PDA

View Full Version : Несъответствие разход-показание



purko
09-02-2010, 01:32
Много интересен проблем забелязах на кораба. Когато ходихме до София с баща ми на магистралата компютърът показа невероятния разход от 25л/100. Пътя, който изминахме беше приблизително 300км. Реалния разход на колата ( който сметнахме аз и баща ми впоследствие ) се оказа около 7 ( ползвахме показанията от километража и касовата бележка от бензиностанцията :D ). При градско каране отново съм забелязвал някакви подобни странности, но мисля че отчита сравнително точно - лятото в жегите при работещ климатроник компютърът показва разход около 11 ( градско ) , което е в рамките на нормалното. Въпреки това скоро забелязах , че една вечер когато се прибирах за 6.5 км разстояние при студен двигател ( вън беше -2градуса ) ми показа разход от 6 и нещо ( градско ) отново с работещ климатроник при сравнително слабо околно движение и малко бързичко каране от моя страна и около минута-две престой по светофари. Общо взето фрапиращите разлики между реалния разход и показанията са когато колата се кара извънградско и на магистрала. Надявам се някой да има идея от какво може да идва този проблем и евентуално как да го оправим.

genko1982
09-02-2010, 10:34
и при мен не отчита точно,градско показва около 7 а реално е кам 10/11,извън градско показва 5 а е 7,малко ме дразни че лъже но такава ми е съдбата

leketo84
09-02-2010, 13:17
На мен ми прави впечатление че при продължително извънградско примерно 400км ми дава 8-9 , и след като влеза в града и вече не карам извън градско ми седи пак някъде там ! Можеби защото е влезло в някакъв постоянен режим,но като си го ресна всичко си иде на местото и показва стойности яки ... :humpx:

didod
09-02-2010, 14:27
Това моментни разходи или средни са?

leketo84
09-02-2010, 14:38
Това моментни разходи или средни са?

При мен става въпрос за моментни !8)

p3shku
09-02-2010, 15:06
При мен става въпрос за моментни !8)

Съжалявам че ще ви разочаровам ама няма такова нещо като моментен разход при нашите кошници. Само среден... и е абсолютно нормално след като влезеш в града от дълъг път да седи ниска стоиност защото все пак (300км х 7 разход) + (15км х 15 разход) / 315 = 7.4 .... тоест 15те километра градско с 15 разход ти изместват средния разход с 0.4 ;)

purko
09-02-2010, 19:58
А по моя въпрос някакви идеи :please:

didod
09-02-2010, 20:50
При следващо излизане извън града зануляваш компютъра и гледаш какво ще покаже.

genko1982
09-02-2010, 21:23
е колко пъти да го занулявам аз;винаги като го погледна ми стопля душата,но на колонката е друга истината :drinking:.

em4o1
09-02-2010, 23:14
Интересно, аз като ходя до морето (Созопол) си пълня резервоара до горе и после на пристигане обратно в София - 850 км. ми остава нафта до първата дебела черта. Тоест някъде около 17-18 литра. Което пък от своя страна е около 6л./100 км. На компа ми пише 5,4-5,8 разход, което е съвсем минимална разлика :dunno:

purko
09-02-2010, 23:42
еми да при теб е доста точно, а при мен 25 на сто ми показва .... има нещо сбъркано но какво?:gruebel:

Flame
10-02-2010, 00:19
При мен и на двете ми е бил точен разхода по ИЦС.

p3shku
10-02-2010, 11:11
еми да при теб е доста точно, а при мен 25 на сто ми показва .... има нещо сбъркано но какво?:gruebel:

На извънградско машината е доста точна... При мен общо взето разликата е винаги 0.5литра като ако ицса показва 8 съм изхарчил 7.5. А колега при тебе тая разлика е много страна. Може да се получи ако си оставял кочинката да работи на място амаааа многооооо дълго време. Тва според мен се получава тъй като средния разход е функция от изминати километри, гориво и време според мен.

purko
10-02-2010, 20:06
Не сме я оставяли да работи на място, и на мен ми е странно защо се получава така, много ми се иска да го оправим...
Никой ли не знае защо дава грешни показания :online2long:

Chimev
12-02-2010, 09:10
Не сме я оставяли да работи на място, и на мен ми е странно защо се получава така, много ми се иска да го оправим...
Никой ли не знае защо дава грешни показания :online2long:

Това и друг път е дискутирано и май не е намерен верния отговор. Вероятно има връзка и със стила на каране. При мен отклонението е от 0.8 до 1 литър и така свикнах да си смятам колко гори :bangin:

leshoiad
12-02-2010, 10:07
Я си запалете колите, оставете мотора да поработи на място известно време и си погледнете разхода ;)

p3shku
12-02-2010, 10:26
Я си запалете колите, оставете мотора да поработи на място известно време и си погледнете разхода ;)

Еми аз от лагера до Мараята съм го докарвал 35.4 при 4.5 километра изминати с средна скорост 3.6км/час и това е за час и 30 минути и от там до Горубляне си падна на 10. Просто като висиш по задръстванията и ИЦС смята малко криво.

purko
12-02-2010, 20:51
Това и друг път е дискутирано и май не е намерен верния отговор. Вероятно има връзка и със стила на каране. При мен отклонението е от 0.8 до 1 литър и така свикнах да си смятам колко гори :bangin:

Жалко. Иначе на отиване до София на магистралата кара баща ми и му даде тоя ненормален разход. На връщане карах аз и разхода беше същия.
Пак казвам колата не е оставяна да работи много дълго време на едно място, запалихме и тръгнахме. А задръствания на магистралата няма :-) Дано някой да има идея от какво може да е , та да знам къде да я заведем да я излекуват:stretcher:

souze
13-02-2010, 23:38
Еми аз от лагера до Мараята съм го докарвал 35.4 при 4.5 километра изминати с средна скорост 3.6км/час и това е за час и 30 минути и от там до Горубляне си падна на 10. Просто като висиш по задръстванията и ИЦС смята малко криво.

ICSа си смята точно, показва такива извратени резултати, защото разхода се изчислява спрямо изминатото разстояние и докато висиш в задръстванията се возиш на точно тоя разход, поне според мен е така.


Жалко. Иначе на отиване до София на магистралата кара баща ми и му даде тоя ненормален разход. На връщане карах аз и разхода беше същия.
Пак казвам колата не е оставяна да работи много дълго време на едно място, запалихме и тръгнахме. А задръствания на магистралата няма :-) Дано някой да има идея от какво може да е , та да знам къде да я заведем да я излекуват:stretcher:

Колега, има ли вариант да си е играл някой с настройките на ICS и в моменат да ти показва разход във формат км/л, вместо л/100км ???

purko
14-02-2010, 02:26
ICSа си смята точно, показва такива извратени резултати, защото разхода се изчислява спрямо изминатото разстояние и докато висиш в задръстванията се возиш на точно тоя разход, поне според мен е така.



Колега, има ли вариант да си е играл някой с настройките на ICS и в моменат да ти показва разход във формат км/л, вместо л/100км ???

Откакто я купихме не сме човъркали по компютара за неща, които не знаем, дори часовника не сме настроили да бъде съвсем точен ( откакто акумулатора умря тая зима, освен, че часовника е точен половин година, сега е и с 10 минути напред ). Дори не знам дали е възможно да показва км/л:unsure: Въпреки че градско е сраврнително точен. Много е странно...

П.С. Откакто сме я взели забелязах, че извънградско дава такива нереални разходи. Сега си спомних, като ходихме до Хисаря отново показа около 20-22 разход за извънградско каране.

p3shku
15-02-2010, 12:21
Откакто я купихме не сме човъркали по компютара за неща, които не знаем, дори часовника не сме настроили да бъде съвсем точен ( откакто акумулатора умря тая зима, освен, че часовника е точен половин година, сега е и с 10 минути напред ). Дори не знам дали е възможно да показва км/л:unsure: Въпреки че градско е сраврнително точен. Много е странно...

П.С. Откакто сме я взели забелязах, че извънградско дава такива нереални разходи. Сега си спомних, като ходихме до Хисаря отново показа около 20-22 разход за извънградско каране.

Ами колега ако ти е обърнато на км/литър ще показва по големи стойности точно извънградско защото за 1 литър ще изминаваш повече... Браво на souze

---------- Post added at 10:21 ---------- Previous post was at 10:07 ----------


ICSа си смята точно

Да колега аз знам че смята точно ама е малко объркващо. + това сметките не излизат защото при краен разход за цялото разтояние излиза че колата освен че не ми е харчила нищо е добавяла гориво :)

(34.5 л/100км х 4.5км + 0!!!!!!! л/100км х 10 км (оставащото разстояние до горубляне)) / 14.5 (цялото разстояние от Лагера до Горуб.) = среден разход 10.7. точно толкова даже и повече отколкото ми показа на мен. Сам виждаш от сметката че 10те километра до Горубляне трябва да съм ги изминал с пътна помощ (да не дава Господ :)) или на въздух (дай Боже в най-близко бъдеще:)). Просто колеги за мен резултати изкарани на база по малко от 300 километра не важат!!!!! Така че тва since не го гледайте особено за градско и задръствания!!!

Flame
15-02-2010, 19:55
Моментния или средния разход за едно пътуване от точка А до точка Б е този ,който се пуска от часа,в който си запалил колата-примерно 9:45 до 10:45 сме карали,минали сме 20 км,на базата на средната скорост и времето за пътуване,ИЦС смята средния разход на гориво.Имаше и един момент,че ако колата е била изгасена примерно за по-малко от 1 час и после пак я запалиш и потеглиш,компа помни от преди разхода и продължава да смята,но това е пак продължения разход от предното пътуване от 9:45 до 10:45.Другия разход,с който някой може да се бърка е за всички изминати километри до сега-мисля че се засича от последния път в който е махан акумулатора,защото на сегашната ми 166-ца,акумулатора е махан за зареждане,и показва километрите мината след като е поставен отново-но още не съм сменял акумулатор та нз дали е така наистина.

ACEHOB
16-02-2010, 15:43
Така е... но не само с махане на акумулатор се занулява.. може и от менюто.

purko
17-02-2010, 00:47
Така, значи днес проверих какво показва компютъра, защото явно не съм обърнал внимание, но се оказа че си показва "l/100km" и не е обърнат. Значи явно проблема е някъде другаде:wazuuup: Мистерията продължава:crazy:

Edit: Хайде де, никой ли не може да измисли от какво е или поне при какъв техник да я заведа да я прегледат:prescription: