Log in

View Full Version : Лепене на броня



hard man
07-02-2010, 01:39
здравейте на всички.Имам един вапрос кам вас с какво мога да си залепиа задната брониа на алфата заштото е сцерена.И ако мога с какво.Благодарйа предварително:smile::thumbup:

___________________________________
Колега, добре дошъл сред нас.
Моля, постарай се да пишеш малко по-грамотно.
tonov

Pastora
07-02-2010, 15:55
Преди време професионално се занимавах с лепене на брони, недей да се опитваш сам, няма смисъл. Или пак ще цъфне или ще стане от грозно по-грозно. Потърси някоя работилничка, където лепят и правят брони, там със сигурност ще го няправят по-истински. Ако си експериментатор може да се пробваш с поялник и парче пластмаса от вътрешната страна на бронята (електрод от твоята броня изрязан от ненужно място). Също трябва да имаш пистолет за горещ въздух, но трябва да знаеш как и да може да си служиш с инструментите. Иначе ще си направиш бронята на балон.

н.неделчев
07-02-2010, 16:36
Днес се занимавахме точно с такава интервенция.Какво направихме?Трябват ти планки от ламарина(ние ползвахме държачи за гипскартон) и поп нитове.Пробиваш дупки от двете страни на сцепеното и ги хващаш две по две със планките посредством нитовете.След това ошмиргеляваш главите на нитовете,за да се изгладят спрямо бронята.Става много здраво.Поздрави.

emo84
07-02-2010, 19:37
колега,аз на скоро си карах предната броня на майстор да я лепи (1 сек. невнимание и липса на дистанция и се озовах на един на теглича) като беше изпопукана на няколко места-долу пречките и под маската беше спукана.майстора ми взе 20 лв.след което си я пръснах и сега е като нова.може да познаеш по номера,че съм я ударил щото той и малко крив :super: Не излиза скъпо но незнам при теб имали такива майстори.Аз съм от монтана

hard man
07-02-2010, 23:41
Благодаря ви колеги ще отида при ниакой майстор да я залепи.Ас сам от Стара Загора.Благодаря ви;)

DerMeister
08-02-2010, 12:27
Кажете за София някой добър "лепач" да мина да си каже мнението, че моята се разцепи отдолу и не съм сигурен подлежи ли на ремонт.

tonov
08-02-2010, 12:37
Кажете за София някой добър "лепач" да мина да си каже мнението, че моята се разцепи отдолу и не съм сигурен подлежи ли на ремонт.

Я питай JORDANGT, той май се занимаваше с такива неща.

JORDANGT
08-02-2010, 21:13
Я питай JORDANGT, той май се занимаваше с такива неща.

Бул.Възкресение N 27а Аз вече не работя там,но колегите ще ти обърнат внимание.Кажи ,че те праща Данчо(с многото Алфи) и няма да имаш проблем.
Понеделник-Петък от 8:00 до 18:00
Събота от 8:00 до 14:00(може и до по-късно)

stelt
08-02-2010, 22:37
Вече има доста 145/146 на части. Броните не се харчат скъпо и май не е рентабилно да се занимава с лепене.

DerMeister
09-02-2010, 10:43
Мерси, колега, ще ги имам предвид. Фейслифтова броня се намира по-трудно, а и ако мога да се размина с 40-50лв. защо да давам 100 +

emo84
09-02-2010, 19:36
Вече има доста 145/146 на части. Броните не се харчат скъпо и май не е рентабилно да се занимава с лепене.
лично мое мнение: хем излиза мн. по скъпо да купи сяла броня,хем ако не е същия цвят после трябва боядисване и става .. :ranting:

JORDI
09-02-2010, 20:28
Колегата JORDANGT едно време ми даде полезен съвет, как при домашни условия с парче метална решетка от тонколона и ел.поялник може да се ремонтира пукната пластмаса! Стана фамозно! Успех!:-P

alfi
12-02-2010, 11:15
Емо кажи моля те къде в Монтана са ти залепили бронята защото аз страдам от същата болест :) а съм в Монтана всяка седмица

emo84
12-02-2010, 13:43
Емо кажи моля те къде в Монтана са ти залепили бронята защото аз страдам от същата болест :) а съм в Монтана всяка седмица
ще ти дам номера на човека дето ги лепи,лепи ги перфектно все пак това работи :) 0878 98 50 91-Пламен се казва,а работното му място е от кръговото движение на площат Славейков - тръгваш към електротехникума и срещу него от ляво се пада има едно гаражче с боядисани врати там е.но преди да идеш му звънни на gsm-а да се чуете :) успех

DSlavev
12-02-2010, 14:04
Определено лепенето на бронята ще излезне по-евтино. Играл сам го това упражнение с купуване на броня и боядисване и определено ми излезна скъпичко.

Pastora
12-02-2010, 14:22
Лепенето гледай да не е с металната мрежа, определено не е професионален похват. Получават се разнородни материали(различно разширяващи се при едни температури) и след време ще има мяу. То дори електродите за лепенето е добре да са изрязани от същата броня от вътре някъде.

hard man
13-02-2010, 23:16
:???::???:здравейте,днес ходих да питам за лепенето на задната броня плюс изчукване и боядисване на лаисната над бронята цената е 200 лева.Много ли е колеги?

emo84
14-02-2010, 00:00
:???::???:здравейте,днес ходих да питам за лепенето на задната броня плюс изчукване и боядисване на лаисната над бронята цената е 200 лева.Много ли е колеги?
колега според мен е много да я правиш за 200лв. но все пак това е мое мнение,ти си решаваш :thumbup:

JORDANGT
14-02-2010, 21:11
колега според мен е много да я правиш за 200лв. но все пак това е мое мнение,ти си решаваш :thumbup:

А прочете ли ,че става въпрос за залепване на броня,изчукване на лайсна и боядисване на два детайла???Според мен е нормално за тази работа да струва толкова.

Pastora
14-02-2010, 22:32
Само боядисване на детайл металик е от 120 до 200 лева, зависи от боята и къде ;)