сигурност - не, течността не се пени. Забелязах обаче, че имам леко сълзене от един от щуцерите, които влизат в рейката (имаше една висяща капка). Явно при смяната на течността миналата седмица, майстора не е затегнал добре щуцера и изпуска малко през дифтунгата.

Красимир
08-01-2011, 10:22
Трябва да се свали казанчето,заврян е на вътре и трудно се вижда.Виж си и помпата,може да се разглоби и почисти

Z:)m
10-01-2011, 12:19
Трябва да се свали казанчето,заврян е на вътре и трудно се вижда.Виж си и помпата,може да се разглоби и почисти

ОК!
Схванах вече идеята каква е.
Още повече, че вчера един приятел си бе наврял пръста в казанчето за хидравлична течност с идеята да търси филтъра - уж да го напипа. Естествено, нищо не напипа, но пък след това като запалихме колата, шума вече го нямаше. В първия момент го отдадохме на топлото време (тмпер. беше 12 градуса по Целзий), но тази сутрин запалих колата при 0 градуса, а шума пак не се появи.
Явно въпреки всичко сме разбутали нещо вътре в казанчето и ще иска едно сваляне за по-обстойно почистване.
Благодаря за напътствията!

Bobo
10-01-2011, 13:26
ОК!
Схванах вече идеята каква е.
Още повече, че вчера един приятел си бе наврял пръста в казанчето за хидравлична течност с идеята да търси филтъра - уж да го напипа. Естествено, нищо не напипа, но пък след това като запалихме колата, шума вече го нямаше. В първия момент го отдадохме на топлото време (тмпер. беше 12 градуса по Целзий), но тази сутрин запалих колата при 0 градуса, а шума пак не се появи.
Явно въпреки всичко сме разбутали нещо вътре в казанчето и ще иска едно сваляне за по-обстойно почистване.
Благодаря за напътствията!

В зависимост за къде е произведена някой имат цедка с клапан други нямат - опитай да измиеш казанчето и да видиш какво има вътре ;)

Z:)m
11-01-2011, 15:07
О, още този уикенд съм се наканил да откача казанчето и да го промия на пароструйката... Дано само времето бъде по-благосклонно откъм температури, и дано не се наложи да правим пак телемост с тебе ;), че веке мъ е срам :blush:

b_angelov
11-01-2011, 19:01
О, още този уикенд съм се наканил да откача казанчето и да го промия на пароструйката... Дано само времето бъде по-благосклонно откъм температури, и дано не се наложи да правим пак телемост с тебе ;), че веке мъ е срам :blush:

Не с водоструйката! Сипи му 100 грама ацетон и джуркай. Така няколко пъти.

Mury
12-01-2011, 10:50
Не с водоструйката! Сипи му 100 грама ацетон и джуркай. Така няколко пъти.

Точно така,защото пароструйката може да скъса цедката:crybaby::crybaby::crybaby:

vaskoni
16-01-2011, 11:08
Не с водоструйката! Сипи му 100 грама ацетон и джуркай. Така няколко пъти.

Колега, ацетона е агресивен и разтваря повечето видове пластмаса за секунди.AMB/ART или бензин бика свършили
същата работа без риск да стопят нещо.

b_angelov
16-01-2011, 13:15
Колега, ацетона е агресивен и разтваря повечето видове пластмаса за секунди.AMB/ART или бензин бика свършили
същата работа без риск да стопят нещо.

Прав си, но точно тази пластмаса на казанчето на хидравликата не реагира с ацетона. Изпробвано.

starata alfa
16-01-2011, 15:44
Пени ли се маслото? В казанчето има филтър на входящото масло ,виж да ли си е на мястото
моето масло се пени и е много черно и мисля че гумата която седи на капачката на казанчето е паднала в казанчето ама нея виждам,възможно ли е да я е засмукала системата

bouncer
17-02-2011, 14:50
И при мен се появи някакво бучене и вибрации при завиване. Цялото нещо е съпътствано с шум все едно нещо скърца по кормилната уредба.

Mury
17-02-2011, 16:24
И при мен се появи някакво бучене и вибрации при завиване. Цялото нещо е съпътствано с шум все едно нещо скърца по кормилната уредба.

Ти си лесен,марш в Аутоиталия:hehe::hehe::hehe:

bouncer
17-02-2011, 16:40
Ти си лесен,марш в Аутоиталия:hehe::hehe::hehe:

кур тате баница - кравата е мъжка! Гаранцията изтече на 27 януари. Бахти как един месец след изтичането й по часовник се прееба!

dilian alfa gtv
17-02-2011, 23:07
кур тате баница - кравата е мъжка! Гаранцията изтече на 27 януари. Бахти как един месец след изтичането й по часовник се прееба!
Тъкмо щях да питам имаш ли гаранция още ,и при мен така се получи свърши гаранцията и след 1м. смених лагер главина.!?

Z:)m
18-02-2011, 15:37
Кой каза, че италианците не са нация техническа?!
Виждате ли колко точно са изчислени нещата? ;)
И за да не съм съвсем "офф" - bouncer, бръкни с пръст в казанчето и го поразровичкай малко. Може да има някакви отлагания около цедката на казанчето. Факт е при мен, че от как му "турих" пръст на това казанче, хидравликата не се е обаждала. Обяснение за това обаче - нямам! ;)

Bobo
18-02-2011, 19:02
Кой каза, че италианците не са нация техническа?!
Виждате ли колко точно са изчислени нещата? ;)
И за да не съм съвсем "офф" - bouncer, бръкни с пръст в казанчето и го поразровичкай малко. Може да има някакви отлагания около цедката на казанчето. Факт е при мен, че от как му "турих" пръст на това казанче, хидравликата не се е обаждала. Обяснение за това обаче - нямам! ;)

Да ма аз имам извадила ти се е цедката и е застанала на чорчик :kicking: Като си бръкнал вътре си наместил цедката аз направо ги махам ;)

Красимир
19-02-2011, 09:23
да ама при мен без цедка шумеше

Bobo
19-02-2011, 14:01
да ама при мен без цедка шумеше

Шуми заради грешно масло ;) Или в последствие от грешното масло помпата си е заминала ;)

Красимир
20-02-2011, 10:34
Маслото е това, което са наляли в завода.След като промиха системата и смених казанчето се оправи.

DJraceman
20-02-2011, 11:54
Много има написано по тази тема в alfaowner.com... но накратко се оказва, че фабрично на автомобилите е наливано неправилното масло което е водело до поява на шум или по-лошо помпа. Ако му е интересно на човек може да се разрови и да почете.

Bobo
21-02-2011, 13:55
Много има написано по тази тема в alfaowner.com... но накратко се оказва, че фабрично на автомобилите е наливано неправилното масло което е водело до поява на шум или по-лошо помпа. Ако му е интересно на човек може да се разрови и да почете.

Точно така ;) Има даже и по форумите доста писано ;)

alfageorgi
17-08-2011, 20:55
Да раздвижа малко темата .Понеже ми предстои поредна смяна на масла и филтри , като смятам да сменя и всички течности -антифриз, хидравлична и спирачна течност може ли някой от по-компетентните да каже в крайна сметка каква марка и спецификация хидравлично масло да сложа след като източа старото от системата щом като то води до проблем с рейката.При мен за щастие все още няма индикации , но и не мисля да чакам.Благодаря предварително на отговорилите.

briliantnia
02-11-2011, 19:18
zdraveite.az sum nov v foruma.no ina4e sus basha mi sme bolni alfisti.basha mi ima alfa156 2.0 ts a az alfa159 2.4jtdm.imam sushiat problem s xidravlikata na volana.4yva se shym na mqsto i pri zavoite nalqvo i dqsno treperi volana.smenixme v Atina masloto s orginalno ,pro4istixa kazan4eto .promixa pompata.v na4aloto raboteshe podobre,no sega sled 1m.pak e sushoto.molq za vashiat profesionalen suvet

DJraceman
04-11-2011, 10:11
аз мисля, че е необходима нова рейка.

kolev
04-11-2011, 12:17
а да попитам, това серво опелско ли е и какво масло са сипали талянците. дехрон ли.

Mury
04-11-2011, 12:27
а да попитам, това серво опелско ли е и какво масло са сипали талянците. дехрон ли.

Не е Опелско,обикновенна хидравлика си е,с помпа въртяща се от ремък :noooo::noooo::noooo: всички говорят за грешна масло в хидравликата на 159,ама никой досега не е написал реално какво е правилното масло.8-)8-)8-)

kolev
04-11-2011, 12:40
а в книжката какво масло дават и какво е сипано. на места пише дехрон 3 , на други Opel B040.0070. това второто е зелено. май споменават tutela gi/r което трябва да отговаря на опелското.

Mury
04-11-2011, 12:44
а в книжката какво масло дават и какво е сипано. на места пише дехрон 3 , на други Opel B040.0070. това второто е зелено. май споменават tutela gi/r което трябва да отговаря на опелското.

Точно G1R дават,ама дали е правилно.........:calc::calc::calc::calc:Аз ще разуча по-подробно,защото на мен скоро може да ми се наложи да го сменям,след като рециклирам рейката :wallbash::wallbash::wallbash:

kolev
04-11-2011, 13:00
http://www.alfaowner.com/Forum/attachments/alfa-159-brera-and-946-spider/61681d1237134128-how-to-check-power-steering-fluid-on-159-dsc_2971.jpg

гледам пишат, че може би проблема идвал от дизайна на самото казанче и с дехрон много се качвало налягането, а зелената течност била по течлива.

пак талянска ралта :D

briliantnia
05-11-2011, 16:17
Texnicite v alfa romeo v Atina mi kazaxa 4e sled kato sa smenili masloto i prodyxali sistemata i kazan4eto ,nai veroqtno e ot reikata.izvinqvam se pisaneto na latinica,no kompa nqma bulgarska klaviatyra.Nqkoi imali predstava kolko stryva nova reika za alfa159 2.4 jtdm.Tyk mi iskat 700 evro?

Mury
06-11-2011, 20:14
Толкова е,но не се залъгвай да си купуваш нова,или ако ти дадат поне 2 години гаранция може,иначе е абсурд,и новата ще замине бързо............:smackbum::smackbum::smackbum::sm ackbum:

briliantnia
07-11-2011, 07:20
Blagofarq za otgovora.a,reciklirana stava li?i kude moga da q namerq?i vuobshe kakvo da napravq.....

Mury
07-11-2011, 14:51
Blagofarq za otgovora.a,reciklirana stava li?i kude moga da q namerq?i vuobshe kakvo da napravq.....

Ти е БГ ли си или в Гърция,ако си в БГ,мога да помогна,но иначе не,ако решиш пиши на л.с. :handshake::handshake::handshake:

briliantnia
07-11-2011, 17:56
stydent sum v svobodniat yniversitet vuv varna.no sum zado4nik,i postoqnno kato nqmam lekcii i izpiti sum v greece za da rabotq s basha mi.zatova subiram mnenie za problemut mi,.Ako iskas pishi mi na l.s. nqkakv tel.da se 4yem kato sum v bulgariq.she si idvam za 8 dek.:handshake:

mstera
26-02-2018, 14:24
Здравейте колеги,

предстои ми подмяна на хидравличната течност в кормилната уредба на автомобила. Въпросът ми е колко течност събира хидрваличната система на 159 1.9JTS. И още само да кажа, че в момента съм с някакво червено масло но съм си взел Tutela GI/R като по книга но незнам дали ще ми стигне 1л за цялата подмяна заедно с промивката.

Предварително благодаря.

ecotronic
26-02-2018, 14:29
Здравейте колеги,

предстои ми подмяна на хидравличната течност в кормилната уредба на автомобила. Въпросът ми е колко течност събира хидрваличната система на 159 1.9JTS. И още само да кажа, че в момента съм с някакво червено масло но съм си взел Tutela GI/R като по книга но незнам дали ще ми стигне 1л за цялата подмяна заедно с промивката.

Предварително благодаря.

1,3 kg (според E-learn). 2 литра би трябвало да стигнат и да остане.

undy
26-02-2018, 14:59
Точно така,2 л. ще трабват за да се промие системата.

И нещо интересно при мен след смяна на хидр.масло(също бях с червено). Та взех си 2л.,колата беше карана,топличка и с първия литър промих,наливам чисто и в бутилка събирам старото,през това време ляво-дясно докрай...бе както си му е реда. Налях втория литър,колкото е нужно,като течеше вече бистро зелено масло(от изходящия маркуч).Значи около два месеца го поглеждах редовно,за да съм сигурен,че няма течове от снадки и маркучи...всичко ток и жица зелено и бистро. Отивам лятото до България и се връщам тука и случайно се сетих да отвия капачката и хоп зелено масло с червеникав отенък..викам си, А? Отдавам случилото се на разни утайки,налепи по детайлите,понеже като съм карал толкова много километри на ден(около 1000) три дена при 35 градуса на въздуха,отделно в БГ цял месец в жегите и се е размило остатъчното масло....знам ли. Та пак ще го сменя тия дни.

mstera
05-03-2018, 16:36
Здравейте колеги, искам само да споделя че след смяна на маслото на хидравликата определено има значителна промяна в положителна посока.