PDA

View Full Version : Променливи обороти?



boian
21-04-2006, 22:28
Значи не става въпрос за оборотите на празния ход- те са стабилни, променят се леко и за малко като включа някой консуматор /клима примерно/. Става въпрос за момента, в който подам леко газ с педала и около 1200 об почва едно скачане до 1400 и после до 1200. Като натисна повече, няма проблеми. На TPS това състояние се появява на 8-9градуса на отваряне на клапата /обаче няма прескачане на градуси, с натискане на педала си вървят един след друг, градус след градус/. Казаха ми че е нормално това скачане, имало някакъв преходен режим. Обаче мене ме притеснява да не е заминал TPS-a и оттам да ми глъхне и да се замисля при рязко ускорение. На Уно-то имах същия проблем и се оказа точно TPS-a :evil: . Половин година ходих с молив в колата и като се изтърка пътечката, пак я драсках с молива, докато накрая сложих карбуратор. Става въпрос за 1995г и TPS не можах да намеря тогава

boian
27-04-2006, 13:20
Никой ли няма мнение по въпроса :(

Yon
27-04-2006, 14:12
говориш за ТС-а нали? МПХ то чисти ли го с клечки за уши и коресилин както в друг пост ти писах?

boian
27-04-2006, 14:42
Не съм още. Днес си купих отвертки за винтовете на моторчето и дебитомера и през почивните дни смятам да ги почистя с карб клийнър

Yon
27-04-2006, 16:51
BTW, Дебитомера го разкачи от скобите само . А горе мисля, че е все едно залепена буксата нищо че се виждат болчета...

Crusader
27-04-2006, 17:03
BTW, Дебитомера го разкачи от скобите само . А горе мисля, че е все едно залепена буксата нищо че се виждат болчета...

Аааа буксата си има скобичка, подобна на тези на дюзите - просто натискаш скобичката и дърпаш куплунга.

Yon
27-04-2006, 17:35
Това към тялото на Мафа, "мъжката букса"

boian
27-04-2006, 23:01
Ами точно от винтовете се развиват, ама профилите им са малко сложни, като звезда с изпъкнало в средата, че си взех отвертки

Yon
28-04-2006, 09:21
Ами точно от винтовете се развиват, ама профилите им са малко сложни, като звезда с изпъкнало в средата, че си взех отвертки

Не си играй да ги развиваш. Разкачи скобите и пръскай пластинката през отвора :!:

boian
28-04-2006, 10:02
Искаш да кажеш да откача скобите на гумената тръба, на която седи дебитомера и да пръскам в тръбата? А моторчето няма как, ще го развивам от винтовете

Yon
28-04-2006, 10:47
Искаш да кажеш да откача скобите на гумената тръба, на която седи дебитомера и да пръскам в тръбата? А моторчето няма как, ще го развивам от винтовете

Да но и двата елемента трябва да ти стоят в ръцете :D

boian
01-05-2006, 12:42
Вчера след срещата, като се убедих че има някакъв преходен режим на TPS-а и на една 146-ца с 1.6, само че тя не мени оборотите, а нещо притриса се заех да чистя. Развих винтовете и на МПХ и на МАФ-а. Напръсках пластинката на МАФ-а с карб клийнър- малко черна гнас, оставих го да съхне; напръсках МПХ- много черна гнас, изтърках го до блясък, оставих го да изсъхне. Само че гарнитурката на МПХ се начупи и сега ще правя нова от картон. И без гарнитурка го сложих, просто за проба, обаче проблема стои- забиване на муцуната и паткане в смукателния колектор. Сега се насочвам към смучене на въздух от някой скъсан маркуч или прескочил зъб на ремъка

Yon
02-05-2006, 10:40
Сложи гарнитурка.

п.с. Аз чистих 5 пъти :?
Източи резервоара за да се махне мизерията.
Подскачат ли теи оборотите след като го чисти?

boian
03-05-2006, 18:44
Продължават да подскачат като подам малко газ и задържа педала на 1200 об. и те сами се качват до 1500 и пак слизат до 1200. Иначе без газ са стабилни, но ми се струват че не са 850, а стрелката на оборотомера е на една стрелка под 1000 оборота, струва ми се 950об. Утре ще ходя в един сервиз дето на няколко алфи от форума са сменяни ремъците, да видим как е зацепен и ще пиша. Лошото е че компа ми се скапа и влизам във форума от служебния като съм на работа.

boian
04-05-2006, 17:36
Най-сетне и аз да усетя потенциала на Алфа-та :D . Проблема с паткането и невървенето при мене се оказа от недобре зацепен ангренажен ремък- един зъб на единия разпределителен вал. Смениха ремъка, ролките, провериха компресията- 14атм :shock: на всички цилиндри, разделих се с 272лв и сега наистина колата се държи като Алфа. Благодаря на всички за съветите и най-вече на bobo и Hrabri :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Yon
04-05-2006, 18:01
Е браво колега радваме се че си се накефил.
п.с
Ти отдавна го беше заплюл тоя ремък, а и с всичко ремонтирано встрани от основния проблем сега колата е като новородено :plane: